• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2019

W innych służbach dostali po rowno i u nas tez tak powinno byc bo o to chodzilo w tej podwyżce W Lublinie dużo specjalistow ma mnoznik 1.41. Te podwyzki mialy zwiększyć niski poziom naszych plac. Każdy chce żyć na jakims poziomie. Dlaczego w innych służbach mogą się dogadać A u nas nie? Nie dość, że związki nie mogą to nawet tu na forum...

W innych służbach owszem dostali równo...ale do podstawy. Od uposażenia zasadniczego został doliczony dodatek stażowy, indywidualnie dla każdego z osobna zgodnie z wysługą lat.
 
Widzę, że większość z Was jest za rozwiązaniem „ równo do podstawy”. Celnicy z Katowic tez? Jak tak to czemu wszystkie Wasze zz chcą równo brutto ?
 
No Ty to wiem jak chcesz. Większość na forum billy, niestety dla Ciebie, wypowiada się za opcją równo do podstawy.

Widzę, że większość z Was jest za rozwiązaniem „ równo do podstawy”. Celnicy z Katowic tez? Jak tak to czemu wszystkie Wasze zz chcą równo brutto ?

Wiem wiem, nie martwi mnie to zbytnio, zważywszy na to, że na tym forum wypowiada się w kółko kilka tych samych osob. Zresztą Katowice tez niespecjalnie mnie interesują, ale fakt jest taki, że wcale nie chcecie sprawiedliwie, nie domagacie się zróżnicowania że względu na wykonywane zadania czy choćby komórki, w których pracujecie. Wy chcecie podziału ze względu na staż pracy. czyli wszyscy ze stażem po równo i oczywiście więcej niż młodzi. Dobry czy mierny, ważne że ma staż, ma dostać tyle samo. Sorry, ale ze sprawiedliwościa niewiele to ma wspólnego. Z logika też nie. A jeszcze śmieszniej, że ten staż wcale nie musi być w kas. Może być w biedronce
 
Ostatnia edycja:
@bing - Cat proszę Cię. DIAS w Katowicach nie chce równo do podstawy...


Fakt, przyznaję się do pomyłki. Źle przeczytałem jeden fragment tekstu.
 
No Ty to wiem jak chcesz. Większość na forum billy, niestety dla Ciebie, wypowiada się za opcją równo do podstawy.

Niezależnie od większości na tym forum bing, przekazano mi właśnie radosne wieści, że u mnie wszyscy dostaną po równo. Także miłego dnia. Pozdrawiam
 
Niezależnie od większości na tym forum bing, przekazano mi właśnie radosne wieści, że u mnie wszyscy dostaną po równo. Także miłego dnia. Pozdrawiam
Dziękuje Billy. Z jakiej IAS jesteś? Życzę Ci, aby praca w KAS przynosiła Ci satysfakcję oraz abyś za kilka i kilkanaście lat czuł się doceniony jako pracownik.
 
Ostatnia edycja:
Dziękuje Billy. Z jakiej IAS jesteś? Życzę Ci, aby praca w KAS przynosiła Ci satysfakcję oraz abyś za kilka i kilkanaście lat czuł się doceniony jako pracownik.

Dziękuję. Narazie żyje tu i teraz. Swoją drogą ciekawe czy swoim dzieciom też życzycie zarobków na poziomie najniższej krajowej, tłumacząc, że przecież za 30 lat będą mieć więcej. Podejrzewam jednak, że wtedy macie całkiem inne zdanie. Nie mam już ochoty ciągnąć tego tematu.
 
Ostatnia edycja:
Dziękuję. Narazie żyje tu i teraz. Swoją drogą ciekawe czy swoim dzieciom też życzycie zarobków na poziomie najniższej krajowej, tłumacząc, że przecież za 30 lat będą mieć więcej. Podejrzewam jednak, że wtedy macie całkiem inne zdanie.

Nikt nikomu nie życzy. Przyjmowałeś się jak twierdzisz mając ukończone studia nie jak reszta niedouczonych, jesteś super matematykiem w przeciwieństwie do innych funkcjonariuszy z którymi pracujesz. W związku z powyższym powinieneś potrafić czytać ze zrozumieniem angaż zawierający warunki służby do której dobrowolnie wstąpiłeś. Myślę że w związku ze skomplikowaną konstrukcją intelektualną oraz z roszczeniowymi postawami i brakiem szacunku do współtowarzyszy broni nie dopracujesz kilkunastu lat nie mówiąc o 30stu.
 
Sprawiedliwie to by było jakby każdy pracownik z osobna był wzięty pod lupę, oceniony przez kogoś obiektywnego i na tej podstawie dostał podwyżkę. Ponieważ tak nie będzie, to nie będzie sprawiedliwie. 10 lat w orzecznictwie, a 20 lat otwierania listów to też różnica.
Wg ciebie każdy pracownik powinien być WZIĘTY POD LUPĘ abyś dostał 100 zł więcej podwyżki. Ty piszesz że chcesz walczyć z PRLem. Chyba się w czasie przeniosłeś. Jeśli przybyważ z przeszłości to już rozumiem twoją dygresję odnośnie ukończenia przez ciebie studiów najleprzych w SCS i przekonanie o własnym geniuszu(szczególnie matematcznym)bo tak trochę marksizmem ideowym zawiało.
 
W innych służbach owszem dostali równo...ale do podstawy. Od uposażenia zasadniczego został doliczony dodatek stażowy, indywidualnie dla każdego z osobna zgodnie z wysługą lat.
Horacy masz słuszność. Ale nie każdy to rozumie a w szczególności jeden "wyjątkowo super wykształceny" młodzieniec "walczalczący" jak pisze. z PRL, chcący brać wszystkich "pod lupę" aby dostać stówę do podwyżki za staż, którego nie ma bo krótko pracuje.
 
Ostatnia edycja:
Nikt nikomu nie życzy. Przyjmowałeś się jak twierdzisz mając ukończone studia nie jak reszta niedouczonych, jesteś super matematykiem w przeciwieństwie do innych funkcjonariuszy z którymi pracujesz. W związku z powyższym powinieneś potrafić czytać ze zrozumieniem angaż zawierający warunki służby do której dobrowolnie wstąpiłeś. Myślę że w związku ze skomplikowaną konstrukcją intelektualną oraz z roszczeniowymi postawami i brakiem szacunku do współtowarzyszy broni nie dopracujesz kilkunastu lat nie mówiąc o 30stu.

To ile będę pracować nie jest akurat twoim problemem. Poczytaj jeszcze raz moja wypowiedź o studiach wyższych i jej kontekst to może za drugim razem zrozumiesz dobrze. Albo ułatwie ci. Uważam,że studia są dziś tak powszechne, że nie ma co się z tego.powodu wywyzszac czego i ja nie robię. Ponadto pragnę zauważyć, że w kas również pracują ludzie po studiach, bo jeden z kolegów nie dowierzal. Ponadto wcale nie uważam, że ktoś bez studiów nie będzie pracował dobrze. Nie studia są tu wyznacznikiem tak jak i stazowe nie jest. Już jaśniej?

Swoją drogą wy "starzy" macie naprawdę duże umiejętności w odwracaniu kota ogonem. Jakoś nikt nie potępił starego, który nie zna elementarnych zasad matematyki. Gdyby to dotyczyło młodego to całe forum by huczalo. Ale ponieważ to dotyczyło starego to cicho sza, a gownem znów trzeba obrzucić młodego, bo śmiał o tym powiedzieć.
 
Mam prośbę do "zmotywowany", nie bądź złośliwy. "Billy" trochę się zapędził ze swoimi osądami, cóż młoda głowa. A tak nawiasem mówiąc "Billy" życzę Ci szybkiego awansu, wielu podwyżek i cierpliwości do ludzi starszych stażem. Po odsłużeniu 20-30 lat też będziesz miał inny pogląd. Pozdrawiam
 
To ile będę pracować nie jest akurat twoim problemem. Poczytaj jeszcze raz moja wypowiedź o studiach wyższych i jej kontekst to może za drugim razem zrozumiesz dobrze. Albo ułatwie ci. Uważam,że studia są dziś tak powszechne, że nie ma co się z tego.powodu wywyzszac czego i ja nie robię. Ponadto pragnę zauważyć, że w kas również pracują ludzie po studiach, bo jeden z kolegów nie dowierzal. Ponadto wcale nie uważam, że ktoś bez studiów nie będzie pracował dobrze. Nie studia są tu wyznacznikiem tak jak i stazowe nie jest. Już jaśniej?

Swoją drogą wy "starzy" macie naprawdę duże umiejętności w odwracaniu kota ogonem. Jakoś nikt nie potępił starego, który nie zna elementarnych zasad matematyki. Gdyby to dotyczyło młodego to całe forum by huczalo. Ale ponieważ to dotyczyło starego to cicho sza, a gownem znów trzeba obrzucić młodego, bo śmiał o tym powiedzieć.
Jednak to prawda "że na głowę najleprzy jest wstrząs" Zaczynasz kolego rozumieć jakie bzdury napisałeś. To bardzo dobrze ale tylko winny się tłumaczy. Ty tłumaczysz się wyjątkowo pokrętnie jak na drzemiące w tobie zasoby intelektualne wynikające twojego jak twierdzisz rewelacyjnego, wzorcowego wykształcenia ( wszystkie chamy tylo Ja z pipiwólki ). Daj spokój gościu bo jeszcze trochę popocisz się wypisując pseudointelektualne dyrdymały a wszyscy młodzi zaczną nyć postrzegani przez pryzmat twich wypocin. "O skurczybyk jemu dołóżmy 100 zł do podwyżki". Ps gównem to nie forum ciebie obrzuciło (jako młodego) tylko obrzuciłeś ty swoim chamskim wpisem. Współczuj osobom, które z tobą pracują. Jednak to prawda (jak widać na załączonym obrazku) że nie ilość ukończonych studiów (często z gęsi) świadczy o człowieku tylko to co wyniosł z domu.
 
Ostatnia edycja:
Mam prośbę do "zmotywowany", nie bądź złośliwy. "Billy" trochę się zapędził ze swoimi osądami, cóż młoda głowa. A tak nawiasem mówiąc "Billy" życzę Ci szybkiego awansu, wielu podwyżek i cierpliwości do ludzi starszych stażem. Po odsłużeniu 20-30 lat też będziesz miał inny pogląd. Pozdrawiam

Jak bedziesz chciał mi szczerze czegoś dobrego życzyć to się odezwij. A ironię sobie daruj
 
Mam prośbę do "zmotywowany", nie bądź złośliwy. "Billy" trochę się zapędził ze swoimi osądami, cóż młoda głowa. A tak nawiasem mówiąc "Billy" życzę Ci szybkiego awansu, wielu podwyżek i cierpliwości do ludzi starszych stażem. Po odsłużeniu 20-30 lat też będziesz miał inny pogląd. Pozdrawiam

Jednak to prawda "że na głowę najleprzy jest wstrząs" Zaczynasz kolego rozumieć jakie bzdury napisałeś. To bardzo dobrze ale tylko winny się tłumaczy. Ty tłumaczysz się wyjątkowo pokrętnie jak na drzemiące w tobie zasoby intelektualne wynikające twojego jak twierdzisz rewelacyjnego, wzorcowego wykształcenia ( wszystkie chamy tylo Ja z pipiwólki ). Daj spokój gościu bo jeszcze trochę popocisz się wypisując pseudointelektualne dyrdymały a wszyscy młodzi zaczną nyć postrzegani przez pryzmat twich wypocin. "O skurczybyk jemu dołóżmy 100 zł do podwyżki". Ps gównem to nie forum ciebie obrzuciło (jako młodego) tylko obrzuciłeś ty swoim chamskim wpisem. Współczuj osobom, które z tobą pracują. Jednak to prawda (jak widać na załączonym obrazku) że nie ilość ukończonych studiów (często z gęsi) świadczy o człowieku tylko to co wyniosł z domu.

Zostawię cię kolego w twoim świecie. Niestety raczej już z niego nie wyjdziesz. Te klapki niestety najwidoczniej na stałe przyrosly ci do głowy.
 
Mam prośbę do "zmotywowany", nie bądź złośliwy. "Billy" trochę się zapędził ze swoimi osądami, cóż młoda głowa. A tak nawiasem mówiąc "Billy" życzę Ci szybkiego awansu, wielu podwyżek i cierpliwości do ludzi starszych stażem. Po odsłużeniu 20-30 lat też będziesz miał inny pogląd. Pozdrawiam
Nisprawiedliwy sądzisz że trochę? Gość nazywa starszych współpracowników, funkcjonariuszy SCS nidouczonymi, niewykształconymi nierobami z epoki PRL których należy wyczyścić. Swoją drogą jego tok rozumowania śmierdzi na kilometr marksizmem. Pewnie ukończył po fajrancie studia moskiewskie dlatego wg gościa najleprze. Zero tolerancji dla chamstwa i prostactwa.
 
Ostatnia edycja:
Prl-owski jest system nagradzania w kas i to z nim trzeba zrobić porządek. Znowu nie zrozumiałeś? jeśli ktoś nie zna podstawowych działań matematyki to kim jest wg ciebie? Uczonym? Nie przypominam sobie nazwania kogokolwiek nierobem. Podaję przykłady zachowań co niektórych z mojego otoczenia, zachowań, które nie powinny mieć miejsca w żadnym miejscu pracy zwłaszcza w naszym. Prawda choć trudna do przyjęcia to wciąż prawda. I przepraszam cię bardzo, ale nie mogę się opanować. Udało mi się powstrzymać przy pierwszym razie, ale przy drugim już nie dam rady. Najlepsze pisze się przez "sz"
 
Back
Do góry