• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2019

Trzynastka dla emerytów od maja, 500+ na każde dziecko od lipca, podwyżki w KAS od września. Priorytety...
 
Dla Ciebie może i jest nienajgorzej Zygfryd ale co mają powiedzieć ci których pisiory pozbawiły w 2017 źródła utrzymania lub bezprawnie usunęli ze służby poprzez ucywilnienie? W większości działań są bardzo podobni do podłych POprzedników, na stołki pchają swoich zarówno w administracji jak i spółkach kontrolowanych, historie pt. Srebrna, praca za miskę ryżu a kończąc na podzieleniu obywateli na wyznawców jedynej słusznej i bezużytecznych idiotów chcących mieć własny pogląd na rzeczywistość. Oberwałem za POparańców i PiSiorów bardzo boleśnie dlatego:

tumblr_ny8c8zRTmg1u0qlp8o1_500.png
 
-Nie zdziwię się, jak tak będzie.
-W ogóle te podwyżki i tak są śmieszne.
-Powinniśmy żądać przynajmniej 1000 zł netto na już. Inaczej dalej będziemy dziadami.
-Jest na wszystko to i na to się znajdzie. Jak widać budżet nie ma dna.
-A jak nie, to powinniśmy zrobić taki dym jakiego w tym kraju jeszcze nie widziano.

-Ty się nie zdziwisz, ale chyba większość - tak.
-Ja bym nie nazwał ich śmiesznymi. One są tragiczne (przelicz na chleb z czasów poprzednich)!
-Mnie tam wychodzi więcej niż tysiąc (netto).
-Na nic nie ma. "Obiecanego, wiele się zmieści ..."!
-"Dym", to powinniśmy zrobić jeszcze w listopadzie.

Jeszcze raz zastrzegam - mogę się mylić, a tylko fantazja mnie ponosi - ale staram się uważnie czytać wszystkie posty
i całość zaczyna mi się układać w całkiem logiczną "strategię".

Tylko dla przykładu (bo jest tego sporo) chciałbym zwrócić uwagę na ostatni post Nieetosowego Kolegi, gdzie pisze
o "Wielkiej Narodowej Łapówce" za pomocą "zmniejszenia kosztów utrzymania administracji". Wystarczy powiązać to
z terminem wyznaczonym przez MF na "podwyżki" i już pojawia się myśl o "strategii":
- z 60 tysięcy ludzi, "zachęcić" jak najwięcej osób do zwolnienia na własną prośbę (są na to sposoby). Następnie
pozwalniać parę tysiączków z równie wyimaginowanych powodów jak "współpraca z organami ...", zastosowanych
ostatnio. Potem wykorzystać ISTNIEJĄCE przecież NADAL ograniczenia ustawowe wobec "widełek", których akurat
"nie zdąży się" zmienić (tu nawet "obiecując" naprawę tego natychmiast po wyborach).
No i jakby nie było - są "oszczędności"!

Zapewne można powyższemu wytknąć jakieś nieścisłości, ale nie o szczegóły w tym chodzi.
Dlatego z ewentualnymi "czepialskimi" nie mogę dyskutować, bo rzecz nie w szczegółach, lecz w "wydedukowanej" subiektywnie, acz prawdopodobnej "idei".
 
Oby Rybko tylko Twoja męska fantazja Cię ponosiła :)). Też mam obawy, ale jestem dobrej myśli. P.S. Co ta rybka na tym awatarze taka jakaś brzydka :)))). Teraz zauważyłam.
 
Oby Rybko tylko Twoja męska fantazja Cię ponosiła :)). Też mam obawy, ale jestem dobrej myśli. P.S. Co ta rybka na tym awatarze taka jakaś brzydka :)))). Teraz zauważyłam.

To dobrze, miała być brzydka!

ps
Fantazję, to ja mam dużo bardziej rozbudowaną, ale o tym - sza!
 
Ostatnia edycja:
Ja tylko zauważę że za platformy zarabiałem 2500 pln a teraz zarabiam 3700. [nie awansowałem stanowiskowo, raz w stopniu] Wszystko jest lepsze niż PO. Wolę kasę rozdać na dzieci, niż gangsterom z po.
Bądź wobec siebie i wszystkich szczery. Powiedz kiedy zarabiałeś 2500.
Ile zarabiałeś w 2015? (przed zmianą opcji rządzącej)
Nie przypominam sobie podwyżek od 2015 roku. Wychodzi na to, że podwyżkę dała ci platforma.

Nie agituję i nie agitowałem za żadną opcją polityczną. Wszyscy powinniśmy tego unikać. Praktycznie wszystkie opcje składały nam jakieś obietnice i wszyscy nas oszukiwali, więc dyskusja kto dał kto zabrał nie ma sensu.
Dwa największe sku....stwa jakie zafundowały nam rządzący (od kiedy jestem w cle) to alokacje i sKASowanie SC. pewnie powiesz, że to wina Tuska.
 
Bądź wobec siebie i wszystkich szczery. Powiedz kiedy zarabiałeś 2500.
Ile zarabiałeś w 2015? (przed zmianą opcji rządzącej)
Nie przypominam sobie podwyżek od 2015 roku. Wychodzi na to, że podwyżkę dała ci platforma.

Nie agituję i nie agitowałem za żadną opcją polityczną. Wszyscy powinniśmy tego unikać. Praktycznie wszystkie opcje składały nam jakieś obietnice i wszyscy nas oszukiwali, więc dyskusja kto dał kto zabrał nie ma sensu.
Dwa największe sku....stwa jakie zafundowały nam rządzący (od kiedy jestem w cle) to alokacje i sKASowanie SC. pewnie powiesz, że to wina Tuska.

W 2015r zarabiałem 2600-2700 pln, byłem funkcjonariuszem zarabiającym najmniej w oddziale. Zatem obecna władza podniosła moje uposażenie o ok 1000 pln w ciągu 3 lat. Jest to fakt, z którym trudno dyskutować Jeżeli jesteś funkcjonariuszem, to jakoś nie chce mi się wierzyć, że masz tak niskie uposażenie, tyle mają młodzi. Reforma kas, była błędem, ale chyba już czas się z nią pogodzić... nie ma możliwości, żeby ją odkręcić i nikt tego nie zrobi. Zresztą po też się do niej przymierzała tylko nie zdążyła. Alokacja to sprawka bolszewików od millera, obecnie w koalicji z po, czyli kolesiów tuska xD

"Praktycznie wszystkie opcje składały nam jakieś obietnice i wszyscy nas oszukiwali, więc dyskusja kto dał kto zabrał nie ma sensu." akurat pis swoje obietnice w większości spełnił, mam zastrzeżenia co do kwoty wolnej, i mieli zlikwidować bizancjum jakim jest nfz. Nie jest to żadna agitacja z mojej strony, po prostu pamiętam jak było poprzednio. Powrót poprzedników będzie zgubą dla kraju. Jest mnóstwo opcji głosowania nie musi to być pis, ale lepiej dla nas wszystkich żeby nie była to po.
 
Nie wiem skąd taką cyfrę wziąłeś. Ja w 2015r. miałem netto 2500 zl a teraz mam netto 2780 zl i nijak mi nie wychodzi 1000 zł (nawet brutto a mam tylko speclalistę). Chyba na 2 dzieci po 500+ sobie doliczasz ... A może kolega to kolejny "Misiewicz" co ?
 
tak "by the way" żeby wszystkich kolegów wkurzyć powiem, że niemiecki celnik dostaje na dzień dobry 2500 ...EURO a po roku pracy 5100 EURO. NIe ma co porównywać ale wystarczyło by mi te 5100 ... złotych.
 
młspeclat67, ktoś tu kłamie.
Pisałeś, że nie awansowałeś na stanowisku, więc nie ma takiej możliwości, żeby zyskać 1000-1200 zł bez awansu na stanowisku, nawet gdyby z najniższych widełek wskoczyć na maksymalne na danym stanowisku.
Zakładając, że masz stanowisko specjalistyczne (inaczej nie zarabiałbyś 2700) największa różnica pomiędzy min a max mnożnikiem na stanowisku jest dla starszego specjalisty i wynosi 0,427. Mnożąc przez ubiegłoroczną kwotę bazową otrzymujemy 0,427*1662,84=710,03 brutto, to skąd 1000-1200 zł netto bez awansu. Zresztą podwyższenie widełek też jest swojego rodzaju awansem.
Od 2015 roku nie było ogólnych podwyżek dla funkcjonariuszy C-S. Jeśli ktoś zyskał to na ewentualnym dodatku kontrolerskim, stażowym. Zyskaliśmy dopiero w tym roku średnio ok. 100 zł (wzrost o 2,3% kwoty bazowej).
Pisałeś, że awansowałeś tylko raz na stopniu. Stopnie wg. nowych zasad z podziałem na korpusy wprowadziła ustawa o SC z 2009 roku. Od tego czasu zgodnie z ustawą musiałeś awansować w ciągu 5 lat (czyli awans od PO, chyba, że wstąpiłeś do służby w 2012 roku tak jak twój staż na forum, wtedy awans od obecnej władzy byłby awansem obowiązkowym) (tylko oficerowie nie mieli i nie maja obowiazkowych awansów ale nie znam oficera który w 2015 r zarabiał 2500-2700.
Z liczbami trudno dyskutować.
 
Ostatnia edycja:
Co do reformy KAS, to prawie wszystkie sądy administracyjne potwierdziły, że potraktowano nas niegodnie. Mamy już też wyroki NSA. Padają w nich stwierdzenia takie jak "rażąco niesprawiedliwe". Taka jest ocena sposobu wprowadzenia reformy KAS. Nie my to sprowokowaliśmy i mieliśmy prawo się przed tym bronić.
Bałagan w oświadczeniach szefa jest badany przez CBA. Szeregowi pracownicy i funkcjonariusze muszą tłumaczyć się z dużo lżejszych uchybień. Mamy prawo wiedzieć czy na górze wszystko jest ok. Nie ma w tym wątku agitacji za jakąkolwiek partią polityczną.
 
Tematem tego postu są podwyżki 2019, natomiast od tematu tego przedmówcy odbiegli.
Zatem pragnę do niego powrócić. Fakty są następujące:
Policja podwyżki 655zł już ma wypłacone.
SCS podwyżki 655zł ma jedynie obiecane.
Ostatnio padły kolejne obietnice wyborcze których realizacja będzie kosztować kilkadziesiąt mld zł.
Logika wskazuje, że im więcej rząd obieca i rozda innym, tym odleglejsze są podwyżki dla nas.
Prywatnie dodam, że rozdawnictwo publicznych pieniędzy w wysokości dziesiątek miliardów złotych musi (nie ma innej opcji) wpłynąć na wzrost obciążeń podatkowych i kosztów pracy. To z kolei przełoży się na spadek aktywności zawodowej i motywacji do pracy.
Podobnie jak przedmówca chcę normalnie żyć, godziwie zarabiać i mieć perspektywę godziwej emerytury, ale logika podpowiada, że rozdawnictwo publicznych pieniędzy temu nie służy.
Na koniec dodam, że jestem apolityczny, a ekonomia to moja pasja.
 
młspeclat67, ktoś tu kłamie.
Pisałeś, że nie awansowałeś na stanowisku, więc nie ma takiej możliwości, żeby zyskać 1000-1200 zł bez awansu na stanowisku, nawet gdyby z najniższych widełek wskoczyć na maksymalne na danym stanowisku.
Zakładając, że masz stanowisko specjalistyczne (inaczej nie zarabiałbyś 2700) największa różnica pomiędzy min a max mnożnikiem na stanowisku jest dla starszego specjalisty i wynosi 0,427. Mnożąc przez ubiegłoroczną kwotę bazową otrzymujemy 0,427*1662,84=710,03 brutto, to skąd 1000-1200 zł netto bez awansu. Zresztą podwyższenie widełek też jest swojego rodzaju awansem.
Od 2015 roku nie było ogólnych podwyżek dla funkcjonariuszy C-S. Jeśli ktoś zyskał to na ewentualnym dodatku kontrolerskim, stażowym. Zyskaliśmy dopiero w tym roku średnio ok. 100 zł (wzrost o 2,3% kwoty bazowej).
Pisałeś, że awansowałeś tylko raz na stopniu. Stopnie wg. nowych zasad z podziałem na korpusy wprowadziła ustawa o SC z 2009 roku. Od tego czasu zgodnie z ustawą musiałeś awansować w ciągu 5 lat (czyli awans od PO, chyba, że wstąpiłeś do służby w 2012 roku tak jak twój staż na forum, wtedy awans od obecnej władzy byłby awansem obowiązkowym) (tylko oficerowie nie mieli i nie maja obowiazkowych awansów ale nie znam oficera który w 2015 r zarabiał 2500-2700.
Z liczbami trudno dyskutować.

Jak przyszedłem miałem 1850 netto styczeń 2016 rok teraz mam 2700. Graniczny czy kontrolerski miałem 200 teraz 260 . Premie kwartalne łącznie za rok od wejścia kas około 4000 zł To jest moja prawda na temat podwyżek i szykuje się kolejna. Ja mam dobrze i jest z kim dyskutować i wiem na kogo zagłosuje
 
Jak przyszedłem miałem 1850 netto styczeń 2016 rok teraz mam 2700. Graniczny czy kontrolerski miałem 200 teraz 260 . Premie kwartalne łącznie za rok od wejścia kas około 4000 zł To jest moja prawda na temat podwyżek i szykuje się kolejna. Ja mam dobrze i jest z kim dyskutować i wiem na kogo zagłosuje
to brawo, ktora to izba?
Ja przyszedlem w 2015 i dostalem mnoznik 1.227. Teraz mam 1.35. Graniczny bez zmian, okolo 216 zl.
Ias Lublin

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry