• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2019

Witam... gwoli scislosci: nie frustraci i nie garstka, tylko ci, ktorzy cos robia dla sprawy. Ostry ton? Moze. Przepraszam tych dotknietych... Jednak szlag mnie trafia, gdy ludzie udaja, ze nie wiedza o co chodzi. Bo tak wygodnie. Po co sie narazac. Latwiej w kolko pytac o podwyzki, emerytury ect. nie dajac nic w zamian. To jest uczciwe wobec sprawy? Uczciwe wobec tych dzialajacych, nie godzacych sie z ta rzeczywistoscia? Pod rozwage.
Pozdrawiam 😎
 
Nawet jeśli proponujesz jakieś działania to i tak jesteś wyśmiany. Bo to infantylne, takie sobie, a bo to pomysł skarbowca itp. Nie ma woli walki ani po jednej , ani po drugiej stronie . A w mojej ocenie nie ma woli walki także po stronie zz - wszystkich.
 
Nawet jeśli proponujesz jakieś działania to i tak jesteś wyśmiany. Bo to infantylne, takie sobie, a bo to pomysł skarbowca itp. Nie ma woli walki ani po jednej , ani po drugiej stronie . A w mojej ocenie nie ma woli walki także po stronie zz - wszystkich.

Jak długo będzie 20 zz tak długo nie będzie jedności.
Bez jedności nie będzie porozumienia.
Bez porozumienia nie będzie obiecanych 655 zł podwyżek.
Odnośnie podwyżek to słyszałem, że będą lecz w wysokości 2,3%, że księgowość już pracuje nad nowymi angażami, że tylko środki w tej wysokości znalazły się w budżecie....
Hańba mości panowie ...
Ale dordzy
 
o podwyzkach napisal juz Slawek... Wazny jest czynny udzial nas wszystkich, a nie ilosc zwiazkow... Tyle...
 
W Rzeszowie 2,3% już wypłacone za styczeń. Teraz już chyba najwyższy czas tupnąć nóżką i zacząć domagać się pieniędzy na podwyżkę z porozumienia. Akcja PIT to najlepsza okazja.
 
Jak długo będzie 20 zz tak długo nie będzie jedności.
Bez jedności nie będzie porozumienia.
Bez porozumienia nie będzie obiecanych 655 zł podwyżek.
Odnośnie podwyżek to słyszałem, że będą lecz w wysokości 2,3%, że księgowość już pracuje nad nowymi angażami, że tylko środki w tej wysokości znalazły się w budżecie....
Hańba mości panowie ...
Ale dordzy

To Cię okłamali jeśli takie coś słyszałeś, bo 2,3% wynika ze wzrostu bazowej i żeby wypłacić nie będzie zmiany angaży. To, że osobno wypłacą 2,3% za styczeń i luty np. w lutym nie płacąc reszty nic nie znaczy. Muszą wypłacić bo notariusz dobrej zmiany podpisał ustawę, z której to wynika. To, że jeszcze nie wypłacili pewnie wynika z tego, że księgowe wyszły z wprawy i dawno nie miały do czynienia z podwyżką bazowej ;)
 
Ostatnia edycja:
Dokładnie!
To tak samo jak z opozycją: 7 partii opozycyjnych osobno nigdy nie pokona PISu :(
Co innego kiedy się zjednoczą :cool:

Zwłaszcza jak za najbardziejszy władza uważa ten związek, który reprezentuje linię władzy i "protestuje" tylko delikatnie i tylko jak władza chce żeby protestował oraz podpisuje porozumienia kończące protesty innych związków w sprawach go nie dotyczących.
 
Zwłaszcza jak za najbardziejszy władza uważa ten związek, który reprezentuje linię władzy i "protestuje" tylko delikatnie i tylko jak władza chce żeby protestował oraz podpisuje porozumienia kończące protesty innych związków w sprawach go nie dotyczących.
...
39ebe57c4f3cb07f9c2c1b940ee6b9c3.png
w tym są sprawdzeni.....
 
I efekt taki, że dla nas dalej NIC. Na korytarzach podkarpackiej izby mówi się, że związkowcy nie są po to aby walczyć o ludzi ale aby zapewnić sobie ciepły stołek. I nie jest to bezpodstawne twierdzenie, niestety.
Jednak kłócąc się nic nie osiągniemy. I powiem za Brzechwą:
"Moi drodzy, po co kłótnie,
Po ci wasze swary głupie,
Wnet i tak zginiemy w ....".
Miłego dnia.
 
Ostatnia edycja:
jak to ma się do tego pisma www-sl.mf.gov.pl/ias/index.php/aktualnosci/komunikaty/3981-podzial-srodkow-na-wynagrodzenia
 
//www-sl.mf.gov.pl/ias/index.php/aktualnosci/komunikaty/3981-podzial-srodkow-na-wynagrodzenia na początku linka wpisz http; - bo coś nie mogę wkleić tego linka i mam komunikat .
 
//www-sl.mf.gov.pl/ias/index.php/aktualnosci/komunikaty/3981-podzial-srodkow-na-wynagrodzenia na początku linka wpisz http; - bo coś nie mogę wkleić tego linka i mam komunikat .

Link jest z sieci wewnętrznej - intranetu.
Jeśli chcesz opublikować, skopiuj i wklej całą treść.
 
Stanowisko DIAS w sprawie zasad podziału środków na wynagrodzenia
Drukuj
Szanowni Państwo,

W związku z pojawiąjącymi się pytaniami dotyczącymi procesu uzgadniania zasad podziału środków na wynagrodzenia / uposażenia w Izbie Administracji Skarbowej w Katowicach przedstawiam Państwu moje stanowisko prezentowane w trakcie negocjacji z zakładowymi Organizacjami Związkowymi oraz przebieg tych negocjacji.

Propozycja zasad podziału środków na wynagrodzenia / uposażenia wynikająca z Porozumienia z dnia 21.11.2018 r.

W dniu 21.11.2018 r. Strona Społeczna zawarła Porozumienie z Szefem KAS. Porozumienie przewiduje podwyżkę wynagrodzenia / uposażenia w wysokości 655 zł brutto miesięcznie dla każdego zatrudnionego / pełniącego służbę (włączając wszystkie składniki wynagrodzenia / uposażenia, w tym dodatkowe wynagrodzenie roczne / nagrodę roczną). Po zabezpieczeniu środków na dodatkowe wynagrodzenie roczne / nagrodę roczną oraz 3%-wy fundusz nagród wynagrodzenie / uposażenie otrzymywane co miesiąc przez każdą osobę zatrudnioną powinno wzrosnąć o ok. 587 zł. W ramach uzgodnionej podwyżki realizowany jest również wzrost kwoty bazowej w 2019 r.

W pełni akceptuję rozwiązanie przewidziane w Porozumieniu zawartym przez organizacje związkowe z Szefem KAS z 21.11.2018 r. i jestem gotowy stosownie do art. 27 ust. 3 ustawy o związkach zawodowych do podpisania porozumienia, które gwarantuje każdej osobie zatrudnionej podwyżkę w przewidzianej w nim wysokości.

Natomiast moje zastrzeżenia budzą propozycje, które różnicują wysokość podwyżki w zależności od stażu pracy. Różnicowanie w ten sposób kwoty podwyżki jest niezgodne z brzmieniem Porozumienia z Szefem KAS z 21.11.2018 r.

Zgodnie z propozycją przedstawioną w dniu 28.01.2019 r. przez część organizacji związkowych, pracownicy ze stażem pracy przekraczającym 20 lat otrzymają podwyżkę jedynie 14,58 zł miesięcznie większą niż wynika to z porozumienia z Szefem KAS. Natomiast osoby ze stażem mniejszym niż 18 lat otrzymają podwyżkę niższą niż wynika z ww. Porozumienia. W przypadku osób, które nie uzyskały jeszcze dodatku stażowego podwyżka będzie o 85,70 zł niższa niż wynika z Porozumienia. Powyższe przedstawiono na wykresie poniżej.
wgstaowego.png
3981-podzial-srodkow-na-wynagrodzenia
komunikat-fscs.jpg
 
Stanowisko DIAS w sprawie zasad podziału środków na wynagrodzenia
Drukuj
Szanowni Państwo,

W związku z pojawiąjącymi się pytaniami dotyczącymi procesu uzgadniania zasad podziału środków na wynagrodzenia / uposażenia w Izbie Administracji Skarbowej w Katowicach przedstawiam Państwu moje stanowisko prezentowane w trakcie negocjacji z zakładowymi Organizacjami Związkowymi oraz przebieg tych negocjacji.

Propozycja zasad podziału środków na wynagrodzenia / uposażenia wynikająca z Porozumienia z dnia 21.11.2018 r.

W dniu 21.11.2018 r. Strona Społeczna zawarła Porozumienie z Szefem KAS. Porozumienie przewiduje podwyżkę wynagrodzenia / uposażenia w wysokości 655 zł brutto miesięcznie dla każdego zatrudnionego / pełniącego służbę (włączając wszystkie składniki wynagrodzenia / uposażenia, w tym dodatkowe wynagrodzenie roczne / nagrodę roczną). Po zabezpieczeniu środków na dodatkowe wynagrodzenie roczne / nagrodę roczną oraz 3%-wy fundusz nagród wynagrodzenie / uposażenie otrzymywane co miesiąc przez każdą osobę zatrudnioną powinno wzrosnąć o ok. 587 zł. W ramach uzgodnionej podwyżki realizowany jest również wzrost kwoty bazowej w 2019 r.

W pełni akceptuję rozwiązanie przewidziane w Porozumieniu zawartym przez organizacje związkowe z Szefem KAS z 21.11.2018 r. i jestem gotowy stosownie do art. 27 ust. 3 ustawy o związkach zawodowych do podpisania porozumienia, które gwarantuje każdej osobie zatrudnionej podwyżkę w przewidzianej w nim wysokości.

Natomiast moje zastrzeżenia budzą propozycje, które różnicują wysokość podwyżki w zależności od stażu pracy. Różnicowanie w ten sposób kwoty podwyżki jest niezgodne z brzmieniem Porozumienia z Szefem KAS z 21.11.2018 r.

Zgodnie z propozycją przedstawioną w dniu 28.01.2019 r. przez część organizacji związkowych, pracownicy ze stażem pracy przekraczającym 20 lat otrzymają podwyżkę jedynie 14,58 zł miesięcznie większą niż wynika to z porozumienia z Szefem KAS. Natomiast osoby ze stażem mniejszym niż 18 lat otrzymają podwyżkę niższą niż wynika z ww. Porozumienia. W przypadku osób, które nie uzyskały jeszcze dodatku stażowego podwyżka będzie o 85,70 zł niższa niż wynika z Porozumienia. Powyższe przedstawiono na wykresie poniżej.

Pragnę zwrócić Państwa uwagę, że zróżnicowanie wysokości podwyżki ze względu na doświadczenie zawodowe w skarbowości zostało zawarte w regulacji wynagrodzeń przeprowadzonej w oparciu o Porozumienie Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Katowicach z organizacjami związkowymi zawarte w dniu 6.10.2017 r. Wówczas podwyżka była zdecydowanie korzystniejsza dla osób o długim stażu pracy w skarbowości podnosząc minimalny mnożnik kwoty bazowej tych osób (do 1,65 dla stażu 7-9 lat, do 1,75 dla stażu 10-20 lat, do 1,85 dla stażu powyżej 20 lat).

Obawiam się, że wprowadzenie kolejnych rozwiązań płacowych niekorzystnych dla osób ze stażem krótszym niż 20 lat pogłębi różnice w wysokości otrzymywanych wynagrodzeń / uposażeń osób o różnym stażu wykonujących takie same zadania.

Podsumowanie przebiegu doczasowych negocjacji

Po spotkaniu w dniu 23.01.2019 r. część organizacji związkowych przedstawiła dokument zatytułowany „wspólne stanowisko”, jednakże nie uzyskał on akceptacji wszystkich zakładowych organizacji związkowych. Równocześnie na spotkaniach w dniach 28.01.2019 r., 31.01.2019 r. i 7.02.2019 r. część organizacji ustnie zasygnalizowała brak zgody na rozwiązania zawarte w prezentowanym stanowisku z 23.01.2019 r. Następnie 12.02.2019 r. wraz z organizacjami związkowymi drogą elektroniczną otrzymałem informację o wycofaniu się jednego ze związków zawodowych z uzgodnień zawartych w dniu 23.01.2019 r.

Dotychczas odbyło się pięć spotkań z organizacjami związkowymi w sprawie podwyżek wynagrodzeń (12.12.2018 r., 23.01.2019 r., 28.01.2019 r., 31.01.2019 r. i 07.02.2019 r.). Protokoły ze spotkań zostaną udostępnione w Intranecie IAS.

W trakcie spotkań informowałem zakładowe organizacje związkowe, że wzrost wynagrodzeń / uposażeń nastąpi po uzgodnieniu zasad podziału środków stosownie do zapisu art. 27 ust. 3 ustawy o związkach zawodowych.

Tak jak poinformowałem Państwa komunikatem z dnia 11.02.2019 r., w związku z wejściem ustawy budżetowej na rok 2019, wynagrodzenia/uposażenia za miesiąc luty zostaną wypłacone w wysokości uwzględniającej wzrost kwoty bazowej.

Mam nadzieję, że powyższe wyjaśnienia stanowią odpowiedź na Państwa pytania i wątpliwości.
 

Gdyby faktycznie była ta kasa na podwyżki, to ja oficjalnie ogłaszam, że "głęboko" mam owe 14,58 (brutto?!) złotych więcej.

Tylko dla ścisłości zwracam jednak uwagę, że pracownikom/funkcjonariuszom z dodatkiem stażowym poniżej 20/25%, automatycznie będzie on rósł każdego roku (aż do osiągnięcia 20/25%), a mnie (i posiadającym max) już nie.
DIAS oraz dwa ZZ uważają, iż jego opcja jest sprawiedliwa i teoretycznie (matematycznie) tak jest. Tyle, że w tym roku! Potem dodatek stażowy "młodych" - tak czy siak będzie rósł i niebawem przekroczy ewentualną, pierwotną różnicę.

Wszystkim nigdy się nie dogodzi i rozumiem spór pomiędzy związkowcami, bo należy wybrać którąś część ludzi.
Trzeba wydać salomonowy wyrok, który bez względu na wybór, znów będzie dzielił środowisko i faktycznie w żadnej opcji NIE BĘDZIE SPRAWIEDLIWY! Dlatego ponowię propozycję dla związkowców - chcecie SPRAWIEDLIWIE - przemyślcie formę "stałego dodatku urzędniczego" o którym pisałem wcześniej i "zakręćcie się" zdecydowanie wokół jego stworzenia (ogólno-krajowo), a będzie SPRAWIEDLIWIE - CO DO GROSZA!
 
Back
Do góry