• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2019

TAK, 3% fundusz na nagrody jest odejmowany niesłusznie, co stawia nas w gorszej sytuacji do funkcjonariuszy innych formacji mundurowych. Chodzi o 17zł miesięcznie i to MF wie, ma zakomunikowane i my na pewno będziemy o tym pamiętać przy dysponowaniu podwyżek na kolejne lata.

Z jednej strony zabierają nam 3% z naszych uposażeń na fundusz na nagrody a z drugiej nie wliczają nam nagród do podstawy emerytury. No to chyba to też nie jest uczciwe.
 
Ostatnia edycja:
Zastanawiałem się - dlaczego DIAS w Krakowie może przekroczyć w podwyżkach kwotę 655 zł i wysnułem jeden wniosek.
NIE MOŻE! Zgodził się na podpisanie porozumienia ze ZZ ... dla świętego spokoju. Inni DIAS męczą się ze ZZ nad czymś, co wszyscy chyba wiedzą, że i tak nie wypali ...

Nie przekroczył. Zabrał młodszym na rzecz starszych
 
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ale gdzie było napisane , że musi być po równo? W Porozumieniu tego nie ma.


Aniol_05.jpg

..............................
 
Zastanawiałem się - dlaczego DIAS w Krakowie może przekroczyć w podwyżkach kwotę 655 zł i wysnułem jeden wniosek.
NIE MOŻE! Zgodził się na podpisanie porozumienia ze ZZ ... dla świętego spokoju. Inni DIAS męczą się ze ZZ nad czymś, co wszyscy chyba wiedzą, że i tak nie wypali ...

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ale gdzie było napisane , że musi być po równo? W Porozumieniu tego nie ma.

Nie ma? To jak rozumieć zapis "655 zł brutto dla KAŻDEGO funkcjonariusza/pracownika"?
 
Z logiki matematycznej i dwu założeń: 1. Dla każdego 655 2. Ministerstwo nie da więcej niż 655 razy liczba ludzi wynika ze musi to być 655 bo zeby było inaczej to albo ktoś dostać musiałby mniej albo ministerstwo musiałoby dać więcej kasy. Inna sprawa co to znaczy i jak rozumieć 655 czy literalnie dosłownie czy 588 to kwestia do dyskusji. Głosy ze to tylko porozumienie ramowe i podlega negocjacjom są niesłuszne skoro mowa jest w porozumieniu wprost że "każdy otrzyma 655". Ten co dostanie mniej będzie się czuł oszukany. W Krakowie biją się o ocalały żeby stary dostał 14 zł więcej młodym zabrali ponad 80 zł. Warto było?
 
Oczywiście że było. To po co byla afera o widelki na poszczególnych stanowiskach? A po to, żeby każdy mógł dostać po 655. Czekamy na inne izby, mam nadzieję, że zadna inna nie weźmie przykłady z małopolskiej Kas
 
Można poznać więcej szczegółów Porozumienia z Opola.
 
Ostatnia edycja:
Można poznać więcej szczegółów Porozumienia z Opola.

No i git, tak powinno być wszędzie. Może faktycznie powinni dodać cywilom te 13,7%, ale w sumie oni nie bardzo o to walczyli.

Trochę z innej beczki, zauważyliście że szef Kas, w zasadzie nie uczestniczy w żadnych spotkaniach z zz. Czy to rażący brak kompetencji, czy strach przed odpowiedzialnością za cokolwiek ? A może jedno i drugie ?
 
Może faktycznie powinni dodać cywilom te 13,7%, ale w sumie oni nie bardzo o to walczyli

Nie można oddać bo cywile mają odrębny rachunek budżetowy
 
Nie wiedziałam ze na forum panuje cenzura ...... pozwoliłam sobie wkleić wiadomość która dostałam na priv

Tak napisałem ale cenzura nie puściła
Pracuję w Służbie Celnej od ponad 20 lat i mogę napisać tylko tyle, że takiego syfu i burdelu jeszcze nie widziałem. To co się teraz dzieje to jest jakiś cyrk. Nie mogę tego zrozumieć z jakiego powodu podwyżki dla funkcjonariuszy firmy działającej na terenie całego kraju nie są uzgadniane na szczeblu centralnym tylko wojewódzkim. Dlaczego w każdym województwie jest inaczej? W żadnej służbie nie ma czegoś takiego. Nie mogę zrozumieć z jakiego powodu na sorty mundurowe czeka się całymi miesiącami a nawet w niektórych przypadkach rok. Nie mogę zrozumieć dlaczego sprawdzone systemy elektroniczne zmienia się na inne, niewydolne, nieczytelne które wprowadzają tylko zamęt. Nie mogę zrozumieć dlaczego naczelnikiem mundurowej służby jest cywilny pracownik a nie funkcjonariusz. Nie mogę zrozumieć hierarchii i podległości gdzie cywil jest przełożonym mundurowych. Nie jestem w stanie zrozumieć logiki i sensu powstania kas. Nie jestem w stanie zrozumieć skarbowców, którzy gdyby nie Służba Celna dostaliby gówniane podwyżki a plują się i szczekają najwięcej np. o jakąś składkę na ZUS zamiast dziękować celnikom za to co dostaną. Nie mogę zrozumieć jak to jest możliwe, że skarbowiec, który ledwo co włożył mundur awansuje w kosmicznym tempie podczas gdy celnik na taki sam stopień musi służyć ponad 20 lat.
 
ja po ponad 25 latach dokładnie tak samo to widzę, to smutne że na stanowiskach kierowniczych są osoby które jawnie gardzą funkcjonariuszami
 
Alone ... ale co funki mogą z tym zrobić .... my sobie możemy pogdybać, popisać, ponarzekać a i tak to żadnego efektu nie da. Jest jak jest ( a nie jest dobrze). Gdyż uważam że Skarbonki powinny być odrębną grupą a my normalnymi funkcjonariuszami tak jak reszta. Nie było by tyle podziałów i walki o kilka zł .... a tak to robi się z tego bałagan i ani ci na górze ani nikt nie wybiera się żeby to wszystko ogarnąć do kupy.
 
Celem była podwyżka o 588 zł brutto dla każdego, czyli takie podwyższenie poszczególnych składników wynagrodzenia, by każdy otrzymał 588 zł. To co teraz się dzieje to jakaś szopka. Nie wiem czemu miało służyć porozumienie, skoro teraz każdy dzieli wg własnego widzi mi się
Wy tak specjalnie czy z niewiedzy? Dotyczy to też Bolo.
Jako wzorzec wskazywaliście zasady w Policji. Jak się okazało, ze któraś izba podzieliła tak, jak w Policji to też źle. Czekam kiedy zostanie skrytykowane porozumienie z Opola, ze starszych pracowników skrzywdzono, ponieważ nie uszanowano im wysługi. Każda decyzja ma plusy i minusy ale niech już te porozumienia będą, bo bez tego w izbie będziemy czekać w nieskończoność. Te różnice to symboliczne kwoty. Za rok ma być kolejna transza z modernizacji i idę o zakład, że DIAS nie pozwolą na taki podział i pójdzie dla najbardziej wartościowych, zapracowanych, aktywnych, perspektywicznych, lokomotyw.... A to już już przerabialiśmy przy wartościowaniu. Kto wówczas dostał najwyższe podwyżki? Zresztą widać to po awansach, u nas te nieliczne dostali głównie młodzi. Oby tak nie było.
 
Alone ... ale co funki mogą z tym zrobić .... my sobie możemy pogdybać, popisać, ponarzekać a i tak to żadnego efektu nie da. Jest jak jest ( a nie jest dobrze). Gdyż uważam że Skarbonki powinny być odrębną grupą a my normalnymi funkcjonariuszami tak jak reszta. Nie było by tyle podziałów i walki o kilka zł .... a tak to robi się z tego bałagan i ani ci na górze ani nikt nie wybiera się żeby to wszystko ogarnąć do kupy.

Słusznie prawisz. Co innego mundurowi, co innego sweterkowcy. Powinno być rozgraniczenie jak w Policji. Wtedy byłyby jasne reguły. Każdy walczył by o swoje, a nie mundurowi i sweterkowcy ze sobą.
 
Słusznie prawisz. Co innego mundurowi, co innego sweterkowcy. Powinno być rozgraniczenie jak w Policji. Wtedy byłyby jasne reguły. Każdy walczył by o swoje, a nie mundurowi i sweterkowcy ze sobą.

Słuchaj misiu kolorowy ...
Twoi - jeszcze niedawno - Koledzy, to w dużej mierze też już "sweterkowcy"! To właśnie - przede wszystkim - ONI najwięcej "zawalczyli" o te podwyżki. To oni w tamtym okresie ryzykowali L-4, rozkręcając (także na Forum) całe towarzystwo. Nie piszę, że "wielcy mundurowi" wypięli się wtedy na wszystko, bo wielu podjęło działania, ale przypomnij sobie, jak WIĘKSZOŚĆ tychże "mundurków", jedynie źlamdała o "ZNAK", udając, że nic nie widzą i tylko pytała żenująco "a co się dzieje?"!! Nie próbuj też teraz mi wmawiać, że nie była to WIĘKSZOŚĆ, bo mizerne efekty same dały świadectwo Prawdzie.
Nie masz więc najmniejszego prawa, NIKT nie ma takiego prawa, by w zaistniałej sytuacji alienować w jakikolwiek sposób "sweterkowców", bo wśród nich jest więcej PRAWDZIWYCH CELNIKÓW, niż tych PRAWDZIWYCH zostało w służbie. Powtórzę, że nie waham się twierdzić, iż w służbie pozostała mniejszość!
 
Kwota bazowa nie może być dla każdego inna bo jest zapisana w ustawie budżetowej. W 2018r było ok 1662,84zł. W 2019zł wzrasta o 2,3% czyli około 1702zł.

Spowoduje to wzrost:
- uposażenia zasadniczego = kwota bazowa x mnożnik na stanowisku
- dodatku za stopień = kwota bazowa x mnożnik na stopniu
- dodatku za wysługę = zwiększone uposażenie x ilość lat w %
- dodatku kontrolerskiego określonego procentowo do uposażenia zasadniczego

Kadry obliczą ile każdy zyska na podniesieniu kwoty bazowej ( ok 100-140zł brutto, głównie zależy od stanowiska, bo f-sze ze z każdym stopniem zyskają podobnie) a resztę dopełni do 588zł z porozumienia czyli te 448-488zł brutto więcej do zasadniczego.

przykład
mł. spec 2018
bazowa 1662zł x mnożnik 1,414 = zasadnicze 2351zł
mł. spec 2019
bazowa 1702zł x mnożnik 1,414 = zasadnicze 2406zł
RÓŻNICA 55zł więcej po zmianie kwoty bazowej w 2019


spec 2018
bazowa 1662zł x mnożnik 1,627 = zasadnicze 2705zł
spec 2019
bazowa 1702zł x mnożnik 1,627 = zasadnicze 2769zł
RÓŻNICA 63zł więcej po zmianie kwoty bazowej w 2019


ALE!! spec dostanie więcej 8zł od mł. specjalisty na samym zasadniczym gdy wzrośnie kwota bazowa o 2,3%. Dlatego już nie dostanie 588zł tylko 580zł do podwyżki z podpisanego porozumienia tak aby sumarycznie i tak każdy dostał tyle samo.

Im wyższe stanowisko i mnożniki tym więcej zwiększy się wynagrodzenie zasadnicze ale przy samy podniesieniu o 2,3% kwoty bazowej. Ten zysk np mł eksperta wobec specjalisty o 21zł zostanie odebrany przy rozdzielaniu właściwej kwoty podwyżki, tak aby sumarycznie każdy dostał w okolicy 588zł. Generalnie im wyższe stanowisko tym większa podwyżka z wzrostu 2,3% kwoty bazowej ale zrekompensowana mniejszą z tych 588zł.

W innym przypadku osoby z różnymi kwotami bazowymi, gdyby awansowały na stopniu lub stanowisku to by dawało im wzrosty wynagrodzeń o rożne kwoty. Kompletna bzdura. Kadry przelicza ile każdy indywidualnie zyska na nowej kwocie bazowej (w2019 wynosi 1702zł) a potem wyrówna zasadnicze aby każdy dostał +/-po zaokrągleniu w przelewie z IZBY 588zł brutto więcej niż przed rokiem.


A nie prościej każdemu podwyższyć jego indywidualny mnożnik np. o 0,35?

I skorygować jego dodatki kontrolerski czy inny obniżając procent zachowując kwotę?
 
Ostatnia edycja:
Nikt nie ma prawa alienować sweterkowcow - jak obraźliwie nazywasz byłych funkcjonariuszy święta prawda.
A kto dał Ci prawo obrażać celników ? RYBKO ?
 
Back
Do góry