• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2019

strurz;174962 Nie żałuj młodym oni przynajmniej są ambitni i pracowici nie to co po 20 latach służby tylko siedzieć i narzekać. Nie pasuje to biały liść i do prywaciarza.[/QUOTE napisał:
Żaden argument

Dotyczy i młodych i starych

Krzywdzący ogólnik - ciebie też będzie dotyczył po 20 latach?

Mógłbym napisać że młodzi niewiele umieją a i z tym zapałem to raczej nie do roboty tylko do pchania się do awansu choćby po plecach innych

Ale nie byłaby to prawda

Ludzie są różni niezależnie od ich stażu, są i lenie są i pracowici, są porządni są i łajzy - i wśród młodych i wśród starych

Konsensus - w mon i w policji osiągalny a u nas?

Nie zawsze ten kto głośniej krzyczy ma rację
 
'Nie zawsze ten kto głośniej krzyczy ma rację'
no generalnie masz chłopie masz rację .....ale. młody tego nie zrozumie
 
No właśnie stażowe nie wpływa na podwyżkę, ani w mon ani w policji

A w policji tak jak w twoim cytacie
Z 655 zabierają na trzynastkę i ryczałtowo na stażowe, każdy dostanie 520 + jego stażowe, jak ma mniej niż 17% to jest lekko w plecy w stosunku do pierwotnych 655, jak stażowe ma 18% lub więcej to jest lekko do przodu

Rozwiązanie z mon premiuje najsłabiej zarabiających, ale też nie jest powiązane ze zindywidualizowanym stażowym

W MON inaczej niż w Policji zatem.
Może najlepszym rozwiązaniem, żeby zachować klasę i nie skakać sobie do gardeł o kilka złotych, bo to zaczyna być niefajne, jest propozycja po równo, tak jak zapisano w porozumieniu z 21.11.
W Opolu jest taka właśnie propozycja, by te 588zł każdy dostał po równo.
Wysłałem tę informację do członków związku i czekam na ewentualne uwagi do poniedziałku.
A co Wy na to?

Ps. Usunąłem dwa posty wprowadzające antagonizmy i zawierające różne insynuacje.
 
...
W Opolu jest taka właśnie propozycja, by te 588zł każdy dostał po równo.
Wysłałem tę informację do członków związku i czekam na ewentualne uwagi do poniedziałku.
A co Wy na to?
...

Sprawiedliwe to nie jest, ale od kiedy życie jest takim?!

To BĘDZIE się nazywać konsensus, lecz do końca należy próbować "walczyć" o nieuwzględnianie w podwyżce wiadomych dodatków.
Jako "stary", jestem gotów się zgodzić na taki "równy" podział!
 
A ja mysle ze to będzie dobre rozwiązanie. Jak się okazuje wszedzie robią funkcjonariuszy w balona... W mon obiecano podwyżkę srednio po 650 A najmniej zarabiający dostana 450 brutto A najwięcej zarabiający 200 zl brutto.
My jednak mamy dużo nizsze stawki wiec parę groszy wszystkim się przyda.
 
Panie Sławku,
propozycja Pana jest słuszna, nie ma co awanturować się o kwoty max do 50 zł brutto,
ale co z propozycją MF-u aby w tej kwocie ująć również waloryzację,
jeżeli chodzi o 2.3 % od kwoty 588 zł to daje około 13 zł, ale jeżeli jeszcze policzą te 2.3% od poborów, które już otrzymujemy, np. wszystko razem: podstawa + wysługa + stopień, co daje średnio 4500 zł brutto, to od tej kwoty obcięte zostanie jeszcze około 103 zł, więc z tych 588 zł zostanie 485 zł brutto.
Dlatego mam pytanie, czy nasz Związek wie coś na temat próby ujęcia w tej kwocie również 2,3% od całości otrzymywanych obecnie poborów?
 
Pamietam przy podwyzkach z 2016 r. ( co mialy byc dla najmniej zarabiajacych) KO chodzil i obiecywal podwyzki po kila stowek do tych 3000, i dostalimy po 29 zl. Wiec ja juz nie wierze w obiecanki kogokolwiek, inne wyliczenia. Uwierze jak zobacze na koncie.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 
W MON inaczej niż w Policji zatem.
Może najlepszym rozwiązaniem, żeby zachować klasę i nie skakać sobie do gardeł o kilka złotych, bo to zaczyna być niefajne, jest propozycja po równo, tak jak zapisano w porozumieniu z 21.11.
W Opolu jest taka właśnie propozycja, by te 588zł każdy dostał po równo.
Wysłałem tę informację do członków związku i czekam na ewentualne uwagi do poniedziałku.
A co Wy na to?

Ps. Usunąłem dwa posty wprowadzające antagonizmy i zawierające różne insynuacje.

Moim zdaniem to błąd taktyczny. Z porozumienia oraz z ustawy o związkach zawodowych wynika, że zz mają coś do powiedzenia w kwestii podwyżek. Jak widać DIAS nie mają zamiaru tego respektować, zapewne za poparciem MF i zrobią co będą chcieli. Ale nawet im zależy na listku figowym w postaci porozumienia ze związkami. Można więc zgodzić się na takie rozwiązanie ale za coś innego. Jakiś kompromis musi być. Jeśli to ma być za frajer to uważam, że należy się postawić i oprotestować naruszenie porozumienia i ustawy o związkach zawodowych.
 
W MON inaczej niż w Policji zatem.
Może najlepszym rozwiązaniem, żeby zachować klasę i nie skakać sobie do gardeł o kilka złotych, bo to zaczyna być niefajne, jest propozycja po równo, tak jak zapisano w porozumieniu z 21.11.
W Opolu jest taka właśnie propozycja, by te 588zł każdy dostał po równo.
Wysłałem tę informację do członków związku i czekam na ewentualne uwagi do poniedziałku.
A co Wy na to?

Ps. Usunąłem dwa posty wprowadzające antagonizmy i zawierające różne insynuacje.

Czy podwyżki obejmą wszystkich funkcjonariuszy tak jak w innych służbach? Niezależnie od stażu służby?
 
Moim zdaniem to błąd taktyczny. Z porozumienia oraz z ustawy o związkach zawodowych wynika, że zz mają coś do powiedzenia w kwestii podwyżek. Jak widać DIAS nie mają zamiaru tego respektować, zapewne za poparciem MF i zrobią co będą chcieli. Ale nawet im zależy na listku figowym w postaci porozumienia ze związkami. Można więc zgodzić się na takie rozwiązanie ale za coś innego. Jakiś kompromis musi być. Jeśli to ma być za frajer to uważam, że należy się postawić i oprotestować naruszenie porozumienia i ustawy o związkach zawodowych.

Co do dias, to w większości są cywile, nigdy nie mieli do czynienia z celnikami. Nieświadomi są faktu, że jak nas zrobią w balona to będą biedni. Co do pieniędzy, faktycznie odpuściłbym 2.3 [tego i tak w innych służbach nie ma], a reszta na takich samych zasadach jak w innych służbach.
 
Co do dias, to w większości są cywile, nigdy nie mieli do czynienia z celnikami. Nieświadomi są faktu, że jak nas zrobią w balona to będą biedni. Co do pieniędzy, faktycznie odpuściłbym 2.3 [tego i tak w innych służbach nie ma], a reszta na takich samych zasadach jak w innych służbach.
A to ciekawe co mówisz. Na Podkarpaciu celnik jest DIASem i jakoś nie widzę, żeby bał się celników. Gdyby tak było to premie mielibyśmy już kwartalne, a są nadal półroczne. Mimo iż zz celnicy.pl poparł zmianę na premie kwartalne. A tak naprawdę i skarbowcy, i celnicy czakamy na to aby zaczęło się już coś realnie, namacalnie dziać w temacie podwyżek.
 
A to ciekawe co mówisz. Na Podkarpaciu celnik jest DIASem i jakoś nie widzę, żeby bał się celników. Gdyby tak było to premie mielibyśmy już kwartalne, a są nadal półroczne. Mimo iż zz celnicy.pl poparł zmianę na premie kwartalne. A tak naprawdę i skarbowcy, i celnicy czakamy na to aby zaczęło się już coś realnie, namacalnie dziać w temacie podwyżek.

Zaraz zaraz, a to nie w podkarpackiej izbie nagrody, na koniec roku, były po ok 9000 dla ludzi z granicy?
 
A to ciekawe co mówisz. Na Podkarpaciu celnik jest DIASem i jakoś nie widzę, żeby bał się celników. Gdyby tak było to premie mielibyśmy już kwartalne, a są nadal półroczne. Mimo iż zz celnicy.pl poparł zmianę na premie kwartalne. A tak naprawdę i skarbowcy, i celnicy czakamy na to aby zaczęło się już coś realnie, namacalnie dziać w temacie podwyżek.
Cały czas się dzieje w ostatnim protokole że spotkania z DIAS są wstępne ustalenia.
 
Back
Do góry