• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2019

To napisz do MF i zapytaj o konkrety.

Dokładnie

To nie Sławek jest dysponentem kasy

To nie on podpisał kulawe "porozumienie", gdy w in służbach porozumienia były negocjowane i podpisywane z ministrami

Nie jest wam nic winny

Robi co może

A wy?

Ilu z was było na l4 jesienią?

Ilu z was nie jest w celnikach.pl?

Bez waszego wsparcia pozycja Sławka nie jest tak mocna, jak mogłaby być
 
Dokładnie

To nie Sławek jest dysponentem kasy

To nie on podpisał kulawe "porozumienie", gdy w in służbach porozumienia były negocjowane i podpisywane z ministrami

Nie jest wam nic winny

Robi co może

A wy?

Ilu z was było na l4 jesienią?

Ilu z was nie jest w celnikach.pl?

Bez waszego wsparcia pozycja Sławka nie jest tak mocna, jak mogłaby być


A czy myślisz że jak był strajk w Policji to WSZYSCY Policjanci poszli na L4 ? Bo z tego co wiem a mam dobre zródła .. większość bała się iść z różnych względów .... A u nas myślisz że co ... poszła propozycja i wszyscy mieli od razu iść ? Młodzi nie pójdą bo się boją .. skoro niedawno zostali przyjęci ... a reszta ? Ilu było ? było z 20% funkcjonariuszy ? Nie ... A to kto jest na celnikach czy nie to już chyba każdego z osobna sprawa. Ja wcześniej należałem do pewnych związków i po ich "walce" powiedziałem że już nigdy nie będę należał ... Od razu mówię że nie wiem jak jest u was. Nie chcę pisać czegoś czego nie znam od środka. A co do porozumienia to już w tamtym roku można było stworzyć odpowiednie porozumienie i dograć to z innymi związkami. I taką Oficjalną wersję przedstawić MF i albo się zgodzą albo będą podjęte odpowiednie działania blokujące. I nie chodzi mi teraz o Sławka ale jak inni "szeryfowie" związków pchają się do koryta to teraz widać skutki. Porozumienie które Stworzyli ZZ CELNICY PL było dobre ... ale druga strona medalu czyli skarbonki - im to nie pasowało ... i chodzi mi że taka "wojenka" może trwać ... A czas ucieka a MF jest to na rękę.
 
Sławek

Róbmy swoje

To, że na forum dominują roszczeniowe wpisy bardzo świeżych userów z mnogimi pretensjami nie oznacza, że jest to opinia środowiska

To tylko kilkanaście osób w przeważającej zapewne części spoza celników.pl, a z pewnością biernych w czasie wieloletnich bojów o emki i in sprawy celników

Spoko

A czy myślisz że jak był strajk w Policji to WSZYSCY Policjanci poszli na L4 ? Bo z tego co wiem a mam dobre zródła .. większość bała się iść z różnych względów .... A u nas myślisz że co ... poszła propozycja i wszyscy mieli od razu iść ? Młodzi nie pójdą bo się boją .. skoro niedawno zostali przyjęci ... a reszta ? Ilu było ? było z 20% funkcjonariuszy ? Nie ... A to kto jest na celnikach czy nie to już chyba każdego z osobna sprawa. Ja wcześniej należałem do pewnych związków i po ich "walce" powiedziałem że już nigdy nie będę należał ... Od razu mówię że nie wiem jak jest u was. Nie chcę pisać czegoś czego nie znam od środka. A co do porozumienia to już w tamtym roku można było stworzyć odpowiednie porozumienie i dograć to z innymi związkami. I taką Oficjalną wersję przedstawić MF i albo się zgodzą albo będą podjęte odpowiednie działania blokujące. I nie chodzi mi teraz o Sławka ale jak inni "szeryfowie" związków pchają się do koryta to teraz widać skutki. Porozumienie które Stworzyli ZZ CELNICY PL było dobre ... ale druga strona medalu czyli skarbonki - im to nie pasowało ... i chodzi mi że taka "wojenka" może trwać ... A czas ucieka a MF jest to na rękę.

Zabawne, u nas to właśnie starzy bali się jakiejkolwiek formy protestu. Pojawiały się z ich strony głosy, że protestować powinni młodzi, bo starsi mają już blisko do emerytury. Dla większości protest był tematem tabu. Widać coraz wyraźniej, że pracownicy KAS to zamknięte środowisko, które najchętniej nie wypuściłoby nikogo nowego. A skoro już wszedłes to powinieneś siedzieć cicho, bo nie masz prawa głosu. W żadnym innym miejscu, gdzie przyszło mi pracować takie rzeczy nie miały miejsca.
 
Zabawne, u nas to właśnie starzy bali się jakiejkolwiek formy protestu. Pojawiały się z ich strony głosy, że protestować powinni młodzi, bo starsi mają już blisko do emerytury. Dla większości protest był tematem tabu. Widać coraz wyraźniej, że pracownicy KAS to zamknięte środowisko, które najchętniej nie wypuściłoby nikogo nowego. A skoro już wszedłes to powinieneś siedzieć cicho, bo nie masz prawa głosu. W żadnym innym miejscu, gdzie przyszło mi pracować takie rzeczy nie miały miejsca.

U mnie też tylko młodzi się rwalia starsi udawali ze nic się nie dzieje i nie podejmowali tematu. Aż się wierzyć nie chciało ale tak było.
 
A czy myślisz że jak był strajk w Policji to WSZYSCY Policjanci poszli na L4 ? Bo z tego co wiem a mam dobre zródła .. większość bała się iść z różnych względów .... A u nas myślisz że co ... poszła propozycja i wszyscy mieli od razu iść ? Młodzi nie pójdą bo się boją .. skoro niedawno zostali przyjęci ... a reszta ? Ilu było ? było z 20% funkcjonariuszy ? Nie ... A to kto jest na celnikach czy nie to już chyba każdego z osobna sprawa. Ja wcześniej należałem do pewnych związków i po ich "walce" powiedziałem że już nigdy nie będę należał ... Od razu mówię że nie wiem jak jest u was. Nie chcę pisać czegoś czego nie znam od środka. A co do porozumienia to już w tamtym roku można było stworzyć odpowiednie porozumienie i dograć to z innymi związkami. I taką Oficjalną wersję przedstawić MF i albo się zgodzą albo będą podjęte odpowiednie działania blokujące. I nie chodzi mi teraz o Sławka ale jak inni "szeryfowie" związków pchają się do koryta to teraz widać skutki. Porozumienie które Stworzyli ZZ CELNICY PL było dobre ... ale druga strona medalu czyli skarbonki - im to nie pasowało ... i chodzi mi że taka "wojenka" może trwać ... A czas ucieka a MF jest to na rękę.

Weż już przestań

Pomogę jak wszyscy pomogą?

To czego oczekujesz?

Że inni będą za ciebie nadstawiać głowy?

A tobie nawet szkoda 15 zł żeby pomóc pokryć koszty obsługi prawnej?

Tak - ja jestem jednym z tych, którzy zawsze odpowiadali czynnie na wezwanie

I dzięki temu że takich jak ja było wielu, jesteśmy tak daleko

A dzięki wielu takim jak ty nadal bijemy głową w mur zamiast być u celu razem z in służbami

Spólrz w lustro - nie oczekuj że ktokolwiek zrobi coś za ciebie

Celnicy nie mają takiej mentalności
 
Zabawne, u nas to właśnie starzy bali się jakiejkolwiek formy protestu. Pojawiały się z ich strony głosy, że protestować powinni młodzi, bo starsi mają już blisko do emerytury. Dla większości protest był tematem tabu. Widać coraz wyraźniej, że pracownicy KAS to zamknięte środowisko, które najchętniej nie wypuściłoby nikogo nowego. A skoro już wszedłes to powinieneś siedzieć cicho, bo nie masz prawa głosu. W żadnym innym miejscu, gdzie przyszło mi pracować takie rzeczy nie miały miejsca.

Nie wiem jak jest z pracownikami kas

Ale z funkami tak nie jest
 
Zabawne, u nas to właśnie starzy bali się jakiejkolwiek formy protestu. Pojawiały się z ich strony głosy, że protestować powinni młodzi, bo starsi mają już blisko do emerytury. Dla większości protest był tematem tabu. Widać coraz wyraźniej, że pracownicy KAS to zamknięte środowisko, które najchętniej nie wypuściłoby nikogo nowego. A skoro już wszedłeś to powinieneś siedzieć cicho, bo nie masz prawa głosu. W żadnym innym miejscu, gdzie przyszło mi pracować takie rzeczy nie miały miejsca.

Tam bali się "starzy", gdzie indziej "młodzi" - licytacja suszonej pietruszki za 25 groszy ...

Ja akurat należę do "starych", ale i za młodu byłem buntownikiem. To nie kwestia wieku czy nawet stażu, lecz wyłącznie kalectwa, w dodatku niekoniecznie fizycznego - gdy się nie ma kręgosłupa.

To wszystko, to czwarta prawda góralska, bo WIĘKSZOŚĆ miała to w d ... za koszulą!
Przecież to WIĘKSZOŚĆ wykrzykiwała "niewiedzę" co rusz, paranoicznie pytając o jakiś "sygnał", który chyba faktycznie był zbyt bliski i za głośny, bo dokumentnie ogłuchła na powtarzane do znudzenia potwierdzenia, że "sygnał" już był!

Obecnie, znowu czytamy roszczenia i pretensje i znowu by trzeba było KAŻDĄ z tych osób pytać - CO TY DLA SPRAWY ZROBIŁEŚ ?? Tyle, że to już nie ma sensu, bo chyba już wszyscy znają odpowiedź, od lat "śpiewaną" niezmiennie w tym samym refrenie.

Kolego @Ślązak, przyjmij "na wiarę", że ludzie używający szarych komórek doskonale wiedzą nie tylko o tym, czego oczekujesz ale także rozumieją dlaczego tego oczekujesz. Osoby z wyłączonym myśleniem, za żadne skarby i tak tego nie pojmą, spożytkuj więc siły na coś innego. Sam zauważasz, że do końca nie wiesz, jak w tym związku wygląda "z wewnątrz", dlatego też popełniasz faux pas ze zwykłej niewiedzy i to można Ci spokojnie wybaczyć, o ile zechcesz ową wiedzę uzupełnić. Musisz jednak być przygotowany na twarde słowa od niektórych Kolegów, którzy tracą cierpliwość, musząc coś tłumaczyć po raz tysięczny.
Wszyscy jesteśmy tylko/aż ludźmi, więc wszystko zależy od każdego z nas z osobna.
 
Dobra jesteśmy zmobilizowani, to teraz trzeba umówić sygnał, jak ostatnio:cool: Proponuje znak, jak Beata Mazurek vel Ciepluch obnaży biust przed mf, wtedy ruszamy.
 
Ostatnia edycja:
Dobra jesteśmy zmobilizowani, to teraz trzeba umówić sygnał, jak ostatnio:cool: Proponuje znak, jak Beata Mazurek vel Ciepluch obnaży biust przed mf, wtedy ruszamy.
Mi by wystarczyło, jak by lokalni przedstawiciele związków wzięli taki protest na klatę i powiedzieli ludziom jasno: "Tak, to jest ta chwila kiedy potrzeba jasnego przekazu w postaci absencji/oflagowania/wyjazdu itp"...
Jasne? Czy mam narysować?
 
Witam... nie trzeba rysowac. Nie trzeba sygnalow... Trzeba to zrobic... Trzeba zadbac o zdrowie i własna przyszłosc od zaraz nie baczac na kolezanki i kolegów... Jak w 2008 roku... Na jesien zadbalem... Trzeba przestawac udawac... greka... Nie czekac, az inni zrobia cos za nas... I tyle...
Pozdrawiam 😎
 
Witam... nie trzeba rysować. Nie trzeba sygnałów... Trzeba to zrobić... Trzeba zadbać o zdrowie i własną przyszłość od zaraz nie bacząc na koleżanki i kolegów... Jak w 2008 roku... Na jesień zadbałem... Trzeba przestawać udawać... greka... Nie czekać, aż inni zrobią coś za nas... I tyle...
Pozdrawiam 😎

"Gadał dziad do obrazu ..."
Pewnych ludzi nie przekonasz.

Bez tytułu.png
 

Attachments

  • Bez tytułu.png
    Bez tytułu.png
    666 KB · Wyświetleń: 241
To po prostu nie mamy prawa ... narzekac...Ciagle slysze... Niech Sławek... niech Zarzad... niech lokalni... a my? zapierd... my do pracy, aby za godna postawe pochwalil nas przelozony... Hipokryzja...
 
Ale elokwentni, dowcipni i złośliwi... oj nieładnie, nieładnie.... Wiecie jak to się mówi? jak nie możesz kogoś przekonać, obraź go, może sobie pójdzie. Nie będzie psuł matrixa. Panowie, czas łyknąć pigułkę i obudzić się.

A może...

A może faktycznie, najwyższy czas się z tym forum rozstać? Skoro garstka frustratów z poczucia własnej bezsilności bezkarnie obraża innych - najwidoczniej za przyzwoleniem odgórnym. Nie pierwszy raz z resztą.

W związku z powyższym wnoszę o skasowanie mojego konta na tym forum, gdyż w jego obecnym kształcie nie chcę brać udziału, ani być choćby po części z tym środowiskiem identyfikowany - w obecnym jego kształcie.

Dziękuję Sławku za dotychczasową współpracę.
 
Nie mam na myśli aż tak silnej presji środowiska, bo trzeba też rozeznać jaka jest sytuacja i nie ma w chwili obecnej wg mnie szans na aż taką reakcję środowiska.
Możemy podejmować w chwili obecnej różne inne "miękkie" działania i to mam na myśli. ZZ Celnicy PL nie wiąże jakiś III kwartał i możemy w imieniu środowiska upominać się o realizację podwyżek, powołując się na inne formacje.
Silna i masowa reakcja środowiska jest pewna, gdyby okazało się, że podwyżek nie będzie, jak również gdyby okazało się, że w kwestiach emerytalnych wciąż chcą dyskryminować jedynie funkcjonariuszy SCS.
 
Weż już przestań

Pomogę jak wszyscy pomogą?

To czego oczekujesz?

Że inni będą za ciebie nadstawiać głowy?

A tobie nawet szkoda 15 zł żeby pomóc pokryć koszty obsługi prawnej?

Tak - ja jestem jednym z tych, którzy zawsze odpowiadali czynnie na wezwanie

I dzięki temu że takich jak ja było wielu, jesteśmy tak daleko

A dzięki wielu takim jak ty nadal bijemy głową w mur zamiast być u celu razem z in służbami

Spólrz w lustro - nie oczekuj że ktokolwiek zrobi coś za ciebie

Celnicy nie mają takiej mentalności

Czasami mam wrażenie, że conajmniej niektórzy na tym forum realizują w praktyce politykę hybrydową na rzecz mf...
 
Czasami mam wrażenie, że co najmniej niektórzy na tym forum realizują w praktyce politykę hybrydową na rzecz mf...

Najgorsze jest to, że prawdopodobnie robią to całkowicie nieświadomie, nie kojarzą faktów, albo/i nie "słuchają" innych.
Pozostaje żal ... To tendencja wręcz powszechna, chociaż mam tu szczególnie na myśli konkretnie @dale - niegdyś, bezcenny forumowicz, w którym po wprowadzeniu KAS coś pękło i przestał "słuchać", co się "mówi". Właśnie obraził się śmiertelnie na kolejny sposób "dotarcia" do Niego i chyba już nigdy nie pojmie, że osoby funkcyjne, oficjalnie pewnych rzeczy NIE MOGĄ zrobić. Niby każdy chce "dobrze", ale mało który myśli pro publico bono, chociaż nic by na tym nie stracił. Króluje więc pośród środowiska myśl - "po nas, choćby potop" - objawiając się przy lada okazji; czy to konieczności wspólnych "ruchów", czy też ostatnio właśnie - porozumienia w sprawie podwyżek ...
 
Ale elokwentni, dowcipni i złośliwi... oj nieładnie, nieładnie.... Wiecie jak to się mówi? jak nie możesz kogoś przekonać, obraź go, może sobie pójdzie. Nie będzie psuł matrixa. Panowie, czas łyknąć pigułkę i obudzić się.

A może...

A może faktycznie, najwyższy czas się z tym forum rozstać? Skoro garstka frustratów z poczucia własnej bezsilności bezkarnie obraża innych - najwidoczniej za przyzwoleniem odgórnym. Nie pierwszy raz z resztą.

W pełni sie z Tobą zgadzam ...... nie przejmuj sie bądź ponad
 
Back
Do góry