• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2019

Młodzi już wybierają inne firmy. Skończyły sie kolejki chętnych do cła. Widać to w trwających naborach. Nie kłócić się, nie przekrzykiwać tylko wspólnie walczyć o lepsze warunki pracy i płacy.

O to chyba co niektórym chodzi, by zniechęcić młodych do tej roboty. Nie będzie trzeba się z nimi dzielić kasą. Co prawda nie będzie też z kim dzielić się pracą, ale co tam.... Ponadprzecietni starzy ogarną wszystko sami.
 
Billy przestań atakować... Ja osobiście mam gleboko w poważaniu czy ktos jest mlody czy stary. Szanuje kazdego i będąc w służbie przygotowawczej mialam okazje uczyć pracy i młodych naborem i tzw starych. Tak samo ja uczylam sie od jednych i drugich. Jest to przykre, że teraz co niektórzy skaczą sobie do gardeł. Przykre jest też to, że my jako mlodzi stracilismy duza część podwyżki, za tą przysłowiowa paczkę fajek ale trudno. Żyjemy i służymy dalej. Jeśli dalej będą nas okradac to mamy otwartą drogę do innych służb i do innych zawodow. Jeśli kiedyś w końcu Bedzie lepiej to bedzie ;)
 
Młodzi już wybierają inne firmy. Skończyły sie kolejki chętnych do cła. Widać to w trwających naborach. Nie kłócić się, nie przekrzykiwać tylko wspólnie walczyć o lepsze warunki pracy i płacy.

Billy przestań atakować... Ja osobiście mam gleboko w poważaniu czy ktos jest mlody czy stary. Szanuje kazdego i będąc w służbie przygotowawczej mialam okazje uczyć pracy i młodych naborem i tzw starych. Tak samo ja uczylam sie od jednych i drugich. Jest to przykre, że teraz co niektórzy skaczą sobie do gardeł. Przykre jest też to, że my jako mlodzi stracilismy duza część podwyżki, za tą przysłowiowa paczkę fajek ale trudno. Żyjemy i służymy dalej. Jeśli dalej będą nas okradac to mamy otwartą drogę do innych służb i do innych zawodow. Jeśli kiedyś w końcu Bedzie lepiej to bedzie ;)

Nie atakuje. Tak to widzę i tyle. Młodzi odejdą do innych firm, starzy na emeryturę. I wtedy zacznie się zabawa.
 
Nie atakuje. Tak to widzę i tyle. Młodzi odejdą do innych firm, starzy na emeryturę. I wtedy zacznie się zabawa.

Nasza służba przetrwa, jeśli otrzymamy TAKIE SAME warunki służby jak pozostałe służby mundurowe.
Logika na to wskazuje, abstrahując już od wyroku TK w tej sprawie.
Podsumowując winniśmy domagać się zrównania WSZYSTKICH warunków naszej służby, z innymi służbami. Dotyczy to szczególnie podwyżek 500zł od 2020r. i uprawnień do EM. Te dwa ostatnie to winien być BEZWZGLĘDNY PRIORYTET zarówno dla nas, jaki i dla naszego związku.
 
Billy, "zabawa" już się zaczyna. Młodzi już odchodzą a nowi nie chcą "dać się nabrać". Do naborów zgłasza się tak mało chętnych, że trudno mówić o jakiejkolwiek selekcji. Bierzemy każdego kto spełnia minimum kryteriów. Eksodus "starych" też się zacznie. Uzbierają jeszcze parę procentów do emerytury i odejdą, bez względu na zmiany w przepisach emerytalnych (średnia wieku w mojej izbie oscyluje w okolicach 50 lat). Szacuję, że w moim UCS w ciągu 5 lat odejdzie ok. 30% funkcjonariuszy (oszacowanie na podstawie własnej analizy nastrojów i deklaracji wśród funków).
Nie wiem kiedy MF to dostrzeże. Albo będą zachęty (nie mam na myśli tylko pieniędzy), żeby wstąpić do służby czy też w niej zostać, albo za parę lat będzie katastrofa kadrowa.
 
Do Admina lub inicjatora wątku:
Ponieważ, chyba już we wszystkich izbach podpisano porozumienia i pieniądze zostały podzielone, uważam, że wątek można śmiało zamknąć, zwłaszcza, że dyskusja schodzi na tematy niedotyczące wprost tematu.
Może pora założyć nowy temat?:
"PODWYŻKI 2020"
 
Nasza służba przetrwa, jeśli otrzymamy TAKIE SAME warunki służby jak pozostałe służby mundurowe.
Logika na to wskazuje, abstrahując już od wyroku TK w tej sprawie.
Niestety na to się nie zanosi. Przykładem są choćby ostatnie podwyzki. Młodzi w Scs dostali 470 zł, a w policji 530. W 2018 młodzi w Policji dostali 200 zł a u nas nic ... System szkoleń jak i zabezpieczenie socjalne to kosmos między nami a pozostałymi służbami.
 
470 zł to gówno?

A 591 zł to już nie?

Staż będzie ci rósł, od tych 470 w końcu dojdzie do 591

Tak jak w policji
 
Gdyby wszytko bylo jak w policji to by te parę złotych mniej nikomu nie przeszkadzało. A że jest przepaść między SCS A policją to nawet 80 zl brutto robi różnice.
 
Do Admina lub inicjatora wątku:
Ponieważ, chyba już we wszystkich izbach podpisano porozumienia i pieniądze zostały podzielone, uważam, że wątek można śmiało zamknąć, zwłaszcza, że dyskusja schodzi na tematy niedotyczące wprost tematu.
Może pora założyć nowy temat?:
"PODWYŻKI 2020"
Dlaczego? W Rzeszowie nie ma i nie ma także nikogo odważnego, który powiedziałby jak wygląda sytuacja.
 
O ile dobrze pamiętam "młodzi" mieli dostać 80 złotych (brutto) mniej.
Mając około 3080 złotych, po podwyżce (+ 470) daje to około 3550 złotych.
W przyszłym roku (nie licząc innych podwyżek) z "automatu" otrzymają
około 35 złotych więcej (nie licząc dodatku już posiadanego). Najpóźniej
za dwa lata TA podwyżka się wyrówna i dalej będzie rosnąć o 1 % rocznie
(do 25%), co w żadnym wypadku nie "grozi" "starym".

Nie twierdzę, że jest to sprawiedliwe, ale "stało się". Większość ze "starych"
czekała na podwyżki +- 10 lat, zapytam więc:
- jak długo (+ około 2 lata) czekają "młodzi", czy naprawdę ta różnica warta
jest nienawiści, bluzgów i mieszania z błotem - choćby tych, którzy do końca

próbowali przekonać pozostałych do ... właściwie swojej straty ?!

Wybaczcie, ale dla mnie nie chodzi tu o "kasę" i jeśli Wy "młodzi" uznacie
jednak, że warto za tą różnicę się "odczłowieczać", to gotów jestem owe
80 złotych (brutto), przeznaczać systematycznie na ZZ, który starał się WAM
(a nie mnie) dać więcej.
Myślałem też o przekazywaniu tej kwoty jakiemuś "młodemu", ale z pewnością
zrodziłoby to kolejną, nieludzką zawiść
(bo czemu temu, a nie innemu).


Nazwiecie mnie z tej racji IDIOTĄ ??[FONT=&quot][/FONT]
 
O ile dobrze pamiętam "młodzi" mieli dostać 80 złotych (brutto) mniej.
Mając około 3080 złotych, po podwyżce (+ 470) daje to około 3550 złotych.
W przyszłym roku (nie licząc innych podwyżek) z "automatu" otrzymają
około 35 złotych więcej (nie licząc dodatku już posiadanego). Najpóźniej
za dwa lata TA podwyżka się wyrówna i dalej będzie rosnąć o 1 % rocznie
(do 25%), co w żadnym wypadku nie "grozi" "starym".

Nie twierdzę, że jest to sprawiedliwe, ale "stało się". Większość ze "starych"
czekała na podwyżki +- 10 lat, zapytam więc:
- jak długo (+ około 2 lata) czekają "młodzi", czy naprawdę ta różnica warta
jest nienawiści, bluzgów i mieszania z błotem - choćby tych, którzy do końca

próbowali przekonać pozostałych do ... właściwie swojej straty ?!

Wybaczcie, ale dla mnie nie chodzi tu o "kasę" i jeśli Wy "młodzi" uznacie
jednak, że warto za tą różnicę się "odczłowieczać", to gotów jestem owe
80 złotych (brutto), przeznaczać systematycznie na ZZ, który starał się WAM
(a nie mnie) dać więcej.
Myślałem też o przekazywaniu tej kwoty jakiemuś "młodemu", ale z pewnością
zrodziłoby to kolejną, nieludzką zawiść
(bo czemu temu, a nie innemu).


Nazwiecie mnie z tej racji IDIOTĄ ??[FONT=&quot][/FONT]

Jak widać w Poznaniu dostali 120 zł mniej. Mówienie o tym że kiedyś coś tam młodym urośnie jest dla mnie niepoważne. Pełna podwyżkę mlodzi otrzymają dopiero po 30 latach, czyli wtedy kiedy większość dzisiejszyxh młodych będzie na emce. Po za tym mówienie że starym nic nie urośnie jest perfidnym kłamstwem. Starym też urośnie - jubilatka, odprawa.

Po za tym nikt tu nikogo nie obraża i nie miesza z błotem. Nie ma tez znaczenia ile czekaliście na podwyzki. Młodzi tylko chcą równego traktowania z innymi służbami i realizacji zapisów z porozumienia podpisanego przez S i inne. Dzisiaj te same związki odwróciły kota ogpnem.
 
Cat skoro piszesz że młodzi mają 3080 to chyba pracujesz w Bardzo Bogatej Izbie ..... Bo ja takiej sumy nawet po podwyżce Brutto nie mam ... Skąd masz takie info ... chyba że u Ciebie w Izbie tak bogato płacą
 
W Katowicach Dyrektor chciał równo podzielić na wszystkich został opluty .....

Jak widać w Poznaniu dostali 120 zł mniej. Mówienie o tym że kiedyś coś tam młodym urośnie jest dla mnie niepoważne. Pełna podwyżkę mlodzi otrzymają dopiero po 30 latach, czyli wtedy kiedy większość dzisiejszyxh młodych będzie na emce. Po za tym mówienie że starym nic nie urośnie jest perfidnym kłamstwem. Starym też urośnie - jubilatka, odprawa.

Po za tym nikt tu nikogo nie obraża i nie miesza z błotem. Nie ma tez znaczenia ile czekaliście na podwyzki. Młodzi tylko chcą równego traktowania z innymi służbami i realizacji zapisów z porozumienia podpisanego przez S i inne. Dzisiaj te same związki odwróciły kota ogpnem.

Jak pamiętam to Dyrektor IAS Katowice chciał podzielić równo na każdego, zresztą jeszcze związki celnicze i KAS oraz celne z Bielska też tak chciały. Stało się inaczej bo musiało skoro związek Dominika ten sam , który w Warszawie podpisywał porozumienie, lokalnie zapragnął innego podziału. Nastąpiła blokada , chciano nawet Dyrektorowi podstawić taczki. Tak było. Dyrektor musiał wybrać opcję która pozwoli uruchomić podwyżki. Chwalcie na Sarbowcach swojego Guru. Należy mu się. Przecież dba o wszystkich młodych i starszych członków swojego związku. Sam przecież ma etat związkowy. Kij ma zawsze dwa końce. Zawsze. Amen.
 
@Ślązak - nie będę się spierał o kwoty, bo dane wziąłem z podanej gdzieś ŚREDNIEJ.
W takiej sytuacji zamiast 2 może wyjść 3 lata.

@michał81 - pohamuj trochę z tym ubliżaniem mi poprzez zarzucanie perfidnego kłamstwa.
W rzeczonym temacie, żale i dyskusja rozbijają się wyłącznie o dodatek jako "kość niezgody"!
Jeśli się mylę, to uświadom mnie gdzie, jak i dlaczego kłamię, bo przecież dodatek stażowy
"starym" nie wzrośnie, a inne mają być określone kwotowo. Jeśli zatem nastąpi jakiś wzrost,
to będzie on dotyczył wszystkich.
"Chlapnęło" Ci się także, z tymi przykładami kasy z odprawy i "jubileuszówki", będącymi
sumami niezależnymi, czekającymi w odpowiednim czasie również na Ciebie.

Smuci mnie, że pomimo WIEDZY o stanowisku tego związku, moim i wielu, wielu innych,
dotyczącym RÓWNEJ wypłaty podwyżek dla wszystkich, jakże łatwo "młodzi" strzelają
"focha z przytupem", którego my musimy NIESŁUSZNIE znosić. Czy mało wyraźnie
wskazano, że wśród "starych" celników, generalnie panowała zgoda na wersję "po równo"?
Nie wyszło!
Czy to jest powód, by nie liczyć się z tym, że kogoś mogą zranić pochopne słowa, a gdy są
w dodatku niesłuszne, potrafią nawet zabić steranego życiem "starego" ?!

To jest smutne, TYLKO smutne!

Tragiczne bowiem jest to, że samo sedno mojej poprzedniej wypowiedzi, "przeleciało"
absolutnie niezauważone, bez najmniejszych szans zwrócenia odrobiny czyjejś uwagi
na coś innego, niż jego własny tyłek ...

 
Do Admina lub inicjatora wątku:
Ponieważ, chyba już we wszystkich izbach podpisano porozumienia i pieniądze zostały podzielone, uważam, że wątek można śmiało zamknąć, zwłaszcza, że dyskusja schodzi na tematy niedotyczące wprost tematu.
Może pora założyć nowy temat?:
"PODWYŻKI 2020"
Nie wszędzie. W Łodzi zapowiada dłuższa batalia. Czwarta runda rozmów w najbliższy poniedziałek. A na razie trwa ( przynajmniej w niektórych urzedach ) nieformalne referendum w sprawie przyjęcia bądź odrzucenia porozumienia przedstawionego przez DIAS-a.
 
Cat skoro piszesz że młodzi mają 3080 to chyba pracujesz w Bardzo Bogatej Izbie ..... Bo ja takiej sumy nawet po podwyżce Brutto nie mam ... Skąd masz takie info ... chyba że u Ciebie w Izbie tak bogato płacą

Ślązak i Michał81 - kwota 3080 brutto dotyczyła czasów kiedy byliśmy w ZUS i kwota bazowa dla nas wynosiła 1874+. Na chwilę obecną kwota bazowa dla mundurowych jest mniejsza przy zachowanym starym mnożniku, więc siłą rzeczy kwota brutto na "pasku" będzie mniejsza niż 3000 brutto. Ja mam starszego speca i brutto wynosi 2900+ ale nie zarabiam mniej, niż wcześniej, a specjalista po wcześniejszych podwyżkach zarabia 50-70 zł netto mniej ode mnie.

Także obecny swój mnożnik pomnóżcie przez 1874 (stara kwota bazowa) i zobaczcie ile byście mieli.
Podpowiem, minimalny starszy spec:
stara wersja - to 1,707 x 1874 zł = 3198 zł
obecna wersja - to 1,707 x 1702 zł = 2905 zł

Przykro mi to mówić, ale znajomość składników wynagrodzenia, skąd się co bierze, jest u wielu tutejszych krzykaczy mierna. Niestety, jak czytam, to wielu z nich posiada "dyplomy" i "szkolenia" - jak również widać, zupełnie niepotrzebne.
 
Back
Do góry