• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2019

Nowy 2019 rozpoczęty. I z tej racji mam pytanie - czy słyszał ktoś coś o naszych podwyżkach?
 
Nowy 2019 rozpoczęty. I z tej racji mam pytanie - czy słyszał ktoś coś o naszych podwyżkach?

A słyszałeś żeby Sejm przyjął ustawę budżetową na 2019r.?
Najpierw musi zostać przyjęta ustawa budżetowa, później na jej podstawie sporządza się plany finansowe poszczególnych IAS i dopiero można zabrać się za przyznawanie jakichkolwiek podwyżek.
 
A jest jeszcze opcja że budżetu nie uchwalą i będa wczesniejsze wybory a wtedy..... marzenia o podwyzkach od nowa.
 
Czy ktoś mądry policzył [ja jestem specjalista, czyli małpa bez matury i śmieć], ile zostanie z podwyżki po odjęciu tego o czym mówi mf, 100 zł ?
 
Czy ktoś może wie, kiedy wypłacone zostaną podwyżki 655zł w innych niż nasza służbach mundurowych?
Czy ktoś się może zastanawiał, czy będziemy dochodzić od 2020r. podwyżek w kwocie 500zł/miesięcznie które wywalczyły wszystkie inne formacje mundurowe oprócz naszej?
Moim zdaniem nie powinniśmy zostać inaczej (gorzej) potraktowani niż inne służby mundurowe stąd moje pytania.
 
o 655 zł podwyżki zapomnij. U nas odjęto 2.3% kwoty bazowej, 3 % funduszu, Uzgodnienia związków i DIAS.
 
o 655 zł podwyżki zapomnij. U nas odjęto 2.3% kwoty bazowej, 3 % funduszu, Uzgodnienia związków i DIAS.

Odjęcie 2,3% i 3% funduszu to nie uzgodnienia związków i dias tylko narzucone zasady MF. MF daje określoną pulę, która wynika z liczby etatów razy 655 z uwzględnieniem przyrostu bazowej. Z tego trzeba odjąć 3% bo tak mówi przepis. Ponadto trzeb jeszcze zostawić kawałek na 13. Może nam się to nie podobać ale trzeba być precyzyjnym.
 
Masz rację dodatkowo nagroda roczna 13. Umknęło :)
Tak, wielu się to nie podoba, ale się na to godzą.
W narzekaniu jesteśmy najlepsi.
A co dopiero jak zobaczą ile tej podwyżki dostaną na rękę.
 
Ostatnia edycja:
Wielu się nie podoba, udowodniliśmy w przeszłości, że nie tylko narzekać potrafimy, Dlatego o konkrety spytałem, czy ktoś, może policzył, ile wyniesie kwota podwyżki netto na funkcjonariusza?
 
Ostatnia edycja:
JeŚli zrobią to uczciwie tak jak deklarują to wychodzi 408 zł na rękę. W sensie że o tyle większy wpływ miesięczny w roku 19 w stosunku do grudnia 18. W tym już podwyżka 2,3 procent.
 
Powiem szczerze, po latach zapaści finansowej, te 408 zł netto też przygarnę i grymasił nie będę. Tylko ten czas oczekiwania wyznaczony został strasznie długi. No i ta nieustającą tajemnica. A ja chciałabym po prostu wiedzieć jakie jest w kwestii podwyżek stanowisko ZZ i Dyrektora w IAS Rzeszów. No i poznać choć przyblizoną datę wypłaty podwyżek.
 
Powiem szczerze, po latach zapaści finansowej, te 408 zł netto też przygarnę i grymasił nie będę. Tylko ten czas oczekiwania wyznaczony został strasznie długi. No i ta nieustającą tajemnica. A ja chciałabym po prostu wiedzieć jakie jest w kwestii podwyżek stanowisko ZZ i Dyrektora w IAS Rzeszów. No i poznać choć przyblizoną datę wypłaty podwyżek.

Wszyscy przygarną. Co nie zmienia faktu, iż znacząco to naszej, katastrofalnej sytuacji finansowej nie poprawi. Jeżeli mb twierdzi, że kas ma być konkurencyjny na rynku pracy, to ta podwyżka jest zdecydowanie za mała. W tej chwili przeciętne wynagrodzenie rośnie w tempie 7% rocznie.
 
Wszyscy przygarną. Co nie zmienia faktu, iż znacząco to naszej, katastrofalnej sytuacji finansowej nie poprawi. Jeżeli mb twierdzi, że kas ma być konkurencyjny na rynku pracy, to ta podwyżka jest zdecydowanie za mała. W tej chwili przeciętne wynagrodzenie rośnie w tempie 7% rocznie.

Jako pesymista, sprzeczać z optymistami się nie będę, ale muszę o coś spytać.
Co macie zamiar zrobić w wypadku, gdy przed otrzymaniem podwyżki zmieni się rząd?

optymista vs pesymista.jpg
 
Jako pesymista, sprzeczać z optymistami się nie będę, ale muszę o coś spytać.
Co macie zamiar zrobić w wypadku, gdy przed otrzymaniem podwyżki zmieni się rząd?

Pokaż załącznik: 6136

Nic, podwyżkę przyjmę i będę uczciwie i sumiennie pracował dla nowego rządu. Tak jak pracowałem gdy rządziło SLD, AWS, UW, KLD, PSL, PiS, PO ... .
 
Nic, podwyżkę przyjmę i będę uczciwie i sumiennie pracował dla nowego rządu. Tak jak pracowałem gdy rządziło SLD, AWS, UW, KLD, PSL, PiS, PO ... .

Zapomniałeś o lpr, pc i samoobronie...

Ja na ten przykład nie czuję żebym pracował dla jakiegokolwiek rządu

Służę Polsce i Jej obywatelom


A tak na marginesie to prośba, żebyś się zdecydował czy piszesz jako facet czy jako kobieta, czasem używasz jednego rodzaju czasem drugiego, niby żadna różnica ale dziwnie się to czyta
 
A gdzie pisałem jako kobieta? Piszę zawsze z telefonu i czasami słownik zmienia wyrazy, a że piszę szybko to czasami mogło mi to umknąć. Następny razem będę pisał w okularach. Pozdrawiam.
 
A gdzie pisałem jako kobieta? Piszę zawsze z telefonu i czasami słownik zmienia wyrazy, a że piszę szybko to czasami mogło mi to umknąć. Następny razem będę pisał w okularach. Pozdrawiam.


18.11.2018

Może już czas przestać być bezpaństwowcem i czynem, poprzez swój akces, poprzeć celników.pl?

Również pozdrawiam
 
Ooooó!

A które są mniej ważne?

A które są na końcu?

Pozostałe osiem.

O tym, że te dwa są najważniejsze to nie ja zdecydowałem 2 tysiące lat temu:



EWANGELIA

Jeden z uczonych w Piśmie podszedł do Jezusa i zapytał Go:
"Które jest pierwsze ze wszystkich przykazań?"

Jezus odpowiedział:
"Pierwsze jest:
"Słuchaj, Izraelu, Pan Bóg nasz jest jedynym Panem. Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą".
Drugie jest to:
"Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego".
Nie ma innego przykazania większego od tych".

Rzekł Mu uczony w Piśmie:
"Bardzo dobrze, Nauczycielu, słusznie powiedziałeś, bo Jeden jest i nie ma innego prócz Niego. Miłować Go całym sercem, całym umysłem i całą mocą i miłować bliźniego jak siebie samego znaczy daleko więcej niż wszystkie całopalenia i ofiary".
Jezus, widząc, że rozumnie odpowiedział, rzekł do niego:
"Niedaleko jesteś od królestwa Bożego".
I nikt już nie odważył się Go więcej pytać.

Słowa Ewangelii [Mk 12, 28b-34]


KATECHIZM

Najważniejsze przykazania brzmią następująco:
"Będziesz miłował Pana Boga twego ze wszystkiego serca twego i ze wszystkiej duszy twojej i ze wszystkiej myśli twojej. To jest największe i pierwsze przykazanie. A drugie podobne jest jemu:
Będziesz miłował bliźniego twego jako siebie samego". (*Mat. 22, 37-39).
http://katechizm-wiara.blogspot.com/2012/06/235-wymien-dwa-najwazniejsze.html


Byłeś u komunii?
Czy komunistą?
 
Back
Do góry