• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2019

Gdyby faktycznie była ta kasa na podwyżki, to ja oficjalnie ogłaszam, że "głęboko" mam owe 14,58 (brutto?!) złotych więcej.

Tylko dla ścisłości zwracam jednak uwagę, że pracownikom/funkcjonariuszom z dodatkiem stażowym poniżej 20/25%, automatycznie będzie on rósł każdego roku (aż do osiągnięcia 20/25%), a mnie (i posiadającym max) już nie.
DIAS oraz dwa ZZ uważają, iż jego opcja jest sprawiedliwa i teoretycznie (matematycznie) tak jest. Tyle, że w tym roku! Potem dodatek stażowy "młodych" - tak czy siak będzie rósł i niebawem przekroczy ewentualną, pierwotną różnicę.

Wszystkim nigdy się nie dogodzi i rozumiem spór pomiędzy związkowcami, bo należy wybrać którąś część ludzi.
Trzeba wydać salomonowy wyrok, który bez względu na wybór, znów będzie dzielił środowisko i faktycznie w żadnej opcji NIE BĘDZIE SPRAWIEDLIWY! Dlatego ponowię propozycję dla związkowców - chcecie SPRAWIEDLIWIE - przemyślcie formę "stałego dodatku urzędniczego" o którym pisałem wcześniej i "zakręćcie się" zdecydowanie wokół jego stworzenia (ogólno-krajowo), a będzie SPRAWIEDLIWIE - CO DO GROSZA!

Na wstępie zaznaczę dwie kwestie.
Pierwsza - że sprawiedliwość to pojęcie względne.
Druga - jak przedmówca mam maksymalny dodatek stażowy.
Zgodzę się, że przepychanki o 15 zł brutto nie mają sensu.
Uważam, że najlepszym rozwiązaniem jest taki sam podział jak w Policji.
Szybka kasa, ma podwójną wartość!
 
Na wstępie zaznaczę dwie kwestie.
Pierwsza - że sprawiedliwość to pojęcie względne.
Druga - jak przedmówca mam maksymalny dodatek stażowy.
Zgodzę się, że przepychanki o 15 zł brutto nie mają sensu.
Uważam, że najlepszym rozwiązaniem jest taki sam podział jak w Policji.
Szybka kasa, ma podwójną wartość!

Rozmawiałem z Policjantami i nie dostali po równo.
 
...
...
Szybka kasa, ma podwójną wartość!

W tym rzecz, misiu kolorowy, że tu nie ma szans na "szybką kasę"!
Co istotne - nie ma tu znaczenia podpisanie bądź nie, jakiegoś "izbowego porozumienia", nawet przez wszystkie związki.
Cofnij się nieco w postach tego tematu i przeczytaj uważnie co Sławek napisał o Opolu: drugi kwartał nie wchodzi w rachubę!
Trzeci kwartał, to już wybory i ... na prawdę - to trzeba tłumaczyć ?!
 
@rybka a ja wiem, że II kwartał jest realny do wypłaty podwyżek. Tylko trochę Panie i Panowie Związkowcy muszą szybciej prowadzić te rozmowy.
 
@rybka a ja wiem, że II kwartał jest realny do wypłaty podwyżek. Tylko trochę Panie i Panowie Związkowcy muszą szybciej prowadzić te rozmowy.

WIESZ?! Skądże taka wiedza?

Masz jakieś konkretne podstawy ku temu, by przekonać mnie (i nie tylko), że ta kasa jest realna, a jej nagłe pojawienie się "znikąd" nie polega wyłącznie na "chciejstwie" i to niekoniecznie związków zawodowych??
Chętnie się czegoś nowego dla mnie dowiem.
 
W tym rzecz, misiu kolorowy, że tu nie ma szans na "szybką kasę"!
Co istotne - nie ma tu znaczenia podpisanie bądź nie, jakiegoś "izbowego porozumienia", nawet przez wszystkie związki.
Cofnij się nieco w postach tego tematu i przeczytaj uważnie co Sławek napisał o Opolu: drugi kwartał nie wchodzi w rachubę!
Trzeci kwartał, to już wybory i ... na prawdę - to trzeba tłumaczyć ?!

Myślę, że się mylisz. Przemawiają za tym następujące argumenty:
Po pierwsze jest nas 65 tys. i nie sądzę, żeby sobie z nas żarty robili. Jesteśmy zbyt licznym elektoratem.
Po drugie we wszystkich służbach mundurowych z założenia są te same zasady. Weź pod uwagę chociażby uzasadnienie ustawy o emeryturach mundurowych. Wszyscy podwyżki dostali w tej samej wysokości. Kolej na nas, choć niestety zaczekamy z tym do 3 kwartału.
Po trzecie nie ma realnych szans na zmianę rządu po wyborach. Rządzący zdają sobie z tego sprawę. Poczytaj sondaże.
A teraz kolej na Twoje argumenty ...
 
Myślę, że się mylisz.
...
A teraz kolej na Twoje argumenty ...

Ja już jestem stary, misiu kolorowy i mam pełną świadomość różnicy w mentalności ludzi z lat 80-tych ubiegłego wieku i obecnie. Dlatego wiem, że nie da się wnioskować na tamtych zasadach, o czym Ty zdajesz się zapominać.
Weź także pod uwagę, że ja raczej "prorokuję", a nie przekonuję, nie mam więc ochoty na tłumaczenie Ci, DLACZEGO myślę tak, a nie inaczej. Mam swoje powody, a ponieważ jeszcze mi wolno, to piszę, co myślę.
By jednak nie być "niegrzecznym" i odpowiedzieć na Twoją "merytorykę", przytoczę poniżej moje (subiektywne) "widzenie" Twoich przemyśleń - ważne - bez oceny ich znaczenia czy prawdopodobieństwa.

Po pierwsze jest nas 65 tys. - Polaków w kraju trzydzieści parę milionów.

Po drugie we wszystkich służbach mundurowych z założenia są te same zasady - "z założenia", to SC-S traktuje się absolutnie inaczej (vide - "porozumienie").

Wszyscy podwyżki dostali w tej samej wysokości - wiem, że to nieprawda (popytaj policjantów).

Po trzecie nie ma realnych szans na zmianę rządu po wyborach - nawet jeśli, to co z tego?
Rządzący zdają sobie sprawę także z tego, że na trzecią kadencję, to już raczej szans nie będzie, jeśli więc się utrzymają na drugą, nie będą mieli nic do stracenia.
Wtedy dopiero zrozumiesz, co oznacza powiedzenie - "hulaj dusza, piekła nie ma" ...
 
A ja wierzę że nie ma, z całą moją ogromną sympatią dla Rybki, ale zakładać się nie będę :).
 
I własnie czytając posty Rybki stwierdzam że to są ludzie którym chyba dobrze jest jak jest ... więc wnioskuję że czas chyba na emeryturę... A czas dać szansę takim ludziom jak Yogi .... Bez urazu dla Ciebie Rybko .... Ale to co było w latach 80 to co innego a terazniejszość jest troszkę inna. I zgodzę się z Yogim że jeśli ci co są zostaną u władzy to 3 kwartał jest bardzo możliwy. Ale jak to się mówi ... czas Wilka w stadzie przemija i watahę przejmują młodsi .... Bez Urazy dla nikogo ale Młodzi są dobrej myśli i sami gdy startowaliśmy do naboru podpisywaliśmy się pod różnymi postulatami P. Sławka.

A co do tego pisma to ... może i "polecą" na mnie bluzgi ... czy inne kosmetyczne słowa ale myślę że dyrektor powinien zgłosić do MF że z mocy art. on da podwyżki. Tylko że dla funków powyżej tych 15 lat służby należy się więcej ( moim zdaniem powinna to być kwota w ok. 600 zł. a tych oniżej 15 lat ( + nowo przyjęci) od 500 do 530 zł na rękę. I Tyle w Temacie Podwyżek.
 
Ja już jestem stary, misiu kolorowy i mam pełną świadomość różnicy w mentalności ludzi z lat 80-tych ubiegłego wieku i obecnie. Dlatego wiem, że nie da się wnioskować na tamtych zasadach, o czym Ty zdajesz się zapominać.
Weź także pod uwagę, że ja raczej "prorokuję", a nie przekonuję, nie mam więc ochoty na tłumaczenie Ci, DLACZEGO myślę tak, a nie inaczej. Mam swoje powody, a ponieważ jeszcze mi wolno, to piszę, co myślę.
By jednak nie być "niegrzecznym" i odpowiedzieć na Twoją "merytorykę", przytoczę poniżej moje (subiektywne) "widzenie" Twoich przemyśleń - ważne - bez oceny ich znaczenia czy prawdopodobieństwa.

Po pierwsze jest nas 65 tys. - Polaków w kraju trzydzieści parę milionów.

Po drugie we wszystkich służbach mundurowych z założenia są te same zasady - "z założenia", to SC-S traktuje się absolutnie inaczej (vide - "porozumienie").

Wszyscy podwyżki dostali w tej samej wysokości - wiem, że to nieprawda (popytaj policjantów).

Po trzecie nie ma realnych szans na zmianę rządu po wyborach - nawet jeśli, to co z tego?
Rządzący zdają sobie sprawę także z tego, że na trzecią kadencję, to już raczej szans nie będzie, jeśli więc się utrzymają na drugą, nie będą mieli nic do stracenia.
Wtedy dopiero zrozumiesz, co oznacza powiedzenie - "hulaj dusza, piekła nie ma" ...

Brawo - samo sedno

A ja podobnie jak rybka czekam aż mały wyjaśni skąd on wie i wyprowadzi nas z błędnej oceny
 
I własnie czytając posty Rybki stwierdzam że to są ludzie którym chyba dobrze jest jak jest ... więc wnioskuję że czas chyba na emeryturę... A czas dać szansę takim ludziom jak Yogi .... Bez urazu dla Ciebie Rybko .... Ale to co było w latach 80 to co innego a terazniejszość jest troszkę inna. I zgodzę się z Yogim że jeśli ci co są zostaną u władzy to 3 kwartał jest bardzo możliwy. Ale jak to się mówi ... czas Wilka w stadzie przemija i watahę przejmują młodsi .... Bez Urazy dla nikogo ale Młodzi są dobrej myśli i sami gdy startowaliśmy do naboru podpisywaliśmy się pod różnymi postulatami P. Sławka.

A co do tego pisma to ... może i "polecą" na mnie bluzgi ... czy inne kosmetyczne słowa ale myślę że dyrektor powinien zgłosić do MF że z mocy art. on da podwyżki. Tylko że dla funków powyżej tych 15 lat służby należy się więcej ( moim zdaniem powinna to być kwota w ok. 600 zł. a tych oniżej 15 lat ( + nowo przyjęci) od 500 do 530 zł na rękę. I Tyle w Temacie Podwyżek.

Jeśli byłbyś jeszcze łaskawy podpowiedzieć dyrektorowi z mocy którego artykułu i której ustawy ma zgłosić do MF, że da podwyżki. Jeżeli podpowiesz jesteś mistrzem i przejmuj młody watahę. Problem jest taki, że inne służby mają zapisane podwyżki jako poprawki do budżetu, nasze mają być wygospodarowane w ramach przesunięć wewnątrz budżetu MF. Oni mieli realne pieniądze do wydania po podpisaniu ustawy budżetowej i je wypłacili. U nas muszą je "wygospodarować", tzn. zaoszczędzić np. na dodatkach kontrolerskich, remontach, papierze, wodzie itd. To musi potrwać i niestety nie ma na to artykułu. Jest rok wyborczy i min. Walczak obiecał, że będzie można powiedzieć "sprawdzam" więc miejmy nadzieję że uda się wygospodarować.
 
Jeśli byłbyś jeszcze łaskawy podpowiedzieć dyrektorowi z mocy którego artykułu i której ustawy ma zgłosić do MF, że da podwyżki. Jeżeli podpowiesz jesteś mistrzem i przejmuj młody watahę. .
Dokładnie i szacun dla Ciebie i przyjdź na spotkanie zz z dyrektorem :)
 
Że jestem pesymistą? Zgoda, o ile pesymista, to człowiek bazujący na doświadczeniu.
Przez dwadzieścia-kilka lat służby, przy KAŻDEJ "ruchawce" miałem nadzieję na to, co najlepsze.
To wystarczający czas, by znienawidzić polityków, gdyż ZAWSZE i WSZYSCY nas okłamywali. Doświadczyłem już, do czego potrafią się posunąć, w którym momencie oszukują i z dużym prawdopodobieństwem potrafię zgadnąć co oznacza ich dany ruch i do jakiego dążą. Dla mnie, to coś na zasadzie wielowymiarowych szachów, w których istnieją wprawdzie już wypracowane zagrywki i gambity, ale cała "sztuka" polega na tym, by zmylić wytrawnego gracza, wykonać ruch, którego się nie spodziewa, skupić jego uwagę w miejscu zupełnie innym, niż planowana "zagrywka".
Tak więc droga @bing jestem pesymistą.

@Yogi - misiu kolorowy, przez te wszystkie lata służby zawsze, przy każdej okazji, stawałem w pierwszym szeregu przeciw niesprawiedliwości. I choć bestialsko mnie poniżono odzierając z munduru, to w zeszłym roku również podjąłem protest jako jeden z pierwszych, namawiając do tego innych.

Już nie musi mi zależeć, już "koledzy" mnie nie poznają przechodząc obok, choć to w ich interesie "zawalczyłem". M.in. dlatego ja straciłem mundur, a oni spacerują umundurowani, pusząc się z pogardą przed głupkiem, poświęcającym siebie. Lecz jeśli znów się coś "wykluje", to mimo obecnie braku munduru, nie odpuszczę sobie w tym udziału, namawiając innych - tak mundurowych, jak i cywili.

Ja na prawdę - CHCĘ się mylić, CHCĘ nie mieć racji, CHCĘ być fałszywym "prorokiem" i oby tak właśnie było.

optymista vs pesymista.jpg
 
Stary, młody, młody, stary. Wciąż to teraz słyszę. Wszyscy młodzi jesteśmy i tyle.
 
Dokładnie i szacun dla Ciebie i przyjdź na spotkanie zz z dyrektorem :)

A niby w jakim celu. Wszelkie dyskusje w stylu +14 zł dla starych -30 zł dla młodych (albo odwrotnie) uważam za szkodnictwo i stratę czasu. Bez względu na sztandar związków, które to podnoszą. Nawet jeśli jest to mój ZZ. W interesie nas wszystkich jest jak najszybciej powiedzieć "sprawdzam", nawet przyjmując że DIAS obetnie 14 zł.
 
Back
Do góry