• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2019

Nikt nie ma prawa alienować sweterkowcow - jak obraźliwie nazywasz byłych funkcjonariuszy święta prawda.
A kto dał Ci prawo obrażać celników ? RYBKO ?

W którym to momencie, według Ciebie, obraźliwie nazywam byłych funków ??
Nie ja określam kogoś takim mianem, a powtarzając w kontekście (także przez Ciebie) użyte słowo, nie ośmieliłem się nie użyć cudzysłowu !!
W dalszej części, nie obrażam także tych PRAWDZIWYCH CELNIKÓW, lecz tych UDAWANYCH i tylko ci UDAWANI, mogą się poczuć urażeni, co skądinąd jest według mnie słuszne i prawidłowe !!
 
A nie prościej każdemu podwyższyć jego indywidualny mnożnik np. o 0,35?

I skorygować jego dodatki kontrolerski czy inny obniżając procent zachowując kwotę?

Można jeszcze prościej w przypadku f-szy. Wystarczyłoby podwyższyć dodatek za stopień dla wszystkich o tyle samo. Odpadłoby odliczanie stażowego i manipulowanie przy dodatkach kontrolerskich.
Proponowane przez MF rozporządzenie sprawi, ze łatwiej będzie ukryć kominy płacowe. Nie trzeba będzie awansować "swojaka", wystarczy dać mu maxa na widłakach i np. st.spec może zarabiać tyle co ekspert. Teraz przynajmniej po stanowiskach widać kto jak zarabia (widełki dzisiaj są dużo mniejsze i zachodzą na siebie minimalnie)
 
Słuchaj misiu kolorowy ...
Twoi - jeszcze niedawno - Koledzy, to w dużej mierze też już "sweterkowcy"! To właśnie - przede wszystkim - ONI najwięcej "zawalczyli" o te podwyżki. To oni w tamtym okresie ryzykowali L-4, rozkręcając (także na Forum) całe towarzystwo. Nie piszę, że "wielcy mundurowi" wypięli się wtedy na wszystko, bo wielu podjęło działania, ale przypomnij sobie, jak WIĘKSZOŚĆ tychże "mundurków", jedynie źlamdała o "ZNAK", udając, że nic nie widzą i tylko pytała żenująco "a co się dzieje?"!! Nie próbuj też teraz mi wmawiać, że nie była to WIĘKSZOŚĆ, bo mizerne efekty same dały świadectwo Prawdzie.
Nie masz więc najmniejszego prawa, NIKT nie ma takiego prawa, by w zaistniałej sytuacji alienować w jakikolwiek sposób "sweterkowców", bo wśród nich jest więcej PRAWDZIWYCH CELNIKÓW, niż tych PRAWDZIWYCH zostało w służbie. Powtórzę, że nie waham się twierdzić, iż w służbie pozostała mniejszość!

Brawo. Ja również nie życzę sobie nazywania mnie jakimś sweterkowcem, za dużo życia poświęciłam Służbie a także naszej walce zarówno o emerytury, której zapewne nie zobaczę (a którą zobaczą ci którzy nawet palcem nie kiwnęli jak zbieralismy podpisy) jak i wszelkim działaniom podejmowanym przed wejściem KAS. I do tej pory mam w pamięci jak doszło do wygaszenia protestu, wystarczyło niektórym obiecać, że zostaną w mundurach i reszta się nie liczyła... Dlatego teraz jesteśmy tam gdzie jesteśmy... W każdym razie jak widać zasada,, dziel i rządź'' świetnie się sprawdza. Dzielmy i kłóćmy się zatem dalej, w MF ręce zacierają.
 
Trafnie to ujęłaś PerLA oraz Ty rybka. Najwyraźniej niektórzy funkcjonariusze wymazali z pamięci pewne zdarzenia. Tak jakby nic się nie wydarzyło. Wstyd.
 
Można jeszcze prościej w przypadku f-szy. Wystarczyłoby podwyższyć dodatek za stopień dla wszystkich o tyle samo. Odpadłoby odliczanie stażowego i manipulowanie przy dodatkach kontrolerskich.
Proponowane przez MF rozporządzenie sprawi, ze łatwiej będzie ukryć kominy płacowe. Nie trzeba będzie awansować "swojaka", wystarczy dać mu maxa na widłakach i np. st.spec może zarabiać tyle co ekspert. Teraz przynajmniej po stanowiskach widać kto jak zarabia (widełki dzisiaj są dużo mniejsze i zachodzą na siebie minimalnie)

Mądrego i dobrze posłuchać

Nie jestem specem od finansów i nie pomyślałem o tym

Każdemu np. O 0,35 kwoty bazowej podwyższyć dodatek za stopień

I nie trzeba się niczym martwić

Nie wpłynie to na stażowe, kontrolerski itp

Niepotrzebne tysiące godzin negocjacji, rozmów i pracy finansów we wszystkich ias
 
...

Niepotrzebne tysiące godzin negocjacji, rozmów i pracy finansów we wszystkich ias
Niby racja, tylko "góra" nie byłaby sobą, gdyby się nie dało czegoś "zamataczyć"!

dodatki.png
 

Attachments

  • dodatki.png
    dodatki.png
    46,7 KB · Wyświetleń: 256
Podwyższanie samego dodatku za stopień to nie jest wcale dobre wyjście i proszę nie promować takiego rozwiązania. Ja osobiście zdecydowanie wolę żeby wzrastało mi uposażenie zasadnicze niż tylko dodatki do niego, ponieważ...
 
Kwota bazowa nie może być dla każdego inna bo jest zapisana w ustawie budżetowej. W 2018r było ok 1662,84zł. W 2019zł wzrasta o 2,3% czyli około 1702zł.

Spowoduje to wzrost:
- uposażenia zasadniczego = kwota bazowa x mnożnik na stanowisku
- dodatku za stopień = kwota bazowa x mnożnik na stopniu
- dodatku za wysługę = zwiększone uposażenie x ilość lat w %
- dodatku kontrolerskiego określonego procentowo do uposażenia zasadniczego

Kadry obliczą ile każdy zyska na podniesieniu kwoty bazowej ( ok 100-140zł brutto, głównie zależy od stanowiska, bo f-sze ze z każdym stopniem zyskają podobnie) a resztę dopełni do 588zł z porozumienia czyli te 448-488zł brutto więcej do zasadniczego.

przykład
mł. spec 2018
bazowa 1662zł x mnożnik 1,414 = zasadnicze 2351zł
mł. spec 2019
bazowa 1702zł x mnożnik 1,414 = zasadnicze 2406zł
RÓŻNICA 55zł więcej po zmianie kwoty bazowej w 2019


spec 2018
bazowa 1662zł x mnożnik 1,627 = zasadnicze 2705zł
spec 2019
bazowa 1702zł x mnożnik 1,627 = zasadnicze 2769zł
RÓŻNICA 63zł więcej po zmianie kwoty bazowej w 2019


ALE!! spec dostanie więcej 8zł od mł. specjalisty na samym zasadniczym gdy wzrośnie kwota bazowa o 2,3%. Dlatego już nie dostanie 588zł tylko 580zł do podwyżki z podpisanego porozumienia tak aby sumarycznie i tak każdy dostał tyle samo.

Im wyższe stanowisko i mnożniki tym więcej zwiększy się wynagrodzenie zasadnicze ale przy samy podniesieniu o 2,3% kwoty bazowej. Ten zysk np mł eksperta wobec specjalisty o 21zł zostanie odebrany przy rozdzielaniu właściwej kwoty podwyżki, tak aby sumarycznie każdy dostał w okolicy 588zł. Generalnie im wyższe stanowisko tym większa podwyżka z wzrostu 2,3% kwoty bazowej ale zrekompensowana mniejszą z tych 588zł.

W innym przypadku osoby z różnymi kwotami bazowymi, gdyby awansowały na stopniu lub stanowisku to by dawało im wzrosty wynagrodzeń o rożne kwoty. Kompletna bzdura. Kadry przelicza ile każdy indywidualnie zyska na nowej kwocie bazowej (w2019 wynosi 1702zł) a potem wyrówna zasadnicze aby każdy dostał +/-po zaokrągleniu w przelewie z IZBY 588zł brutto więcej niż przed rokiem.

Szkoda że nie każdy ma taki mnoznik na specjaliście. Ja mam 1'5 w 2016 r gdzie były podwyżki dali awans na spec i uznali to jaki podwyżkę. Tak myk.
 
Można jeszcze prościej w przypadku f-szy. Wystarczyłoby podwyższyć dodatek za stopień dla wszystkich o tyle samo. Odpadłoby odliczanie stażowego i manipulowanie przy dodatkach kontrolerskich.
Proponowane przez MF rozporządzenie sprawi, ze łatwiej będzie ukryć kominy płacowe. Nie trzeba będzie awansować "swojaka", wystarczy dać mu maxa na widłakach i np. st.spec może zarabiać tyle co ekspert. Teraz przynajmniej po stanowiskach widać kto jak zarabia (widełki dzisiaj są dużo mniejsze i zachodzą na siebie minimalnie)

a to jest jeszcze dodatek kontrolerski?
 
Podwyższanie samego dodatku za stopień to nie jest wcale dobre wyjście i proszę nie promować takiego rozwiązania. Ja osobiście zdecydowanie wolę żeby wzrastało mi uposażenie zasadnicze niż tylko dodatki do niego, ponieważ...

Proszę pozwolić każdemu prezentować własne zdanie i nie ograniczać tego, szczególnie nie uzasadniając

Szczególnie jeśli na forum jest się dopiero chwilkę

Każdy by wolał

Ale nie ma szybszego i prostszego sposobu, swoją prostotą ograniczającego ew machlojki
 
Przecież niczego Ci nie ograniczam. Prezentuj to swoje stanowisko. Tylko to co prezentujesz to jest własnie ta ludzka "prostota", bo świadczy o tym, że dla Ciebie nie jest ważne jak będzie kształtowało się wynagrodzenie (uposażenie zasadnicze + dodatki), byle tylko chapnąć "kaskę". Specjalnie skończyłem wielokropkiem, bo to forum jest najlepszą ściągawką dla MF i innych tworzących mogące nam szkodzić przepisy. Była z resztą o tym mowa wielokrotnie na forum, ale jakoś niektórzy się tym nie przejmują i chcą mieć wytłumaczone jak dziecku z podstawówki. Wysil się i sam pomyśl dlaczego (ewentualnie) może być ważna wysokość uposażenia zasadniczego. Z całym szacunkiem, ale to od jakiego czasu jestem zarejestrowany na forum nie ma w merytorycznej dyskusji żadnego znaczenia, a celnikiem jestem dłużej niż Ty, bo służyłem jeszcze przed 2003r. Pozdrawiam.
 
Przecież niczego Ci nie ograniczam. Prezentuj to swoje stanowisko. Tylko to co prezentujesz to jest własnie ta ludzka "prostota", bo świadczy o tym, że dla Ciebie nie jest ważne jak będzie kształtowało się wynagrodzenie (uposażenie zasadnicze + dodatki), byle tylko chapnąć "kaskę". Specjalnie skończyłem wielokropkiem, bo to forum jest najlepszą ściągawką dla MF i innych tworzących mogące nam szkodzić przepisy. Była z resztą o tym mowa wielokrotnie na forum, ale jakoś niektórzy się tym nie przejmują i chcą mieć wytłumaczone jak dziecku z podstawówki. Wysil się i sam pomyśl dlaczego (ewentualnie) może być ważna wysokość uposażenia zasadniczego. Z całym szacunkiem, ale to od jakiego czasu jestem zarejestrowany na forum nie ma w merytorycznej dyskusji żadnego znaczenia, a celnikiem jestem dłużej niż Ty, bo służyłem jeszcze przed 2003r. Pozdrawiam.

No i co z tego jak długo jesteś?

Ważne co robisz

Pozdrawiam

Ps. A czym jak nie próbą ograniczania innych jest zwrot : " i proszę nie promować takiego rozwiązania"
 
[=bolo1999;175325]No i co z tego jak długo jesteś?


Ps. A czym jak nie próbą ograniczania innych jest zwrot : " i proszę nie promować takiego rozwiązania"[/QUOTE]

Prośbą, tylko prośbą.
Zarejestrowałem się w pewnym momencie na forum, gdyż miałem coś konkretnego w konkretnej sprawie do przekazania. Nie "biję piany" tak jak Ty w każdym temacie na forum. Duża ilość zamieszczanych postów nie przekłada się wprost na ich merytoryczną wartość. Próbuj dalej, ja wrócę tylko do czytania forum. Na razie. Pozwolisz mi czytać forum Bolo?
 
Ostatnia edycja:
Chłopaki .... Zluzujcie .... Walczymy Wszyscy o to samo a zaczyna się "przepychanka" słowna wśród nas .... Czy warto ... Niech czyta to ktoś z góry to sobie kupi popcorn usiądzie i zacznie to czytać to nie wiem jak zareaguje ... ale chyba śmiechem. Panowie i Panie szanujmy się wzajemnie i Pokażmy Nasze Mocne strony że się rozumiemy i stajemy murem za pewnymi sprawami związanymi z podwyżkami i nowym Budżetem
 
Podwyższanie samego dodatku za stopień to nie jest wcale dobre wyjście i proszę nie promować takiego rozwiązania. Ja osobiście zdecydowanie wolę żeby wzrastało mi uposażenie zasadnicze niż tylko dodatki do niego, ponieważ...

Tez tak uważam to byłoby najlepsze rozwiazanie ......
 
Lepiej mieć podwyżkę na zasadniczym zamiast zwiększenia dod. za stopnień.. wiedzą to najlepiej co niektórzy z ucywilnionych gdzie wg. zapewnień po przejściu do cywila wynagrodzenie miało być nie mniejsze niż zasadnicze + dodatki stopnia itd... Jak wyszło w co nie których Izbach to nie trzeba się dużo domyślać....
 
Rzuciłem tylko luźny pomysł. jasne jest, ze każdy chciałby, żeby jego uposażenie jak najmniej zależało od dodatków.
Jednak czytając karkołomne wyliczenia i relacje z negocjacji w różnych izbach uważam, że moja propozycja byłaby najprostsza i najuczciwsza. Przy czym dodatek za stopień jest dodatkiem dość stabilnym, prawie nienaruszalnym (jedyna możliwość zabrania go to ucywilnienie, do czego mam nadzieję już nie dojdzie, bo trend jest odwrotny).
 
Rzuciłem tylko luźny pomysł. jasne jest, ze każdy chciałby, żeby jego uposażenie jak najmniej zależało od dodatków.
Jednak czytając karkołomne wyliczenia i relacje z negocjacji w różnych izbach uważam, że moja propozycja byłaby najprostsza i najuczciwsza. Przy czym dodatek za stopień jest dodatkiem dość stabilnym, prawie nienaruszalnym (jedyna możliwość zabrania go to ucywilnienie, do czego mam nadzieję już nie dojdzie, bo trend jest odwrotny).

Mam wątpliwości, czy najuczciwsza, ale pewien jestem, że nie najprostsza!
Karkołomność wynika z systemu: kwot bazowych, mnożników, dodatków, procentów i cholera wie czego jeszcze.
Dużo tego, prawda ?!
Zauważcie, skoro jest tak wiele kryteriów, to ja mam pomysł, na pewno na dużo prostsze i chyba uczciwsze rozwiązanie - i chociaż pozornie wywraca sprawę "do góry nogami", to jest w stanie precyzyjnie zapewnić brak oszustwa.
Otóż, nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć dla pracowników/funkcjonariuszy resortu finansów, jeszcze jeden dodatek - roboczo nazwę go "państwowym dodatkiem stałym", albo też "państwowym dodatkiem podwyżkowym" - który na dzień dzisiejszy, wyniósłby dokładnie 655 złotych brutto. Od takiego dodatku odliczałoby się np. tylko podatek dochodowy i ... ... składkę związkową. ;-)
Szybkie, wygodne i spełniające kryteria "porozumienia", zwłaszcza - równo dla każdego!
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry