• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2019

Z tymi awansami to różnie może być. Ja się zgłosiłem, ale podobno jest jakieś ograniczenie liczby chętnych funków. To fakt, że biorąc awans troszeczkę tracimy, myślę jednak, iż powinna to być suwerenna decyzja funkcjonariusza.

I dyrektorzy zaoszczędzą, niech mają, swetry w romby szybko się wycierają :)
 
Nie doczytałeś :
"Ponadto proponujemy, iż z grupy objętej tymi awansami należy wyłączyć osoby,
którym w przeciągu najbliższego roku mija 5 lat od ostatniego awansu w stopniu i powinny
zostać awansowane w terminie wrześniowym, z oddzielnych środków zapewnionych na
awanse przez DIAS. Dodatkowo proponujemy również wyłączenie osób z 4-letnim stażem
i awansowanie ich w w/w terminie."

Pomijając powyższe, to trochę mało szczegółów jest podane. Co to są za środki? Czy awanse będą pomniejszać obiecane kwoty 655 brutto? Czy będą to awanse z zupełnie innej puli środków ?

Z drugiej strony, to powinno się zmienić całkowicie politykę awansowania i kwoty za jeden awans. 50 zł brutto to jawny żart. Zakładając nawet pensję minimalną 3050 brutto, to stażowe po 2 latach to 61zł brutto. W ciągu 5 lat to 152,5 zł brutto = 3 awanse w normalnym trybie!
To ja wam wszystkim serdecznie dziękuję za takie docenienie i pocałujcie mnie w dupę, jeśli mam jeszcze być komuś "wdzięczny" za wpisanie mnie na listę awansową.


Nie ma co się dziwić, przecież to prosta arytmetyka. MF musi przekazać kwotę całkowitą, czyli 655zł x ilość etatów. Kwota, która zostanie po uzgodnieniach z ZZ i nie zostanie wypłacona od razu, powiększy fundusz płac i prędzej czy później trafi do funkcjonariuszy, czy to w formie nagród "z oszczędności", czy to w formie awansów.


To jest tylko życzenie, a kalkulacje robi się odliczjąc awanse
 
Gutek, jutro będzie spotkanie 3 związków z DIAS i zobaczymy jaka będzie konkretna propozycja Dyrektora i jak się do niej odnoszą inne związki.

Uważam, że naszym obowiązkiem było zadbanie, żeby zasady ogólne nie wyłączyły jak największej grupy funkcjonariuszy i o przygotowanie możliwości awansu na lata następne.

Wyrażamy zadowolenie, bo po wielu latach nasi przełożeni tu w województwie i MF podobno dostrzegają rozbieżności między naszymi stopniami i tymi w innych służbach i tak jak napisałem w tym piśmie mam nadzieję, że ten proces awansowania będzie trwały, bo jednokrotne "tąpnięcie" nie ma sensu.

Chciałbym też podkreślić, że awanse są dobrowolne i jak sobie go nie życzysz to go nie dostaniesz, ale nie ograniczajmy tego wyboru tym którzy chcą awansu!

Ja zbieram wszystkie wasze opinie i propozycje i zawsze biorę je pod uwagę przedstawiając nasze stanowisko! Jeśli masz jakieś uwagi do naszych pism, czy propozycje o co jeszcze powinniśmy zadbać, to proszę o kontakt, ze mną, z którymś z moich zastępców, czy z kimś odpowiedzialnym z Koła to Ci będą wyjaśniać nasze intencje i rozwiewać wątpliwości.

Jakie dobrowolne awanse?

Ja nie chcę teraz po 5 latach awansu, który miałby być sfinansowany w ramach podwyżki

I nic

Przełożony składa wniosek bez mojej zgody a dias klepie

Nie mamy pana płaszcza i co nam pan zrobisz?
 
proponujemy, iż z grupy objętej tymi awansami należy wyłączyć osoby,
którym w przeciągu najbliższego roku mija 5 lat od ostatniego awansu w stopniu i powinny

Ach to, masz rację. Myślałem, że odnosisz się do drugiej części mojej wypowiedzi. W tym przypadku adresatem powinien być twórca pisma.
 
Całe te negocjacje i dogadwanki są bez sensu w sytuacji, kiedy MF określiło dość sztywno warunki i dało wąsie ramy do manewru, które właściwie sprowadzają się do ewentualnych decyzji komu nie dać albo dać dużo mniej, żeby innym dać symbolicznie więcej na zasadzie "dla zasady". Wiadomo, że piramida wieku w KAS jest jaka jest i każda próba docenienia doświadczonych skończy się zabieraniem młodym. Pytanie czy jest sens to robić dla 20 zł i jaki to daje obraz środowiska naszego. Nikt nie wynegocjuje teraz większych podwyżek niż owe 655 średnio na łebka z uwzględnieniem w tym, 2,3% i FN i trzynastki.

Druga sprawa, że gadka, że wypłaty w marcu to ściema żeby zmotywować związki do szybkiego działania i pokazać pracownikom, że co złego to nie my. jak pisałem wcześniej ostateczna kwota jaką będą potrzebowały izby na podwyżki zależeć będzie od tego jak ostatecznie rozłożą się podwyżki na cywili i funkcjonariuszy, bo cywile mają duże brutto a celnicy nie. I nie jest tak, że mf da kasę do podziału na zasadzie ilość głów razy 655, bo do każdego pracownika trzeb a dołożyć do dużego brutto, a to zależy już od tego ile kto faktycznie dostaje - skoro ministerstwo przyjęło do wiadomości że związki dorzucą swoje regulacje to znaczy, że godzi się na to, że ostateczna kwota będzie zależeć od podpisanych angaży. Nie wyobrażam sobie, że nasze młyny watykańskie prześlą informację zwrotną do mf w ciągu 3 tygodni i jeszcze mf zdąży w drugą stronę to zatwierdzić, a izby podpisać papiery i wypłacić.
 
Ostatnia edycja:
U nas bez porozumienia. Dyrekcja okopała się na przygotowanym wcześniej stanowisku i jest głucha ( przynajmniej na razie ) na argumentację naszych przedstawicieli ( w tym także celników ).
 
Jakie dobrowolne awanse?

Ja nie chcę teraz po 5 latach awansu, który miałby być sfinansowany w ramach podwyżki

I nic

Przełożony składa wniosek bez mojej zgody a dias klepie

Nie mamy pana płaszcza i co nam pan zrobisz?
Podbijam, czy dias może na siłę funka awansować ?

Zresztą my tu kwęku, pierdu, a Pan Przew nadal poza służbą... Podwyżki, emki a Przew nie dostanie, oślepliśmy troszkę wstyd, ja się wstydzę.... Przew dla nas oddał wszystko co miał, my dla niego nie zrobiliśmy nic... może, kurcze, chociaż jakiś medal ufundujemy ?
 
Ostatnia edycja:
Podbijam, czy dias może na siłę funka awansować ?

Zresztą my tu kwęku, pierdu, a Pan Przew nadal poza służbą... Podwyżki, emki a Przew nie dostanie, oślepliśmy troszkę wstyd, ja się wstydzę.... Przew dla nas oddał wszystko co miał, my dla niego nie zrobiliśmy nic... może, kurcze, chociaż jakiś medal ufundujemy ?

Oczywiście

A gdzie jest mowa o tym że za zgodą?

Nie ma więc i zgoda niepotrzebna
 
Zaplanowane spotkanie odwołane w Katowicach

U nas bez porozumienia. Dyrekcja okopała się na przygotowanym wcześniej stanowisku i jest głucha ( przynajmniej na razie ) na argumentację naszych przedstawicieli ( w tym także celników ).

Zaplanowane już dawno spotkanie wszystkich zz z Dyrektorem IAS w Katowicach na 8.03, którego głównym celem miało być wypracowanie wspólnego stanowiska w sprawie podziału podwyżek, dzisiaj zostało odwołane. Przyczyna, zz skarbowców nie pasuje termin. Nowego w piśmie nie podano. I co tym razem i kto blokuje.
 
Zaplanowane już dawno spotkanie wszystkich zz z Dyrektorem IAS w Katowicach na 8.03, którego głównym celem miało być wypracowanie wspólnego stanowiska w sprawie podziału podwyżek, dzisiaj zostało odwołane. Przyczyna, zz skarbowców nie pasuje termin. Nowego w piśmie nie podano. I co tym razem i kto blokuje.

Nie tyle istotne KTO "blokuje", co jaka jest faktycznie przyczyna nagłego nie pasowania terminu i KOMU jest to "na rękę" ...
 
Zaplanowane już dawno spotkanie wszystkich zz z Dyrektorem IAS w Katowicach na 8.03, którego głównym celem miało być wypracowanie wspólnego stanowiska w sprawie podziału podwyżek, dzisiaj zostało odwołane. Przyczyna, zz skarbowców nie pasuje termin. Nowego w piśmie nie podano. I co tym razem i kto blokuje.
To na Śląsku macie tylko jeden zz skarbowców? Jeżeli tak, to chwała im za jedność. U nas związków skarbowców jest przynajmniej kilkanaście ( pozostałość po czasach gdy pracodawcą był NUS ), ale związkowa reprezentacja szła na spotkanie z DIAS-em z uzgodnionym stanowiskiem. Tyle, że stanowisko dyrektora w tej kwestii ( które wzorem Szefa KAS z pamiętnych listopadowych "negocjacji" czekało w wersji gotowej do podpisania ) było całkowicie odmienne od stanowiska strony związkowej.

A bez znajomości przyczyn takiego a nie innego postępowania związków skarbowców ze Śląska, nie podejmę dokonać się jakiejkolwiek oceny.
 
Na forum skarbowców napisałam poniższy wpis, co skończyło się zablokowaniem mi konta. Widocznie prawda zabolała te quasizwiązki skarbowców.

Należy powiedzieć wprost, że strona związkowa oszukała nas i zarazem ministerstwo. Przecież w listopadowym porozumieniu jasno zobowiązała się do nie negocjowania tamtych ustaleń. Tymczasem okazuje się, że nie tylko negocjuje, ale dodatkowo proponuje inne kwoty podwyżek niż ustalono w porozumieniu na szczeblu krajowym. W tym kontekście trudno się dziwić, że ludzie nie zapisują się do takich związków, które są de facto antypracownicze. Przecież to się w głowie nie mieści, aby związek działał na niekorzyść pracownika, a tu mamy działania na rzecz tego, aby niektórzy pracownicy dostali mniej, mimo że centralne porozumienie jasno ustaliło równą kwotę!

Szef KAS chyba też ma dość tych działań zwiazków skarbowców i wydał list, aby nie blokowały podpisywania porozumień.
 
Czy, ktoś słyszał, że jest pomysł powstania Zespołu ds. monitorowania zapisów porozumienia w sprawie podwyżek? Chyba miałoby to rację bytu, w różnych IAS, różne zasady - w głowie się nie mieści!
 
Na forum skarbowców napisałam poniższy wpis, co skończyło się zablokowaniem mi konta. Widocznie prawda zabolała te quasizwiązki skarbowców. (...)
Nie pierwsza koleżanka ani z pewnością nie ostatnia. Jakby tak policzyć ilu Ludwiński zablokował/wyrzucił, to by z pewnością kilka setek by się odhaczyło.

A "forum skarbowców" to mocno przeszacowane stwierdzenie. To jest strona propisowskiego pseudozwiązku udostępniajacego platformę w celach siania propagandy według jedynej słusznej linii partyjno/światopoglądowej.

Szef KAS chyba też ma dość tych działań zwiazków skarbowców i wydał list, aby nie blokowały podpisywania porozumień.
Szef KAS to akurat najlepiej dba tylko o siebie...
 
Back
Do góry