• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2019

Bo kombinują. Cała kwota podwyżki powinna pójść w zasadniczą pensję, a dodatki powinny być zmniejszone procentowo, aby kwotowo pozostały na takim samym poziomie.

Teraz po przenosinach do komórki z mniejszym dodatkiem albo bez dodatku funkcjonariusz jest w plecy kilka stów.
 
Bo kombinują. Cała kwota podwyżki powinna pójść w zasadniczą pensję, a dodatki powinny być zmniejszone procentowo, aby kwotowo pozostały na takim samym poziomie.

Teraz po przenosinach do komórki z mniejszym dodatkiem albo bez dodatku funkcjonariusz jest w plecy kilka stów.
Kasownik napisz konkretnie co kombinują bo zaczyna mi to śmierdzieć. Czy w Min Fie i Jasach jest jeden departament czy dział zajmujący się tylko oszukiwaniem fc czy pracowników KAS?
 
Bo kombinują. Cała kwota podwyżki powinna pójść w zasadniczą pensję, a dodatki powinny być zmniejszone procentowo, aby kwotowo pozostały na takim samym poziomie.

Teraz po przenosinach do komórki z mniejszym dodatkiem albo bez dodatku funkcjonariusz jest w plecy kilka stów.

W Mazowieckim, jest podpisane porozumienie, że w przypadku utraty dodatku kontrolerskiego, różnica ma być dodana do zasadniczej. W innych IAS też tak chyba jest, jeśli nie, to słabo.
 
Kwota zostanie ta sama a procent się zmniejszy bo będzie od wyższej podstawy po podwyżce, proste... żadna strata tylko dawanie tak by nie za dużo dać...

Swoją droga te dodatki 2 do 50% podstawy daje pola do nadużyć. Dodatki winny być określone mnożnikiem kwoty bazowej, jakieś widełki do rozróżnienia i problem z głowy...
 
Temat podwyżek 2019 r. czas zakończyć. Przykre jest to, że indeksację 2,3% zaliczyli nam do podwyżki - choć nie powinni - ale głośnych protestów w tym zakresie nie słychać....
Czas natomiast otworzyć nowy wątek - podwyżki 2020.
SCS nie może odpuścić podwyżki 500zł którą od 1.01.2020r. mają zapewnione inne służby mundurowe. Dla mnie to oczywiste ...
 
Temat podwyżek 2019 r. czas zakończyć. Przykre jest to, że indeksację 2,3% zaliczyli nam do podwyżki - choć nie powinni - ale głośnych protestów w tym zakresie nie słychać....
Czas natomiast otworzyć nowy wątek - podwyżki 2020.
SCS nie może odpuścić podwyżki 500zł którą od 1.01.2020r. mają zapewnione inne służby mundurowe. Dla mnie to oczywiste ...

Temat podwyżki 2019 można zakończyć gdy zobaczę ją na koncie.
 
Temat podwyżek 2019 r. czas zakończyć. Przykre jest to, że indeksację 2,3% zaliczyli nam do podwyżki - choć nie powinni - ale głośnych protestów w tym zakresie nie słychać....
Czas natomiast otworzyć nowy wątek - podwyżki 2020.
SCS nie może odpuścić podwyżki 500zł którą od 1.01.2020r. mają zapewnione inne służby mundurowe. Dla mnie to oczywiste ...

Jeszcze raz przypominam, w pozostałych służbach nie ma waloryzacji na ten rok, skoro jesteśmy ze służbami to tego się trzymajmy. Yogi nie bądź pazerny.

ooo pińcet+ mi stuknęło, mam nadzieję, drodzy forumowicze, że chociaż 1 promil był merytoryczny :)
 
kolego, gratulacje za cierpliwość i chęć do rozmowy.
pozdrawiam

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Jeszcze raz przypominam, w pozostałych służbach nie ma waloryzacji na ten rok, skoro jesteśmy ze służbami to tego się trzymajmy. Yogi nie bądź pazerny.

ooo pińcet+ mi stuknęło, mam nadzieję, drodzy forumowicze, że chociaż 1 promil był merytoryczny :)

Jak dla mnie to nie pazerność a dbanie o własne - nasze interesy. Wiadomo jak jest w tej naszej Polszy, jak sam o coś człowiek nie zadba, dopilnuje, wychodzi, wydrze to można być pewnym że nikt inny tego za nas nie zrobi.
 
Czy wiadomo co się dzieje w Szczecinie? Na Intranecie żadnej informacji. Czy w ogóle doszło do podpisania porozumienia?
 
Szanowni Państwo
Pracownicy i Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej

W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi realizacji Porozumienia z dnia 21 listopada 2018 roku, zawartego pomiędzy Szefem Krajowej Administracji Skarbowej a Stroną Społeczną wyjaśniamy, że w ww. Porozumieniu określono m.in. kwotę podwyżek wynagrodzeń i uposażeń w 2019 r. w wysokości 655 zł brutto miesięcznie dla każdego zatrudnionego /pełniącego służbę w jednostkach KAS wskazując, że jest to podwyżka obejmująca wszystkie składniki wynagrodzeń i uposażeń, w tym również – skutki wzrostu wypłat o charakterze rocznym – dodatkowego wynagrodzenia rocznego dla pracowników i nagrody rocznej dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. W roku 2019 podwyżki zostaną wypłacone dla pracowników w wysokości 605 zł miesięcznie brutto, a dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej 606 zł miesięcznie brutto, przy czym kwoty te zawierają również odpis na fundusze nagród za osiągniecia zawodowe (3% planowanych funduszy osobowych wynagrodzeń/uposażeń). W 2020 r. nastąpi wypłata dodatkowego wynagrodzenia rocznego dla pracowników i nagrody rocznej dla funkcjonariuszy w wysokości 50 zł/49 zł miesięcznie brutto. Pozwoli to w pełni zrealizować postanowienia wynikające z Porozumienia Szefa KAS ze Stroną Społeczną. Źródłem finansowania tych podwyżek są zarówno środki ujęte w ustawie budżetowej na 2019 r. (do wysokości wynikającej ze wzrostu kwot bazowych o 2,3 %), jak i środki rezerw celowych budżetu państwa na 2019 r.

Powyższa kwestia była szczegółowo wyjaśniania na wszystkich spotkaniach z przedstawicielami jednostek organizacyjnych Krajowej Administracji Skarbowej oraz związków zawodowych, a także w prowadzonej na ten temat korespondencji.


W zastępstwie
Szefa Krajowej Administracji Skarbowej

Paweł Cybulski
Podsekretarz Stanu
Zastępca Szefa Krajowej Administracji Skarbowej
 
Back
Do góry