• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2019

A poza tym, nie bierz się za likwidację czegoś, czego nie tworzyłeś

Gdyby każdy tak myślał, to nadal rozpalalbys ogień dwoma patykami. Swoją drogą jak wy się wszyscy boicie obiektywnej oceny... Serio jesteście aż tak słabi w swojej pracy? przecież pisze, że dla wartościowych powinno być porządne wynagrodzenie... To skąd ta panika i oburzenie? Podaj mi jakiś sensowny argument, że moje stanowisko,by dobry pracownik zarabiał więcej niż słaby jest niewłaściwe[/QUOTE]

Kolejna manipulacja

Przypisujesz mojej wypowiedzi inny sens

Kierując się moją logiką, nie ty rozpalałeś to nie gaś ognia

Nie mam ochoty na przepychanki na takim poziomie na wątku podwyżek a nie stażowego

Jeśli musisz pisz mi na priv

Odpowiem, albo i nie

Zależy czy będziesz skupiał się na wymyślaniu i przypisywaniu mi czegoś, czy na merytoryce
 
O podwyżce w MSW z maja 2018r. nie piszę. Piszę o tym, co jest tematem tego postu, czyli o podwyżkach dla nas w 2019r.
No tak. Ale wspominałeś przecież o podziale podwyżek "tak jak w Policji" No więc stwierdzam fakt, że poprzednie podwyżki w MSW poszły w ręce młodych. u nas w tamtym roku podwyżek nie było, więc z tego tytułu uważam że należy tak rozdzielić aby było po równo dla wszystkich brutto. Albo niech następne podwyżki idą dla najniżej zaszeregowanych.

Czytałem wcześniejsze wyliczenia z których wynika, że spór dotyczy kwoty ok. 15 zł miesięcznie. Skoro tak, to w końcowej części wypowiedzi kwoty podałeś z kapelusza. Jeśli się mylę to uzasadnij ich sens.
To nie ma nic ze sobą wspólnego. Po za tym napisałem te kwoty z przekąsem. Myślałem że się skapniecie.

Nie oznacza to wcale, że MUSIMY wymyślać nowe zasady podziału wynagrodzeń w sytuacji, gdy ogół ludzi domaga się pieniędzy, a nie wymyślania nowych koncepcji ich podziału.
Przecież ramowa koncepcja podziału była jasna: 655 dla KAŻDEGO z uwzględnieniem wszystkich dodatków i pochodnych. A teraz nie wiadomo czemu część ludzi (głównie skarbowcy) próbuje odwracać kota ogonem. Że równo do zasadniczego ... Więc kto tu wymyśla nowe zasady podziału bo na pewno nie ja.
 
A tak na marginesie, dlaczego twoja s nie dopuszcza do dyskusji na skarbowcy.pl?

Dlaczego podpisuje porozumienie w imieniu funków?

Ilu członków ma s w kas ogółem, a ilu funków?

Dlaczego s bierze udział w marginalizacji celników.pl podczas rozmów z mf?
. Prosiłam o nie wypominanie sobie. Nie potrafię odpowiedzieć Ci na te pytania. Ostatnie pytanie ja też mogę zadać Tobie tylko na odwrót. Jestem działaczką lokalną. Interesuje mnie Śląsk. Na Śląsku mamy ponad 500 członków, funkcjonariuszy kilku. To jak, będzie zgoda?
 
Problemem jest to, że wywalczone układy zbiorowe, nie tylko w budżetówce, nazywasz grzaniem stołka

Zdziwisz się, ale stażowe było w firmie, w której przepracowałem 14 lat, była najpierw częścią koncernu francuskiego, potem innego, potem duńskiego, a potem dupont

I nikomu z właścicieli nie przyszło do głowy go likwidować

Za

A czy w waszych IAS 2,3 jest odejmowane z podwyżki?

Tak. 13.03 wysłano pismo do p.Czerwinskiej z żądaniem wyjaśnienia czemu tak się dzieje, skoro pierwsza wersja była taka, że będą dwie niezależne podwyżki
 
Jeśli chodzi o IAS Lublin

@ Sławek. Po pierwsze to albo zmieni się zarząd w Lbn czy jak to tam się nazywa albo coraz więcej osób będzie rezygnowało z członkostwa, bo płacimy składki a nikt nic nie wie (poza małym kręgiem "kolesi królika"). Komunikat chociaż lakoniczny powinien być już znany 5 minut po zakończeniu wczorajszego spotkania, tak samo mamy na tym forum oddzielne podforum gdzie to powinno być opisane, a wygląda to jak by ktoś jeździł, knuł za plecami i spiskował bo większość nic nie wie.

Zasłyszane informacje
porozumienie jest niby podpisane pomiędzy związkami i wskazuje na opcję dla każdego po równo ( łącznie wysługa+stażowe).
Co zostanie to podwyżka dodatkowa dla stażu 15lat lub 20 lat wzwyż (osoba ze spotkania nawet nie wie która opcja przeszła LOL).
Od 1 stycznia podwyżka na zasadniczym bez zmiany stanowiska, bo dopiero od 4 marca weszło rozporządzenie gdzie mnożniki maksymalne na stanowiskach wywindowano do 2,9.
Od 1 kwietnia niby sukcesywnie kto przekroczy mnożnik to podniesione zostanie stanowiska - ale tylko aby poprawić mentalnie dowartościować.
przykład.
specjalista 1,414 dostaje podwyżkę mnożnika 420zł brutto czyli mnożnik zasadniczego większy o 0,3. Wtedy ma 1,714 a starszy specjalista zaczyna się od 1,707. Ponieważ przekracza o 0,014 to ma zmianę na stanowisku.
W podwyżki niby wliczone 2,3% oraz liczne awanse na stopniu z tamtego tygodnia.

aby mieć pewność na 100% to czekamy na komunikat oficjalny Dyrektora.
 
Ostatnia edycja:
Jeśli chodzi o IAS Lublin

@ Sławek. Po pierwsze to albo zmieni się zarząd w Lbn czy jak to tam się nazywa albo coraz więcej osób będzie rezygnowało z członkostwa, bo płacimy składki a nikt nic nie wie (poza małym kręgiem "kolesi królika"). Komunikat chociaż lakoniczny powinien być już znany 5 minut po zakończeniu wczorajszego spotkania, tak samo mamy na tym forum oddzielne podforum gdzie to powinno być opisane, a wygląda to jak by ktoś jeździł, knuł za plecami i spiskował bo większość nic nie wie.

Zasłyszane informacje
porozumienie jest niby podpisane pomiędzy związkami i wskazuje na opcję dla każdego po równo ( łącznie wysługa+stażowe).
Co zostanie to podwyżka dodatkowa dla stażu 15lat lub 20 lat wzwyż (osoba ze spotkania nawet nie wie która opcja przeszła LOL).
Od 1 stycznia podwyżka na zasadniczym bez zmiany stanowiska, bo dopiero od 4 marca weszło rozporządzenie gdzie mnożniki maksymalne na stanowiskach wywindowano do 2,9.
Od 1 kwietnia niby sukcesywnie kto przekroczy mnożnik to podniesione zostanie stanowiska - ale tylko aby poprawić mentalnie dowartościować.
przykład.
specjalista 1,414 dostaje podwyżkę mnożnika 420zł brutto czyli mnożnik zasadniczego większy o 0,3. Wtedy ma 1,714 a starszy specjalista zaczyna się od 1,707. Ponieważ przekracza o 0,014 to ma zmianę na stanowisku.
W podwyżki niby wliczone 2,3% oraz liczne awanse na stopniu z tamtego tygodnia.

aby mieć pewność na 100% to czekamy na komunikat oficjalny Dyrektora.

20190319_074120.jpg

To niby porozumienie
 
To nie jest porozumienie z DIAS, a wyłącznie treść porozumienia związków zawodowych i wezwanie Dyrektora do rozmów.
 
Jeśli chodzi o IAS Lublin

@ Sławek. Po pierwsze to albo zmieni się zarząd w Lbn czy jak to tam się nazywa albo coraz więcej osób będzie rezygnowało z członkostwa, bo płacimy składki a nikt nic nie wie (poza małym kręgiem "kolesi królika"). Komunikat chociaż lakoniczny powinien być już znany 5 minut po zakończeniu wczorajszego spotkania, tak samo mamy na tym forum oddzielne podforum gdzie to powinno być opisane, a wygląda to jak by ktoś jeździł, knuł za plecami i spiskował bo większość nic nie wie.

Zasłyszane informacje
porozumienie jest niby podpisane pomiędzy związkami i wskazuje na opcję dla każdego po równo ( łącznie wysługa+stażowe).
Co zostanie to podwyżka dodatkowa dla stażu 15lat lub 20 lat wzwyż (osoba ze spotkania nawet nie wie która opcja przeszła LOL).
Od 1 stycznia podwyżka na zasadniczym bez zmiany stanowiska, bo dopiero od 4 marca weszło rozporządzenie gdzie mnożniki maksymalne na stanowiskach wywindowano do 2,9.
Od 1 kwietnia niby sukcesywnie kto przekroczy mnożnik to podniesione zostanie stanowiska - ale tylko aby poprawić mentalnie dowartościować.
przykład.
specjalista 1,414 dostaje podwyżkę mnożnika 420zł brutto czyli mnożnik zasadniczego większy o 0,3. Wtedy ma 1,714 a starszy specjalista zaczyna się od 1,707. Ponieważ przekracza o 0,014 to ma zmianę na stanowisku.
W podwyżki niby wliczone 2,3% oraz liczne awanse na stopniu z tamtego tygodnia.

aby mieć pewność na 100% to czekamy na komunikat oficjalny Dyrektora.

Dziwi mnie co tutaj piszesz. O przebiegu negocjacji i stanowisku związku na bieżąco dowiaduje się z komunikatów publikowanych na stronie intranetowej IAS. informację o zamieszczonym komunikacie otrzymałem na osobistą skrzynkę mailową, podobnie jak inni moi koledzy, którzy należą do Celnicy Pl. Ty nie dostałeś ?
 
Dziwi mnie co tutaj piszesz. O przebiegu negocjacji i stanowisku związku na bieżąco dowiaduje się z komunikatów publikowanych na stronie intranetowej IAS. informację o zamieszczonym komunikacie otrzymałem na osobistą skrzynkę mailową, podobnie jak inni moi koledzy, którzy należą do Celnicy Pl. Ty nie dostałeś ?

Ja też nie dostałam. I aby się o czymś dowiedzieć trzeba stawać na głowie.
 
Ja też nie dostałam. I aby się o czymś dowiedzieć trzeba stawać na głowie.

Szanowni Państwo.
Osobiście dostaję informację od Przewodniczącego naszego związku w Izbie, na adres służbowej poczty, zresztą jak i wielu pozostałych kolegów. Jeżeli ktoś nie dostaje, to albo adres jest zły, nieaktualny ( były zmiany), albo Przewodniczący słabo komunikuje się z Wami. Zadzwonić i wyjaśnić przyczynę, lub wymusić na Przewodniczącym ZZ przesyłanie komunikatów do członków związku. A jeśli to nie pomoże to zmieńcie Przewodniczącego, widocznie słabo czuje się w tej roli. U mnie był problem i już go nie ma, informacje są przekazywane. Pozdrawiam.
 
Zapewne nie wszyscy zaglądają a przez to nie znają treści - (źródło intranet MF https://intranet.mf.gov.pl/web/gues...-kas?inheritRedirect=true&redirect=/web/guest)

Komunikat dla pracowników i funkcjonariuszy KAS



Szanowni Państwo
Pracownicy i Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej

W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi realizacji Porozumienia z dnia 21 listopada 2018 roku, zawartego pomiędzy Szefem Krajowej Administracji Skarbowej a Stroną Społeczną wyjaśniamy, że w ww. Porozumieniu określono m.in. kwotę podwyżek wynagrodzeń i uposażeń w 2019 r. w wysokości 655 zł brutto miesięcznie dla każdego zatrudnionego /pełniącego służbę w jednostkach KAS wskazując, że jest to podwyżka obejmująca wszystkie składniki wynagrodzeń i uposażeń, w tym również – skutki wzrostu wypłat o charakterze rocznym – dodatkowego wynagrodzenia rocznego dla pracowników i nagrody rocznej dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. W roku 2019 podwyżki zostaną wypłacone dla pracowników w wysokości 605 zł miesięcznie brutto, a dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej 606 zł miesięcznie brutto, przy czym kwoty te zawierają również odpis na fundusze nagród za osiągniecia zawodowe (3% planowanych funduszy osobowych wynagrodzeń/uposażeń). W 2020 r. nastąpi wypłata dodatkowego wynagrodzenia rocznego dla pracowników i nagrody rocznej dla funkcjonariuszy w wysokości 50 zł/49 zł miesięcznie brutto. Pozwoli to w pełni zrealizować postanowienia wynikające z Porozumienia Szefa KAS ze Stroną Społeczną. Źródłem finansowania tych podwyżek są zarówno środki ujęte w ustawie budżetowej na 2019 r. (do wysokości wynikającej ze wzrostu kwot bazowych o 2,3 %), jak i środki rezerw celowych budżetu państwa na 2019 r.

Powyższa kwestia była szczegółowo wyjaśniania na wszystkich spotkaniach z przedstawicielami jednostek organizacyjnych Krajowej Administracji Skarbowej oraz związków zawodowych, a także w prowadzonej na ten temat korespondencji.


W zastępstwie
Szefa Krajowej Administracji Skarbowej

Paweł Cybulski
Podsekretarz Stanu
Zastępca Szefa Krajowej Administracji Skarbowej
 
Stanowisko Zz SCS w IAS Lublin to coś obrzydliwego? Chyba że ludzie źle interpretują? Czekamy na oficjalne pismo co wlicza cię do podwyżki i w jakiej kwocie. Porozumienie podpisane pod biurowców z długoletnim stażem. Jeśli to prawda to cała granica żegna ZZ Działające w swoim czyli osobistym zarządu.
 
Ostatnia edycja:
Czy ktoś ze związku zawodowego Celnicym pl może napisać co ustalili, wywalczyli bo z przekazu tego co mówią zrzeszeni w związku celnicy.pl to totalny syf na miarę wartościowania.
 
DIAS na stronie intranetowej miał opublikować.
Jakkolwiek i tak i tak wiadomo, że jakie by to porozumienie nie było to i tak zawsze znajdzie się ktoś, kto nie będzie zadowolony i nie będzie do niego docierało, że w tych realiach nic więcej nie dało się zrobić.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry