• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2019

Wykasowałem już dalsze wpisy o wolnomularstwie i będę usuwał każdy kolejny. Na ten temat jest zapewne możliwe mnóstwo dyskusji w internecie na forach, które tym się zajmują. Tam odsyłam każdego, kto pragnie podyskutować sobie na ten temat. Forum służy wymianie poglądów na tematy zawodowe.
 

Nigdy takich nie doczekamy. Wola walki w USACH jest zadna. Tu się tylko chce
Ale żeby coś w tym kierunku zrobić to już nie. Każda próba podjęcia dyskusji na temat jakiejkolwiek walki jest gaszona stwierdzeniem typu " my nie możemy, bo....". Powinniśmy całować po rękach celników, za to że dzięki nim mamy szansę na te parę stowek. Inaczej nic byśmy nie dostali następne 20 lat.
 
Nigdy takich nie doczekamy. Wola walki w USACH jest zadna. Tu się tylko chce
Ale żeby coś w tym kierunku zrobić to już nie. Każda próba podjęcia dyskusji na temat jakiejkolwiek walki jest gaszona stwierdzeniem typu " my nie możemy, bo....". Powinniśmy całować po rękach celników, za to że dzięki nim mamy szansę na te parę stowek. Inaczej nic byśmy nie dostali następne 20 lat.

Trafiłeś w sedno. 100% popieram.
 
Trafiłeś w sedno. 100% popieram.

Nie wiem jak jest w us

U celników tak łatwo i biernie nie będzie

Czemu ma służyć publiczne użalanie się na forum jak słabi i bierni są w usach?

Podniesieniu morale?

Cywilom w kas obiecano najwięcej spośród cywili w in służbach, to czekają na kaskę

Funkom sc-s obiecano najmniej spośród funków in służb, od wicemin a nie min, wrzesień a nie już, tylko 2019 bez kolejnych lat

Funkowie czekają na wici
 
Nie wiem jak jest w us

U celników tak łatwo i biernie nie będzie

Czemu ma służyć publiczne użalanie się na forum jak słabi i bierni są w usach?

Podniesieniu morale?

Cywilom w kas obiecano najwięcej spośród cywili w in służbach, to czekają na kaskę

Funkom sc-s obiecano najmniej spośród funków in służb, od wicemin a nie min, wrzesień a nie już, tylko 2019 bez kolejnych lat

Funkowie czekają na wici

Zgodzę się z Tobą, że cywilom w usach obiecano najwięcej spośród cywili i tylko czekają na kasę.
Wcześniej pracowali 8 - 10 lat bez podwyżki i indeksacji i nic z tym nie zrobili. Takie są fakty.
Mam nadzieję, że u celników tak łatwo nie będzie, tym bardziej, że funkom uc-s obiecano najmniej spośród innych służb mundurowych.
Również to zauważyłem, a nawet o tym pisałem. Mamy przecież bata (mam na myśli granice). Mamy mundury. Mamy wyrok TK o równym traktowaniu służb mundurowych. Nie możemy odpuścić podwyżek 500zł od 2020r. To oczywiste dla mnie. Powinniśmy jednak mieć świadomość, że trudno będzie te 500zł rozciągnąć na cywilnych pracowników kas. Ciekawy jestem, czy zgodzisz się ze mną?
 
Czy potrafisz jedynie narzekać i innym źle życzyć?
Czy masz choć jeden racjonalny argument, a jeśli tak to jaki?
Zgadzam się z Motywacją. Drogi misiu Yogi trudno jest pałać wszechogarniajacą radością w sytuacji kiedy po 20 czy 30 latach służby ucywilniono cię tylko dlatego że w momencie wejścia KAS znalazłeś się w niewłaściwym miejscu a potem czytasz forum a tam misiu z czteroletnim stażem w służbie prawie w każdym poście podkreśla, że podwyżki należą się tylko funkcjonariuszom...
 
Wielką krzywdę zrobiono funkcjonariuszom ucywilnionym na siłę. Jednak prawdą jest też, że o swoje trzeba walczyć. Do wszystkich ucywilnionych i cywili, trzeba zapisać się do Celników.pl, w jedności siła. Nie można a nawet nie wypada tylko narzekać i być biernym. Moi drodzy, funkcjonariusze i cywile jadą na jednym wózku. Nie opluwajmy się na wzajem, mamy jednego wspólnego wroga. Członków Celnicy.pl jak pokazuje licznik jest 5005 członków, moje pytanie, gdzie reszta. Powinno być 40000, to wtedy będziemy siłą z którą nawet Ci którzy nas nie szanują będą musieli się liczyć. Pozdrawiam.
 
Wielką krzywdę zrobiono funkcjonariuszom ucywilnionym na siłę. Jednak prawdą jest też, że o swoje trzeba walczyć. Do wszystkich ucywilnionych i cywili, trzeba zapisać się do Celników.pl, w jedności siła. Nie można a nawet nie wypada tylko narzekać i być biernym. Moi drodzy, funkcjonariusze i cywile jadą na jednym wózku. Nie opluwajmy się na wzajem, mamy jednego wspólnego wroga. Członków Celnicy.pl jak pokazuje licznik jest 5005 członków, moje pytanie, gdzie reszta. Powinno być 40000, to wtedy będziemy siłą z którą nawet Ci którzy nas nie szanują będą musieli się liczyć. Pozdrawiam.

Dokładnie

Wielu zanudza na forum kiedy to, co z tym, a co mb na to, a co mf w tej sprawie

A ilu nie stać nawet na poparcie poprzez członkostwo w celnicy.pl
 
@rybka czy aby na pewno?

Nie fair zachowuje się ktoś, kto liczy że inni zrobią coś za niego i dla niego, kto np mądrzy się bez końca na forum nie będąc w celnicy.pl i nie utrzymując tego forum przez własne składki, kto czeka na podpowiedż prawną zz co ma zrobić w jakiejś sprawie, a nie pokrywa kosztów pomocy prawnej związku, kto liczy na skuteczność zz samemu nie wspierając go przez członkostwo

Takie osoby mówiąc wprost bezczelnie pasożytują na innych, którzy płacą składki

Pierwsze pytanie jakie powinieneś sobie mały zadać, to czy zz w którym jesteś godnie cię reprezentuje

Jeśli tak, to w nim działaj dla dobra ogółu i nie wtrącaj się w działania in zz

Jeśli nie, to go zmień i dalej jak wyżej

Milczeniem pominę twoje wcześniejsze zjadliwe, napastliwe i negatywnie mnie oceniające wcześniejsze posty

Nie znasz mnie w realu, na forum czytasz m.in. mnie od niedawna,,

W nogach śpisz i nic o mnie nie wiesz
 
Ostatnia edycja:
Wielką krzywdę zrobiono funkcjonariuszom ucywilnionym na siłę. Jednak prawdą jest też, że o swoje trzeba walczyć. Do wszystkich ucywilnionych i cywili, trzeba zapisać się do Celników.pl, w jedności siła..

Tak się składa, że jesteśmy członkami związku, jeszcze walczymy... chociaż mamy świadomość, że nasze sprawy jakby stały się marginalne. Oczywiście są jednostki, którym "szczęśliwym" zbiegiem okoliczności udało się wskoczyć w mundur, bez zbędnej weryfikacji/rekrutacji, wygranych wyroków w sądach etc. No cóż, układy.
 
Ostatnia edycja:
Tak się składa, że jesteśmy członkami związku, jeszcze walczymy... chociaż mamy świadomość, że nasze sprawy jakby stały się marginalne. Oczywiście są jednostki, którym "szczęśliwym" zbiegiem okoliczności udało się wskoczyć w mundur, bez zbędnej weryfikacji/rekrutacji, wygranych wyroków w sądach etc. No cóż, układy.

Dla mnie i dla wielu innych, w tym sławka, nie są marginalne

Całkowite wycofanie się z siłowego ucywilnienia dla wszystkich którzy chcieliby powrotu w mundur to jeden, i wcale nie marginalny, z postulatów

Nie ma zgody na arbitralny wybór, kto zasługuje na kontynuację służby a kto nie
 
Ostatnia edycja:
Dokładnie

Wielu zanudza na forum kiedy to, co z tym, a co mb na to, a co mf w tej sprawie

A ilu nie stać nawet na poparcie poprzez członkostwo w celnicy.pl

Tak się składa, że w służbie celnej jest kilka związków, może 10, może więcej.
Spora część moich współpracowników należy właśnie do tych innych związków, które to podpis złożyły pod pseudo porozumieniem.
Co więcej spora część jest związkowo bierna, to znaczy sprawy związkowe ich nie interesują.
Ja wybrałem celników i zrobiłem to z pełną świadomością, ale od innych nie można wymagać by nasz związek popierały.
Co najwyżej można oto zabiegać, co zresztą czynię.
 
Back
Do góry