• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2019

Podwyżki

Chciałbym się tylko dowiedzieć ile procent pracowników i funkcjonariuszy reprezentują związki????. Paru członków, ale decyzje - płakać się chce.
 
Chciałbym się tylko dowiedzieć ile procent pracowników i funkcjonariuszy reprezentują związki????. Paru członków, ale decyzje - płakać się chce.

Jozef, a które związki masz na myśli ? I czy Ty zapisałeś się do którychś z tych związków ?
Ja u siebie w pracy obserwuję, że bardzo często funkcjonariusze nie należący do żadnych ZZ wymagają właśnie od związków zawodowych, aby się przed nimi tłumaczyły ze swoich decyzji i prezentowanego stanowiska.

Pytam - jakim prawem żądasz człowieku, aby związek się przed Tobą tłumaczył, skoro do niego nie należysz ?
 
Chciałbym się tylko dowiedzieć ile procent pracowników i funkcjonariuszy reprezentują związki????. Paru członków, ale decyzje - płakać się chce.

Jozef, a które związki masz na myśli ? I czy Ty zapisałeś się do którychś związków zawodowych ?
Ja u siebie w pracy obserwuję, że bardzo często funkcjonariusze nie należący do żadnych ZZ żądają właśnie od związków zawodowych, żeby się przed nimi tłumaczyły ze swoich decyzji i udzielały im informacji o działaniach, które będą podejmować. Pytam - jakim prawem żądasz człowieku od związków zawodowych aby udzielały Ci informacji, skoro do nich nie należysz ?
 
Największy związek zawodowy w KAS to oczywiście Celnicy PL (5 tys. członków). Number 2 to "S" jakieś 2,5-3 tys. A potem kanapowe ZZ.
 
Największy związek zawodowy w KAS to oczywiście Celnicy PL (5 tys. członków). Number 2 to "S" jakieś 2,5-3 tys. A potem kanapowe ZZ.
"Kanapowość" związków w skarbowości jest pozostałością po czasach gdy pracodawcą był Naczelnik us. Wtedy - w zależności od urzędu - wystarczyło 10-20 osób by powołać organizację związkową. Dodatkowo rozdrobnieniu ruchu związkowego sprzyjało powoływanie nowych struktur np. odrębną organizacją związkową powołano dla pracowników wyspecjalizowanych urzędów skarbowych. Gdy pracodawcą stał sie DIS a później DIAS, sytuacja się zmieniła. Szkoda tylko, że do tej sytuacji nie chcą się dostosować dotychczasowe struktury ( działacze? ) bo na dzień dzisiejszy konsolidacja wydaje się koniecznością. Ale jakoś - przynajmniej w mojej izbie - nie widać kogoś pokroju przewodniczącego Siwego, który zebrałby to wszystko do jakiejś sensownej kupy.
 
związki

Ja należę do związków, bardzo długo i chciałbym powiedzieć, że jeszcze nigdy w niczym mi nie pomogli, ani nikomu z moich znajomych. Związki walczą "o wszystkich" - czyli o nikogo. Walczą o składki i możliwość "głosu" w dyrekcji. To im dodaje powagi., a na marginesie odnoszę wrażenie,iż pyta o to właśnie związkowiec-działacz:):):)
 
W całej obecnej SKARBOWOŚCI powinien być tylko jeden związek i wtedy miało by to sens (jak w POLICJI i innych służbach). pozdrawiam
 
Ja należę do związków, bardzo długo i chciałbym powiedzieć, że jeszcze nigdy w niczym mi nie pomogli, ani nikomu z moich znajomych. ... To im dodaje powagi., a na marginesie odnoszę wrażenie,iż pyta o to właśnie związkowiec-działacz:)
Jozef, może nie zapisałeś się do tych związków, które faktycznie robią coś dla swoich członków (i nie tylko, bo tak w gruncie rzeczy wszyscy na tym korzystają) czyli np. ZZ Celnicy PL :rolleyes: ? Mnie osobiście denerwuje taka postawa czysto roszczeniowa - z siebie nie dać nic (bo szkoda nawet zapisać się i dać te 15 zł. na składkę), ale od kogoś żądać na maksa i potem psy wieszać, jak coś nie daj Boże nie wyjdzie.
A tak w gruncie rzeczy to przecież wszyscy możemy wspomóc te dobre działania na rzecz funkcjonariuszy i pracowników KAS i zwiększyć szanse na ich powodzenie nawet tak prostym gestem, jak właśnie zapisanie się do związku zawodowego :)
 
Ostatnia edycja:
Ja należę do związków, bardzo długo i chciałbym powiedzieć, że jeszcze nigdy w niczym mi nie pomogli, ani nikomu z moich znajomych. Związki walczą "o wszystkich" - czyli o nikogo. Walczą o składki i możliwość "głosu" w dyrekcji. To im dodaje powagi., a na marginesie odnoszę wrażenie,iż pyta o to właśnie związkowiec-działacz:):):)

Do jakiego związku należysz?
 
IAS Lublin bez porozumienia.
Pan Dyrektor chce każdemu po równo 588zł brutto, ZZ okopały się na opcji każdemu tyle samo zasadniczego a różnicowanie pod względem wysługi, czyli np.(przykładowo podaje 500zł ale może być inna kwota podstawowa dla każdego)

młody z wysługą 2% : bazowe zasadnicze 500zł+10zł wysługi mamy 510zł
"starszy" z wysługą 25%: bazowe zasadnicze 500zł+125zł wysługi mamy 625zł

i gdzie te 655zł na etat z porozumienia
 
IAS Lublin bez porozumienia.
Pan Dyrektor chce każdemu po równo 588zł brutto, ZZ okopały się na opcji każdemu tyle samo zasadniczego a różnicowanie pod względem wysługi, czyli np.(przykładowo podaje 500zł ale może być inna kwota podstawowa dla każdego)

młody z wysługą 2% : bazowe zasadnicze 500zł+10zł wysługi mamy 510zł
"starszy" z wysługą 25%: bazowe zasadnicze 500zł+125zł wysługi mamy 625zł

i gdzie te 655zł na etat z porozumienia

Mam nadzieję, że dyrektor rozwiaze to po swojemu... o 5 zl niedługo będą się drapac... wiesz coś na temat nastepnego terminu?
 
każdy ma prawo do swojego poglądu ale ......
kiedy to tzw. starzy mieli ostatnio podwyżki w skali ubiegłorocznego ' podciągania najniższych uposażeń" ?
... i teraz te oczekiwane od lat 2,3 % wzrostu dice jak jeden mąż / pod dyktat mf-u /chcą upchnąć w zapowiedzianej kocie podwyżek.
pytam tych niecierpliwych, czy to jest ok !
o innych detalach propozycji mf-u dużo już napisano, szkoda się powtarzać.
przy okazji zapowiada się lawina awansów w ramach tych obecnych podwyżek.
to też jest ok, takim efektem "kompromisu" mamy się cieszyć ?
w sprawie pieniędzy zawsze warto liczyć kilka razy zanim się zaplanuje budżet.
...i tylko smutne, że to właśnie my jako poborcy nie zawsze umiemy dobrze liczyć.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
IAS Lublin bez porozumienia.
Pan Dyrektor chce każdemu po równo 588zł brutto, ZZ okopały się na opcji każdemu tyle samo zasadniczego a różnicowanie pod względem wysługi, czyli np.(przykładowo podaje 500zł ale może być inna kwota podstawowa dla każdego)

młody z wysługą 2% : bazowe zasadnicze 500zł+10zł wysługi mamy 510zł
"starszy" z wysługą 25%: bazowe zasadnicze 500zł+125zł wysługi mamy 625zł

i gdzie te 655zł na etat z porozumienia

Tak jak chcą związki właśnie być powinno. Każdy co roku nabywa 1% wysługi i co rok ma wyższe pobory. Ten co ma maxa już nie dostanie nic.
 
Impas w IAS Katowice

Czy wiadomo coś na temat "rozmów" "związków" bądz dalszych kroków w IAS Katowice odnośnie podwyżek ?

16 związków a każdy z innym pomysłem. Dyrektor nie wyznaczył kolejnego terminu i jesteśmy w du........ A kuźwa dać po równo a kolejną tzw. modernizacyjną dzielić uznaniowo .
 
Mam nadzieję, że dyrektor rozwiaze to po swojemu... o 5 zl niedługo będą się drapac... wiesz coś na temat nastepnego terminu?

IAS Lublin - 18 marca (poniedziałek) kolejne spotkanie Skoro się równamy do wszystkich służb mundurowych i podajemy taki argument to porozumienie mówiło wyraźnie 655brutto dla każdego. Nie wiem po co dalej kombinować i dzielić zamiast się skupić na kolejnym roku i 500zł jak w innych służbach....

walka nie toczy się o 5 zł czy przysłowiową paczkę papierosów jak napisał Sławek bp gdy przejdzie propozycja związków to różnica miedzy nowym funkiem z 2% a tym z 25% wynosi 130zł
 
Ostatnia edycja:
no tak a mlody dopiero po 25 latach doścignie tego starego w kwocie podwyżki :)

Nie aplikantom dodać 25%. Za co pytam? Popracuj to dostaniesz wysługę. Zasady są jasne z każdym rokiem służby nabywasz 1% wysługi do poborów. Przyjmując się do SCS zasady wynagradzania są jasne wiedziałeś za ile będziesz pracował.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry