• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2019

To zwróć uwagę na coś takiego, skoro ma być 655 na osobę, ale MF daje furtkę do ustaleń, że ostatecznie na konkretne osoby może się różnić, czyli średnio 655 na osobę, a wiadomo, że funkcjonariusze z innych funduszy, cywile z innych, dodatki z jeszcze innych to żeby wiedzieć ile gdzie, trzeba zapytać izby, przy czym jest to jedynie kwestia podziału między poszczególne fundusze. Ale teraz najciekawsze w przypadku cywili jest tzw. duże brutto czyli potrzebne są środki na składki ZUS w części płaconej przez płatnika i od tego jak ostatecznie w danej izbie wyjdzie proporcja między funkcjonariuszami a cywilami to ostatecznie środków na podwyżki będzie potrzeb więcej lub mniej. Więcej będzie potrzeba jeśli np. wśród cywili wyjdzie średnio na osobę więcej niż 655 kosztem celników i odwrotnie mniej będzie trzeba jeśli średnio na celnika wyjdzie podwyżki więcej nić na cywila.

Trafnie zauważyłeś, że sprawa jest skomplikowana. Dlatego uparcie powtarzam, że powinniśmy skorzystać z już wypracowanych i wdrożonych wzorców z Policji. Po pierwsze w Policji związek mundurowych zawarł porozumienie dotyczące wyłącznie mundurowych. Dzięki temu wiadomo, kogo związek reprezentuje, a sytuacja jest przejrzysta. Po drugie kwestia podziału środków została ustalona na szczeblu centralnym, bez żadnych negocjacji w terenie. To umożliwiło szybką realizację porozumienia - w konsekwencji Policja już ma wypłacone podwyżki, a my mamy rękę w nocniku. Skoro zatem mamy odpowiedni przykład, w tym co do sposobu podziału podwyżek, zatem nie rozumiem dlaczego nie możemy z niego skorzystać.
 
Trafnie zauważyłeś, że sprawa jest skomplikowana. Dlatego uparcie powtarzam, że powinniśmy skorzystać z już wypracowanych i wdrożonych wzorców z Policji. Po pierwsze w Policji związek mundurowych zawarł porozumienie dotyczące wyłącznie mundurowych. Dzięki temu wiadomo, kogo związek reprezentuje, a sytuacja jest przejrzysta. Po drugie kwestia podziału środków została ustalona na szczeblu centralnym, bez żadnych negocjacji w terenie. To umożliwiło szybką realizację porozumienia - w konsekwencji Policja już ma wypłacone podwyżki, a my mamy rękę w nocniku. Skoro zatem mamy odpowiedni przykład, w tym co do sposobu podziału podwyżek, zatem nie rozumiem dlaczego nie możemy z niego skorzystać.

Ja widzę to tak, że dla części osób ważniejsze od szybkiej wypłaty jest ugranie 14 zł dla starych kosztem młodych. Nie rozumiem takiej postawy. Nikt nie dorzuci nic ponad 655 na łeb, jeśli można mówić, że w ogóle cokolwiek jest pewne.

W KIS porozumienie podpisane jakiś czas temu, ustalone że po równo wszyscy. Ale tu jest jeden związek i sam Związek chciał po równo.
 
Ja widzę to tak, że dla części osób ważniejsze od szybkiej wypłaty jest ugranie 14 zł dla starych kosztem młodych...

I to JEST problem, ale nie największy.
Ja, jako "stary", wyraźnie zaznaczyłem gdzie mam to 14 złotych i co wydaje się być "sprawiedliwsze", choć dla mnie mniej korzystne.
Proponuję WSZYSTKIM ZZ: zawołajcie "SPRAWDZAM", zgadzając się na jedno rozwiązanie w całym kraju.
Ludzie przełkną każdą opcję, byle taka sama wszędzie. Wtedy się okaże czy MF gra na czas, czy też nie.
 
Trafnie zauważyłeś, że sprawa jest skomplikowana. Dlatego uparcie powtarzam, że powinniśmy skorzystać z już wypracowanych i wdrożonych wzorców z Policji. Po pierwsze w Policji związek mundurowych zawarł porozumienie dotyczące wyłącznie mundurowych. Dzięki temu wiadomo, kogo związek reprezentuje, a sytuacja jest przejrzysta. Po drugie kwestia podziału środków została ustalona na szczeblu centralnym, bez żadnych negocjacji w terenie. To umożliwiło szybką realizację porozumienia - w konsekwencji Policja już ma wypłacone podwyżki, a my mamy rękę w nocniku. Skoro zatem mamy odpowiedni przykład, w tym co do sposobu podziału podwyżek, zatem nie rozumiem dlaczego nie możemy z niego skorzystać.
Bo jesteśmy w innej sytuacji prawnej?
Policja jest służbą mundurową, SC-S - umundurowaną, dla której pracodawcą są poszczególne IAS. Przepisy ustawy o ZZ są jasne - uzgodnienia muszą być na poziomie pracodawcy - nie centrali.
A co za tym idzie - o czym pisałem wcześniej - trzeba zmienić plany finansowe każdej jednostki. Proste? Niekoniecznie. Policja ma tylko jeden kod BZ (z tego co kojarze, tu moge sie mylic), IAS - kilkanaście. Środki dla IAS muszą być przydzielone w konkretnych kodach BZ i konkretnych paragrafach (trzech).
 
Bo jesteśmy w innej sytuacji prawnej?
Policja jest służbą mundurową, SC-S - umundurowaną,

U S T AWA
z dnia 6 kwietnia 1990 r.
o Policji
Rozdział 1
Przepisy ogólne
Art. 1.
1. Tworzy się Policję jako umundurowaną i uzbrojoną formację służącą
społeczeństwu .............

U S T AWA
z dnia 12 października 1990 r.
o Straży Granicznej
Rozdział 1
Przepisy ogólne
Art. 1.
1. Straż Graniczna jest jednolitą, umundurowaną i uzbrojoną formacją
przeznaczoną do ochrony granicy państwowej, kontroli ruchu granicznego oraz
zapobiegania i przeciwdziałania nielegalnej migracji.

U S T AWA
z dnia 27 sierpnia 2009 r.
o Służbie Celnej
Rozdział 1
Przepisy ogólne
Art. 1.
1. Ustawa reguluje zadania i organizację Służby Celnej – jednolitej
umundurowanej formacji, utworzonej w celu zapewnienia ochrony
i bezpieczeństwa obszaru celnego Unii Europejskiej, w tym zgodności z prawem
przywozu towarów na ten obszar oraz wywozu towarów z tego obszaru,......
 
3. W ramach KAS wyodrębnia się Służbę Celno-Skarbową, będącą jednolitą
i umundurowaną formacją, którą tworzą funkcjonariusze.
Zapis ustawowy jest taki sam jak innych służb .
 
IAS. W służbie mundurowej zasady powinny być jednolite w skali całego kraju. To jest truizm.
To co się dzieje aktualnie, wynika wyłącznie z braku wiedzy góry na temat tego jak funkcjonują służby mundurowe w Polsce.
 
No i dalej kłótnie na poziomie piaskownicy. Zamiast dążyć aby zawarto we wszystkich izbach porozumienia, "nasze" wszystkie zz walczą tak zawzięcie o nas, że o nas - pracownikach już dawno zapomnieli. Mówię to z perspektywy izby rzeszowskiej. Tam zz już tak zawzięcie walczą między sobą, że pracownicy nie mają dla nich znaczenia. Uzgadniają podział pieniędzy jakby dzielili tylko dla siebie a nie w imieniu 3500 osób. I żaden ze zz nie opublikował propozycji podziału, a może ktoś z pracowników miałby lepszy pomysł.
 
No i dalej kłótnie na poziomie piaskownicy. Zamiast dążyć aby zawarto we wszystkich izbach porozumienia, "nasze" wszystkie zz walczą tak zawzięcie o nas, że o nas - pracownikach już dawno zapomnieli. Mówię to z perspektywy izby rzeszowskiej. Tam zz już tak zawzięcie walczą między sobą, że pracownicy nie mają dla nich znaczenia. Uzgadniają podział pieniędzy jakby dzielili tylko dla siebie a nie w imieniu 3500 osób. I żaden ze zz nie opublikował propozycji podziału, a może ktoś z pracowników miałby lepszy pomysł.

Mały to nie tylko u was .... ZZ się kłócą, dzielą ale co dzielą ? do 3 kwartału wszyscy mają czas :) związki, dyrekcja, skarbonki i My Funki :) Także widzę że nie ma się co napalać ... Jak będą jakieś konkrety to zobaczymy. A na razie to dzielenie skóry na "gołym niedzwiedziu".
 
@Ślązak Panowie ze zz nie chcieliby słyszeć tego co o nich mówią ludzie. Nie ośmieliłbym się zacytować. Ludzie czekają na porozumienia bo to one są podstawą wystąpienia do MF o pieniądze. Jak narazie to Panowie Związkowcy postrzegani są jako hamulcowi i opóźniający ich wypłatę.
 
My czekamy, związkowcy czekają i góra też czeka :) No to Sobie poczekamy :) .... Nie zdziwię się jak Wszyscy dostaną podwyżki, nauczyciele, lekarze, i inni , niektórzy już dostali a my Jeśli dobrze pójdzie to z końcem roku ... Może .. a jak nie to może w nast. Ja po pewnych postach straciłem nadzieję na to że będzie to załatwione w miarę "szybko". Będę się cieszył jak może w nast roku dopiero ta podwyżka będzie ( o ile się w nast roku dogadają). :D
 
@Ślązak Panowie ze zz nie chcieliby słyszeć tego co o nich mówią ludzie. Nie ośmieliłbym się zacytować. Ludzie czekają na porozumienia bo to one są podstawą wystąpienia do MF o pieniądze. Jak narazie to Panowie Związkowcy postrzegani są jako hamulcowi i opóźniający ich wypłatę.
do Malego... nie siej kolego(zanko) fermentu. Polecam dla przypomnienia posty Przewodniczącego. Tyle...
 
Bo jesteśmy w innej sytuacji prawnej?
Policja jest służbą mundurową, SC-S - umundurowaną, dla której pracodawcą są poszczególne IAS. Przepisy ustawy o ZZ są jasne - uzgodnienia muszą być na poziomie pracodawcy - nie centrali.
A co za tym idzie - o czym pisałem wcześniej - trzeba zmienić plany finansowe każdej jednostki. Proste? Niekoniecznie. Policja ma tylko jeden kod BZ (z tego co kojarze, tu moge sie mylic), IAS - kilkanaście. Środki dla IAS muszą być przydzielone w konkretnych kodach BZ i konkretnych paragrafach (trzech).

Następny domorosły filozofofizjolog od służb mundurowych i umundurowanych a wiedzy brakuje
 
Ostatnia edycja:
Mały, bez urazy proszę, ale Ty jesteś niereformowalny. Jeżeli prawdą jest, że ludzie tak łatwo ulegają manipulacji strony służbowej w Twojej lokalizacji to tłumacz wszystkim jaki jest stan faktyczny braku wciąż podwyżek, a nie pomagaj, jeszcze tu na forum "agentom" MF. Przeczytaj moje posty, nie będę ich powtarzał i przestań wreszcie zachowywać się, no właśnie, jak dziecko w piaskownicy.
 
Następny domorosły filozofofizjolog os służb mundurowych i umundurowanych a wiedzy brakuje

Nie wiedzy brakuje, tylko niepotrzebnie liczyłem na inteligencję, co poniektórych, używająć (być może niepotrzebnie) skrótów myślowych.
Już tłumaczę bardziej dosadnie o co chodziło.

1). O Policji jako służby mundurowej pisałem w kontekście - posiadania KG, i restrykcji związanych z monopolem związkowym.
2) O SC-S jako formacji "umundurowanej" pisałem w kontekście - nie, że jesteście gorsi, tylko "inni". Nie macie KG, macie pierdyliard ZZ - różnej w każdej IAS, a każda z IAS jest odrębną jednostką.

Te różnice, sprawiają, że to nigdy nie będzie działać tak jak w Policji.
Oczywiście można zaklinać rzeczywistość i pisać "żądamy by było jak w Policji", tylko przypominam, że nawet Sławek po porozumieniu pisał o art. 27 ustawy o ZZ i konieczności uzgodnienia zasad podwyżek przez zakładowe organizacje związkowe.

tele echo;176006 .....[/QUOTE napisał:
A Panu Funkcjonariuszowi zabrakło od rana odrobiny kultury osobistej? No trochę przykre.
Post za naruszenie regulaminu został zgłoszony administratorowi. Oczekuję na reakcję.
A od tele echo - na przeprosiny. Może chociaż na tyle stać Pana Funkcjonariusza.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Nie wiedzy brakuje, tylko niepotrzebnie liczyłem na inteligencję, co poniektórych, używająć (być może niepotrzebnie) skrótów myślowych.
Już tłumaczę bardziej dosadnie o co chodziło.

1). O Policji jako służby mundurowej pisałem w kontekście - posiadania KG, i restrykcji związanych z monopolem związkowym.
2) O SC-S jako formacji "umundurowanej" pisałem w kontekście - nie, że jesteście gorsi, tylko "inni". Nie macie KG, macie pierdyliard ZZ - różnej w każdej IAS, a każda z IAS jest odrębną jednostką.

Te różnice, sprawiają, że to nigdy nie będzie działać tak jak w Policji.
Oczywiście można zaklinać rzeczywistość i pisać "żądamy by było jak w Policji", tylko przypominam, że nawet Sławek po porozumieniu pisał o art. 27 ustawy o ZZ i konieczności uzgodnienia zasad podwyżek przez zakładowe organizacje związkowe.



A Panu Funkcjonariuszowi zabrakło od rana odrobiny kultury osobistej? No trochę przykre.
Post za naruszenie regulaminu został zgłoszony administratorowi. Oczekuję na reakcję.
A od tele echo - na przeprosiny. Może chociaż na tyle stać Pana Funkcjonariusza.

Ale skoro jesreś cywilem to zostaw sprawy funków funkom

Zajmij się sprawami cywili

O nas niech cię głowa ne boli
 
Jak ja kocham te wypowiedzi turbocelników. Funki funki, funki to, tamto. Ubrać takiego w mudnurek i już się czuje Panem świata. Gówno w papierku zawsze będzie gównem. Dziś jesteś turbofunkiem, za jakiś czas zrobią z Ciebie cywila jak co niektórych i tyle. Wszyscy jedziemy na wózku zwanym KASem, no ale funek funek zielony mam garniturek...

No i musisz z tym żyć

Dla ciebie to mundurek a dla mnie mundur, w kolejnym pokoleniu

Nie dostałeś się na funka że takie kompleksy cię męczą?

Jakoś niezbyt mnie to by zdziwiło

Jak masz dość to nie czytaj forum

Forum, którego nazwa brzmi tak jak zz : Celnicy.pl

A o to, czy znowu ktoś wpadnie na bandycki pomysł ucywilniania siłowego, nie musisz się martwić, to nie twój problem

A twój nick nawiązuje do przeszłości? Zbanowany oczywiście niesłusznie....
 
Jak ja kocham te wypowiedzi turbocelników. Funki funki, funki to, tamto. Ubrać takiego w mudnurek i już się czuje Panem świata. Gówno w papierku zawsze będzie gównem. Dziś jesteś turbofunkiem, za jakiś czas zrobią z Ciebie cywila jak co niektórych i tyle. Wszyscy jedziemy na wózku zwanym KASem, no ale funek funek zielony mam garniturek...

Gwoli ścisłości, to gówno w papierku, jest gównem w papierku! W końcu ktoś powinien je posprzątać,
a papierek całkiem znośnie się do tego nadaje.

Inna sprawa, że dana osoba, nie należąc do dowolnej grupy zawodowej, nie posiada pełnych informacji
jej dotyczących, więc "dobre rady" takiej osoby, nigdy nie będą ochoczo przyjmowane przez środowisko
zawodowe nawet, jeśli ma ona dobre intencje.
Osobiście mam pełen szacunek do skarbowców, lecz proszę ich jednocześnie, by raczyli powściągnąć się w swych radach, gdy ktoś bardziej lub mniej grzecznie o to się doprasza. Przyznaję, że chyba większość środowiska celników jest przewrażliwiona, szczególnie w wypadku użycia pewnych słów - kluczy, ale chyba ludzie rozsądni są w stanie wybaczyć, a najlepiej zignorować, uzasadnione perfidnie nieludzkimi doświadczeniami, złości celnego środowiska. Dlatego też ostatnie parę słów Kolegi @Zbanowanego uważam za wstrętną złośliwość i dyshonor, które jak najbardziej mógł sobie darować, bo absolutnie nie świadczą one o tym, jak sam chciałby zostać potraktowany.
Teraz zaś, to już od Was zależy, czy konflikt zostanie zażegnany, czy też "sweterkowcy" zaprą się przeciw "mundurkom" podsycając przy lada okazji wszelkie animozje ...
 
POROZUMIENIE WARSZAWA

Czy ktoś może przeczytał inaczej niż ja pkt 3 porozumienia???
Ja przeczytałem, że nie ma po równo - jest ograniczenie dla funkcjonariuszy widełkami na stanowiskach. Mam maxa na specjaliście to nic nie dostanę.
 
Back
Do góry