• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2019

Świetny pomysł zwłaszcza ze potem można tego dodatku nie wliczać do podstawy emerytury bo to przecież dodatek...
 
jak widac Ślązak Twoj glos rozsądku niknie w masie gwaru przekupek.
 
Ostatnia edycja:
Mam wątpliwości, czy najuczciwsza, ale pewien jestem, że nie najprostsza!
Karkołomność wynika z systemu: kwot bazowych, mnożników, dodatków, procentów i cholera wie czego jeszcze.
Dużo tego, prawda ?!
Zauważcie, skoro jest tak wiele kryteriów, to ja mam pomysł, na pewno na dużo prostsze i chyba uczciwsze rozwiązanie - i chociaż pozornie wywraca sprawę "do góry nogami", to jest w stanie precyzyjnie zapewnić brak oszustwa.
Otóż, nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć dla pracowników/funkcjonariuszy resortu finansów, jeszcze jeden dodatek - roboczo nazwę go "państwowym dodatkiem stałym", albo też "państwowym dodatkiem podwyżkowym" - który na dzień dzisiejszy, wyniósłby dokładnie 655 złotych brutto. Od takiego dodatku odliczałoby się np. tylko podatek dochodowy i ... ... składkę związkową. ;-)
Szybkie, wygodne i spełniające kryteria "porozumienia", zwłaszcza - równo dla każdego!

Pomysł nowatorski. Rozwiązanie proste. Nie jestem jednak zwolennikiem mnożenia dodatków. Moim zdaniem jest inny punkt rozważań, tj. albo jesteśmy służbą mundurową i działamy na tych samych zasadach co inne służby albo nie. Osobiście uważam, że odpowiedź powinna być twierdząca, a jej konsekwencją powinny być uprawnienia i podwyżki takie same jak w Policji, tj. w takiej samej kwocie, w takim samym terminie, TAK SAMO DZIELONE.
 
Świetny pomysł zwłaszcza ze potem można tego dodatku nie wliczać do podstawy emerytury bo to przecież dodatek...

Nie tak Kolego!
Faktycznie, nie wybrzmiało dobrze sedno w tym, co napisałem:
"... np. tylko podatek dochodowy i ... składkę związkową. ;-) "
"Sęk" w tym, że sama forma "dodatku", pozwala na precyzyjne dookreślenie WIELU kryteriów - choćby tego,
że TEN dodatek, wlicza się właśnie w podstawę emerytury - albo że tego dodatku nie obejmują progi podatkowe. Możliwości są bardzo szerokie, a konsekwencja, to faktycznie i dokładnie równa podwyżka dla każdego, bez konieczności przeliczania procentów, stażowych, wskaźników, mnożników, kwot bazowych itp.

Wiem, że każda "nowość" musi budzić kontrowersje, jeśli jest nieznana i każda "nowa" konstrukcja - nawet najprostsza - WYDAJE SIĘ skomplikowana wyłącznie przez ... TRADYCJĘ!
Tyle, że w pewnej rzeczywistości (teraz sobie przypomniałem), w historii administracji istniało już coś w rodzaju "dodatku skarbowego", wypłacanego urzędnikom. Owszem, taka "zmiana" musiałaby raczej mieć rangę ustawową, ale jej dobra konstrukcja dać by mogła korzystne i szerokie horyzonty, przede wszystkim upraszczając wszelkie zależności wynagrodzenia.

Dla jasności - nie staram się lobbować za powyższym rozwiązaniem, a jedynie wskazuję na możność innych rozwiązań ...
 
Dodatki o charakterze stałym (wliczane do emerytury) są określone w ustawie o KAS (art.226). Nowy dodatek musiałby być poprzedzony zmianą ustawy i wpisany do katalogu dodatków stałych.
 
Jestem pod wrażeniem...

Teraz rozumiem że ta z trudem skrywana niechęc do "sweterkowców" wynika z wieloletnich negatywnych doświadczeń...

Po pierwsze żadnej niechęci nie ma. Skąd ten wniosek?
Po drugie doskonale rozumiem, że interesy sweterkowców są inne niż mundurowych. Oni dbają o swoje interesy. Na forum mamy tego liczne przykłady choćby zrównanie podwyżek w kwocie netto itp. Mam wrażenie, że tego nie dostrzegasz.
 
Po pierwsze żadnej niechęci nie ma. Skąd ten wniosek?
Po drugie doskonale rozumiem, że interesy sweterkowców są inne niż mundurowych. Oni dbają o swoje interesy. Na forum mamy tego liczne przykłady choćby zrównanie podwyżek w kwocie netto itp. Mam wrażenie, że tego nie dostrzegasz.

Gdybyś był ucywilnionym funkcjonariuszem też byś śpiewał o "sweterkowcach"?
 
Gdybyś był ucywilnionym funkcjonariuszem też byś śpiewał o "sweterkowcach"?

Było kiedyś takie kryterium oceny funkcjonariusza "utożsamianie się ze służbą". Jest wysoce prawdopodobne, że czteroletni "celnik" tego nie pojmuje. Setki, jeśli nie tysiące ludzi, posiadło tą właściwość bardzo głęboko, więc nie ma dla nich większej krzywdy, nie istnieje nic gorszego, nic bardziej niehumanitarnego od tego, co uczyniła osoba, najbardziej fałszywa wobec ludzi i Boga, którego śmie jeszcze oficjalnie wyznawać. Niech będzie on po stokroć przeklęty!
Jednak przy tym, chyba obrażę wszystkich - i "sweterkowców" i "mundurki" - bo nieważne, czy to "mundurek" czy też "sweterkowiec"; KAŻDY, kto zazdrości drugiemu, kto hołduje podziałom, kto żąda wyłącznie dla siebie, lub co najwyżej "swoich" itp. jest licencjonowanym idiotą, gburem bez empatii, nie nadającym się do istnienia w rozumnym społeczeństwie.

Uff ... No to czekam na ujawnienia ...
 
@rybka zgoda, ja dodam coś jeszcze.......

1526025132_dqsfxw_600.jpg
 
A tak ogólnie i do wszystkich-dobrze się czujecie? Czy to forum Celników czy wariatów ? Czytam wątek i jestem przerażony. Jesteśmy Funkcjonariuszami czy pierdołami ? Skończcie pieprzyć gadki o 5 zł różnicy bo robi mi się niedobrze. Pozdrawiam. A śmiałych i domorosłych filozofów zapraszam na wschód. Od razu zmieni się optyka. Jestem Celnikiem z krwi i kości i jak czytam takie pierdoły to nie wytrzymuję. Pozdrawiam Wschód i Północ.
 
Ostatnia edycja:
Dzięki WIELKIE @Francis. O to właśnie chodzi.

@Falcon, nie uwierzysz ile człowiek potrafi wytrzymać, choć z tego co piszesz - "Jestem Celnikiem z krwi i kości", to dopiero "ucywilnienia" mógłbyś nie "wytrzymać". Tak poza tym, czytać - nie ma obowiązku.
Z całym szacunkiem-ucywilnienie byłoby najmniejszym problemem. Pozdrawiam.
 
A tak ogólnie i do wszystkich-dobrze się czujecie? Czy to forum Celników czy wariatów ? Czytam wątek i jestem przerażony. Jesteśmy Funkcjonariuszami czy pierdołami ? Skończcie pieprzyć gadki o 5 zł różnicy bo robi mi się niedobrze. Pozdrawiam. A śmiałych i domorosłych filozofów zapraszam na wschód. Od razu zmieni się optyka. Jestem Celnikiem z krwi i kości i jak czytam takie pierdoły to nie wytrzymuję. Pozdrawiam Wschód i Północ.

Interesująca optyka - prawdziwi celnicy to wyłącznie na wschodzie..

Mimo, że sam jestem ze wschodu takie dzielenie mnie mierzi...

Inny mógłby napisać że np prawdziwi celnicy to wyłącznie ci, którzy meszkają w blokach...

Albo w namiotach...

Ma to tyle samo sensu..
 
Bolo czytaj że zrozumieniem. Gdzie tak napisałem ? Ręce opadają.... Milczę.
 
Bolo czytaj że zrozumieniem. Gdzie tak napisałem ? Ręce opadają.... Milczę.

Ech, Ty misiu kolorowy ...
To miało być śmieszne, czy też sam nie potrafisz sklecić sensownego zdania ?!

W dodatku wypierasz się czegoś, na co nie tylko Kolega @bolo1999 zwrócił uwagę.
Proszę:

Słusznie prawisz. Co innego mundurowi, co innego sweterkowcy. Powinno być rozgraniczenie jak w Policji. Wtedy byłyby jasne reguły. Każdy walczył by o swoje, a nie mundurowi i sweterkowcy ze sobą.

Uwierz człowieku - to "wychodzi" z całokształtu Twoich słów, że jeszcze nie "czujesz" tej służby.
Wyjaśniam - tym określeniem nie oceniam Cię, ani nie odnoszę się do Twego ilorazu inteligencji, który może być nawet bardzo wysoki, lecz do poczucia tożsamości, którego nie da się zbudować w cztery lata.

Kolega @bolo1999, jaki by nie był porywczy i nieobcesowy, to jego utożsamianie się ze służbą wręcz błyszczy na tym Forum. Bądź więc łaskaw okazać nieco szacunku, nawet, jeśli się z nim nie zgadzasz, bo na to w pełni zasługuje!
 
Back
Do góry