• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2019

Może się obudzą jak DIAS-i zaczną podejmować decyzje ( zwłaszcza finansowe ) bez żadnych konsultacji z przedstawicielami pracowników/funkcjonariuszy według własnego widzimisię...

W mojej IAS już doszło do scalania związków z poszczególnów us-ów. Do 5-ciu % brakuje już niewiele.
 
Ostatnia edycja:
Mówię o reprezentatywności w danej Izbie. W śląskiej izbie żaden zz celniczy nie jest reprezentatywny, żaden.

Szanowny @bing, rzeczywiście w śląskiej izdebce ZZ Celnicy.PL jest na granicy reprezentatywności, ale jeszcze się "mieści". Przynajmniej tak było jeszcze tydzień temu, bo to sprawdzałem, ale mniejsza o to.
Jeśli to właśnie ten ZZ blokuje porozumienie, to bądź łaskaw zdradzić nieco więcej szczegółów. Bardzo chętnie je poznam, bo być może ktoś kogoś wprowadza w błąd.
 
Szanowna Rybko ta izdebka to jedna z największych w Polsce .... I tak jak już wcześniej wspominałam na Ok 15 zz tylko celnicy pl i jeszcze jakiś jeden zz celniczy (chyba z Bielska z ilością Ok kilkunastu członków) chce innego podziału niż reszta.
 
Ostatnia edycja:
Chciałbym się odnieść do wpisów prawdopodobnie młodych funkcjonariuszy, którzy uważają za niesprawiedliwe, to, ze w niektórych izbach proponuje się aby młodzi f-sze otrzymali netto mniejsze podwyżki niż starzy.
Spójrzcie proszę na ten problem oczami "starych". Jeśli dodatek stażowy skonsumuje część podwyżki to "starzy" dostaną mniejszą podwyżkę uposażenia zasadniczego. Czy to jest sprawiedliwe? Przecież na ten dodatek zapracowali sobie wieloletnia służbą/pracą.
Najsprawiedliwiej byłoby, gdyby wszyscy dostali taką samą podwyżkę uposażenia zasadniczego (korekcie mógłby podlegać określony procentowo dodatek kontrolerski, tak, żeby kwota się nie zmieniła).
"Młodzi" którzy pozornie dostaliby mniejszą podwyżkę, dorównaliby do starszych w miarę osiągniętego stażu służby.
Uwzględnienie dzisiaj dodatku stażowego sprawi, że młodzi dostaną więcej, biorąc pod uwagę wzrost dodatku stażowego w kolejnych latach.
(Z tych co zostały podane do wiadomości najbardziej podoba mi się opolska propozycja podziału, która zadowala chyba i "młodych" i "starych")
 
Ostatnia edycja:
Szanowna Rybko ta izdebka to jedna z największych w Polsce .... I tak jak już wcześniej wspominałam na Ok 15 zz tylko celnicy pl i jeszcze jakiś jeden zz celniczy (chyba z Bielska z ilością Ok kilkunastu członków) chce innego podziału niż reszta.

To już napisałeś i to zrozumiałem. Dziękuję. Prosiłem jednak o szczegóły.
 
O jakie szczegóły Ci chodzi? Chcemy równego podziału, ale do zasadniczego, na mnożnik. Jak pisał PJS. Dodatek kontrolerski neutralny. Tak chce zdecydowana większość, celnicy pl chcą równo ze stażowym.
 
Chciałbym się odnieść do wpisów prawdopodobnie młodych funkcjonariuszy, którzy uważają za niesprawiedliwe, to, ze w niektórych izbach proponuje się aby młodzi f-sze otrzymali netto mniejsze podwyżki niż starzy.
Spójrzcie proszę na ten problem oczami "starych". Jeśli dodatek stażowy skonsumuje część podwyżki to "starzy" dostaną mniejszą podwyżkę uposażenia zasadniczego. Czy to jest sprawiedliwe? Przecież na ten dodatek zapracowali sobie wieloletnia służbą/pracą.
Najsprawiedliwiej byłoby, gdyby wszyscy dostali taką samą podwyżkę uposażenia zasadniczego (korekcie mógłby podlegać określony procentowo dodatek kontrolerski, tak, żeby kwota się nie zmieniła).
"Młodzi" którzy pozornie dostaliby mniejszą podwyżkę, dorównaliby do starszych w miarę osiągniętego stażu służby.
Uwzględnienie dzisiaj dodatku stażowego sprawi, że młodzi dostaną więcej, biorąc pod uwagę wzrost dodatku stażowego w kolejnych latach.
(Z tych co zostały podane do wiadomości najbardziej podoba mi się opolska propozycja podziału, która zadowala chyba i "młodych" i "starych")

Czemu młodzi mają patrzyć z perspektywy starych? Czemu starzy nie patrzą z perspektywy młodych? Prawda jest taka,że każdy chce dostać jak najwięcej dla siebie i swojej rodziny. I nikt nie będzie oddawał swoich pieniędzy komuś innemu w imię.... no właśnie czego? Powiem więcej. Młodzi mają na utrzymaniu małe dzieci,splacają kredyty hipoteczne itp. Starzy mają dzieci odchowane, a mieszkania dostawali za grosze. Mnie jako młodego nie przekonuje twoja argumentacja, że za ileś tam lat dostanę więcej. Żyje tu i teraz. Tu i teraz mam zobowiązania, na które ledwo mi starcza.
 
Ostatnia edycja:
Wyważacie otwarte drzwi. Najprostsze rozwiązanie, to podwyżka do zasadniczego, a od tego każdemu niech zaliczą stażowe.
W załączniku macie rozwiązanie bodajże z Policji - podkradzione z FB, z profilu "Mundurowi Dziękują Rządowi", a konkretnie od osoby Anna Drobot Żmuda.

Od 520zł brutto / 430zł netto dla nowych (0% stażowego), do 676zł brutto / 554zł netto dla osób z 30 letnim stażem.

51622244_365134027659140_8974554904836177920_n.jpg

P.S.
I nikt nie będzie oddawał swoich pieniędzy komuś innemu w imię no właśnie czego?
Przypomnę, że jeszcze nikt nie dostał i nawet nie wiadomo, czy dostanie, więc nikt Ci nic nie zabiera.

P.S.2 Wskaże mi ktoś w końcu źródło finansowania naszych obiecanych podwyżek ?

P.S.3 - Kolego Billy, podwyżkę kwoty bazowej też będziesz rozbijał na atomy, żeby młody miał tyle samo, co stary ? Przecież z tego 2,3% taki z 30 letnim stażem dostanie więcej niż młody w służbie przygotowawczej. To takie niesprafiedlife.....
 
Ostatnia edycja:
Chciałbym się odnieść do wpisów prawdopodobnie młodych funkcjonariuszy, którzy uważają za niesprawiedliwe, to, ze w niektórych izbach proponuje się aby młodzi f-sze otrzymali netto mniejsze podwyżki niż starzy.
Spójrzcie proszę na ten problem oczami "starych". Jeśli dodatek stażowy skonsumuje część podwyżki to "starzy" dostaną mniejszą podwyżkę uposażenia zasadniczego. Czy to jest sprawiedliwe? Przecież na ten dodatek zapracowali sobie wieloletnia służbą/pracą.
Najsprawiedliwiej byłoby, gdyby wszyscy dostali taką samą podwyżkę uposażenia zasadniczego (korekcie mógłby podlegać określony procentowo dodatek kontrolerski, tak, żeby kwota się nie zmieniła).
"Młodzi" którzy pozornie dostaliby mniejszą podwyżkę, dorównaliby do starszych w miarę osiągniętego stażu służby.
Uwzględnienie dzisiaj dodatku stażowego sprawi, że młodzi dostaną więcej, biorąc pod uwagę wzrost dodatku stażowego w kolejnych latach.
(Z tych co zostały podane do wiadomości najbardziej podoba mi się opolska propozycja podziału, która zadowala chyba i "młodych" i "starych")

Takie samo stanowisko ma zz policjantów

Młodszym będzie rosło nadal, w miarę podwyższania stażu, aż do osiągnięcia 25% od przyznanej po równo podwyżki zasadniczego

I ja osobiście też tak uważam

Danie teraz jednemu 500 a drugiemu 400 + 25% stażowego spowoduje, że temu pierwszemu przez kolejne 25 lat będą przyrastać procenty, a drugiemu nie
 
Dzięki garrob za załącznik. Widzę, że przybyło wypowiedzi osób, które uważają , że podwyżka winna być do zadadniczego. Może celnicy pl zmienia zdanie w Katowicach .... :)
 
Ostatnia edycja:
Czemu młodzi mają patrzyć z perspektywy starych. Czemu starzy nie patrzą z perspektywy młodych? Prawda jest taka,że każdy chce dostać jak najwięcej dla siebie i swojej rodziny. I nikt nie będzie oddawał swoich pieniędzy komuś innemu w imię no właśnie czego?
Może dlatego, że starzy mieli przez ostatnie dziesięć lat zamrożone wynagrodzenia, może dlatego, że ostatnio przyznawane podwyżki dotyczyły właśnie tych młodych ( u mnie byli tacy którzy w jednym roku otrzymali podwyżki trzykrotnie ), może dlatego, że jak starzy byli kiedyś młodzi to podwyżki uposażeń przyznawane były kwotowo ( kiedyś nie było wskaźników ) i dopiero po podwyższeniu kwotowym doliczano dodatek stażowy plus inne dodatki, może dlatego, że starzy już nie mogą czekać bo to może być ostatnia podwyżka uposażenia w ich pracy zawodowej czy służbie rzutująca w czasowej prerspektywie na wysokość przyszłej emerytury a przed młodymi jeszcze długi czas pracy, może dlatego, że po odejściu starych pracowników na emeryturę pobierane przez nich wynagrodzenia do tej pory bedą mogły zasilić fundusz dotychczasowych młodych, może..., może..., może...
 
Może dlatego, że starzy mieli przez ostatnie dziesięć lat zamrożone wynagrodzenia, może dlatego, że ostatnio przyznawane podwyżki dotyczyły właśnie tych młodych ( u mnie byli tacy którzy w jednym roku otrzymali podwyżki trzykrotnie ), może dlatego, że jak starzy byli kiedyś młodzi to podwyżki uposażeń przyznawane były kwotowo ( kiedyś nie było wskaźników ) i dopiero po podwyższeniu kwotowym doliczano dodatek stażowy plus inne dodatki, może dlatego, że starzy już nie mogą czekać bo to może być ostatnia podwyżka uposażenia w ich pracy zawodowej czy służbie rzutująca w czasowej prerspektywie na wysokość przyszłej emerytury a przed młodymi jeszcze długi czas pracy, może dlatego, że po odejściu starych pracowników na emeryturę pobierane przez nich wynagrodzenia do tej pory bedą mogły zasilić fundusz dotychczasowych młodych, może..., może..., może...

Starzy wspominają czasy, kiedy premie wynosiły trzykrotnosc pensji. Wspominają czasy kiedy praca w skarbowosci to były dobre pieniądze. Więc chyba źle nie było. A ostatnie podwyżki dotyczyły wyłącznie starych i powiem Ci, że niezła kasę dostali.
 
Dzięki garrob za załącznik. Widzę, że przybyło wypowiedzi osób, które uważają , że podwyżka winna być do zadadniczego. Może celnicy pl zmienia zdanie w Katowicach .... :)

Szanowny Kolego, ja nie twierdzę inaczej, a prosząc o szczegóły, chciałbym w końcu poznać jakieś rzeczowe argumenty każdej z opcji, przedstawiane u dyrektora. Chyba mi nie powiesz, że wszystko zawisło na jednym, jedynym, krótkim zdaniu: "nie, bo nie" i tyle w temacie! Czy wszystkie te wyjazdy związkowców do Katowic, miały na celu tylko usłyszenie tych słów, powtarzanych jak mantra przez jedną stronę? Na czym więc polegały owe "rozmowy", których w takim wypadku - de facto - nie było?
 
Starzy wspominają czasy, kiedy premie wynosiły trzykrotnosc pensji. Wspominają czasy kiedy praca w skarbowosci to były dobre pieniądze. Więc chyba źle nie było. A ostatnie podwyżki dotyczyły wyłącznie starych i powiem Ci, że niezła kasę dostali.
Ad. 1 . Premie wynosiły trzykrotność pensji? W us-ie??? Albo ludzie z którymi pracujesz robią Cię w przysłowiowego "balona" albo pracujesz z dawnymi uksesowcami których pobory w stosunku do pracowników us-ów to był kosmos.
Ad. 2. Szkoda, że nie w moim urzędzie. Przy trzykrotnych podwyżkach dla młodych, mnie ten zaszczyt ( wraz z innymi starymi ) doświadczył tylko raz. Jak Ci napiszę, że ten raz to była podwyżka miernika o niecałe 0,07 to uwierzysz?

I na deser - w ubiegłym tygodniu odebrałem PIT-a. W 2018 r. ( przy uwzględnieniu podwyżki wskaźnika o niecałe 0,07 ) zarobiłem mniej niż w 2007, 2008 czy 2009 r. Przy braku zwolnień lekarskich.
 
Ostatnia edycja:
Ad. 1 . Premie wynoosiły trzykrotność pensji? W us-ie??? Albo ludzie z którymi pracujesz robią Cię w przysłowiowego "balona" albo pracujesz z dawnymi uksesowcami których pobory w stosunku do pracowników us-ów to był kosmos.
Ad. 2. Szkoda, że nie w moim urzędzie. Przy trzykrotnych podwyżkach dla młodych, mnie ten zaszczyt ( wraz z innymi starymi ) doświadczył tylko raz. Jak Ci napisze, że ten raz to było mniej niż podwyżka miernika o niecałe 0,07 to uwierzysz?

I na deser - w ubiegłym tygodniu odebrałem PIT-a. W 2018 r. ( przy uwzględnieniu podwyżki wskaźnika o niecałe 0,07 ) zarobiłem mniej niż w 2007, 2008 czy 2009 r. Przy braku zwolnień lekarskich.

U mnie starzy dostali dwukrotne podwyżki a wynagrodzenie w stosunku do poprzedniego roku wzrosło im od 10.000 zł w górę. Przepaść w zarobkach między młodymi a starymi jest i to nie mała. Myślisz że starzy się przejmują tym czy młodym starczy na życie? Przeciwnie, słyszę ciągle,że nic nam się nie należy. Na pocieszenie mówią mi, że jak dobije do wieku emerytalnego to będą takie czasy, że emerytur nie będzie wcale. Więc sorry, ale nie zamierzam rezygnować z czegokolwiek na rzecz czyjejś wyższej emerytury. Na szczęście moja izba daje zgodnie z porozumieniem po 655 zł brutto wszystkim.
 
Szanowny Kolego, ja nie twierdzę inaczej, a prosząc o szczegóły, chciałbym w końcu poznać jakieś rzeczowe argumenty każdej z opcji, przedstawiane u dyrektora. Chyba mi nie powiesz, że wszystko zawisło na jednym, jedynym, krótkim zdaniu: "nie, bo nie" i tyle w temacie! Czy wszystkie te wyjazdy związkowców do Katowic, miały na celu tylko usłyszenie tych słów, powtarzanych jak mantra przez jedną stronę? Na czym więc polegały owe "rozmowy", których w takim wypadku - de facto - nie było?
. Oczywiście, że rozmowy były i argumenty były przedstawiane. Pisze z telefonu, wiec dokładnie wszystkiego nie opisze. Argumenty podnoszone przez S były i są podobne do tych jakie przedstawili tu przedmówcy (PJS, skarbowiec nieetosowy). Naszym zdaniem stażowe nie może pokrywać podwyżki, takie są tez wyroki sądów. Jesteśmy w Katowicach reprezentatywnym związkiem, mamy swoje oddziały w 17 urzędach skarbowych, w których nasi liderzy przeprowadzili szerokie konsultacje. W każdym z tych US jednogłośnie opowiedziano się za tym, by podwyzka szła równo na mnoznik - w każdym. Taki jest więc głos załogi w śląskim i tak to zostało przedstawione Panu Dyrektorowi i pozostałym uczestnikom spotkania. Natomiast celnicy pl w Katowicach są zdania, że z porozumienia z listopada wynika, że ma być równo brutto i tego oczekują ludzie. To jest ich/ wasz główny argument. S natomiast twierdzi, że porozumienie z listopada jest ramowe i każdy DIAS zgodnie z art 27 zz ustala teraz zasady podziału na szczeblu Izby.
 
Ostatnia edycja:
Witam...
Dla przypomnienia: treść Porozumienia z 21 listopada 2018r. dot. podwyżek:
"...Zarządzeniem 34/2018 powołano zespół ds. opracowania modernizacji KAS,
Opracowany przez Zespól program, zostanie przedstawiony stronie społecznej do konsultacji,
Na podstawie wypracowanego przez Strony stanowiska, zostanie zawarte Porozumienie, które będzie zawierało w szczególności uregulowania podwyżek w roku 2020.
Strony ustaliły ramowe założenia podwyżki wynagrodzeń/uposażeń od 1 stycznia 2019r w miesięcznej wysokości 655 zł/ brutto dla każdego zatrudnionego/pełniącego służbę (włączając wszystkie składniki wynagrodzenia /uposażenia, w tym nagrodę roczną) z zastrzeżeniem:
" Kwota miesięcznej podwyżki może ulec zmniejszeniu ze względu na ograniczenia wynikające z obowiązujących w tym zakresie przepisów prawa- maksymalnych mnożników lub limitów wynagrodzeń określonych odpowiednio dla poszczególnych grup Beneficjenów".
:cool:
 
U mnie starzy dostali dwukrotne podwyżki a wynagrodzenie w stosunku do poprzedniego roku wzrosło im od 10.000 zł w górę. Przepaść w zarobkach między młodymi a starymi jest i to nie mała. Myślisz że starzy się przejmują tym czy młodym starczy na życie? Przeciwnie, słyszę ciągle,że nic nam się nie należy. Na pocieszenie mówią mi, że jak dobije do wieku emerytalnego to będą takie czasy, że emerytur nie będzie wcale. Więc sorry, ale nie zamierzam rezygnować z czegokolwiek na rzecz czyjejś wyższej emerytury. Na szczęście moja izba daje zgodnie z porozumieniem po 655 zł brutto wszystkim.

no to pochwal się gdzie służysz/pracujesz, chętnie przeniosę się do tego fantastycznego miejsca, około 10 000 zł to z trzynastką około 770 zł miesięcznie i w górę (jak to piszesz), dlatego pewnie wszyscy forumowicze z niecierpliwością czekają o wskazanie tego wspaniałego miejsca, "nie bądź wiśnia" zdradź nam wszystkim to miejsce, powiedz, który z dyrektorów był tak szczodry...…….., osobiście mu podziękuję w imieniu funkcjonariuszy, nawet jeśli będę musiała jechać kilkaset kilometrów...……………., CZEKAMY na info...……….
 
no to pochwal się gdzie służysz/pracujesz, chętnie przeniosę się do tego fantastycznego miejsca, około 10 000 zł to z trzynastką około 770 zł miesięcznie i w górę (jak to piszesz), dlatego pewnie wszyscy forumowicze z niecierpliwością czekają o wskazanie tego wspaniałego miejsca, "nie bądź wiśnia" zdradź nam wszystkim to miejsce, powiedz, który z dyrektorów był tak szczodry...…….., osobiście mu podziękuję w imieniu funkcjonariuszy, nawet jeśli będę musiała jechać kilkaset kilometrów...……………., CZEKAMY na info...……….

Tak z ciekawości, 17 zł więcej ma aż taki wpływ na wysokość emerytury? Wydawało mi się, że żaden.
 
Back
Do góry