• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2019

Ktoś widział tam kasę na nasze podwyżki??

Marjanejro twierdził, że kasa na podwyżki będzie wynikała z"wewnętrznych przesunięć w ramach budżetu MF" więc nie uświadczysz żadnych poprawek na ten temat w budżecie Najjaśniejszej. Czy mówił prawdę to oczywiście inna sprawa.
 
Marjanejro twierdził, że kasa na podwyżki będzie wynikała z"wewnętrznych przesunięć w ramach budżetu MF" więc nie uświadczysz żadnych poprawek na ten temat w budżecie Najjaśniejszej. Czy mówił prawdę to oczywiście inna sprawa.

Budżet resortu jest w części 19 ustawy budżetowej. Planowane wydatki są ciut wyższe niż za 2018. Wzrost z ok. 7,120 mld do ok 7,170 mld. Z tego ponad 6,7 mld to wydatki na administrację, w tym 5,8 mld na IAS, US i UCS. Tu się nie da wygospodarować takich kwot bez autokanibalizmu.
 
Ostatnia edycja:
Na skarbowych stronach też cisza. W mojej ocenie oznacza to że spotkanie nie było farsą a jednak rzeczowe i teraz przedstawiciele obecni na tym spotkaniu starają się przekazać jaki jest stan "na po". Możliwe że się mylę ale dotychczas zazwyczaj po każdym spotkaniu było info dużo szybciej, jakiekolwiek (poza króciutkim wpisem Sławka a że temat mocno gęsty i wrażliwy dlatego wyczuwam ostrożność.
Dogadali się?.... eee nie raczej nie ;)
 
Skarbowców DIAS cisną o ustalenia, ale takie dające wpłaty, bo rząd naobiecywał różnym grupom społecznym różnych podwyżek i świadczeń "+" a tu okazuje się, wbrew propagandzie, że... kasy brak.
Strach bać się o nasze podwyżki.
 
Skarbowców DIAS cisną o ustalenia, ale takie dające wpłaty, bo rząd naobiecywał różnym grupom społecznym różnych podwyżek i świadczeń "+" a tu okazuje się, wbrew propagandzie, że... kasy brak.
Strach bać się o nasze podwyżki.

Strach ?! TERAZ ?!
Był czas na "ruchy"! BYŁ ...
 
Pozwolę sobie półżartem. Jeśli decydujący o podwyżkach czytają np. na konkurencyjnym forum ja kto niektórzy pracownicy (np. eksperci skarbowi) rozumieją zasady podwyżek "nie dostanę podwyżki bo mam stażowe wyższe niż 655" to może doszli do wniosku, że ludziom o takim przewodzie myślowym nie warto dawać.
 
Ostatnia edycja:

Podpisali gówno to teraz tak będą traktowani...

sepuku.jpg
 
Na każde pytanie powinna być odpowiedź

Szkoda że tak długo musimy czekać na informację.

Czy w końcu ktoś z zarządu raczy odpowiedzieć nam członkom związku , o czym rozmawiano i co ustalono wczoraj na spotkaniu? Panie Przewodniczący nie musi pan osobiście , może jednak ktoś coś napisze?
 
Ja odbieram spotkanie w MF pozytywnie i widzę szanse na pewne modyfikacje w programie modernizacji, które zbliżą Nas do innych formacji mundurowych, także w kwestii podwyżek w roku bieżącym i kolejnym. Czekam na uzgodnienie z MF komunikatu/protokołu ze spotkania. Proszę o cierpliwość, ale skoro mam nadzieję na korzystne zmiany, to nie chcę działać pochopnie. Nie ustaliliśmy jeszcze tychże pozytywów, ale sprawa jest otwarta. Zobaczymy. Jutro opublikujemy komunikat z wydarzeń z ostatnich dni. Dużo się działo.
 
Skarbowców DIAS cisną o ustalenia, ale takie dające wpłaty, bo rząd naobiecywał różnym grupom społecznym różnych podwyżek i świadczeń "+" a tu okazuje się, wbrew propagandzie, że... kasy brak.
Strach bać się o nasze podwyżki.

Wpłat z ustaleń nie będzie. To co obecnie widzę to same "karuzele" lub "drukarze" faktur. Prezesi "znikających podmiotów" to nic nie znaczące płotki bez żadnych pieniędzy, "fakturzyści" to biedacy lub małolaty. Jeszcze są tacy, którzy wszystko ładnie deklarują i wykazują, ale nie wpłacają i SEE nic im nie może zrobić. Faktyczni beneficjenci tych "przekrętów" są znakomicie pochowani i "słupy" ich nie sypną, bo nie wiedzą dla kogo pracują. Jedyne skuteczne działania na dzisiaj to ewidencyjne "wymiatanie" z właściwości miejscowej US wszelkiej "lewizny", ale to nie przynosi spektakularnych efektów i panowie w IAS i MF tego nie pojmują. Myślą, że wpływy załatają uszczupleniami. To błąd, wpływy dają uczciwi, ciężko pracujący podatnicy.
 
Back
Do góry