• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2019

W IAS Kielce wypłacił podwyżkę. Nie jestem zadowolony. Nie rozumiem jaki był klucz liczenia tych podwyżek. Ja dostałem 388 zł (starszy specj. I mł.rewident, 12 lat służby). Słyszałem że inni, starsi stopniem i stażem dostali ponad 500 zł. O co tu chodzi? Ktoś mi to może prosto wytłumaczyć?
To jest to, o czym mówiłem już dużo wcześniej. Ze jak zaczną różnicować że względu na staż, to nas oszwabia. Jak by było zgodnie z porozumieniem i wola większości diasow, tzn 588 na kazdego to by nie było komplikacji i zawiłości przy liczeniu. Straciliśmy przez to wszyscy, po za tymi którzy mają 25 lat stażu - dostali na butelkę piwa.

I pomyśleć jeszcze że są osoby które takie działania pochwalają ... Zalosc i trwoga.
 
To jest to, o czym mówiłem już dużo wcześniej. Ze jak zaczną różnicować że względu na staż, to nas oszwabia. Jak by było zgodnie z porozumieniem i wola większości diasow, tzn 588 na kazdego to by nie było komplikacji i zawiłości przy liczeniu. Straciliśmy przez to wszyscy, po za tymi którzy mają 25 lat stażu - dostali na butelkę piwa.

I pomyśleć jeszcze że są osoby które takie działania pochwalają ... Zalosc i trwoga.

Śledziłem Twoje posty od początku i muszę przyznać, że niestety jesteś jedną z niewielu osób, które kapują o co chodzi.

Teraz aż się będę bał zajrzeć na konto...
 
Czytam i nie wierzę... 350 zl na rękę? Dziękujmy związkowi na S. Nikt tak nie umie skopac spraw jak oni. Dokladnie jak ten pies ogrodnika. Szczerze też bede bała się wyrowniania A moglo byc tak dobrze...
 
Te 588 to jest koszt pracodawcy że wszystkimi pochodnymi a nie brutto pracownika dlatego wychodzi około 350?dobrze myślę?+ 2,3 od stycznia daję +,- 400 netto w 2019?
 
doliczyc trzeba 2,3%, które zostało już wypłacone przy pensji za luty, reszta pewnie przyjdzie w dodatku kontrolerskim, no chyba, że takiego nie posiadasz, to wtedy coś za mało.
 
Te 588 to jest koszt pracodawcy że wszystkimi pochodnymi a nie brutto pracownika dlatego wychodzi około 350?dobrze myślę?+ 2,3 od stycznia daję +,- 400 netto w 2019?

NIe. Kwota brutto to nie koszt pracodawcy. 588 wychodzi jako kwota brutto bez pochodnych(655- trzynastka itp.), zawiera natomiast podwyżkę kwoty bazowej. Na rękę dla funkcjonariusza powinno wyjść około 450 zł więcej niż w styczniu 2019 i ok 500 zł więcej niż w grudniu 2018.
 
Proszę Was, zanim coś napiszecie przeczytajcie że zrozumieniem podpisane w Waszych izbach porozumienia, sięgnijcie po kalkulator i wszystko będzie jasne. Ponoć sami wykształceni i inteligentni ludzie u nas pracują, przynajmniej każdy tak o sobie mówi. Przepraszam za te słowa,ale..ręce opadają.
 
Co w Lublinie?

Podniesieniemy za chwilę temat patologicznego obniżenia dodatku kontrolerskiego osobom zmieniającym ze względu na posiadane kwalifikacje tylko miejsca pepełnienia służby a wykonującym takie same eksperckie skomplikowane czynności. Jak to się ma do podwyżek i systemu mmotywacyjnego.
 
Back
Do góry