• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2019

Słusznie. Dodane na mocy ustawy z 05.07.2018 r. o zm. ustawy o związkach zawodowych oraz niektórych innych ustaw.
Zatem jak organizacje reprezentatywne nie przedstawią wspólnego stanowiska, to ostateczna decyzja powinna należeć do pracodawcy, po rozpatrzeniu stanowisk zz.
W poszczególnych izbach nie ma zbyt dużo reprezentatywnych organizacji, bo większość to małe związki przy urzędach skarbowych,które nie spełniają wymogów ustawowych, więc nie powinno być problemu ze stanowiskiem związku reprezentatywnego.
 
Piszcie jaka jest historia choroby odnośnie podwyżek w kolejnych JASach. Wszyscy czekamy na podwyżki i chcemy wiedziedzieć co się dzieje i kto miesza " w robocie".
 
Wypowiedzi przedmówców koncentrują się na wskazaniu winnego w opóźnieniu wypłaty podwyżek, na które to wszyscy czekamy.
Zatem spróbuję odpowiedzi na to pytanie: SC-S jest służbą o zasięgu ogólnokrajowym, ale co z tego, skoro funkcjonariusze podlegają 16 DIAS, szefowi KAS i Ministrowi Finansów. Do tego w KAS działa ok. 20 organizacji związkowych. W tej sytuacji MUSI być chaos i nie sposób WSKAZAĆ jednego winnego. Winna jest NIEWYDOLNA STRUKTURA, gdyż nie ma JEDNEGO podmiotu decyzyjnego.
Przeciwnie w Policji jest jedna osoba decyzyjna w randze ministra i jeden związek skupiający funkcjonariuszy. Dzięki temu struktura jest przejrzysta, ułatwia podjęcie decyzji, a podwyżki zostały wypłacone.

Piszcie jaka jest historia choroby odnośnie podwyżek w kolejnych JASach. Wszyscy czekamy na podwyżki i chcemy wiedziedzieć co się dzieje i kto miesza " w robocie".

Udzieliłem odpowiedzi na Twoje pytania. Pozwolę sobie powtórzyć.
Cyt. "Wypowiedzi przedmówców koncentrują się na wskazaniu winnego w opóźnieniu wypłaty podwyżek, na które to wszyscy czekamy. Zatem spróbuję odpowiedzi na to pytanie: SC-S jest służbą o zasięgu ogólnokrajowym, ale co z tego, skoro funkcjonariusze podlegają 16 DIAS, szefowi KAS i Ministrowi Finansów. Do tego w KAS działa ok. 20 organizacji związkowych. W tej sytuacji MUSI być chaos i nie sposób WSKAZAĆ jednego winnego. Winna jest NIEWYDOLNA STRUKTURA (...)".
 
Jaka struktóra? Pieniądze są podobno przelane do jasów. Kto negocjuje i jakie stanowisko prezentuje? Związki z nazwą jakie? Dyrektor, księgowa, kadrowa jakie? Chyba to dla Ciebie jasne?
 
Yogi

Napisałem ci już że to błędne założenie

W ogóle trochę dystansu i spokoju

Odpowiedzcie sobie w czyjej dyspozycji jest kasa?

Czy musi być uzgodniona za zz?

Nie uzgadniana ale uzgodniona?

Wszystko poza tym to wymówki i zrzucanie winy na cygana...
 
W IAS Lublin wczoraj i dzisiaj masowe awanse. I tu skucha: wielu starszych rachmistrzów nie ma kursu aspiranckiego i nie można ich awansować.
 
Pod ścianą jest wielu st rachmistrzów bez kursów.
Najrozsądniej byłoby zlikwidować w ustawie obowiązek ukończenia kursu aspiranckiego. Kurs ten niczego nie wnosi, raczej nikt nie zdobywa tam nowej tajemnej wiedzy. Są organizowane tylko po to, żeby ośrodki szkoleniowe i wykładowcy mogli zarobić.
Możnaby też kurs aspirancki zastąpić kursem w Atenie, bo w ustawie nie doprecyzowano jak ma taki kurs wyglądać. To w zupełności by wystarczyło.
 
W ias lb kolejny raz chcą wycycjac młodSzych

W IAS Lublin wczoraj i dzisiaj masowe awanse. I tu skucha: wielu starszych rachmistrzów nie ma kursu aspiranckiego i nie można ich awansować.

Czy macie jakies pewne potwierdzone informacje? Jestem na dluzszym wolnym i chetnie dowiedzialabym sie co tam slychac zamiast czytac jakies ogolniki...
 
Napisał/a TOSIA "W ias lb kolejny raz chcą wycycjac młodSzych"

To zależy z czyjej perspektywy na to patrzeć. Masz na myśli pewnie uwzglednianie lub nie dodatku stażowego.
Pamiętaj, że "starzy" zapracowali sobie na ten dodatek. Jak dosłużysz tyle lat co starsi f-sze to w perspektywie czasu Twoja podwyżka dorówna do starszych. No ale cóż młodzież dzisiaj niecierpliwa.
Nie byłoby sporów gdyby MF od początku wyraźnie określił, że podwyżka dotyczy uposażenia zasadniczego, a kto ma jakie pochodne od tego to już jego sprawa.

Patrząc z perspektywy "starych" żądania młodych są próbą odebrania im pieniędzy, bo wg tej logiki wzrost uposażenia zasadniczego młodziaka byłoby o ok 100 zł wyższe niż f-sza z 25% dodatkiem stażowym
 
To troche matematyki bo niektorzy maja problemy z liczeniem %. Podwyzka miala wynosic 655 brutto /funkcjonariusza bez wzgledu na staz. To szanowny kolego jak masz 20% wiecej dodatku stazowego to logiczne zeby dostac jednakowa podwyzke z Tosia (czyli 655 Brutto) musisz na podstawie dostac mniej i wtedy podwyzka bedzie na PICIE taka sama dla kazdego. A tak bedzie jeszcze wieksza przepasc miedzy starymi a mlodymi.
 
Cr7

No to teraz trochę matematyki

A ile tegorocznej podwyżki za 10 lat będzie miała tosia a ile ten, co ma dziś 20%?
 
Tak jest w policji ale u nas ktoś uznał że zrobi to lepiej

Tak jak z awansami

Czekam 5 lat, i teraz jak muszą mi go dać, ale wliczą w podwyżkę 655

Tego w policji nie wymyślili
 
Przeczytałem odpowiedź. Wynika z niej, przynajmniej tak mi się wydaje, że powinnyśmy dostać i 2,3% i 655 zł jako dwie niezależne podwyżki.
 
Tak jest w policji ale u nas ktoś uznał że zrobi to lepiej

Tak jak z awansami

Czekam 5 lat, i teraz jak muszą mi go dać, ale wliczą w podwyżkę 655

Tego w policji nie wymyślili

Czytałem, że w Policji podwyżki były nieznacznie zróżnicowane. 655 dostał ten, kto miał staż 12 lat, młodsi nieco mniej, starsi nieco więcej. Czy ktoś zna szczegóły?
 
Back
Do góry