• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2019

Z tego co mi wiadomo porozumienie w treści jest b.podobne do porozumień w Białymstoku, Olsztynie, Bydgoszczy itd. wszystkim 588 + dodatkowa podwyżka dla osób o dużym stażu.
 
najgłośniej zwykle krzyczą ci, którzy nie kiwnęli palcem w realu, często ich jedyną aktywnością są nie zamykające się usta.
nie dajmy się podzielić krytykantom związku Celników, to grubo szyta prowokacja lub zwykła ignorancja.
nikt nikogo nie zamierza ograbić, a kompromisy w poszczególnych regionach są różne - prędzej czy później d-ice przemówią ....
zobaczymy jakie są dyrektywy ze świętokrzyskiej.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
najgłośniej zwykle krzyczą ci, którzy nie kiwnęli palcem w realu, często ich jedyną aktywnością są nie zamykające się usta.
nie dajmy się podzielić krytykantom związku Celników, to grubo szyta prowokacja lub zwykła ignorancja.
nikt nikogo nie zamierza ograbić, a kompromisy w poszczególnych regionach są różne - prędzej czy później d-ice przemówią ....
zobaczymy jakie są dyrektywy ze świętokrzyskiej.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !

Kto przemówi? Na tym forum ma przemówić ZZ celnicy.pl.
 
przeczytaj jeszcze raz na spokojnie i ze zrozumieniem.
to nie związkowcy dają podwyżki .... czy coś przespaliśmy ?

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
"ROZMOWY" W KATOWICKIEJ IAS

Pozwalam sobie wkleić dwa cytaty - komentarze z "bliźniaczej" strony, "artykułu" >>Komunikat<< (też warto przeczytać).

Osoby nieprzychylne tamtemu forum proszę o wyrozumiałość, gdyż sprawa dotyczy także celników.



Czy to prawda, że jutro, w związku z utrudnianiem działalności związkowej i stosowaniu metod rodem z wczesnego PRL, pod siedzibą IAS Katowice ma się pojawić ekipa z Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ "Solidarność" w odblaskowych kamizelkach? Czy to prawda, że o pikiecie mają być powiadomione media? Czy to prawda, że taczka już gotowa, a i jakaś opona się znajdzie? Ja tylko pytam...

Podobno inne związki zawodowe działające w IAS Katowice chcą dołączyć do akcji, gdyż Pan Dyrektor dalej idzie w zaparte i zaprasza do pokoju zwierzeń 1 na 1. Czy spotkaliście się kiedyś z takimi metodami? Czy słyszeliście żeby jakiś minister spotykał się 1 na 1 ze związkowcami w osobnym pokoju? Ja bym nie weszła, bałabym się. Jak ktoś się zdecyduje wejść niech nagrywa rozmowę! Koniecznie.
 
przeczytaj jeszcze raz na spokojnie i ze zrozumieniem.
to nie związkowcy dają podwyżki .... czy coś przespaliśmy ?

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
aquirre, jak na każdym forum internetowym tutaj też dużo osób ma niestety problemy ze zrozumieniem treści i chyba należy się z tym pogodzić, bo jak wskazuje rys historyczny zmienić się tego nie da i szkoda sobie psuć nerwy.

Duża rzesza osób jest tutaj jedynie po to, żeby wirtualnie zaistnieć, nieważne w jaki sposób...
 
Oczywiście

Autorów i ich wpisy należy również oceniać przez ich staż na forum, aktywność oraz język wpisów

Nic nie zarzucając zmotywowanemu naturalna jest ostrożność wobec wpisów usera od kilkunastu dni, wypowiadającego się w imieniu "granicy", oraz wysuwającemu nie tylko postulaty ale wręcz żądania wobec celników.pl
 
Oczywiście

Autorów i ich wpisy należy również oceniać przez ich staż na forum, aktywność oraz język wpisów

Nic nie zarzucając zmotywowanemu naturalna jest ostrożność wobec wpisów usera od kilkunastu dni, wypowiadającego się w imieniu "granicy", oraz wysuwającemu nie tylko postulaty ale wręcz żądania wobec celników.pl
Jesztem członkiem zz od początku istnienia wymienionego. Nie wysuwam żądań. Proszę tylko o informację co zgodnie z porozumieniem w Lublinie zostanie odliczone od podwyżki. To że 2.3 inflacyjnego jasne i co jeszcze? Czy np dodatek kontrolerski. Bardzo serdecznie proszę osoby funkcyjne które wiedzą co wynegocjowały o napisanie na forum co zostanie odliczone. Zaoszczędzi to niepotrzebnych plotek i niesnastek. Z góry bardzo dziękuję.
 
Katowicki DIAS, ze względu na brak jednolitego stanowiska 16 organizacji izbowych, podjął decyzję o przyznaniu ludziom podwyżek, zgodnie z wolą większości (chyba 13) z nich "równo brutto na zasadnicze" ("starzy" - ok.+15, "młodzi" - ok.- 80). Z uwagi na obecną datę, uprzedził o przesunięciu terminu wypłat do połowy przyszłego miesiąca.
 
Ostatnia edycja:
Na stronie intranetowej IAS Lublin w zakładce sprawy pracownicze/związki zawodowe/zzcpl jest komunikat celników pl i tekst porozumienia. Odnośnie dodatku kontrolerskiego to jako taki nie pomniejsza on kwoty podwyżki (655). W jej wysokość wchodzi wyłącznie różnica m-dzy kwotą wypłaconą w styczniu 2019 a grudniu 2018 czyli osób pełniących służbę w oc granicznych 7 zł. Ryzyko utrty z podwyżki tej kwoty tj. 7 złotych będzie wyłącznie wtedy, kiedy osobę z dodatkiem przeniosą do komórki, gdzie takiego dodatku nie ma i zdarzy się to w bieżącym roku - od przyszłego roku dodatki mają byc określone kwotowo.
 
Katowicki DIAS, ze względu na brak jednolitego stanowiska 16 organizacji izbowych, podjął decyzję o przyznaniu ludziom podwyżek, zgodnie z wolą większości (chyba 13) z nich "równo brutto" ("starzy" - ok.+15, "młodzi" - ok.- 80). Z uwagi na obecną datę, uprzedził o przesunięciu terminu wypłat do połowy przyszłego miesiąca.

Cat, co Ty? Zgodnie z wolą większości tj. równo na zasadnicze, a nie równo brutto (co do wyliczeń Ok). Zatem tak jak chciała Solidarność i inne związki skarbowe.
 
Ostatnia edycja:
Czy jest tu ktoś kto powiedziałby jak wygląda sytuacja w Rzeszowie. Proszę nie odsyłać mnie do zz. Kołaczemy do nich bez skutecznie. Dotyczy to wszystkich zz.
 
Wybacz @bing, czy ja napisałem inaczej? Jeśli tak, to wszystko mi się "pozajączkowało" i dałem plamę!

ps
Wydaje mi się jednak, że "na zasadnicze", także liczone jest brutto.
Dlatego dla pewności podałem różnice w nawiasie.
 
Ostatnia edycja:
Oczywiście brutto. Lecz przyjęło się mówić o podziale kwoty 655 na dwa sposoby „równo brutto” i „równo na zasadnicze” . Chciałam tylko uściślić, by ktoś kto to czyta nie zrozumiał tego źle. W Katowicach podzielono „równo na zasadnicze”
 
Projekt podwyżek Służby Więziennej

Projekt podwyżek Służby Więziennej już na stronach Rządowego Centrum Legislacji.
Jak czytamy w projekcie, "zmiany polegają na zmianie mnożników przeciętnego uposażenia stanowiącego uposażenie zasadnicze funkcjonariuszy, co w konsekwencji będzie skutkować podwyżką stawek uposażenia zasadniczego o kwotę 520 złotych na stanowiskach zaszeregowanych w grupie od 2 do 39". Pierwsza grupa zaszeregowania pozostaje na niezmienionym poziomie. Podwyżka uposażenia zasadniczego spowoduje też wzrost wydatków z tytułu dodatku za wysługę lat. Co za tym idzie, łącznie uposażenie zasadnicze, razem z dodatkiem za wysługę lat, wzrośnie przeciętnie o 604 złote brutto na etat. Brakujące 51 złotych to kwota wynikająca ze wzrostu nagrody rocznej, czyli tzw. trzynastki.

źródło : https://www.infosecurity24.pl/projekt-podwyzek-sw-juz-na-rcl-jak-wyglada-tabela-mnoznikow
 
Szanowna @bing. Sęk w tym, iż w kwintesencji podałem sprawę łatwiej do zrozumienia.
Zwróć uwagę (absolutnie się nie "czepiam"), że
- de facto - "równo na zasadnicze", nie oznacza "po równo"!

 
Na stronie intranetowej IAS Lublin w zakładce sprawy pracownicze/związki zawodowe/zzcpl jest komunikat celników pl i tekst porozumienia. Odnośnie dodatku kontrolerskiegokiako taki nie pomniejsza on kwoty podwyżki (655). W jej wysokość wchodzi wyłącznie różnica m-dzy kwotą wypłaconą w styczniu 2019 a grudniu 2018 czyli osób pełniących służbę w oc granicznych 7 zł. Ryzyko utrty z podwyżki tej kwoty tj. 7 złotych będzie wyłącznie wtedy, kiedy osobę z dodatkiem przeniosą do komórki, gdzie takiego dodatku nie ma i zdarzy się to w bieżącym roku - od przyszłego roku dodatki mają byc określone kwotowo.

Horacy czy jesteś tego pewny?? Dzisiaj w pracy wśród funtów pojawiła się opinią podobno potwierdzona,że to co napisałeś tak interpretowana na wczoraj. Dzisiaj zaś interpretują inaczej jeśli chodzi o dodatek kontrolerski czy graniczny. Dlatego bardzo prosiłem o to aby ktoś z zarządu celnicy pl na forum odniósł się do opisanej sytuacji celem rozwiązania wątpliwości wśród członków zz. Mamy nadzieję że się doczekamy faktów co do wynegocjonowanego porozumienia. Dziękuję bardzo.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry