• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2019

. ... jednogłośnie opowiedziano się za tym, by podwyzka szła równo na mnoznik - w każdym. Taki jest więc głos załogi w śląskim i tak to zostało przedstawione Panu Dyrektorowi i pozostałym uczestnikom spotkania. ...

Dajesz mi tym do zrozumienia, że nie taka "S" straszna, jak ją malują.
Ja sam, należę do "starych", więc powinna być mi bliższa wiadoma opcja. Starając się jednak być uczciwym, doskonale rozumiem argumenty "młodych", przyznaję zatem, że ciężki to orzech do zgryzienia.
W zasadzie, prócz argumentu, iż "młodzi", w przeciwieństwie do "starych", mają jeszcze szansę doczekać "normalności", inne argumenty przestają się liczyć.
Cóż, współczuję "negocjatorom" - tylko tyle mogę.
 
Witam...
Dla przypomnienia: treść Porozumienia z 21 listopada 2018r. dot. podwyżek:
"...Zarządzeniem 34/2018 powołano zespół ds. opracowania modernizacji KAS,
Opracowany przez Zespól program, zostanie przedstawiony stronie społecznej do konsultacji,
Na podstawie wypracowanego przez Strony stanowiska, zostanie zawarte Porozumienie, które będzie zawierało w szczególności uregulowania podwyżek w roku 2020.
Strony ustaliły ramowe założenia podwyżki wynagrodzeń/uposażeń od 1 stycznia 2019r w miesięcznej wysokości 655 zł/ brutto dla każdego zatrudnionego/pełniącego służbę (włączając wszystkie składniki wynagrodzenia /uposażenia, w tym nagrodę roczną) z zastrzeżeniem:
" Kwota miesięcznej podwyżki może ulec zmniejszeniu ze względu na ograniczenia wynikające z obowiązujących w tym zakresie przepisów prawa- maksymalnych mnożników lub limitów wynagrodzeń określonych odpowiednio dla poszczególnych grup Beneficjenów".
:cool:

Witaj Hunter

Tak dla przypomnienia

Reprezentujący mnie zz nie podpisał cytowanego "porozumienia"

Do bing - piszesz ale nie odpowiedziałeß merytorycznie helenie
 
Do bing - piszesz ale nie odpowiedziałeß merytorycznie helenie
Helena mnie o nic nie pytała. Odpisywałam Rybce. Zawsze staram się merytorycznie odpisywać. I zgodzę się ze stwierdzeniem, że celnicy pl nie byli sygnatariuszami porozumienia, a zdają się mieć najwiecej do powiedzenia w kwestii interpretacji jego treści.
 
Ostatnia edycja:
no to pochwal się gdzie służysz/pracujesz, chętnie przeniosę się do tego fantastycznego miejsca, około 10 000 zł to z trzynastką około 770 zł miesięcznie i w górę (jak to piszesz), dlatego pewnie wszyscy forumowicze z niecierpliwością czekają o wskazanie tego wspaniałego miejsca, "nie bądź wiśnia" zdradź nam wszystkim to miejsce, powiedz, który z dyrektorów był tak szczodry...…….., osobiście mu podziękuję w imieniu funkcjonariuszy, nawet jeśli będę musiała jechać kilkaset kilometrów...……………., CZEKAMY na info...……….

Bardzo proszę - dla bing
 
Helena mnie o nic nie pytała. Odpisywałam Rybce. Zawsze staram się merytorycznie odpisywać. I zgodzę się ze stwierdzeniem, że celnicy pl nie byli sygnatariuszami porozumienia, a zdają się mieć najwiecej do powiedzenia w kwestii interpretacji jego treści.

Nie w interpretacji jego treści, na tak sformułowane porozumienie celnicy.pl się nie zgodzili

A to, że chcą mieć decydujący głos w rozmowach z diasami - to chyba prawo największego zz w kas prawda?

A tak na marginesie - w jakim zz jesteś? Bo jako gość niebędący członkiem celnicy.pl niegrzecznym i niewłaściwym jest zabieranie głosu w sprawach związku
 
Ja i pewnie inni, wszyscy czekamy na info od Billy-ego, gdzie rządzi to słońce, tak hojne, że dech zapiera i w dodatku dał "starym" zarobić 770 zł i w górę w 2018 r. co jak dostaną następną podwyżkę to oszaleją lub padną trupem. Billy nie daj się prosić, gdzie słuzysz/ pracujesz
 
Do bolo 1999: po pierwsze w kwestii Heleny pomyliłeś mnie z Billy. Po drugie nie wypowiadam się niegrzecznie. Po trzecie chyba nie trudno wywnioskować że jestem z S. Szanuje zdanie każdego zz. Jednak skoro w Kato zdecydowana większość ma zdanie jakie ma, to celnicy pl powinni to uszanować i ustąpić. I jeszcze raz. W Katowickiej Izbie mamy dwa reprezentatywne związki , jeden z opzz, jeden S. Celnicy pl nie są reprezentatywni.
 
Ostatnia edycja:
Zgodnie ze znowelizowana ustawa o związkach zawodowych zwiazek,który ma u danego pracodawcy (w naszym przypadku u danego dyrektora Izby) w swoich szeregach mniej niż 5% zatrudnionych w ogóle nie ma zdania wiążącego. Tak więc, jeżeli w Katowicach dwa związku spełniają w/w wymóg i są tego samego zdania, to jest to dla dyrektora tej Izby wiążące.
 
Do bolo 1999: po pierwsze w kwestii Heleny pomyliłeś mnie z Billy. Po drugie nie wypowiadam się niegrzecznie. Po trzecie chyba nie trudno wywnioskować że jestem z S. Szanuje zdanie każdego zz. Jednak skoro w Kato zdecydowana większość ma zdanie jakie ma, to celnicy pl powinni to uszanować i ustąpić. I jeszcze raz. W Katowickiej Izbie mamy dwa reprezentatywne związki , jeden z opzz, jeden S. Celnicy pl nie są reprezentatywni.

Co do billego - racja, przepraszam, bing billy - pomyliłem się

Domysły a wiedza co do twojego członkostwa - to co innego

Nie zgadzam się z tobą, zauważ jednak, że na celnicy.pl ty masz możliwość prezentacji i obrony własnego punktu widzenia

Ja i wielu innych takiego prawa na skarbowcach już nie mamy

I to na tyle odnośnie szanowania przez skarbową s pluralizmu związkowego i demokratycznej dyskusji

Dla mnie osobiście jest to tym bardziej przykre, że byłem i działałem w s ponad 10 lat, tyle że nie w skarbowej
 
Ostatnia edycja:
Wspólne stanowisko w Katowicach

Zgodnie ze znowelizowana ustawa o związkach zawodowych zwiazek,który ma u danego pracodawcy (w naszym przypadku u danego dyrektora Izby) w swoich szeregach mniej niż 5% zatrudnionych w ogóle nie ma zdania wiążącego. Tak więc, jeżeli w Katowicach dwa związku spełniają w/w wymóg i są tego samego zdania, to jest to dla dyrektora tej Izby wiążące.

W dniu 23 stycznia zostało podpisane wspólne stanowisko ZZ obecnych na spotkaniu. Jedynie przedstawiciel celników z UCS Bielsko nie podpisał , podpisała tego stanowiska. Natomiast wszyscy pozostali w tym celnicy.pl podpisali. Nadal jednak brak jednolitego i wiążącego porozumienia!!!!! Czytajcie ze zrozumieniem.
 
, zauważ jednak, że na celnicy.pl ty masz możliwość prezentacji i obrony własnego punktu widzenia

Ja i wielu innych takiego prawa na skarbowcach już nie mamy

I to na tyle odnośnie szanowania przez skarbową s pluralizmu związkowego i demokratycznej dyskusji

Dla mnie osobiście jest to tym bardziej przykre, że byłem i działałem w s ponad 10 lat, tyle że nie w skarbowej
. Nie mam żadnego wpływu na zasady panujące na Skarbowcach i nie utożsamiam się z nimi. Czy to oznacza, że ja nie mogę być w S? S to wielu ludzi, w tym młodych, mających swoje zdanie.
 
W dniu 23 stycznia zostało podpisane wspólne stanowisko ZZ obecnych na spotkaniu. Jedynie przedstawiciel celników z UCS Bielsko nie podpisał , podpisała tego stanowiska. Natomiast wszyscy pozostali w tym celnicy.pl podpisali. Nadal jednak brak jednolitego i wiążącego porozumienia!!!!! Czytajcie ze zrozumieniem.
. Potwierdzam. Celnicy pl byli wtedy za podziałem równo na mnożnik co zostało potwierdzone podpisem, teraz prezentują inne stanowisko ....
 
Ostatnia edycja:
I wystarczy jeden podpis , jednego związku

. Potwierdzam. Celnicy pl byli wtedy za podziałem równo na mnożnik co zostało potwierdzone podpisem.

Aby zawarte ustalenia były wiążące potrzebny jest tylko jeden podpis, tylko jednej osoby. I wszystko byłoby Ok.
 
Jeżeli ten związek z UCS nie ma 5% zatrudnionych w IAS Katowice,to znaczy,że jest uzgodnione wiążące dla dyrektora stanowisko związków zawodowych.
 
Jeżeli ten związek z UCS nie ma 5% zatrudnionych w IAS Katowice,to znaczy,że jest uzgodnione wiążące dla dyrektora stanowisko związków zawodowych.
Adka, Ten związek nie ma 5 proc. Jednak Pan Dyrektor inaczej interpretuje przepisy ustawy o zz.
 
Ostatnia edycja:
Szanowni Adka, bing i pozostali Państwo.

"Ten związek" jak raczycie pisać, ma reprezentatywność w Katowicach. Jako jeden z bardzo nielicznych.
 
Nie pisz bzdur. UCS celniczy z Bielska ma daaaaaleko do reprezentatywnosci. :))))
 
Wspólne stanowisko jest najważniejsze

Adka, Ten związek nie ma 5 proc. Jednak Pan Dyrektor inaczej interpretuje przepisy ustawy o zz. Wspólne stanowisko nie jest, jego zdaniem, dla niego wiążące. Uważa, że powinien być podpisany odrębny dokument o tytule „porozumienie”. I jego zdaniem nie ma tutaj zastosowania art. 30 zz, tj. o reprezentatywności 5 proc co do zasad podziału środków na podwyżki.
Porozumienie było zawarte w Warszawie a teraz potrzebne jest tylko i aż tylko wspólne stanowisko , jednolite stanowisko wszystkich zapraszanych przez Dyrektora ZZ . A jak wiesz dobrze brakuje tylko, tylko jednego podpisu. Jeśli nie można jak w Opolu, trzeba zgodzić się na to co ZZ w Katowicach ustaliły i PODPISAŁY . Amen
 
Ostatnia edycja:
A Ty zapewne wiesz, że to nie takie proste. Chyba że dysponujesz jakimś wyjątkowym darem przekonywania i przekonasz ich przedstawicielkę.
 
. Nie mam żadnego wpływu na zasady panujące na Skarbowcach i nie utożsamiam się z nimi. Czy to oznacza, że ja nie mogę być w S? S to wielu ludzi, w tym młodych, mających swoje zdanie.

Legitymizujesz takie działania ludwisia własnym członkostwem i pieniędzmi
 
Back
Do góry