• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2019

Niestety w Katowicach to już 5 spotkanie będzie 8.03. Brak zgody wszystkich 17 związków na zawarcie porozumienia. W tym organizacja izbowa z celnicy Pl. Najlepsza propozycja to wzór porozumienia zawartego w Opolu. Ale jak przekonać wszystkich. Solidarność swoje a reszta swoje.

Moim skromnym zdaniem istnieje jedno rozsądne wyjście z takiego "patu", bo inaczej każdy ZZ będzie uzasadniał stanowisko głosami swoich członków.
Myślę o zorganizowaniu ankiety wśród pracowników i funkcjonariuszy, całkowicie niezależnej od przynależności związkowej.
Większość ZZ miała już przygotowany, wspólny projekt podziału. DIAS również przygotował swój. Mamy też akceptowalny przykład opolski i o ile się różni od tamtych dwóch (jeśli nie, to wybrać z innej izdebki) tak mamy trzy projekty do wyboru PRZEZ WSZYSTKICH! Ja bym się nie sprzeciwiał, gdyby DIAS w taki sposób zajął się sprawą. W takim układzie Dyrektor wybierając projekt zdobywający najwięcej głosów, postąpi zgodnie z wolą większości absolutnej, a same ZZ, podpisując się pod "zwycięską" opcją, będą "kryte" przed ewentualnie odmienną wolą swoich członków.

Ludzie chcą "KASY", a nie sporu o drobne, który i tak może pozostać nierozwiązany do końca roku (albo i dłużej) !!!
 
Moim skromnym zdaniem istnieje jedno rozsądne wyjście z takiego "patu", bo inaczej każdy ZZ będzie uzasadniał stanowisko głosami swoich członków.
Myślę o zorganizowaniu ankiety wśród pracowników i funkcjonariuszy, całkowicie niezależnej od przynależności związkowej.
Większość ZZ miała już przygotowany, wspólny projekt podziału. DIAS również przygotował swój. Mamy też akceptowalny przykład opolski i o ile się różni od tamtych dwóch (jeśli nie, to wybrać z innej izdebki) tak mamy trzy projekty do wyboru PRZEZ WSZYSTKICH! Ja bym się nie sprzeciwiał, gdyby DIAS w taki sposób zajął się sprawą. W takim układzie Dyrektor wybierając projekt zdobywający najwięcej głosów, postąpi zgodnie z wolą większości absolutnej, a same ZZ, podpisując się pod "zwycięską" opcją, będą "kryte" przed ewentualnie odmienną wolą swoich członków.

Ludzie chcą "KASY", a nie sporu o drobne, który i tak może pozostać nierozwiązany do końca roku (albo i dłużej) !!!

Masz rację - ludzie chcą kasy, a nie sporu o drobne.
Nie popieram jednak pomysłu ankiety. Znając nasze realia przeprowadzenie ankiety wprowadziłoby niepotrzebny chaos, a jej wyniki byłyby uzależnione od tego, kto liczy głosy. Samo życie....
W tej sytuacji najsprawniejsze rozwiązanie to propozycja dyrektora. Pragnę podkreślić "najsprawniejsze" (najszybsza kasa).
 
Błedem jest scedowanie podziału na DIASów.
Zasady podziału powinny byc okreslone przez MF i byc jednolite w calej Polsce.
 
Masz rację - ludzie chcą kasy, a nie sporu o drobne.
Nie popieram jednak pomysłu ankiety. Znając nasze realia przeprowadzenie ankiety wprowadziłoby niepotrzebny chaos, a jej wyniki byłyby uzależnione od tego, kto liczy głosy. Samo życie....
W tej sytuacji najsprawniejsze rozwiązanie to propozycja dyrektora. Pragnę podkreślić "najsprawniejsze" (najszybsza kasa).

Właśnie, misiu kolorowy, dlatego napisałem o organizacji przez dyrektora.

Jeśli - jak twierdzisz - wyniki miałyby być uzależnione od liczącego, to i tak by wyszło na Twoje. Jest jednak oczywistym, że dyrektor nie zajmie się osobiście liczeniem, a co za tym idzie, prawdopodobieństwo głosu faktycznej większości, rośnie.

Weź także pod uwagę, że wszak miałyby to być trzy opcje, dwie bądź co bądź, stworzone i popierane przez znaczącą część zatrudnionych w KAS, a jedna przez Dyrektora, który choćby chciał, nie odważy się proponować czegoś absolutnie oderwanego od realiów.

Co do "sprawności" obaw nie mam, bo po pierwsze - przeżyłem już kiedyś ankiety, a po drugie - w miarę kumaty informatyk, jest w stanie przy pomocy zwykłego Exel-a przygotować wiarygodne narzędzie do automatycznego liczenia głosów, oddawanych np. bezpośrednio na stronie Izby. Co więcej, nie jest także problemem zabezpieczenie przed wielokrotnym głosowaniem, nawet bez podawania danych.
 
PSJ to nie żaden błąd to zamierzone działanie na konflikt i odwracanie uwagi od rzeczy ważniejszej- zmian w emeryturach.
za dzień ,dwa tu na tym forum o te "drobne" wspomniane w wątkach powyżej będzie trwała "krwawa bezprzedmiotowa jatka".
obym się mylił ale jak spojrzeć wstecz - mechanizm jest powtarzalny.
od soboty starałem się ożywić dużo ważniejszą gorącą realnie sprawę emerytur i właściwie odzew jest znikomy.
zastanawiałem się czym zostanie przykryty przez naszych władców i proszę bardzo jest temat zastępczy - PODWYŻKI NOW !
wypada przy tym zauważyć, że także tu na forum ten pośpiech i niecierpliwość do kasy już zaszczepiono w "naszej debacie".
atmosfera jest niemal taka, że jeśli kasa nie teraz to nigdy .... więc tupiemy nóżkami ze złości.
trudno się powstrzymać od krytycznego komentarza ale od ludzi, którzy są funkcjonariuszami wypada wymagać przynajmniej powagi.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Błedem jest scedowanie podziału na DIASów.
Zasady podziału powinny byc okreslone przez MF i byc jednolite w calej Polsce.
Gdy wszystko pójdzie zgodnie z planem Marian B. pierwszy wypnie pierś do udekorowania ( a przynajmniej zapewni dalszą ciepłą posadę ) za uspokojenie nastrojów w us-ach i ucs-ach. A jak nie pódzie, to ma już wypróbowaną ścieżkę - znów zawalili dyrektorzy ( albo przynajmniej kilku/kilkoro z nich ).
 
Ostatnia edycja:
PSJ to nie żaden błąd to zamierzone działanie na konflikt i odwracanie uwagi od rzeczy ważniejszej- zmian w emeryturach.
za dzień ,dwa tu na tym forum o te "drobne" wspomniane w wątkach powyżej będzie trwała "krwawa bezprzedmiotowa jatka".
obym się mylił ale jak spojrzeć wstecz - mechanizm jest powtarzalny.
od soboty starałem się ożywić dużo ważniejszą gorącą realnie sprawę emerytur i właściwie odzew jest znikomy.
zastanawiałem się czym zostanie przykryty przez naszych władców i proszę bardzo jest temat zastępczy - PODWYŻKI NOW !
wypada przy tym zauważyć, że także tu na forum ten pośpiech i niecierpliwość do kasy już zaszczepiono w "naszej debacie".
atmosfera jest niemal taka, że jeśli kasa nie teraz to nigdy .... więc tupiemy nóżkami ze złości.
trudno się powstrzymać od krytycznego komentarza ale od ludzi, którzy są funkcjonariuszami wypada wymagać przynajmniej powagi.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !

Trudno się z Panem/nią nie zgodzić.
Pozdrawiam
 
czytamy ze zrozumieniem ?
"...Dyrektor Generalna Ministerstwa Finansów ...... upoważniona do dysponowania częścią 19 budżetu państwa, zaakceptowała zgłoszoną przez jednostki KAS kwotę środków przeznaczonych na finansowanie podwyżek wynagrodzeń i uposażeń w 2019 r. ....... Decyzja ta – pozwoli na szybkie przesunięcie środków do poszczególnych jednostek (w ciągu najbliższych dni), które posłużą sfinansowaniu w 2019 roku pozostałej części uzgodnionej podwyżki.
Ostateczne przyznanie i wypłata indywidualnych podwyżek dla pracowników i funkcjonariuszy KAS zostaną przeprowadzone w jednostkach, na mocy uzgodnień zasad podwyżek pomiędzy dyrektorami i przedstawicielami Strony Społecznej. Naszym wspólnym celem powinno być dążenie do tego, aby ten ostatni etap również zakończyć w jak najszybszym terminie.

jasne czy nie :
- środki przez dic-ów zostały już zapotrzebowane :confused:
- wpłyną szybko, szybciutko :eek:
- potem sobie pogadają związki
- i na deser zapewnienie, że to nasz wspólny cel / ze świętokrzyską /
prawda, że chwyta za serce.
chyba, że to zwykła ściema i podrzucenie tematu zastępczego i tak nieuniknionych podwyżek.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Podoba mi się zwrot "nieuniknionych podwyżek".
Od początku twierdziłem, że 655zł dostaniemy, co wcale nie było dominującym poglądem na forum.
Nie oznacza to, że kiedykolwiek popierałem treść porozumienia.
Już teraz pragnę podkreślić, że od 2020r. SC-S winna otrzymać kolejne 500zł podwyżki, dokładnie tak samo jak pozostałe służby mundurowe.
Nie będzie łatwo, ale tego nie możemy odpuścić!
 
zamykać nie trzeba, bo tę obłudę trzeba obnażyć i pokazać wszystkim, że król jest nagi.
pozdrawiam serdecznie i zajmijmy się poważnie emeryturami.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Temat podwyżek można będzie zamknąć, kiedy wszystkie IASy podwyżki wypłacą.
Na ten moment możemy jedynie domniemywać, że wypłacą i to w ciągu miesiąca, może dwóch miesięcy.
Zgadzam się w pełni z AQUIRRE, że powinniśmy zająć się "z marszu" innymi sprawami. Emerytury są najważniejsze, ale nie tylko jest temat emerytur....
 
PSJ to nie żaden błąd to zamierzone działanie na konflikt i odwracanie uwagi od rzeczy ważniejszej- zmian w emeryturach.
...

Tym razem zgodzę się z Tobą, że tak właśnie może być, ale ...

Zastanawiałeś się może, DLACZEGO "budzenie" tematu emerytur Ci nie wyszło ??

CO jest do przedyskutowania, jeśli związek trzyma rękę na pulsie", opinia MF-u i tak jest lepsza, niż można się było spodziewać, a spodziewaliśmy się całkowitej blokady, wieści z RDS-u podobnie i nawet ZUS (pomimo wiadomego błędu, wskazał co należy zrobić?

Oczywiście, pozostaje kwestia lat przed rokiem 1999, ale chyba nie sądzisz, że MSWiA tym tematem się zajmie?! Nie zajmie się z pewnością, bo o ile dano mu pewną "swobodę", to (niestety) ściśle określono ramy zmian i nie może w tym aspekcie przejawiać inicjatywy, dotyczącej służby mu nie podległej. Z taką inicjatywą natomiast, mogłoby wystąpić MF, ale aż takiego cudu, nie można się spodziewać.

Jest dla mnie czymś normalnym, że drażni Cię dyskusja o podwyżkach, lecz nie wypada Ci zbytnio ingerować w (nawet głupie) preferencje ludzi. Zrobiłeś, co mogłeś, by wywindować temat emerytur, ale nie na tyle, by przekonać o jego ważności innych. Skoro naprawdę wierzysz w swoje przekonania, to nie ustawaj, próbuj dalej, przekonuj i oświecaj pozostałych, lecz nie narzekaj, że interesują się czymś innym niż to, co Ty chcesz im przekazać, bo tym bardziej Cię zignorują.

Wiem, że chcesz dobrze, więc musisz pamiętać, iż z przekornym narodem musisz użyć sprytu, a nie tylko
mądrości (której i tak, wielu nie zrozumie). Może w związku z tym, coś ci podpowie cytat -

- "Nudziarz jest to osoba, która mówi, kiedy ty chcesz, żeby słuchała". AMBROSE BIERCE
 
no to coś wyjaśnia. Ale stawia w słabym świetle sygnatariuszy walczących o nasze sprawy.
 
Ostatnia edycja:
rybko - pogłębione "wiwisekcje" mnie nie interesują bo to zwykłe marnowanie czasu.
intelektualne dreptanie w miejscu i konkurs kto lepiej napisze mnie nie rajcuje.
co do wątku emerytur trzeba było mnie wesprzeć - tylko tyle.
temat wciąż otwarty, może coś konstruktywnego zaproponujesz.
cytat jak rozumiem nie miał być autoironią, pozdrawiam.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Bardzo trafne

Jak do tej pory niektórzy dostawali awanse po roku czy 2, to ok

A inni czekali 5 lat

I teraz dias łaskawie sfinansuje ten zaległy nawis awansowy ludziom czekającym po 4 i 5 lat w ramach ich podwyżki

Nie znajduję cywilizowanych słów na określenie takich wybiegów

Nie doczytałeś :
"Ponadto proponujemy, iż z grupy objętej tymi awansami należy wyłączyć osoby,
którym w przeciągu najbliższego roku mija 5 lat od ostatniego awansu w stopniu i powinny
zostać awansowane w terminie wrześniowym, z oddzielnych środków zapewnionych na
awanse przez DIAS. Dodatkowo proponujemy również wyłączenie osób z 4-letnim stażem
i awansowanie ich w w/w terminie."

Pomijając powyższe, to trochę mało szczegółów jest podane. Co to są za środki? Czy awanse będą pomniejszać obiecane kwoty 655 brutto? Czy będą to awanse z zupełnie innej puli środków ?

Z drugiej strony, to powinno się zmienić całkowicie politykę awansowania i kwoty za jeden awans. 50 zł brutto to jawny żart. Zakładając nawet pensję minimalną 3050 brutto, to stażowe po 2 latach to 61zł brutto. W ciągu 5 lat to 152,5 zł brutto = 3 awanse w normalnym trybie!
To ja wam wszystkim serdecznie dziękuję za takie docenienie i pocałujcie mnie w dupę, jeśli mam jeszcze być komuś "wdzięczny" za wpisanie mnie na listę awansową.

Dyrektor Generalna Ministerstwa Finansów ...... upoważniona do dysponowania częścią 19 budżetu państwa, zaakceptowała zgłoszoną przez jednostki KAS kwotę środków przeznaczonych na finansowanie podwyżek wynagrodzeń i uposażeń w 2019 r.
Nie ma co się dziwić, przecież to prosta arytmetyka. MF musi przekazać kwotę całkowitą, czyli 655zł x ilość etatów. Kwota, która zostanie po uzgodnieniach z ZZ i nie zostanie wypłacona od razu, powiększy fundusz płac i prędzej czy później trafi do funkcjonariuszy, czy to w formie nagród "z oszczędności", czy to w formie awansów.
 
rybko - pogłębione "wiwisekcje" mnie nie interesują bo to zwykłe marnowanie czasu.
intelektualne dreptanie w miejscu i konkurs kto lepiej napisze mnie nie rajcuje.
co do wątku emerytur trzeba było mnie wesprzeć - tylko tyle.
temat wciąż otwarty, może coś konstruktywnego zaproponujesz.
cytat jak rozumiem nie miał być autoironią, pozdrawiam.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !

Odpowiedź przenoszę do właściwego wątku:

https://celnicy.pl/showthread.php/6624-Emerytury-!!!?p=176542&viewfull=1#post176542
 
Back
Do góry