• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2019

Koleżanki i Koledzy!

Dajcie już spokój z tym, kto to jest stary, kto jest młody. Zobaczcie za parę groszy zaczynamy sobie skakać do gardeł. Zamiast działaś we wspólnej sprawie (polepszenia naszej sytuacji) zachowujemy się jak zgraja wygłodniałych psów, którym rzucono z niechęcią kawałek gnata.
Idzie wiosna, idzie nowe. Może nie będzie tak źle :)
 
Z zażenowaniem, ale i niepokojem na przyszłość, obserwuję to co wyczynia część tzw. strony społecznej po stronie skarbowości przy tych podwyżkach. Od lat "walczyli" bezskutecznie o jakiekolwiek podwyżki i teraz, gdy dzięki funkcjonariuszom służb mundurowych te podwyżki dostaną zasłużenie także zaniedbani od lat pracownicy, niektóre ZZ ze strony skarbowości, ewidentnie nie potrafią sobie z tym poradzić. Widać jest to dla nich zbyt duże obciążenie, wszak nigdy nie mieli takich środków.
 
Z zażenowaniem, ale i niepokojem na przyszłość, obserwuję to co wyczynia część tzw. strony społecznej po stronie skarbowości przy tych podwyżkach. Od lat "walczyli" bezskutecznie o jakiekolwiek podwyżki i teraz, gdy dzięki funkcjonariuszom służb mundurowych te podwyżki dostaną zasłużenie także zaniedbani od lat pracownicy, niektóre ZZ ze strony skarbowości, ewidentnie nie potrafią sobie z tym poradzić. Widać jest to dla nich zbyt duże obciążenie, wszak nigdy nie mieli takich środków.
Ileż złośliwości w Twoim poście i nieprawdy. Nie będę sie odnosiła do poszczególnych zarzutów ani też pisała z czego moim zdaniem wynika Twój wpis. Ty również nie podejmuj dyskusji. Przed chwilą właśnie napisałam jednemu celnikowi na priv, iż wierzę że zz celnicze i skarbowe się kiedyś zjednoczą , ale Ty skutecznie zgasiłeś moją wiarę, przynajmniej na ten moment. Wielką słabość okazałeś tym wpisem.
 
Ostatnia edycja:
Ileż złośliwości w Twoim poście i nieprawdy. Nie będę sie odnosiła do poszczególnych zarzutów ani też pisała z czego moim zdaniem wynika Twój wpis. Ty również nie podejmuj dyskusji. Przed chwilą właśnie napisałam jednemu celnikowi na priv, iż wierzę że zz celnicze i skarbowe się kiedyś zjednoczą , ale Ty skutecznie zgasiłeś moją wiarę, przynajmniej na ten moment. Wielką słabość okazałeś tym wpisem.

Sprawa pilna, która powinna być załatwiona, to powrót do służby wyrzuconych zasłużonych działaczy związkowych przy reformie KAS, która stała się dogodnym narzędziem i okazją do wydalenia ze służby niewygodnych whistleblowers'ów na czele ze S. Siwym !

Może jakiś gest solidarności ze strony skarbowej ?

Ps. przepraszam za wstawienie tego postu w temacie dot. podwyżek, ale uznałam, że to wkomponowuje się w najświeższą dyskusję.
 
Zgoda oparta na prawdzie

Celnicy.pl nie marginalizują s

Dlaczego taka dyskusja może się toczyć na tym forum, a nie na waszym?

Celnicy.pl to największy zz w kas

Kto ma większe prawo do udziału w rozmowach o sprawach pracowników i funków?

Udział s w takich rozmowach bez celników.pl to legitymizowanie działań mf i akceptacja marginalizacji celników.pl, zysk to 655 dla pracowników a nie jak dla cywili w in służbach 200, 300 czy 500 zł, ale dla mnie to judaszowe srebrniki

Dlaczego znalazły się środki na regulacje płac w kas?

Bo dostały je in służby a celnicy skutecznie się upomnieli, a nie wskutek skutecznych protestów skarbowców

I to są fakty

Nie zmienia to tego, że razem jesteśmy niestety w kas, ale nie musimy dawać się rozgrywać, możemy działać razem

Ale żeby była jasność, już to przerabialiśmy z federacją, decydujący głos należy do tego, kto ma najwięcej szabel, a nie do tego, kto za plecami największych zgadza się na coś, leci z radością na wódeczkę, a potem dociera że to jednak nie jest takie dobre
 
Joanno. Przykro mi, że część celników została wydalona ze służby. Niepojęte jest dla mnie jak można było wydalić ze służby lidera największego zz. Bolo1999 to jest Twój punkt widzenia. Sławomir Siwy napisał jednak o czymś innym i wciąż nie mogę uwierzyć, że taki lider okazał taką słabość.
 
Bardzo mi przykro bing, ale takie mam odczucia i nie zamierzam ich ukrywać. Czuję się skonfundowany tym co część ZZ wyczynia. Otrzymuję informacje z poszczególnych regionów i w wielu wygląda to fatalnie. Widzę też korespondencję, szczególnie jednego ZZ na szczeblu centralnym w tej sprawie. Napisałem część ZZ, więc nie wiem dlaczego siebie kwalifikujesz po tej stronie? Od samego początku współpracujemy z niektórymi ZZ ze strony skarbowości i oni wiedzą, że mój wpis Ich nie dotyczy, bo są przecież ZZ, które nie zachowują się w taki sposób. Część jednak zachowuje się nieodpowiedzialnie i nie zamierzam tego ukrywać, że tak czuję i tak to widzę.
Zapewne najbardziej zabolała Ciebie prawda o tym, dzięki komu są te podwyżki w dawnej AP. Jest to dzięki determinacji funkcjonariuszy innych służb, o które upomnieliśmy się także w KAS i mimo wielu przeszkód stawianych po drodze przez niektóre ZZ skarbowości, mamy te środki. Przypomnę, że najpierw jeden ogólnopolski ZZ skarbowości kazał środowisku cieszyć się z 2,3% i przedstawiał to jako sukces, gdy nie ustępowaliśmy i ogłosiliśmy już uchwałę o referendum protestacyjnym, ustąpił i zapowiedział modernizację i jakieś podwyżki w 2019r. Także dziennikarze zauważyli zależność ogłoszenia modernizacji z tymi działaniami o podwyżki(zbiórką podpisów pod ustawą modernizacyjną i podjęciem uchwały o referendum protestacyjnym, protestami innych formacji). Wciąż nie przestawaliśmy upominać się o podwyżki adekwatne do innych formacji i część ZZ, które kazały nam wcześniej cieszyć się z 2,3% i dziękować za to rządowi oraz MF musieli wreszcie ogłosić, że będzie to na takim poziomie jak w innych formacjach.
Wiem, że te fakty są niewygodne dla niektórych ZZ skarbowości, w szczególności, że przez lata nie wywalczyli żadnych podwyżek dla pracowników. Tutaj jednak także nie zamierzam ukrywać faktów, mimo iż jest to niewygodne dla części z tych ZZ.
Wybacz zatem, ale w tej sytuacji, gdy niektóre ZZ przeszkadzały nam w walce o podwyżki jw., mam prawo być zdeprymowany i zażenowany tym wszystkim co obecnie obserwuję.
Jestem jednocześnie zaniepokojony, bo w przyszłym roku ma być rzeczywisty podział i jak widzę co się dzieje teraz, to mam obawy czy będzie należycie reprezentowany interes pracowników i funkcjonariuszy.
 
Sławku oboje jesteśmy inteligentni, więc doskonale wiesz czemu się identyfikuję. Oprócz ostatnio częstych bólów głowy, nic mnie nie boli, a na pewno nie to dzięki komu według Ciebie dostaliśmy podwyżki. Cieszę się, że są i cieszę się że są podzielone w sposób jaki chcieliśmy. Lecz odnoszę wrażenie że Ciebie coś boli. P.S. Doceniam długą odpowiedź.
 
Sławek, mnogość związków w KAS sprawia, że każdy chce zaistnieć, nawet działając w sposób nieprzemyślany ze szkodą dla pracowników i funkcjonariuszy. Mam tu na myśli min. ogłoszony sukces z podwyżki 2,3%, która w istocie nie jest podwyżką, a wyrównaniem do inflacji.
Słusznie podnosisz, że podwyżki w KAS o 655zł to zasługa determinacji INNYCH służb mundurowych. Z tego powodu powinniśmy zacieśnić współpracę ze ZZ Policji i innych służb mundurowych. Nasza służba nie może być gorzej traktowana, a już rysuje się kolejny problem. Inne służby mundurowe mają zagwarantowaną podwyżkę od 2020r. o 500zł brutto, a my - na dzień dzisiejszy - tej podwyżki nie dostaniemy! Już teraz powinniśmy zabiegać o tą właśnie podwyżkę, gdyż po wyborach może być za późno! Ciekawy jestem, jakie jest Twoje zdanie na ten temat i jakie działania w tym kierunku planujesz?
 
Widzę, że związki "kanapowe"( patrz- banasiowe) ostro działają.
Bing, na twoim miejscu nie zabierałbym głosu w tej sprawie.
 
Bing. Zamiast próbować odwracać uwagę od sedna problemu i walczyć o "podział" obecnie, zachęcam do walki o 500zł w przyszłym roku. To mnie boli rzeczywiście, że znowu jesteśmy sami w tej walce, tak jak sami upominaliśmy się o 655zł w 2019r.
Na razie nie otrzymaliśmy wsparcia żadnego ZZ w tej sprawie. Przyłączcie się, bo my nie odpuścimy.
 
Widzę, że związki "kanapowe"( patrz- banasiowe) ostro działają.
Bing, na twoim miejscu nie zabierałbym głosu w tej sprawie.
Bo? Już byli tu tacy na tym forum co mi kazali spływać, a nawet spierd.... P.S. Doceniam działania zz Celnicy pl, uważam że bardzo dużo dobrego robicie dla ludzi i macie świetnego lidera.
 
Fakty są takie że podwyżki 655zł wywalczyły służby mundurowe i Celnicy.pl - nie cały KAS. Tak więc 45 tys skarbowców włączono do podwyżek do umundurowanych 14 tys f-szy. Gdyby nie to to otrzymali by 2,3% i może ewentualnie 100-300zł jak pracownicy Sądów, prokuratury itd. Wiadomo że cały KAS nie dostanie już w kolejnym roku 500zł, więc Panie Sławku jedna z opcji to iść na rękę rządowi (ustępstwa), skoro ma to być podwyżka dla służby mundurowej i podwyżkę 500zł zaliczyć do dodatku na stopniu. (tylko jak wtedy to wynagrodzić ucywilnionym :( :(

Co do podziałów, marginalnego i gorszego traktowania f-szy względem pracowników przez ZZ to doskonale to widać na przykładzie IAS Lublin.

Dodatki (w ramach pozostałych środków) zostaną przydzielone f-szom/pracownikom posiadającym staż służby/pracy odpowiednio 25 i 20 lat.

Czego w tym zapisie nie ma równości wśród całego KAS, skoro tu ktoś coś wspominał o walce i nadstawiania karku. Dlaczego f-sze większą podwyżkę otrzymają dopiero po 25 latach wysługi a pracownicy już po 20...
 
"Co do podziałów, marginalnego i gorszego traktowania f-szy względem pracowników przez ZZ to doskonale to widać na przykładzie IAS Lublin.

Dodatki (w ramach pozostałych środków) zostaną przydzielone f-szom/pracownikom posiadającym staż służby/pracy odpowiednio 25 i 20 lat.

Czego w tym zapisie nie ma równości wśród całego KAS, skoro tu ktoś coś wspominał o walce i nadstawiania karku. Dlaczego f-sze większą podwyżkę otrzymają dopiero po 25 latach wysługi a pracownicy już po 20...
"

Zapewne dlatego, że funkcjonariuszom stażowe rośnie do 25% a cywilom niestety tylko do 20%
 
W Poznaniu Pani Dyrektor chciała podzielić środki zgodnie z porozumieniem, tzn po równo dla każdego. Wyszło by 588 zł dla każdego funkcjonariusza. Niestety genialne zz skarbowe się nie zgodziły. W efekcie ustalono kwotę zasadnicza na 470 zl co oznacza że osoba z zerowym stażem dostanie 470 zł, osoby ze stażem 20% - 565 zł a ze stażem 25% - 591 zł. Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które dostatecznie obelżywie opisalyby sytuację. W takich realiach wiele młodych skarbowców i celników poważnie rozważa odejście. Po co mamy walczyć o podwyżki jak i tak gówno dostajemy.
 
Fakty są takie że podwyżki 655zł wywalczyły służby mundurowe i Celnicy.pl - nie cały KAS. Tak więc 45 tys skarbowców włączono do podwyżek do umundurowanych 14 tys f-szy. Gdyby nie to to otrzymali by 2,3% i może ewentualnie 100-300zł jak pracownicy Sądów, prokuratury itd. Wiadomo że cały KAS nie dostanie już w kolejnym roku 500zł, więc Panie Sławku jedna z opcji to iść na rękę rządowi (ustępstwa), skoro ma to być podwyżka dla służby mundurowej i podwyżkę 500zł zaliczyć do dodatku na stopniu. (tylko jak wtedy to wynagrodzić ucywilnionym :( :(

Co do podziałów, marginalnego i gorszego traktowania f-szy względem pracowników przez ZZ to doskonale to widać na przykładzie IAS Lublin.

Dodatki (w ramach pozostałych środków) zostaną przydzielone f-szom/pracownikom posiadającym staż służby/pracy odpowiednio 25 i 20 lat.

Czego w tym zapisie nie ma równości wśród całego KAS, skoro tu ktoś coś wspominał o walce i nadstawiania karku. Dlaczego f-sze większą podwyżkę otrzymają dopiero po 25 latach wysługi a pracownicy już po 20...

Dlaczego znów piszesz nieprawdę. Robisz to świadomie??? Przeczytaj porozumienie, wyraźnie jest tam napisane, że dodatkową podwyżkę po 20 latach pracy/służby otrzymają zarówno pracownicy jak i funkcjonariusze.
 
O niektórych związkach skarbowych ciężko się wypowiadać, żeby nie użyć niecenzuralnych słów. Jedno jest pewne działają na szkodę nas wszystkich. Zobaczycie, że niedługo będzie problem i brak ludzi do pracy. Młodzi będą wybierać wojsko A nie służbę u nas. Szczególnie na wschodzie
 
O niektórych związkach skarbowych ciężko się wypowiadać, żeby nie użyć niecenzuralnych słów. Jedno jest pewne działają na szkodę nas wszystkich. Zobaczycie, że niedługo będzie problem i brak ludzi do pracy. Młodzi będą wybierać wojsko A nie służbę u nas. Szczególnie na wschodzie

Młodzi już wybierają inne firmy. Skończyły sie kolejki chętnych do cła. Widać to w trwających naborach. Nie kłócić się, nie przekrzykiwać tylko wspólnie walczyć o lepsze warunki pracy i płacy.
 
Ileż złośliwości w Twoim poście i nieprawdy. Nie będę sie odnosiła do poszczególnych zarzutów ani też pisała z czego moim zdaniem wynika Twój wpis. Ty również nie podejmuj dyskusji. Przed chwilą właśnie napisałam jednemu celnikowi na priv, iż wierzę że zz celnicze i skarbowe się kiedyś zjednoczą , ale Ty skutecznie zgasiłeś moją wiarę, przynajmniej na ten moment. Wielką słabość okazałeś tym wpisem.

Zz skarbowości zjednoczą się z zz celnicy jak w celnicy pl będą sami skarbowcy cywile. Z prozaicznej przyczyny mamy inne priorytety.
 
Back
Do góry