• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2019

Nie aplikantom dodać 25%. Za co pytam? Popracuj to dostaniesz wysługę. Zasady są jasne z każdym rokiem służby nabywasz 1% wysługi do poborów. Przyjmując się do SCS zasady wynagradzania jasne są.

przecież tu mowa o podwyżce dla wszystkich po równo jak w innych służbach mundurowych, zrozumcie to w końcu
 
Nie aplikantom dodać 25%. Za co pytam? Popracuj to dostaniesz wysługę. Zasady są jasne z każdym rokiem służby nabywasz 1% wysługi do poborów. Przyjmując się do SCS zasady wynagradzania są jasne wiedziałeś za ile będziesz pracował.

"Za co" pytasz?? Za to, że równo znaczy równo. Nie dość, że odwieczny konflikt między funkiem a sweterkiem, to jeszcze wewnętrznie między funkami. Jakoś w policji na przygotowawczej dostali, w wojsku dostali. Ale w KAS oczywiście dywagacja.
Może też za to, by tą służba byli zainteresowani też inni kandydaci, jak spady z innych służb, czy osoby świeżo po liceum, czy studiach. Kwoty powinny się zrownac z innymi służbami,a przynajmniej je gonić.
 
Angel - wg ciebie Walka się toczy o 130 zł. WALKA? Strach pomyśleć co by było gdyby WALKA toczyła się o 148 zł.
 
Ostatnia edycja:
"Za co" pytasz?? Za to, że równo znaczy równo. Nie dość, że odwieczny konflikt między funkiem a sweterkiem, to jeszcze wewnętrznie między funkami. Jakoś w policji na przygotowawczej dostali, w wojsku dostali. Ale w KAS oczywiście dywagacja.
Może też za to, by tą służba byli zainteresowani też inni kandydaci, jak spady z innych służb, czy osoby świeżo po liceum, czy studiach. Kwoty powinny się zrownac z innymi służbami,a przynajmniej je gonić.
Przestań kolego z tymi kompetencjami czy studiami. Po dobrym kierunku na renomowanej uczelni nikt nie przyjdzie do służby.
 
Przestań kolego z tymi kompetencjami czy studiami. Po dobrym kierunku na renomowanej uczelni nikt nie przyjdzie do służby.

A jednak, to że ty nie masz studiów, nie znaczy, że inni nie mają. Swoją drogą mam nadzieję,że pojawi się kiedyś w kas człowiek ze współczesnej epoki i sprzątnie cały ten PRL -owski burdel. I w końcu zacznie się ocenianie ludzi za to co robią, a nie za to ile mają lat. I wtedy i młody i stary pracujący dobrze, będzie odpowiednio wynagradzany. Tak samo młody i stary nieuk i len dostanie taka sama fige. Skończy się załatwianie swoich spraw w godzinach pracy, wiszenie w celach prywatnych na służbowych telefonach, ploteczki, i stwierdzenia typu " szkolenie? Ja nie jadę, ja mam remont, gości, ulubiony serial, niech jedzie młody". "Pomoc w innym dziale? Co? Ja? Niech idzie młody" ale "podwyżki? O tak, oczywiście, że ja powinienem dostać, bo ja mam staż, bo mi potrzeba do emerytury, bo młodzi mają czas a ja nie". przykład dnia, pracownik 25 lat stażu nie wiedział, że mnożenie jest przemienne.
 
Ostatnia edycja:
A jednak, to Ĺźe ty nie masz studiĂłw, nie znaczy, Ĺźe inni.
nie mają. Swoją drogą mam nadzieję,że pojawi się kiedyś w kas człowiek ze współczesnej epoki i sprzątnie cały ten PRL -owski burdel. I w końcu zacznie się ocenianie ludzi za to co robią, a nie za to ile mają lat. I wtedy i młody i stary pracujący dobrze, będzie odpowiednio wynagradzany. Tak samo młody i stary nieuk i len dostanie taka sama fige. Skończy się załatwianie swoich spraw w godzinach pracy, wiszenie w celach prywatnych na służbowych telefonach, ploteczki, i stwierdzenia typu " szkolenie? Ja nie jadę, ja mam remont, gości, ulubiony serial, niech jedzie młody". "Pomoc w innym dziale? Co? Ja? Niech idzie młody" ale "podwyżki? O tak, oczywiście, że ja powinienem dostać, bo ja mam staż, bo mi potrzeba do emerytury, bo młodzi mają czas a ja nie". przykład z dzisiejszego dnia, pracownik 25 lat stażu nie wiedział, że mnożenie jest przemienne.

Kolego teraz każdy ma studia ale 95% niezwiązane z charakterem wykonywanych zadań służbowych. Rozumiem że ukończenie studiów jest dla ciebie wielkim sukcesem. Pokory kolego. Pracują ludzie bez studiów i niekiedy bardziej kompetentni niż ty po studiach. Matematyku przemienny z zerowym stażem to co napisałeś świadczy o twoim intelekcie naukowym. Wyrazy współczucia znajomym i współpracownikom. Może podaj jeszcze kilka przykładów kolegów czy koleżanek z którymi masz zaszczyt pełnić służbę wg ciebie niedouczonych. Może kogoś ze stażem 6 lat kto słabo zna geografię lub koleżankę z 11 letnim stażem bez szkoły która nie zna nazwy pasma górskiego, może kogoś kto w czasie kiedy ty ciągałeś patelnie z piachem po ulicy walczył już z bandytami i przemytnikami, kóry też jest głupi. Naukowcu z Bożej łaski Powinieneś się spalić ze wstydu. Żałosne.Intelektualista.
 
Ostatnia edycja:
Kolego tetaz każdy ma studia ale 95% niezwiązane z charakterem wykonywanych zadań służbowych. Rozumiem że ukończenie studiów jest dla ciebie wielkim sukcesem. Pokory koleś. Pracują ludzie bez studiów i są niekiedy bardziej kompetentni niż niektórzy po kierunku unasienianie zwierząt futerkowych.

Ukończenie studiów nie jest dla mnie żadnym osiągnięciem. Dziwi mnie to, że ktoś może ich nie mieć. Jeszcze bardziej dziwi brak elementarnej wiedzy ze szkoły podstawowej przy oczekiwaniach finansowych, że ho ho. To raczej takiej osobie brakuje pokory. Zdejmij wreszcie klapki z oczu i bądź obiektywny, bo jak narazie nic do ciebie nie dociera. Myśl koleś, myśl.
 
Ostatnia edycja:
16 związków a każdy z innym pomysłem. Dyrektor nie wyznaczył kolejnego terminu i jesteśmy w du........ A kuźwa dać po równo a kolejną tzw. modernizacyjną dzielić uznaniowo .

I dlaczego znowu piszesz bzdury?!!! Celowo podkręcasz temat, denerwując niepotrzebnie ludzi w Katowicach? 16 związków w tym 13 mają zdanie „równo na zasadnicze”, a 3 w tym celnicy pl „ równo brutto”. No szkoda, że w Katowicach celnicy pl maja stanowisko „równo brutto” podczas gdy w Bydgoszczy i w Łodzi mają stanowisko „ równo na zasadnicze”. A Pan Dyrektor, nie zapraszając związków w ogóle na rozmowy, szkodzi tylko i wyłącznie sobie. Dziwne, a nawet śmieszne, że tego nie rozumie.
 
Ostatnia edycja:
Zeby ocenic naszą produktywność, efektywność, zaangażowanie ect. MF zleci opracowanie mierników :)
 
Ostatnia edycja:
Kolego teraz każdy ma studia ale 95% niezwiązane z charakterem wykonywanych zadań służbowych. Rozumiem że ukończenie studiów jest dla ciebie wielkim sukcesem. Pokory kolego. Pracują ludzie bez studiów i niekiedy bardziej kompetentni niż ty po studiach. Matematyku przemienny z zerowym stażem to co napisałeś świadczy o twoim intelekcie naukowym. Wyrazy współczucia znajomym i współpracownikom. Może podaj jeszcze kilka przykładów kolegów czy koleżanek z którymi masz zaszczyt pełnić służbę wg ciebie niedouczonych. Może kogoś ze stażem 6 lat kto słabo zna geografię lub koleżankę z 11 letnim stażem bez szkoły która nie zna nazwy pasma górskiego, może kogoś kto w czasie kiedy ty ciągałeś patelnie z piachem po ulicy walczył już z bandytami i przemytnikami, kóry też jest głupi. Naukowcu z Bożej łaski Powinieneś się spalić ze wstydu. Ĺťałosne. Inteligent- intelektualista.

A piszesz ten post będąc w pracy/ na służbie?

Na urlopie, a ty?
 
Ukończenie studiów nie jest dla mnie żadnym osiągnięciem. Dziwi mnie to, że ktoś może ich nie mieć. Jeszcze bardziej dziwi brak elementarnej wiedzy ze szkoły podstawowej przy oczekiwaniach finansowych, że ho ho. To raczej takiej osobie brakuje pokory. Zdejmij wreszcie klapki z oczu i bądź obiektywny, bo jak narazie nic do ciebie nie dociera. Myśl koleś, myśl.

Mimo to, że mam studia i nie pracowałem w PRLu jestem w stanie zrozumieć że ktoś nie ma wyższego wykształcenia. Przeciwnie nie dociera do mnie jak ktoś taki mógł przejść testy preselekcyjne do służby. Boże chroń od takich znajomych pseudo naukowców z grafiku.
 
Uczciwie to powinno być równo do podstawy, szkoda, że z tego powodu zrodziły się animozje. Ale żal a nawet wstyd, że pan dyrektor z Katowic zapomniał jak był zwykłym Celnikiem, "zapomniał wół jak cielęciem byŁ" wstyd panie dyrektorze, wstyd.
 
W innych służbach dostali po rowno i u nas tez tak powinno byc bo o to chodzilo w tej podwyżce W Lublinie dużo specjalistow ma mnoznik 1.41. Te podwyzki mialy zwiększyć niski poziom naszych plac. Każdy chce żyć na jakims poziomie. Dlaczego w innych służbach mogą się dogadać A u nas nie? Nie dość, że związki nie mogą to nawet tu na forum...
 
niesprawiedliwy
Uczciwie to powinno być równo do podstawy, szkoda, że z tego powodu zrodziły się animozje. Ale żal a nawet wstyd, że pan dyrektor z Katowic zapomniał jak był zwykłym Celnikiem, "zapomniał wół jak cielęciem byŁ" wstyd panie dyrektorze, wstyd.


Z tego co wiem, to DIAS K-ce chce po równo do podstawy.
 
W innych służbach dostali po rowno i u nas tez tak powinno byc bo o to chodzilo w tej podwyżce W Lublinie dużo specjalistow ma mnoznik 1.41. Te podwyzki mialy zwiększyć niski poziom naszych plac. Każdy chce żyć na jakims poziomie. Dlaczego w innych służbach mogą się dogadać A u nas nie? Nie dość, że związki nie mogą to nawet tu na forum...

Sprawiedliwie to by było jakby każdy pracownik z osobna był wzięty pod lupę, oceniony przez kogoś obiektywnego i na tej podstawie dostał podwyżkę. Ponieważ tak nie będzie, to nie będzie sprawiedliwie. 10 lat w orzecznictwie, a 20 lat otwierania listów to też różnica.
 
niesprawiedliwy
Uczciwie to powinno być równo do podstawy, szkoda, że z tego powodu zrodziły się animozje. Ale żal a nawet wstyd, że pan dyrektor z Katowic zapomniał jak był zwykłym Celnikiem, "zapomniał wół jak cielęciem byŁ" wstyd panie dyrektorze, wstyd.


Z tego co wiem, to DIAS K-ce chce po równo do podstawy.
.

Cat proszę Cię. DIAS w Katowicach nie chce równo do podstawy. Są oficjalne komunikaty na intranecie, protokoły ze spotkań. Wszędzie wyraźnie pisze, że Dyrektor chce równo brutto. A teraz chyba się obraził na związki, ma focha i nie zaprasza na spotkania. Może Wy przekonacie Pana Dyrektora i związki celnicze w Katowicach żeby przystały na wersje „ równo na zasadnicze”, tak jak chce większość zz.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry