• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2019

Zmniejszyli nam kwotę bazową do 1,6 przy przejściu pod skrzydła ZER MSWiA, żebysmy nie zaczęli zarabiać więcej gdy przestali nam potracac składki na ZUS.
 
Pozwólcie proszę, że jeszcze raz i nieco szerzej wyjaśnię, bo widzę, że część środowiska łatwo poddaje się manipulacji strony służbowej.
Nie ma znaczenia mnogość ZZ dla uruchomienia podwyżek.
DIAS przedstawia bowiem swoją propozycję i jeśli nie ma wspólnego stanowiska ZZ, to DIAS nic nie ogranicza w uruchomieniu podwyżek. Odczekuje tylko 30 dni i wypłaca po swojemu.
Przyznam, że zarówno mnogość ZZ utrudnia działanie, jak również nie rozumiem uporu niektórych ZZ, ale jak wspomniałem nie ma to znaczenia.

Przykład podany przeze mnie z Opola pokazuje dobitnie, że na zwłokę gra strona służbowa i tam powinniśmy wszyscy, jako środowisko, skierować roszczenie.
Środowiska zawodowego, nie musi interesować to, że w porozumieniu zapisano III kwartał 2019r.
Jako środowisko zawodowe mamy pełne prawo upomnieć się o podwyżki już teraz. Wystarczy, że powołamy się na to, że Koleżanki i Koledzy z innych formacji już mają środki na swoich kontach. To jest wyznacznik dla środowiska.
Działajmy w tym kierunku. I proszę raz jeszcze, nie ulegajcie korytarzowym "agentom" strony służbowej, którzy celowo mącą i próbują wmówić Wam, że nie ma pieniędzy, bo nie ma porozumienia z ZZ. To jest nonsens.

Pieniędzy nie ma, bo MF ich nie uruchomił wciąż, a DIAS celowo przeciągają dyskusje z ZZ, gdyż mogliby zgodnie z prawem już dawno zakończyć tę procedurę w każdej IAS - vide wyżej.

Ps. To jak, działamy jednolicie przeciwko właściwemu adresatowi zwłoki czy ulegamy manipulacji strony służbowej? Jak wyżej wspomniałem, dla środowiska nie ma znaczenia zapis w porozumieniu o III kwartale i mamy pełne prawo upominać się o pilne uruchomienie środków.
 
30 dni nie ma zastosowania do zasad podziału środków na podwyżki, tylko do regulaminu wynagradzania Panie Sławku. Tu musi uzgodnić do skutku.
 
Porozumienie opolskie to sprawiedliwe rozwiązanie i zgodne z porozumieniem 655 dla każdego.
Ale ciekawi mnie rozwiązanie tego dodatku wyrównującego. Wiadomo papier wszystko przyjmie
"Pracownicy/funkcjonariusze którzy nie osiągnęli jeszcze pełnego dodatku stażowego różnice pomiędzy aktualnym % dodatku a maksymalnym % otrzymają w formie dodatku. ..."
Technicznie jako jaki dodatek to będzie wypłacane?
Wszystkie dodatki dla funkcjonariuszy/pracowników są zapisane w ustawach i rozporządzeniach (stażowy, za stopień, funkcyjny, i uzasadnionych szczególnymi właściwościami kwalifikacjami i umiejętnościami oraz uzasadnionych szczególnymi warunkami pracy - dodatki ściśle określone). Jako co to wyrównanie będą wypłacać? Czy w ogóle przepisy pozwolą na wypłatę tego wyrównania?
 
Ostatnia edycja:
30 dni nie ma zastosowania do zasad podziału środków na podwyżki, tylko do regulaminu wynagradzania Panie Sławku. Tu musi uzgodnić do skutku.

Mógłbyś mieć rację, lecz zauważ że choćby znany Tobie DIAS, właśnie regulamin wynagradzania wykorzystuje jako jedną z podstaw "rozmów". Moim zdaniem, inaczej nie uczestniczyłoby w nich 15 ZZ. Jeśli zaś regulamin wynagradzania, to będzie chyba "z dobrodziejstwem inwentarza". Dopuszczam oczywiście, że to ja mogę się mylić.
 
Musi być jedno wspólne stanowisko

30 dni nie ma zastosowania do zasad podziału środków na podwyżki, tylko do regulaminu wynagradzania Panie Sławku. Tu musi uzgodnić do skutku.

Niestety Sławku, zapytaj prawników. W obecnym przypadku podziału podwyżki dyrektor musi uzgadniać do skutku. Regulamin wynagradzania to inne zasady. Niestety.
 
Teddybear. Pytałem o to i też miałem uwagi i pytania, ale DIAS zapewniła, że wykona porozumienie.
Bing i Paulini. Nie wiem skąd macie takie informacje?
Nie ma takiego rozróżnienia dla wynagrodzeń. Jest tak jak dla nagród. Jeżeli ZZ albo reprezentatywne ZZ(reprezentatywne tj. zrzeszające co najmniej 5% pracowników zatrudnionych u pracodawcy) nie przedstawią wspólnie uzgodnionego stanowiska w terminie 30 dni od dnia przekazania im przez dias stanowiska dias jak dias to widzi, decyzję podejmuje dias, po rozpatrzeniu tych odrębnych stanowisk.
 
Czyli na razie czyt. do kwietnia nie ma co nawet myśleć o podwyżkach bo .... nie ma bądz nie chcą rozmawiać dyrektorzy ze związkami ... Wydaje mi się że tych podwyżek niestety ale przynajmniej do Maja nie zobaczymy na kontach dopóki dopóty nie zrobi się "wojny" z wyżej postawionymi. Ale widząc jak związki reagują na siebie to ta "wojna" może trwać i trwać .. jak moda na sukces ....
 
Ślązak. Po co środowisku wszystkie ZZ do wystąpienia do MF o natychmiastowe uruchomienie środków?
Czy wg Ciebie środowisko może to zrobić nie patrząc na inne ZZ?
Wg mnie może.
Generalnie wszystkie ZZ, oprócz ZZ Celnicy PL są związane porozumieniem z Szefem KAS, bo zgodziły się na III kwartał.
Staram się wyjaśnić Tobie, że środowisko nie musi się do tego odnosić i może upomnieć się o podwyżki, nie zwracjąc w ogóle uwagi na ZZ, a odnosząc się jedynie do tego, że Nasze Koleżanki i Koledzy z innych formacji już otrzymali podwyżki.

PS. To jak, działamy w tym kierunku, czy biadolimy dalej i poddajemy się manipulacji "agentów" MF?
Zachęcam do działania.
 
Ostatnia edycja:
Ślązak. Po co środowisku wszystkie ZZ do wystąpienia do MF o natychmiastowe uruchomienie środków?
Czy wg Ciebie środowisko może to zrobić nie patrząc na inne ZZ?
Wg mnie może.
Generalnie wszystkie ZZ, oprócz ZZ Celnicy PL są związane porozumieniem z Szefem KAS, bo zgodziły się na III kwartał.
Staram się wyjaśnić Tobie, że środowisko nie musi się do tego odnosić i może upomnieć się o podwyżki, nie zwracjąc w ogóle uwagi na ZZ, a odnosząc się jedynie do tego, że Nasze Koleżanki i Koledzy z innych formacji już otrzymali podwyżki.

PS. To jak, działamy w tym kierunku, czy biadolimy dalej i poddajemy się manipulacji "agentów" MF?
Zachęcam do działania.

Sławek

Róbmy swoje

To, że na forum dominują roszczeniowe wpisy bardzo świeżych userów z mnogimi pretensjami nie oznacza, że jest to opinia środowiska

To tylko kilkanaście osób w przeważającej zapewne części spoza celników.pl, a z pewnością biernych w czasie wieloletnich bojów o emki i in sprawy celników

Spoko
 
Tak jestem nowym użytkownikiem. Ale tak jak chyba większość chcę wiedzieć ile jeszcze mamy czekać na te podwyżki ? Bo jak na razie to tylko " wiele pism się utworzyło" ale czy coś wynika z nich " na czysto" ? ... Nie brałem udziału w waszych bojach ... gdyż pracowałem w innej formacji. Ale każdy chyba chce wiedzieć kiedy będą jakieś KONKRETY. Jakie sumy i dla kogo ile ... a nie tylko wojna o 17 zł czy 80 zł ... ( jak to ktoś wczesniej wyliczał dla młodego funka i starszego). Środowisko oczekuje konkretów a nie tylko pism na papierze ... bo za niedługo to ta ilość papieru na te pisma przerośnie tą kwotę podwyżki.
 
Tak jestem nowym użytkownikiem. Ale tak jak chyba większość chcę wiedzieć ile jeszcze mamy czekać na te podwyżki ? Bo jak na razie to tylko " wiele pism się utworzyło" ale czy coś wynika z nich " na czysto" ? ... Nie brałem udziału w waszych bojach ... gdyż pracowałem w innej formacji. Ale każdy chyba chce wiedzieć kiedy będą jakieś KONKRETY. Jakie sumy i dla kogo ile ... a nie tylko wojna o 17 zł czy 80 zł ... ( jak to ktoś wczesniej wyliczał dla młodego funka i starszego). Środowisko oczekuje konkretów a nie tylko pism na papierze ... bo za niedługo to ta ilość papieru na te pisma przerośnie tą kwotę podwyżki.
To napisz do MF i zapytaj o konkrety.
 
Drogowiec - Powiem Tobie że to Bardzo dobry pomysł . Z miłą chęcią napiszę i być może ktoś z łaski swojej odpowie.
 
Bing i Paulini. Nie wiem skąd macie takie informacje?
Nie ma takiego rozróżnienia dla wynagrodzeń. Jest tak jak dla nagród. Jeżeli ZZ albo reprezentatywne ZZ(reprezentatywne tj. zrzeszające co najmniej 5% pracowników zatrudnionych u pracodawcy) nie przedstawią wspólnie uzgodnionego stanowiska w terminie 30 dni od dnia przekazania im przez dias stanowiska dias jak dias to widzi, decyzję podejmuje dias, po rozpatrzeniu tych odrębnych stanowisk.
Panie Sławku proszę dokładnie przeczytać ustawę o zz. Proszę porównać art. 27 ust. 3 zdanie drugie z art. 30 ust. 6 pkt 2. W art. 30 ust. 6 pkt 2 brak zdania drugiego z art. 27 ust. 3.
 
Ostatnia edycja:
Sławek

Róbmy swoje

To, że na forum dominują roszczeniowe wpisy bardzo świeżych userów z mnogimi pretensjami nie oznacza, że jest to opinia środowiska

To tylko kilkanaście osób w przeważającej zapewne części spoza celników.pl, a z pewnością biernych w czasie wieloletnich bojów o emki i in sprawy celników

Spoko

Rozumiem, że kolega żadnych roszczeń nie ma i jest zadowolony z tego jak jest
 
Back
Do góry