• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2019

Oj coś mi się wydaje, że jak wybuchnie wojna o odpowiedź Min. Cybulskiego to długo żadnych podwyżek nie zobaczymy.
 
W ias olsztyn tak, ci co mieli rok czy dwa temu to im rybka, ale jak ja czekam 5 lat to emocje nie opadają

Teraz mi to wliczą do pidwyżki i znowu czekaj 5 lat - bo przecież ledwo co dostałem...
 
Billy
Za 10 lat gumę do żucia?

Przy inflacji poniżej 2%

Mam prawo do własnego zdania i nikt mnie nie zmusi do zmiany, a nikt mnie nie przekonał

Każdy powinien dostać taką samą kwotę podwyżki zasadniczego

Stażowe jedni mają inni będą mieć

Po szczegółowe uzasadnienie odsyłam do stanowiska nszz policjantów

Liczenie podwyżki odliczając stażowe na zasadzie analogii powinno prowadzić do obniżania najniższego mnożnika 1,61 w miarę wzrostu stażowego

Dla nowych 1,61, dla tych z 10 letnim stażem 1,46, z 20 letnim 1,34, 30 letnim 1,29

Przecież razem ze stażowym wyjdzie to samo nie?
 
Tu nie chodzi kto ile zarabia, tylko jesli miala byc podwyzka 655 brutto DLA KAZDEGO to niech tak bedzie. Nie dyskutujemy nad cala placa tylko nad podwyzka. Zeby nikt nie mial bolu d... to powinni kazdemu jednarazowo wyplacic raz w roku 7860 zl brutto. Bo widze ze sporo osob nie umie po prostu liczyc. I kazdy dostanie po rowno. Ps moj mnoznik 1,35
 
Billy
Za 10 lat gumę do żucia?

Przy inflacji poniżej 2%

Mam prawo do własnego zdania i nikt mnie nie zmusi do zmiany, a nikt mnie nie przekonał

Każdy powinien dostać taką samą kwotę podwyżki zasadniczego

Stażowe jedni mają inni będą mieć

Po szczegółowe uzasadnienie odsyłam do stanowiska nszz policjantów

Liczenie podwyżki odliczając stażowe na zasadzie analogii powinno prowadzić do obniżania najniższego mnożnika 1,61 w miarę wzrostu stażowego

Dla nowych 1,61, dla tych z 10 letnim stażem 1,46, z 20 letnim 1,34, 30 letnim 1,29

Przecież razem ze stażowym wyjdzie to samo nie?

Może i zadam niefortunne pytanie, ale zapytam jakie jest oficjalne stanowisko naszego związku w kwestii podwyżek, tj. po równo, czy nie po równo, a jeśli nie po równo to jak?
 
Yogi

Sławek pisał o tym

Gdybyś był tu dłużej pewnie byś wiedział

Podpowiem

Wejdż w jego profil i poczytaj posty
 
Cr7

Pseudo orozumienie, którego nie podpisali celnicy.pl, mówiło o 655 dla każdego

Inaczej niż w in służbach

Inny jest też termin, sygnatariusz strony rządowej i wiele in

Pisałem ja i inni już o tym
 
Tu nie chodzi kto ile zarabia, tylko jesli miala byc podwyzka 655 brutto DLA KAZDEGO to niech tak bedzie. Nie dyskutujemy nad cala placa tylko nad podwyzka.

Po wytłumaczenie czemu nie konkretnie 655zł bez pochodnych, to powinieneś się zgłosić do tych, co podpisali porozumienie.
Tak się dali ograć przez MF i teraz tak będzie. W pozostałych służbach jest zresztą podobnie - brutto włącznie ze stażowym i trzynastką. Różnicą jest tylko nasze nieszczęsne 2,3% inflacyjnego i, w niektórych izbach, awanse sfinansowane podwyżką.
Najbardziej poszkodowani są ci, którym w tym roku awans wypadał z automatu, tak jak Bolo.
Dla pozostałych (awansowanych w ciągu ostatnich 3 lat) to w zasadzie bez różnicy, czy dostaną podwyżkę tylko do zasadniczego, czy również awansują ich w stopniu, żeby sumarycznie wypadło to ~655 brutto.

Zeby nikt nie mial bolu d... to powinni kazdemu jednarazowo wyplacic raz w roku 7860 zl brutto. Bo widze ze sporo osob nie umie po prostu liczyc.

No właśnie nie umiesz liczyć "po budżetowemu". 655 x 12 = 7680, ale zapomniałeś o 13-ce i stażowym. Czyli tak naprawdę 7680 / 13 = 604 ; Natomiast wyjściowe 604, to podstawa X + stażowe, indywidualne dla każdego. Cały czas mówimy o kwotach brutto, czyli na rękę miesięcznie dostaniesz jeszcze mniej i cały czas warunek 655 zł z feralnego porozumienia będzie spełniony.
 
Ostatnia edycja:
Bolo, u młodzieży poziom matematyki drastycznie spadł. Czytanie ze zrozumieniem też kuleje. Roszczeniowość i bezczelność młodych jest taka, że zabraniają mieć komuś odmienne od nich zdanie.

Do Młodych
Żeby było jasne. Uważam, ze zarobki młodych funkcjonariuszy są uwłaczająco niskie i powinny być podnoszone, ale żeby można było mówić o jakiejkolwiek ścieżce kariery, zarobki wraz ze stażem muszą rosnąć. Pojawiały się na tym forum głosy, że wraz ze stażem wzrasta dodatek stażowy i dodatek za stopień, a teraz nagle chcecie odebrać "starym" przywilej wynikający z wieloletniej służby.
Posłużę się przykładem z mojej "starej" izby gdzie większość osiągnęła już (albo jest bardzo blisko) maksymalny dodatek stażowy.
W komórkach kontrolnych standardowym stanowiskiem jest st. specjalista, najczęściej na najniższych widełkach, są to ludzie średnio z 25 letnim stażem. W 2016 r. po wielu latach były nabory zewnętrzne (na specjalistów). IC zadbała o nich i skrócono im służbę przygotowawczą, żeby mogli dostać podwyżki od 1 stycznia 2017r. Dostali maksa na specjaliście. Tym samym różnica w uposażeniu zasadniczym do st. specjalistów zmalała do ok 100 zł. A teraz jeśli w moim IAS wygrałby model odliczania stażowego od podwyżki, wyszłoby na to, ze uposażenie zasadnicza f-sza z 3-letnim stażem będzie równe lub wyższe od uposażenia f-sza ze stażem 30 lat. Czy tak to powinno wyglądać?

A decyzje podejmą DIASi, po konsultacjach które nie są dla nich wiążące. Nasze swary na tym forum nie będą miały na to wpływu i każdy ma prawo do własnego zdania.
 
Bolo, u młodzieży poziom matematyki drastycznie spadł. Czytanie ze zrozumieniem też kuleje. Roszczeniowość i bezczelność młodych jest taka, że zabraniają mieć komuś odmienne od nich zdanie.

Do Młodych
Żeby było jasne. Uważam, ze zarobki młodych funkcjonariuszy są uwłaczająco niskie i powinny być podnoszone, ale żeby można było mówić o jakiejkolwiek ścieżce kariery, zarobki wraz ze stażem muszą rosnąć. Pojawiały się na tym forum głosy, że wraz ze stażem wzrasta dodatek stażowy i dodatek za stopień, a teraz nagle chcecie odebrać "starym" przywilej wynikający z wieloletniej służby.
Posłużę się przykładem z mojej "starej" izby gdzie większość osiągnęła już (albo jest bardzo blisko) maksymalny dodatek stażowy.
W komórkach kontrolnych standardowym stanowiskiem jest st. specjalista, najczęściej na najniższych widełkach, są to ludzie średnio z 25 letnim stażem. W 2016 r. po wielu latach były nabory zewnętrzne (na specjalistów). IC zadbała o nich i skrócono im służbę przygotowawczą, żeby mogli dostać podwyżki od 1 stycznia 2017r. Dostali maksa na specjaliście. Tym samym różnica w uposażeniu zasadniczym do st. specjalistów zmalała do ok 100 zł. A teraz jeśli w moim IAS wygrałby model odliczania stażowego od podwyżki, wyszłoby na to, ze uposażenie zasadnicza f-sza z 3-letnim stażem będzie równe lub wyższe od uposażenia f-sza ze stażem 30 lat. Czy tak to powinno wyglądać?

A decyzje podejmą DIASi, po konsultacjach które nie są dla nich wiążące. Nasze swary na tym forum nie będą miały na to wpływu i każdy ma prawo do własnego zdania.

Masz rację, każdy ma prawo do własnego zdania. Młody również. O podział podwyżek trzeba było się wyklocac, gdy był na to czas. Jeśli jednak podpisano porozumienie, o kwocie 655 zł brutto dla KAZDEGO pracownika/ funkcjonariusza to obecne spory o podział są śmieszne. Dla mnie ludzie ze związków, którzy teraz chcą zmieniać kluczowe aspekty porozumienia, które sami wcześniej podpisali są po prostu niepoważni. Ps. U mnie odmiennie. Różnica w wynagrodzeniu stary/ młody jest znaczna. Mimo rzekomych podwyżek wyłącznie dla młodych ( biedni starzy, znowu nic nie dostali) różnica między moim pit za 2017 i 2018 to niewiele ponad 1000 zł więcej w 2018, a u starych, ponad 10.000 zł. Nie wierzyliscie mi wcześniej, też ciężko mi było uwierzyć. Może mi ktoś wytłumaczy jak to jest, że młodzi ciągle dostają podwyżki,ale to starym rośnie wynagrodzenie. Pytanie do starych, bo młodzi jak wiadomo mają problem z matematyka i czytaniem że zrozumieniem.
 
Bolo, u młodzieży poziom matematyki drastycznie spadł. Czytanie ze zrozumieniem też kuleje. Roszczeniowość i bezczelność młodych jest taka, że zabraniają mieć komuś odmienne od nich zdanie.

Do Młodych
Żeby było jasne. Uważam, ze zarobki młodych funkcjonariuszy są uwłaczająco niskie i powinny być podnoszone, ale żeby można było mówić o jakiejkolwiek ścieżce kariery, zarobki wraz ze stażem muszą rosnąć. Pojawiały się na tym forum głosy, że wraz ze stażem wzrasta dodatek stażowy i dodatek za stopień, a teraz nagle chcecie odebrać "starym" przywilej wynikający z wieloletniej służby.
Posłużę się przykładem z mojej "starej" izby gdzie większość osiągnęła już (albo jest bardzo blisko) maksymalny dodatek stażowy.
W komórkach kontrolnych standardowym stanowiskiem jest st. specjalista, najczęściej na najniższych widełkach, są to ludzie średnio z 25 letnim stażem. W 2016 r. po wielu latach były nabory zewnętrzne (na specjalistów). IC zadbała o nich i skrócono im służbę przygotowawczą, żeby mogli dostać podwyżki od 1 stycznia 2017r. Dostali maksa na specjaliście. Tym samym różnica w uposażeniu zasadniczym do st. specjalistów zmalała do ok 100 zł. A teraz jeśli w moim IAS wygrałby model odliczania stażowego od podwyżki, wyszłoby na to, ze uposażenie zasadnicza f-sza z 3-letnim stażem będzie równe lub wyższe od uposażenia f-sza ze stażem 30 lat. Czy tak to powinno wyglądać?

A decyzje podejmą DIASi, po konsultacjach które nie są dla nich wiążące. Nasze swary na tym forum nie będą miały na to wpływu i każdy ma prawo do własnego zdania.

W przypadku wynagrodzeń to nie są konsultacje tylko uzgodnienia,a to zasadnicza różnica 😀.
 
Masz rację, każdy ma prawo do własnego zdania. Młody również. O podział podwyżek trzeba było się wyklocac, gdy był na to czas. Jeśli jednak podpisano porozumienie, o kwocie 655 zł brutto dla KAZDEGO pracownika/ funkcjonariusza to obecne spory o podział są śmieszne. Dla mnie ludzie ze związków, którzy teraz chcą zmieniać kluczowe aspekty porozumienia, które sami wcześniej podpisali są po prostu niepoważni. Ps. U mnie odmiennie. Różnica w wynagrodzeniu stary/ młody jest znaczna. Mimo rzekomych podwyżek wyłącznie dla młodych ( biedni starzy, znowu nic nie dostali) różnica między moim pit za 2017 i 2018 to niewiele ponad 1000 zł więcej w 2018, a u starych, ponad 10.000 zł. Nie wierzyliscie mi wcześniej, też ciężko mi było uwierzyć. Może mi ktoś wytłumaczy jak to jest, że młodzi ciągle dostają podwyżki,ale to starym rośnie wynagrodzenie. Pytanie do starych, bo młodzi jak wiadomo mają problem z matematyka i czytaniem że zrozumieniem.

Bolo1999 ma rację. Zmień pracę bo z każdym rokiem frustracja będzie narastać, nie masz pokory, nie rozumiedz co to wysługa którą co roku będziesz dostawał do poborów oprócz tego coś chyc na rozum u ciebie z yym wzrostem płac o 10 000 pln. Człowoeku u ciebie w SCS warost o 1000 pln rok do roku jak u wszystkich spore minusy na picie no zusu mie odliczają. Nieźle chyba w skarbówce.
 
Winna jest NIEWYDOLNA STRUKTURA (...)".

Struktury tworzą ludzie. W jednych Izbach zawarto porozumienia, w innych trwają spory lub stan zawieszenia. Wspomniany art. 30 ust. 6 ustawy o zz można by teoretycznie uruchomić, jeśli związki nie potrafią wypracować uzgodnionego stanowiska (ale najpierw trzeba by przedłożyć dokument - regulamin wynagradzania lub nagród i w przypadku braku uzgodnionego stanowiska reprezentatywnych związków po 30 dniach decyzję może podjąć pracodawca - tylko czy dokumenty w takiej formie w ogóle przedłożono?). A może związki powinny jednak poszukać między sobą kompromisu? Porozumienie krajowe wynegocjowano i zawarto już w listopadzie, a teraz trwa tylko spór o przypisy - mało twórczy, ale za to zajmujący. Wiadomo, że nie da się wszystkiego z dnia na dzień czy z tygodnia na tydzień ustalić, ale to już niespełna 4 miesiące. Nie wspominając o apelu KAS o zakończenie negocjacji w regionach w ''najszybszym terminie''. Znowu może się okazać, że każdy rozumie to inaczej. No chyba, że związki i IAS-y zaskoczą.
 
Ostatnia edycja:
Masz rację, każdy ma prawo do własnego zdania. Młody również. O podział podwyżek trzeba było się wyklocac, gdy był na to czas. Jeśli jednak podpisano porozumienie, o kwocie 655 zł brutto dla KAZDEGO pracownika/ funkcjonariusza to obecne spory o podział są śmieszne. Dla mnie ludzie ze związków, którzy teraz chcą zmieniać kluczowe aspekty porozumienia, które sami wcześniej podpisali są po prostu niepoważni. Ps. U mnie odmiennie. Różnica w wynagrodzeniu stary/ młody jest znaczna. Mimo rzekomych podwyżek wyłącznie dla młodych ( biedni starzy, znowu nic nie dostali) różnica między moim pit za 2017 i 2018 to niewiele ponad 1000 zł więcej w 2018, a u starych, ponad 10.000 zł. Nie wierzyliscie mi wcześniej, też ciężko mi było uwierzyć. Może mi ktoś wytłumaczy jak to jest, że młodzi ciągle dostają podwyżki,ale to starym rośnie wynagrodzenie. Pytanie do starych, bo młodzi jak wiadomo mają problem z matematyka i czytaniem że zrozumieniem.

Jestem funkcjonariuszem, stażem starym. W styczniu 2018r. za awans dostałem 50zł br/miesięcznie, w połowie roku wyższy dodatek stażowy ok. 40 zł br/miesięcznie. Na PIT za 2018 mam więcej 2.000 zł niż rok wcześniej. Nie mam pojęcia skąd u Ciebie różnica u starych o 10.000. Może premie, może pracujesz w skarbówce ...
 
Jestem funkcjonariuszem, stażem starym. W styczniu 2018r. za awans dostałem 50zł br/miesięcznie, w połowie roku wyższy dodatek stażowy ok. 40 zł br/miesięcznie. Na PIT za 2018 mam więcej 2.000 zł niż rok wcześniej. Nie mam pojęcia skąd u Ciebie różnica u starych o 10.000. Może premie, może pracujesz w skarbówce ...
Skarbowiec dezinformuje i dezintegruje 10.000 chyba dyrektor lyb naczelnik
 
Bolo, u młodzieży poziom matematyki drastycznie spadł. Czytanie ze zrozumieniem też kuleje. Roszczeniowość i bezczelność młodych jest taka, że zabraniają mieć komuś odmienne od nich zdanie.

Do Młodych
Żeby było jasne. Uważam, ze zarobki młodych funkcjonariuszy są uwłaczająco niskie i powinny być podnoszone, ale żeby można było mówić o jakiejkolwiek ścieżce kariery, zarobki wraz ze stażem muszą rosnąć. Pojawiały się na tym forum głosy, że wraz ze stażem wzrasta dodatek stażowy i dodatek za stopień, a teraz nagle chcecie odebrać "starym" przywilej wynikający z wieloletniej służby.
Posłużę się przykładem z mojej "starej" izby gdzie większość osiągnęła już (albo jest bardzo blisko) maksymalny dodatek stażowy.
W komórkach kontrolnych standardowym stanowiskiem jest st. specjalista, najczęściej na najniższych widełkach, są to ludzie średnio z 25 letnim stażem. W 2016 r. po wielu latach były nabory zewnętrzne (na specjalistów). IC zadbała o nich i skrócono im służbę przygotowawczą, żeby mogli dostać podwyżki od 1 stycznia 2017r. Dostali maksa na specjaliście. Tym samym różnica w uposażeniu zasadniczym do st. specjalistów zmalała do ok 100 zł. A teraz jeśli w moim IAS wygrałby model odliczania stażowego od podwyżki, wyszłoby na to, ze uposażenie zasadniczanaczelnik3-letnim stażem będzie równe lub wyższe od uposażenia f-sza ze stażem 30 lat. Czy tak to powinno wyglądać?

A decyzje podejmą DIASi, po konsultacjach które nie są dla nich wiążące. Nasze swary na tym forum nie będą miały na to wpływu i każdy ma prawo do własnego zdania.

Pjs 100% racji, frustracja roszczeniowców z kilkuletnim stażem doprowadzi ich do załamania nerwowego a chodzi chyba o kilkadziesiąt złotych a tyle jeszcze przed nimi. Nauczy życie pokory.
 
Jestem skarbowcem. Staż 21 lata pracy w 2018. PIT za 2017 miałem wyższy o około 3000 zł bo dostałem nagrodę jubileuszową za 20 lat pracy. Starszy ekspert skarbowy mnożnik 1, 8. Nie mam żadnych innych dodatków oprócz stażowego 20% i ten dodatek już nie rośnie. Cały czas w orzecznictwie podatkowym. Trzy awanse bez złotówki.
 
Ostatnia edycja:
Jestem skarbowcem. Staż 21 lata pracy w 2018. PIT za 2017 miałem wyższy o około 3000 zł bo dostałem nagrodę jubileuszową za 20 lat pracy. Starszy ekspert skarbowy narożnik 1, 8. Nie mam żadnych dodatków. Cały czas w orzecznictwie podatkowym. Trzy awanse bez złotówki.
orzecznik skarbowy ? Funkcjonariusz czy cywil? Tak tylko pytam.
 
Back
Do góry