• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2019

nikt nie kłóci się, trzeba tylko ważyć słowa, jeżeli ktoś daje argumenty dyrektorom to nie można takich wypowiedzi pozostawić bez odpowiedzi
 
No i znowu kłótnia. Tylko po co? A może tak apel do negocjujących aby przyśpieszyli tempo negocjacji . W rzeszowskiej izbie jest już pomysł aby wystąpić do zz o zwiększenie tempa negocjacji i zakończenia ich do końca lutego. Ludzie mają już dość przedłużających się rozmów, z których nic, dla zwykłych pracowników nie wynika.

@Mały, rozbroiłeś mnie dokumentnie! Więc co, mają się szybciej kłócić, szybciej wymawiać swoje argumenty, czy też szybciej zrezygnować ze swoich racji ?!
To tak nie działa! Jak przypuszczam, któryś "reprezentatywny" związek, staje "okoniem" wobec pozostałych, które już dawno się porozumiały. Tak jest np. w Katowicach, gdzie "S" torpeduje wszystkie pomysły innych, "bo po równo, to niesprawiedliwie". I cóż im zrobisz ?!
 
Skąd Ty Rybka bierzesz te informacje? Akurat w Katowicach wszystkie związki ( Ok 15) są za podziałem równo na mnożnik , tylko dwa zz celnicze stają okoniem i blokują porozumienie.
 
Nieprawda

Skąd Ty Rybka bierzesz te informacje? Akurat w Katowicach wszystkie związki ( Ok 15) są za podziałem równo na mnożnik , tylko dwa zz celnicze stają okoniem i blokują porozumienie.

Nie jest prawdą co piszesz. Solidarność i jeszcze kilka ZZ nie chce równego podziału na wszystkich jak proponuje dyrektor . I taka jest prawda. Nie chodzi równo na mnożnik. Kolejnego terminu podziału, dyrektor nie wyznaczył. Może być to nawet w trzecim kwartale zgodnie z porozumieniem.
 
No i znowu kłótnia. Tylko po co? A może tak apel do negocjujących aby przyśpieszyli tempo negocjacji . W rzeszowskiej izbie jest już pomysł aby wystąpić do zz o zwiększenie tempa negocjacji i zakończenia ich do końca lutego. Ludzie mają już dość przedłużających się rozmów, z których nic, dla zwykłych pracowników nie wynika.

Szybko i bez namysłu to już ludwiś z s podpisał...

A potem zaczął analizować...
 
Skąd Ty Rybka bierzesz te informacje? Akurat w Katowicach wszystkie związki ( Ok 15) są za podziałem równo na mnożnik , tylko dwa zz celnicze stają okoniem i blokują porozumienie.

Ano więcej, niż z trzech źródeł.
Być może jakiś drugi także mąci, ale u wszystkich była mowa tylko o "S".
Jeżeli wiesz coś więcej, nie wstydź się z nami tym podzielić. Chętnie "podziękujemy" pieskom ogrodnika ...
 
Czy to jest po równo

A o co chodzi jak nie równo na mnoznik? Według Ciebie?

Jeśli starszy stażem ma do średniej dostać dodatkowo około 17 zł a młodszy stażem średnią ma mieć pomniejszoną o około 80 zł, a tego chce S i kilka innych ZZ w Katowicach , to to jest po równo? Wg Ciebie to jest równo. Tak? I jeszcze jedno S w Katowicach nie negocjuje mówi na każdym spotkaniu z dyr. nie bo nie i tyle.
 
Widzę, że nie rozumiesz co to jest równo na mnoznik. I rozumiem, ze bierzesz udział w negocjacjach w Katowicach ;:)))))))
 
Jeśli starszy stażem ma do średniej dostać dodatkowo około 17 zł a młodszy stażem średnią ma mieć pomniejszoną o około 80 zł, a tego chce S i kilka innych ZZ w Katowicach , to to jest po równo? Wg Ciebie to jest równo. Tak? I jeszcze jedno S w Katowicach nie negocjuje mówi na każdym spotkaniu z dyr. nie bo nie i tyle.

Widziałeś jak wygląda sprawa kadr i wieku w poszczególnych izbach? W takim IAS kraków (wewnętrzna izba) jest więcej starszych niż młodych więc przy takim stanie kadrowym młody musi dać 80zł aby starczyło dla 4 starszych po 17zł.
W innych izbach jak IAS Rzeszów, Białystok, Lublin gdzie jest granica i 2/3 to młodzi jest łatwiej podzielić bo więcej młodych przypada na starszych stażem niż na odwrót....
 
Jeśli starszy stażem ma do średniej dostać dodatkowo około 17 zł a młodszy stażem średnią ma mieć pomniejszoną o około 80 zł, a tego chce S i kilka innych ZZ w Katowicach , to to jest po równo? Wg Ciebie to jest równo. Tak? I jeszcze jedno S w Katowicach nie negocjuje mówi na każdym spotkaniu z dyr. nie bo nie i tyle.

Witam...
Też mam takie informacje... wiarygodne... Jak to było? Aaaa...związki kanapowe, czy jakoś tak :cool:
 
Ostatnia edycja:
Widziałeś jak wygląda sprawa kadr i wieku w poszczególnych izbach? W takim IAS kraków (wewnętrzna izba) jest więcej starszych niż młodych więc przy takim stanie kadrowym młody musi dać 80zł aby starczyło dla 4 starszych po 17zł.
W innych izbach jak IAS Rzeszów, Białystok, Lublin gdzie jest granica i 2/3 to młodzi jest łatwiej podzielić bo więcej młodych przypada na starszych stażem niż na odwrót....

Angel 81... Samo sedno...
https://celnicy.pl/content.php/4963-Porozumienie-IAS-Opole-podwyżki
 
Ostatnia edycja:
Skąd Ty Rybka bierzesz te informacje? Akurat w Katowicach wszystkie związki ( Ok 15) są za podziałem równo na mnożnik , tylko dwa zz celnicze stają okoniem i blokują porozumienie.

Jeżeli mam dobre informacje, to podobno wiele związków z tych 15-tu liczy po kilku, kilkunastu, bądź kilkudziesięciu... członków. Hmmm... jak to ma się do reprezentowania środowiska? Już przerabialiśmy podpisywanie porozumień wszelakich przez takie "reprezentatywne" związki. Oczywiście ze szkodą... dla większości...
 
Z tego, co wiem to nie zgodzil sie na nierowne podwyzki ZZ CELNICY PL. A to jest zwiazek raczej reprezentatywny... Domaganie sie w tym przypadku takich samych podwyzek DLA WSZYSTKICH jest... Sprawiedliwe... Taki byl cel tej podwyzki... Slyszalem, ze poglad ten podziela tez Pan Dyrektor. Przypominam, ze w listopadzie zostalo podpisane przez zwiazki porozumienie dotyczace tej podwyzki... Jakie zwiazki? No wlasnie przez te,
ktore teraz chca jednak wiekszych podwyzek dla pracownikow z dlugim stazem, kosztem mlodszych pracownikow... Gdzie jest wiec to blokowanie? Mam informacje, ze podwyzka o 17 zlotych dla dlugoletniego pracownika, ma nastapic kosztem zabrania 80 zlotych mlodszemu pracownikowi-niezaleznie od miejsca pracy. Jest to po prostu... Podle i Obrzydliwe...
 
Ostatnia edycja:
Potwierdzam

Z tego, co wiem to nie zgodzil sie na nierowne podwyzki ZZ CELNICY PL. A to jest zwiazek raczej reprezentatywny... Domaganie sie w tym przypadku takich samych podwyzek DLA WSZYSTKICH jest... Sprawiedliwe... Taki byl cel tej podwyzki... Slyszalem, ze poglad ten podziela tez Pan Dyrektor. Przypominam, ze w listopadzie zostalo podpisane przez zwiazki porozumienie dotyczace tej podwyzki... Jakie zwiazki? No wlasnie przez te,
ktore teraz chca jednak wiekszych podwyzek dla pracownikow z dlugim stazem, kosztem mlodszych pracownikow... Gdzie jest wiec to blokowanie? Mam informacje, ze podwyzka o 17 zlotych dla dlugoletniego pracownika, ma nastapic kosztem zabrania 80 zlotych mlodszemu pracownikowi-niezaleznie od miejsca pracy. Jest to po prostu... Podle i Obrzydliwe...

Tak po równo zakładało porozumienie i tak ma być dla wszystkich jednakowo. Przynajmniej w tym przypadku. I dlatego w Katowicach 4 związki za takim podziałem optują . A kolega z S zdanie ma swoje i blokuje zawarcie porozumienia. Trzeba było określić w listopadzie zasady a nie teraz podskakiwać .
 
Z tego, co wiem to nie zgodzil sie na nierowne podwyzki ZZ CELNICY PL. A to jest zwiazek raczej reprezentatywny... (...)
Z tą reprezentatywnością to zalecałbym ostrożność. Zmieniona przez pis z dniem 1 stycznia 2019 r. ustawa o stycznia 2019 r. ( art. 30 ust. 6 ) za reprezentatywny związek u danego pracodawcy uznaje związek którego członkami jest co najmniej 5% ogółu pracowników u tego pracodawcy. Z tego co się orientuje w mojej IAS nie ma zadnego związku który spełniałby ten warunek ( nawet ci kolaboranci od Luwdińskiego i oni raczej na te 5% szans nie mają ). Ale może taki zapis ustawy zmusi związki w poszczógólnych jednostkach organizacyjnych do scalenia w jeden/dwa duże?
 
Mówię o reprezentatywności w danej Izbie. W śląskiej izbie żaden zz celniczy nie jest reprezentatywny, żaden.
 
Mówię o reprezentatywności w danej Izbie. W śląskiej izbie żaden zz celniczy nie jest reprezentatywny, żaden.

W celnicy.pl jest 5000 na 60000

Czyli jakieś 8% średnio

Skoro są izby, gdzie nie ma nawet 5%, to są izby gdzie jest ponad 10%

Czas chyba, żeby słabiej uzwiązkowione izby się podciągnęły

Bo wstyd...

Chciałoby się żeby było lepiej, żeby ktoś walczył, pisał wzory pism, podpowiadał postępowanie, ale 15 zł szkoda? ...
 
Back
Do góry