• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2019

Ja (i pewnie paru innych) o tym wiem od dawna, ale nic ważnego dla nas z tego nie wynika. Szkoda czasu na takie bzdety, z nami nie związane.

Ciekawsze już było, gdy ten facio - nienawidzący celników - zapędził się w oskarżeniach, publikując oszczerczy artykuł przeciwko celnikom, oparty na nieuważnie przeczytanym projekcie podwyżek, czym "strzelił sobie w kolano". Gdy ktoś, w krótkim komentarzu, wykazał fałszywość tych oskarżeń, oczywiście komentarz zniknął, ale - o dziwo - wraz z całym artykułem.

To jest ta rzeczywistość:

dvd_pl.JPG

Mimo że trwają święta, napiszę że dla mnie skarbowa kadra oraz ci co ją popierają są skreśleni, nigdy nie będę miał do nich szacunku, za podłość jaką zrobili od czasu wejścia tej pieprzonej reformy, za fałszywe obietnice i dyskryminację, za przedmiotowe traktowanie szczególnie teraz tuż przed świętami (przed zeszłorocznymi było to samo). Ja napewno nie zapomnę a tym bardziej nie podaruję....
 
Jedynie na marginesie dodam, że to forum celników i każdy kto rażąco uderza w celników powinien zostać z forum usunięty.
To zadanie moderatora forum.
Ale to tylko moja subiektywna opinia...

Też jestem za tym!

"Będziesz miłował Pana Boga, a bliźniego swego jak siebie samego" - to są dwa najważniejsze przykazania Boże.

Nie można siać nienawiść wobec bliźniego?
1376664633.gif
 
Też jestem za tym!

"Będziesz miłował Pana Boga, a bliźniego swego jak siebie samego" - to są dwa najważniejsze przykazania Boże.

Nie można siać nienawiść wobec bliźniego?
1376664633.gif

Ooooó!

A które są mniej ważne?

A które są na końcu?

To nie to forum - poszukaj na kaznodzieje.pl czy nieomylnyoświeconyguru

Ja cie nie moge...
 
No to wiemy już jak wiarygodne są nasze media... A może jak rzetelne?
Nie ważne.
W każdym razie, kiedyś była akcja pod tytułem: "Lechu, gdzie mój milion?"
Niedługo każdy z Nas będzie mógł mieć roszczenie do Banasia...

kurduplu, gdzie mój mundur? korduplu, gdzie moje świadectwo służby i odprawa?
 
Poniżej informacja MF dot. podwyżek wynagrodzeń/uposażeń w latach 2019-2022.

------------

Departament Budżetu, Logistyki i Kadr Krajowej Administracji Skarbowej

Rada Krajowej Sekcji Administracji Skarbowej NSZZ „Solidarność”
ul. Traugutta 52 26-600 Radom

Odpowiadając na pismo nr SK/114/2018 z 27 grudnia 2018 r. w sprawie wyjaśnień dotyczących projektu rozporządzenia Ministra Finansów zmieniającego rozporządzenie w sprawie uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej, uprzejmie wyjaśniam, że projektowane kwoty podwyżek wynagrodzeń i uposażeń, które stanowią podstawę obliczenia potencjalnych wypłat z budżetu państwa wynikających z podwyższenia pracownikom i funkcjonariuszom SCS płac w latach 2019-2022 są następujące:
1) w 2019 r. 655 zł miesięcznie dla każdego zatrudnionego/pełniącego służbę w jednostkach KAS, przy czym kwota 50 zł/49 zł miesięcznie będzie wypłacana od 2020 r. jako dodatkowe wynagrodzenie roczne pracownika lub nagroda roczna funkcjonariusza (zatem podwyżka wszystkich składników wynagrodzenia/uposażenia wraz z odpisem na 3 %-owy fundusz nagród wyniesie w 2019 r. odpowiednio 605 zł/606 zł);
2) w 2020 r. odpowiednio przeciętnie 423 zł miesięcznie na 1 etat funkcjonariusza SCS, przy czym kwota ok. 31,60 zł miesięcznie byłaby wypłacana od 2021 r. jako nagroda roczna funkcjonariusza, a dodatkowo kwota 423 zł zawiera odpis na 3 %-owy fundusz nagród w wysokości ok. 11,40 zł; zatem projektowana przeciętna kwota podwyżki na 1 etat funkcjonariusza w 2020 r. wyniosłaby ok. 380 zł we wszystkich składnikach (bez odpisu na 3 %-owy fundusz nagród i to stanowi różnicę w stosunku do sposobu prezentacji kwoty podwyżki 606 zł w 2019 r.);
3) w 2021 r. i 2022 r. odpowiednio przeciętnie 111 zł miesięcznie na 1 etat funkcjonariusza SCS, przy czym kwota ok. 8 zł miesięcznie byłaby wypłacana od 2022 r. (2023 r.) jako nagroda roczna funkcjonariusza, a dodatkowo kwota 111 zł zawiera odpis na 3 %-owy fundusz nagród w wysokości ok. 3 zł; zatem projektowana przeciętna kwota podwyżki na 1 etat funkcjonariusza w 2021 r. i 2022 r. wyniosłaby ok. 100 zł we wszystkich składnikach (bez odpisu na 3 %-owy fundusz nagród i to stanowi różnicę w stosunku do sposobu prezentacji kwoty podwyżki 606 zł w 2019 r.);
Wzrost kwoty bazowej jest obecnie przewidywany tylko w projekcie ustawy budżetowej na rok 2019 i środki na podwyżkę uposażeń w wysokości 655 zł miesięcznie dla jednego zatrudnionego/pełniącego służbę w jednostkach KAS zostały zawnioskowane do Departamentu Budżetu Państwa w takiej wysokości jakby kwota 655 zł zawierała skutki wzrostu kwoty bazowej w 2019 r. o 2,3 %. W kwestii relacji ewentualnych podwyżek kwoty bazowej w kolejnych latach i projektowanej przeciętnej podwyżki będącej składnikiem uchwały modernizacyjnej dla KAS na lata 2020-2022 nie można w chwili obecnej zająć stanowiska albowiem zagadnienia te nie były przedmiotem dyskusji zespołu w sprawie opracowania projektu uchwały.
Sprawa podwyżki wynagrodzeń dla członków korpusu służby cywilnej w latach 2020-2022 również jest elementem projektowanych postanowień uchwały modernizacyjnej. Dla tej grupy zawodowej przygotowano symulację podwyżek przeciętnie na 1 etat w wysokości w 2020 r. - 515 zł, w 2021 r. i 2022 r. - po 140 zł (z DWR i odpisem na 3 %-owy fundusz nagród oraz 3%-owy szacowany fundusz nagród jubileuszowych i odpraw emerytalnych). Daje to ok. 450 zł/122 zł/122 zł przeciętnej podwyżki miesięcznej na 1 etat (bez DWR i 6 % odpisów na ww. fundusze płatności jednorazowych).
Z relacji kwot podwyżek przewidzianych na lata 2020-2022 dla funkcjonariuszy SCS i pracowników korpusu służby cywilnej wynika, że są one odpowiednio wyższe w kwotach brutto dla KSC w stosunku do FSCS. Aby kwota podwyżki netto „na rękę” była równa dla pracownika KSC i FSCS - uposażenie brutto funkcjonariusza powinno stanowić ok. 0,8874 wynagrodzenia pracownika. Przykładowa kwota podwyżki w 2020 r. 428 zł dla pracownika odpowiada kwocie podwyżki dla funkcjonariusza 380 zł; pokazuje to, że planowana podwyżka w wysokości 450 zł wyrównuje w części również skutki zrównania kwot podwyżek dla obydwu grup w 2019 r. (po 605/606 zł miesięcznie); analogicznie zaplanowano to dla lat 2021¬2022.

Zastępca Dyrektora Departamentu Budżetu, Logistyki i Kadr Krajowej Administracji Skarbowej Jolanta Wachowicz
 
Srutu - tutu, majtki z drutu ... Kolejne, banasiowe oszustwo!

Jeśli (np.) podwyżka miała obowiązywać od 2019 i zostać WYPŁACONA do końca III kwartału, to JAKIM PRAWEM ta kombinacja z 3% i "dopłacanie" tych 50 zeta w roku kolejnym?
 
Pożyjemy zobaczymy. Żołnierze i służba więzienna jak na razie brak podwyżki na koncie
 
Srutu - tutu, majtki z drutu ... Kolejne, banasiowe oszustwo!

Jeśli (np.) podwyżka miała obowiązywać od 2019 i zostać WYPŁACONA do końca III kwartału, to JAKIM PRAWEM ta kombinacja z 3% i "dopłacanie" tych 50 zeta w roku kolejnym?

Podwyżka ma uwzględniac nagrodę roczna. To akurat było powiedziane od początku.
 
Podwyżka ma uwzględniać nagrodę roczną. To akurat było powiedziane od początku.

Dobra, dobra ... Nie wyręczajmy MF-u w niekorzystnych "interpretacjach"!

[FONT=&quot]
§ 2[/FONT]​
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]1. Strony ustalają, iż ramowymi założeniami w zakresie realizacji postulatów płacowych przedstawianych przez Stronę Społeczną są podwyżki wynagrodzeń i uposażeń Beneficjentów od 1 stycznia 2019 w miesięcznej wysokości 655 zł brutto dla każdego zatrudnionego/pełniącego służbę (włączając wszystkie składniki wynagrodzenia/uposażenia, w tym dodatkowe wynagrodzenie roczne/nagrodę roczną), z zastrzeżeniem, o którym mowa w pkt. 2.[/FONT]
[FONT=&quot]2. Kwota miesięcznej podwyżki może ulec zmniejszeniu ze względu na ograniczenia wynikające z obowiązujących w tym zakresie przepisów prawa – maksymalnych mnożników lub limitów wynagrodzeń określonych odpowiednio dla poszczególnych grup Beneficjentów.[/FONT]
3. Strony ustalają, że podwyżki, o których mowa w ust. 1 i 2 zostaną wypłacone do końca trzeciego kwartału 2019.

"Włączenie" nagrody rocznej w podwyżkę, nie oznacza "przełożenia" jej wypłaty na kolejny rok!

 
Dobra, dobra ... Nie wyręczajmy MF-u w niekorzystnych "interpretacjach"!

[FONT=&quot]
§ 2[/FONT]​
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]1. Strony ustalają, iż ramowymi założeniami w zakresie realizacji postulatów płacowych przedstawianych przez Stronę Społeczną są podwyżki wynagrodzeń i uposażeń Beneficjentów od 1 stycznia 2019 w miesięcznej wysokości 655 zł brutto dla każdego zatrudnionego/pełniącego służbę (włączając wszystkie składniki wynagrodzenia/uposażenia, w tym dodatkowe wynagrodzenie roczne/nagrodę roczną), z zastrzeżeniem, o którym mowa w pkt. 2.[/FONT]
[FONT=&quot]2. Kwota miesięcznej podwyżki może ulec zmniejszeniu ze względu na ograniczenia wynikające z obowiązujących w tym zakresie przepisów prawa – maksymalnych mnożników lub limitów wynagrodzeń określonych odpowiednio dla poszczególnych grup Beneficjentów.[/FONT]
3. Strony ustalają, że podwyżki, o których mowa w ust. 1 i 2 zostaną wypłacone do końca trzeciego kwartału 2019.

"Włączenie" nagrody rocznej w podwyżkę, nie oznacza "przełożenia" jej wypłaty na kolejny rok!


Nagroda roczna za 2019 jest wypłacana w 2020. 2019 jest rokiem podwyżek a nie 2018
 
im więcej ZZ będą mieszać tym bliżej III kwartału będziemy się spodziewać wypłat.... co tu dużo mówić.
 
Nagroda roczna za 2019 jest wypłacana w 2020. 2019 jest rokiem podwyżek a nie 2018

I CO Z TEGO?

Nie piszę o nagrodzie rocznej za rok 2019, lecz o zapisie:

[FONT=&quot]"3. Strony ustalają, że [/FONT]podwyżki, o których mowa w ust. 1 i 2 zostaną wypłacone do końca trzeciego kwartału 2019. "

Z zapisu takiego wynika, że podwyżka WYPŁACONA do III kwartału, uwzględnia PEŁNĄ (ustaloną na 650 zł) kwotę. Jeśli chcę się zwolnić z dniem 01.10.2019, to "kij" mnie obchodzi rok 2020. Prościej nie umiem!
 
I CO Z TEGO?

Nie piszę o nagrodzie rocznej za rok 2019, lecz o zapisie:

[FONT=&quot]"3. Strony ustalają, że [/FONT]podwyżki, o których mowa w ust. 1 i 2 zostaną wypłacone do końca trzeciego kwartału 2019. "

Z zapisu takiego wynika, że podwyżka WYPŁACONA do III kwartału, uwzględnia PEŁNĄ (ustaloną na 650 zł) kwotę. Jeśli chcę się zwolnić z dniem 01.10.2019, to "kij" mnie obchodzi rok 2020. Prościej nie umiem!

Też wolę dostać całą kasę teraz, ale uważam, że twoja interpretacja zapisów porozumienia jest błędna. Jak się zwolnisz 01.10.2019 to w 2020 dostaniesz trzynastke w wysokości proporcjonalnej do przepracowanego okresu, w skład której wejdzie również podwyżka.
 
Interpretacja bez sensu... przecież to, że część podwyżki zostanie dołączona do 13 nastki wiemy od początku i Tak jest we Wszystkich służbach. Nie wiem po co kombinować jak koń pod górę. Najgorszym problemem jest to, że dalej nie mamy żadnych gwarancji na te podwyzki dzięki szanownym związkom, które podpisały pseudo porozumienie.
 
Interpretacja bez sensu... przecież to, że część podwyżki zostanie dołączona do 13 nastki wiemy od początku i Tak jest we Wszystkich służbach. Nie wiem po co kombinować jak koń pod górę. Najgorszym problemem jest to, że dalej nie mamy żadnych gwarancji na te podwyzki dzięki szanownym związkom, które podpisały pseudo porozumienie.


Skoro podpisali w takim kształcie to należy podchodzić do tego literalnie

pacta sunt servanda
 
Back
Do góry