• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2019

@rybka nie wiem skąd jesteś ale w intranecie IAS Rzeszów np. zz celnicy.pl publikuje różne informacje, ale takich istotnych dla ogółu już nie. Czytaj ze zrozumieniem - jestem człowiekiem zz. Tylko mój zz nie publikuje nic i na maile też nic nie wysyła. Pokusiłem się już o zapytanie członków zz celnicy.pl o ten protokół. I wbrew temu co tu czytam z celnikami i w mundurze i bez z którymi ma przyjemność pracować - pracuje się nam skarbowcom bardzo dobrze. I oni też nic nie dostali. To skoro oni nic nie mają, a mój przewodniczący żyje już przyszłą emeryturą, to szansa na zapoznanie się z ustaleniami, także mnie dotyczącymi, jest nikła.
Jako członek S powinieneś mieć dostęp do tych informacji, Andrzej nigdy nic nie przekazywał jeszcze od czasu UKS robił z tego tajemnicę. Jest też szefem komisji socjalnej i też niczego się nie dowiesz. Zawsze rozgrywał swoje, może jak odejdzie ktoś to tam ogarnie. Dlaczego nie wprowadza zmian w funduszu by gruszę płacili szybciej?nie popiera żadnych wniosków pro pracowniczych tylko podpisuje wszystko co chce DIAS. Dwa lata przed emeryturą został funkcjonariuszem.
 
@retronix no widzisz, że jestem w ciemnej d....e. Niestety nie jestem bliskim zaufanym tego nowego funkcjonariusza (a tak z boczku czym na ten awans zasłużył??? ). Dlatego nie dziw się, że tu próbuje się czegoś dowiedzieć.
 
Jako członek S powinieneś mieć dostęp do tych informacji, Andrzej nigdy nic nie przekazywał jeszcze od czasu UKS robił z tego tajemnicę. Jest też szefem komisji socjalnej i też niczego się nie dowiesz. Zawsze rozgrywał swoje, może jak odejdzie ktoś to tam ogarnie. Dlaczego nie wprowadza zmian w funduszu by gruszę płacili szybciej?nie popiera żadnych wniosków pro pracowniczych tylko podpisuje wszystko co chce DIAS. Dwa lata przed emeryturą został funkcjonariuszem.
"Dwa lata przed emeryturą został funkcjonariuszem"
a co mu dało zostanie tak późno funkcjonariuszem? emerytury mundurowej nie dostanie, bo nie wypracuje,
nie rozumiem, jaki w tym jest cel. może napiszesz w jaki sposób na tym skorzystał?
 
"Dwa lata przed emeryturą został funkcjonariuszem"
a co mu dało zostanie tak późno funkcjonariuszem? emerytury mundurowej nie dostanie, bo nie wypracuje,
nie rozumiem, jaki w tym jest cel. może napiszesz w jaki sposób na tym skorzystał?
Nie wiem co mu to dało po prostu został, każdy się dziwił co mu to da.
 
Mundur i dożywotni stopień funkcjonariusza. Zapewne nie był w wojsku.

no to się teraz chłopak doczekał,
a swoją drogą jeżeli jest 2 lata przed emeryturą i nie był w wojsku (chyba) to musiał być z jakiegoś powodu zwolniony, no w tamtych czasach ...……… no nie wiem, jak on się uchował bez poboru do wojska...………?
 
W stosunku, do którego dnia będziemy zarabiać więcej o 655 zł średnio na miesiąc? Rozumiem, że w PIT za 2019 r. każdy będzie miał wyższy przychód od przychodu za 2018 r. o 7860,00 zł? Tak wynika z porozumienia, skoro wszystkie składniki będą brane pod uwagę, to inny rachunek nie wyjdzie.
 
W stosunku, do którego dnia będziemy zarabiać więcej o 655 zł średnio na miesiąc? Rozumiem, że w PIT za 2019 r. każdy będzie miał wyższy przychód od przychodu za 2018 r. o 7860,00 zł? Tak wynika z porozumienia, skoro wszystkie składniki będą brane pod uwagę, to inny rachunek nie wyjdzie.

Wystarczy nie dostać 13-tki i Twoje obliczenia biorą w łeb! Obawiam się, że takich "niuansów" jest więcej.
 
Wystarczy nie dostać 13-tki i Twoje obliczenia biorą w łeb! Obawiam się, że takich "niuansów" jest więcej.

Nie dostać 13-tki z jakiego powodu? Porozumienie mi to zapewnia, moje zarobki mają być wyższe o 655 średnio miesięcznie w stosunku do 2018 r. Oczywiście, bez zwolnień lekarskich itp. wtedy mogą być niższe.
 
W stosunku, do którego dnia będziemy zarabiać więcej o 655 zł średnio na miesiąc? Rozumiem, że w PIT za 2019 r. każdy będzie miał wyższy przychód od przychodu za 2018 r. o 7860,00 zł? Tak wynika z porozumienia, skoro wszystkie składniki będą brane pod uwagę, to inny rachunek nie wyjdzie.

Myślę, że Twoje rozumowanie jest prawidłowe ale po uwzględnieniu różnic z premii i trzynastki. Myślę, że punktem wyjścia do wyliczeń podwyżki jest wynagrodzenie zasadnicze (plus wysługa plus dodatek za stopień) brutto z grudnia 2018r. które należy powiększyć o 655zł z uwzględnieniem zmniejszenia o 13 pensję i 3% fundusz nagród. Aby wyliczyć wynagrodzenie netto należy odjąć podatek.
 
Myślę, że Twoje rozumowanie jest prawidłowe ale po uwzględnieniu różnic z premii i trzynastki. Myślę, że punktem wyjścia do wyliczeń podwyżki jest wynagrodzenie zasadnicze (plus wysługa plus dodatek za stopień) brutto z grudnia 2018r. które należy powiększyć o 655zł z uwzględnieniem zmniejszenia o 13 pensję i 3% fundusz nagród. Aby wyliczyć wynagrodzenie netto należy odjąć podatek.

Odjęcie trzynastki, to następujące równanie: 655 minus 8,5%, a jak odjąć część podwyżki wynikającej z nagród. Nie mogę tego pojąć, czyli co, równie dobrze mogliby nam teraz przez rok przyznawać extra duże nagrody i nie podwyższać zasadniczego, jest to teoretycznie możliwe. Słuchajcie, skoro w skład podwyżki 655 wchodzi fundusz nagród, to ja rozumiem, że nagrody, które otrzymaliśmy w 2018 r. idą do wyliczenia kwoty wyjściowej, do której będzie musiało zostać naliczone te 655. Reasumując, jeśli 655 obejmuje wszystkie składniki wynagrodzenia, to kwota wyjściowa również musi składać się ze wszystkich składników, które otrzymał dany funkcjonariusz w 2018 r. Ma zarabiać średnio na miesiąc więcej w 2019 r. o 655 zł brutto, aniżeli w 2018 r. że wszystkimi składnikami uposażenia włącznie z nagrodami, trzynastką itp Jeżeli, u kogoś PIT za 2019 r. będzie niższy, aniżeli za 2018 r., to porozumienie nie zadziałało i został oszukany.
 
Ostatnia edycja:
@rybka nie wiem skąd jesteś ale w intranecie IAS Rzeszów np. zz celnicy.pl publikuje różne informacje, ale takich istotnych dla ogółu już nie. Czytaj ze zrozumieniem - jestem człowiekiem zz. Tylko mój zz nie publikuje nic i na maile też nic nie wysyła. Pokusiłem się już o zapytanie członków zz celnicy.pl o ten protokół. I wbrew temu co tu czytam z celnikami i w mundurze i bez z którymi ma przyjemność pracować - pracuje się nam skarbowcom bardzo dobrze. I oni też nic nie dostali. To skoro oni nic nie mają, a mój przewodniczący żyje już przyszłą emeryturą, to szansa na zapoznanie się z ustaleniami, także mnie dotyczącymi, jest nikła.

To nie męcz tu ale przew swojego zz

Oczekujesz że zz do którego nie należysz będzie ci przesyłał materiały związkowe - np dot negocjacji?

Litości...
 
@bolo1999 musisz być strasznym człowiekiem, jednak jestem szczęściarzem bo większość celników z którymi przyszło mi pracować to są naprawdę fajni ludzie. Sącz jad nadal, tylko uważaj może cię zabić.
 
@bolo1999 musisz być strasznym człowiekiem, jednak jestem szczęściarzem bo większość celników z którymi przyszło mi pracować to są naprawdę fajni ludzie. Sącz jad nadal, tylko uważaj może cię zabić.

@Mały! Po raz kolejny narzekasz na ZZ na tym forum, czepiając się o byle co, a najczęściej o coś, co akurat TEGO ZZ nie dotyczy. Jeżeli tam, gdzie pracujesz, ZZ są do ... niczego, to TAM musisz narzekać - nie tutaj.
Coś tam "nie gra", to tam zadziałaj.
Gdybyś był członkiem tego ZZ, ktoś z nas zapisałby przekierowanie kopii, ze swojego maila na wskazany i byłoby po sprawie!
Nikt jednak nie będzie sortował informacji tylko dla @Małego, gdyż nie wszystko bywa publiczne i nie wszystko dotyczy Twojej IAS. Nie możesz się dziwić, że @bolo1999 traci cierpliwość, bo faktycznie, jak mówią u nas; jesteś "łogólnie menconcy" i źle kierujesz swoje pretensje.
 
@bolo1999 musisz być strasznym człowiekiem, jednak jestem szczęściarzem bo większość celników z którymi przyszło mi pracować to są naprawdę fajni ludzie. Sącz jad nadal, tylko uważaj może cię zabić.


Taa, jestem straszny i sączę jad, bardzo cierpliwie, bo nie mam sił niańczyć dorosłego w końcu faceta, do którego nie docierają kolejne, coraz konkretniejsze wskazówki, i któremu nawet nie chce się wstąpić do zz w którym ja sam jestem

No totalna znieczulica i chamstwo normalnie z mojej strony
 
@bolo1999 gdybym zszedł do Twojego poziomu nie mógłbym patrzeč na siebie w lustrze. A więc kąp się w nienawiści. Dyskusja z Tobą to strata czasu.
 
@bolo1999 gdybym zszedł do Twojego poziomu nie mógłbym patrzeč na siebie w lustrze. A więc kąp się w nienawiści. Dyskusja z Tobą to strata czasu.

Człowieku daj już spokój, żal ci kilkanaście złotych na składkę ? Załóż swój własnych związek i pokaż co jesteś wart.
 
Jakim prawem nagrody mają wejść w skład tej słynnej podwyżki "655"? Dlaczego ZZ nie reagują?

Reagujemy na poziomie MF - pisaliśmy o tym. Na poziomie DIAS taka reakcja nie ma znaczenia, bo DIAS otrzymał dyspozycje z MF, że 3% fundusz na nagrody w to wchodzi i nic nie jest w stanie zrobić.
Z tego powodu jest odjęte 17zł.
Jesteśmy rzeczywiście o te 17zł w gorszej sytuacji w stosunku do innych formacji.
Mamy nadzieję, że MF poprawi warunki w całej modernizacji i wtedy myślę, wszyscy zapomnimy o tych 17zł.
Pytanie tylko czy MF jest gotowe do jakichkolwiek zmian w całej modernizacji na korzyść środowiska?

Ps. Ktoś pisał też, że trwają dyskusje i dlatego przesuwa się wypłata środków.
To narracja niektórych DIAS i MF. Proszę, w razie takich głosów przekazujcie informację, że to absurd i stan faktyczny jest taki, że nie ma co wypłacać, bo MF nie przekazał wciąż żadnych środków do IAS.
 
Back
Do góry