• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2019

Ślązak i Michał81 - kwota 3080 brutto dotyczyła czasów kiedy byliśmy w ZUS i kwota bazowa dla nas wynosiła 1874+. Na chwilę obecną kwota bazowa dla mundurowych jest mniejsza przy zachowanym starym mnożniku, więc siłą rzeczy kwota brutto na "pasku" będzie mniejsza niż 3000 brutto. Ja mam starszego speca i brutto wynosi 2900+ ale nie zarabiam mniej, niż wcześniej, a specjalista po wcześniejszych podwyżkach zarabia 50-70 zł netto mniej ode mnie.

Także obecny swój mnożnik pomnóżcie przez 1874 (stara kwota bazowa) i zobaczcie ile byście mieli.
Podpowiem, minimalny starszy spec:
stara wersja - to 1,707 x 1874 zł = 3198 zł
obecna wersja - to 1,707 x 1702 zł = 2905 zł

Przykro mi to mówić, ale znajomość składników wynagrodzenia, skąd się co bierze, jest u wielu tutejszych krzykaczy mierna. Niestety, jak czytam, to wielu z nich posiada "dyplomy" i "szkolenia" - jak również widać, zupełnie niepotrzebne.
spoko, pomnoze swoje :)

1.35 x 1874= kurcze nie wychodzi :) :) :)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 
1,41x1873 kurcze też nie 🙄

Dla jasności, myślę, że po podpisaniu pseudoporozumienia i otrabieniu wszędzie podwyżki 588 zl , kazdy sie spodziewał takiej podwyżki. Wyszlo jak wyszło. Mysle, że jeśli tzw stary i młody razem pracują na pasach i robią to samo. Stary zarabia wiecej bo ma stażowe i wyższy stopień i lepsze stanowisko. I ok. I teraz jest szansa na podwyżkę dla każdego i znów klops. Proponuję skończyć juz tą dyskusję bo do niczego nie prowadzi. Może wpisujmy tylko jak dokladnie wyglądają ustalenia w każdej izbie
 
O ile dobrze pamiętam "młodzi" mieli dostać 80 złotych (brutto) mniej.
Mając około 3080 złotych, po podwyżce (+ 470) daje to około 3550 złotych.
W przyszłym roku (nie licząc innych podwyżek) z "automatu" otrzymają
około 35 złotych więcej (nie licząc dodatku już posiadanego). Najpóźniej
za dwa lata TA podwyżka się wyrówna i dalej będzie rosnąć o 1 % rocznie
(do 25%), co w żadnym wypadku nie "grozi" "starym".

Nie twierdzę, że jest to sprawiedliwe, ale "stało się". Większość ze "starych"
czekała na podwyżki +- 10 lat, zapytam więc:
- jak długo (+ około 2 lata) czekają "młodzi", czy naprawdę ta różnica warta
jest nienawiści, bluzgów i mieszania z błotem - choćby tych, którzy do końca

próbowali przekonać pozostałych do ... właściwie swojej straty ?!

Wybaczcie, ale dla mnie nie chodzi tu o "kasę" i jeśli Wy "młodzi" uznacie
jednak, że warto za tą różnicę się "odczłowieczać", to gotów jestem owe
80 złotych (brutto), przeznaczać systematycznie na ZZ, który starał się WAM
(a nie mnie) dać więcej.
Myślałem też o przekazywaniu tej kwoty jakiemuś "młodemu", ale z pewnością
zrodziłoby to kolejną, nieludzką zawiść
(bo czemu temu, a nie innemu).


Nazwiecie mnie z tej racji IDIOTĄ ??[FONT=&quot][/FONT]

Nie niestety cat, nie do końca jest tak jak piszesz. Ja mam mnozniki 1,5. Jak i wile osób IAS Lublin. Ponadto jak wile razy pisano- Ja i wiele osób nie dostaliśmy podwyżki w 2016 r. A to dlatego że zaliczyli nam awans na stanowisku i na stopniu jako naszą PODWYŻKA. Chwile przed podwyzkamu dostaliśmy awans na speca na 1,41 oraz na stopniu. W grudniu nam ten mnozniki podnieśli na 1,5 innym na 1,55... I tak zostało. Nie mamy żadnego 3050 jak miało być. Wycykano nas na szaro...

Także proszę nie dziwić się że młodzi jak się przyjęło mówić są roszczeniowi bo to co u nas się wydarzyło to była podłość i pozostał nie sam...
 
Chwile przed podwyzkamu dostaliśmy awans na speca na 1,41 oraz na stopniu. W grudniu nam ten mnozniki podnieśli na 1,5 innym na 1,55... I tak zostało. Nie mamy żadnego 3050 jak miało być. Wycykano nas na szaro...

Także proszę nie dziwić się że młodzi jak się przyjęło mówić są roszczeniowi bo to co u nas się wydarzyło to była podłość i pozostał nie sam...

Niektórzy dalej mają 1,41 🤔

Tosiu czy widomo dokladnie co wyszlo w Lublinie?
 
1,41x1873 kurcze też nie 🙄

Dla jasności, myślę, że po podpisaniu pseudoporozumienia i otrabieniu wszędzie podwyżki 588 zl , kazdy sie spodziewał takiej podwyżki. Wyszlo jak wyszło. Mysle, że jeśli tzw stary i młody razem pracują na pasach i robią to samo. Stary zarabia wiecej bo ma stażowe i wyższy stopień i lepsze stanowisko. I ok. I teraz jest szansa na podwyżkę dla każdego i znów klops. Proponuję skończyć juz tą dyskusję bo do niczego nie prowadzi. Może wpisujmy tylko jak dokladnie wyglądają ustalenia w każdej izbie

Podaj numer konta dołożymy te 17 zł.
 
Nie niestety cat, nie do końca jest tak jak piszesz. Ja mam mnozniki 1,5. Jak i wile osób IAS Lublin. Ponadto jak wile razy pisano- Ja i wiele osób nie dostaliśmy podwyżki w 2016 r. A to dlatego że zaliczyli nam awans na stanowisku i na stopniu jako naszą PODWYŻKA. Chwile przed podwyzkamu dostaliśmy awans na speca na 1,41 oraz na stopniu. W grudniu nam ten mnozniki podnieśli na 1,5 innym na 1,55... I tak zostało. Nie mamy żadnego 3050 jak miało być. Wycykano nas na szaro...

Także proszę nie dziwić się że młodzi jak się przyjęło mówić są roszczeniowi bo to co u nas się wydarzyło to była podłość i pozostał nie sam...

Chłopcze 3050 nie mają fc z 20 letnim stażem. Rozumiem że piszemy o podstawie. Gozdek 1.7 coś tam to 2950 co ty bredzisz to dla st speca pobory co ty bredzisz. Przestań płakać do roboty może kiedyś jak zasłużysz 1.7 dostaniesz.
 
Ostatnia edycja:
Niektórzy dalej mają 1,41 🤔

Tosiu czy widomo dokladnie co wyszlo w Lublinie?

Nie niestety cat, nie do końca jest tak jak piszesz. Ja mam mnozniki 1,5. Jak i wile osób IAS Lublin. Ponadto jak wile razy pisano- Ja i wiele osób nie dostaliśmy podwyżki w 2016 r. A to dlatego że zaliczyli nam awans na stanowisku i na stopniu jako naszą PODWYŻKA. Chwile przed podwyzkamu dostaliśmy awans na speca na 1,41 oraz na stopniu. W grudniu nam ten mnozniki podnieśli na 1,5 innym na 1,55... I tak zostało. Nie mamy żadnego 3050 jak miało być. Wycykano nas na szaro...

Także proszę nie dziwić się że młodzi jak się przyjęło mówić są roszczeniowi bo to co u nas się wydarzyło to była podłość i pozostał nie sam...

Gościu 3050 podstawy nie mają funkcjpnariusze z 20 letnim stażem. Kto Tobie to obiecał?
 
Bigl9

Drogą do słusznego zrównania płac winno być właśnie zrównanie płac zasadniczych za podobną pracę

A nie obniżania podwyżki starym bo mają dodatek

Pisałem już o tym
 
Bigl 9

Specjalnie dla ciebie i innych nieuważnych

Ale wiek nie ma z tym nic wspólnego

Często spec 50+ robi to samo co ekspert 30+

Nie wynika to z wieku ale ze stanowisk z sufitu dzięki układom oraz rezygnacji z wartościowania jako procesu ciągłego

Za podobne obowiązki podobna płaca zasadnicza

Za zaangażowanie i wyniki - oceny, awanse i premie

Za uciążliwości dodatki

Za staż stażowe

Tyle
 
@zmotywowany - Gościu 3050 podstawy nie mają funkcjpnariusze z 20 letnim stażem. Kto Tobie to obiecał?
[FONT=&quot][/FONT]To ja pisałem o wyciągniętej skądś średniej 3080 zł (BRUTTO).
Nawet mi przez myśl nie przeszło, że mogłoby to dotyczyć samej podstawy.

ps
Nawiasem mówiąc, nie o tym był mój post!
[FONT=&quot][/FONT]
 
Ostatnia edycja:
Michał - no właśnie w policji wszyscy dostali po tyle samo do zasadniczej
Tam kwota startowa to 530 u nas 470. Już to wcześniej tłumaczyłem. Dla pracownika liczy się ile mu wpływa na konto. Pod tym względem (i nie tylko tym) młodzi celnicy są gorzej traktowani od młodych policjantów. Po za tym młodzi policjanci dostali podwyżki w 2018. Rozumiem że nie przeszkadzałoby Ci gdyby następne podwyżki trafiły dla najniżej zaszeregowanych ?

Po za tym nie wiem czy czytałeś treść porozumienia MF i porozumienia w MSW. Te porozumienia zupełnie inaczej brzmią i zobowiązują pracodawce do czego innego.

Punkt o podwyżkach w MF:
1. Strony ustalają, iż ramowymi założeniami w zakresie realizacji postulatów płacowych przedstawianych przez Stronę Społeczną są podwyżki wynagrodzeń i uposażeń Beneficjentów od 1 stycznia 2019 w miesięcznej wysokości 655 zł brutto dla każdego zatrudnionego/pełniącego służbę


2. Punkt o podwyżkach w MSW:
Od 1 stycznia 2019r. funkcjonariusze otrzymają podwyżkę uposażenia w przeciętnej miesięcznej wysokości 655 zł brutto na etat

W MSW porozumienia dawało różne możliwości. U nas takich nie było. Wg większości prawników jak i samych DIASów podwyżka równo na zasadnicze nie realizuje porozumienia z szefem KAS.
cat napisał:
pohamuj trochę z tym ubliżaniem mi poprzez zarzucanie perfidnego kłamstwa.
W rzeczonym temacie, żale i dyskusja rozbijają się wyłącznie o dodatek jako "kość niezgody"!
Jeśli się mylę, to uświadom mnie gdzie, jak i dlaczego kłamię, bo przecież dodatek stażowy
"starym" nie wzrośnie, a inne mają być określone kwotowo. Jeśli zatem nastąpi jakiś wzrost,
to będzie on dotyczył wszystkich.
Kłamstwo polega na tym, że twierdzisz że młodym będzie z roku na rok rosło, natomiast starym nie. Co oczywiście nie jest prawdą bo kwota nagrody jubileuszowej jak i odprawy emerytalnej jest uzależniona od ostaniej pensji. Pensja rośnie = jubileuszuwka rośnie. Prościej się nie da ... I zupełnie mnie to nie interesuje że to jest stażowe a to co innego. DLa mnie to po prostu pieniądze wpływające na konto. Wszyscy w przyszłości będziemy zyskiwać dzięki zwiększeniu wynagrodzenia.

cat napisał:
Smuci mnie, że pomimo WIEDZY o stanowisku tego związku, moim i wielu, wielu innych,
dotyczącym RÓWNEJ wypłaty podwyżek dla wszystkich, jakże łatwo "młodzi" strzelają
"focha z przytupem", którego my musimy NIESŁUSZNIE znosić. Czy mało wyraźnie
wskazano, że wśród "starych" celników, generalnie panowała zgoda na wersję "po równo"?
Cofnij się kilka postów wstecz gdzie jednoznacznie pogratulowałem stanowiska zz celniczych i dyrektora w katowicach (który także był celnikiem). Każdy widzi to co chce zauważyć. Nikt nie ma pretensji do środowiska celniczego. Chodzi o związki skarbowe które wszystko popsuły i wielokrotnie każdy to podkreślał. Nie wiem dlaczego robisz z siebie ofiare losu.

garrob napisał:
Ślązak i Michał81 - kwota 3080 brutto dotyczyła czasów kiedy byliśmy w ZUS i kwota bazowa dla nas wynosiła 1874+.
Co ma piernik do wiatraka. Nie mamy 3000 zł brutto i jest to fakt.

Chłopcze 3050 nie mają fc z 20 letnim stażem. Rozumiem że piszemy o podstawie.
Ja piszę o zasadniczym+dodatek za stopień+kontrolerski. Nie mam 3000 zł brutto.
 
Ostatnia edycja:
Ileż złośliwości w Twoim poście i nieprawdy. Nie będę sie odnosiła do poszczególnych zarzutów ani też pisała z czego moim zdaniem wynika Twój wpis. Ty również nie podejmuj dyskusji. Przed chwilą właśnie napisałam jednemu celnikowi na priv, iż wierzę że zz celnicze i skarbowe się kiedyś zjednoczą , ale Ty skutecznie zgasiłeś moją wiarę, przynajmniej na ten moment. Wielką słabość okazałeś tym wpisem.

Prawda w oczy kole.
 
Niektórzy dalej mają 1,41 🤔

Tosiu czy widomo dokladnie co wyszlo w Lublinie?

@zmotywowany - Gościu 3050 podstawy nie mają funkcjpnariusze z 20 letnim stażem. Kto Tobie to obiecał?
[FONT=&quot][/FONT]To ja pisałem o wyciągniętej skądś średniej 3080 zł (BRUTTO).
Nawet mi przez myśl nie przeszło, że mogłoby to dotyczyć samej podstawy.

ps
Nawiasem mówiąc, nie o tym był mój post!
[FONT=&quot][/FONT]

Jestem realistą i po wielu reformach kest jak jest jak ktoś komuś obiecał to niech da. Atak żale i pretensje powiny być skierowany w tym kierunku. 3050 brutto to ile na rękę? Młody zdecydowany do służby podobno ma w angażu 2100 brutto i się decyduje mł specjalista i takie pochodne od kwoty.Nie trzeba było aplikować chyba że był zapis że za rok dwa dostaniesz podwyżkę 1000 zł.Jak był to do pracodawcy.
 
Ostatnia edycja:
Michal - nie, nie przeszkadzałoby mi

Pod warunkiem, że zostaną uzgodnione jasne kryteria

Tym bardziej, że prawdopodobnie dotyczyłoby to również mnie

1,601, spec, rewident, 13 lat służby i 30 ogółem, 50 lat, aktualnie oc zmiany 12h

Osobiście jestem zwolennikiem dość płaskiej i nieskomplikowanej siatki płac, wzorem zamieszczonej kiedyś przeze mnie siatki płac niemieckich celników
 
Jak Ci zbywa i chcesz się podzielić to wejdź na stronę siepomaga.pl . Ja chce godziwego wynagrodzenia za służbę. Tyle w temacie
Dostaniesz jak popracujesz. Chyba że w angażu miałeś zapis że za rok może dwa dostaniesz 1000 zł poborów. Jak Tak to do pracodawcy a nie żale do garbatego że ma....... .
 
Jestem realistą i po wielu reformach kest jak jest jak ktoś komuś obiecał to niech da. Atak żale i pretensje powiny być skierowany w tym kierunku. 3050 brutto to ile na rękę? Młody zdecydowany do służby podobno ma w angażu 2100 brutto i się decyduje mł specjalista i takie pochodne od kwoty.Nie trzeba było aplikować chyba że był zapis że za rok dwa dostaniesz podwyżkę 1000 zł.Jak był to do pracodawcy.

2100 brutto, to ile to netto?
 
O ile dobrze pamiętam "młodzi" mieli dostać 80 złotych (brutto) mniej.
Mając około 3080 złotych, po podwyżce (+ 470) daje to około 3550 złotych.
W przyszłym roku (nie licząc innych podwyżek) z "automatu" otrzymają
około 35 złotych więcej (nie licząc dodatku już posiadanego). Najpóźniej
za dwa lata TA podwyżka się wyrówna i dalej będzie rosnąć o 1 % rocznie
(do 25%), co w żadnym wypadku nie "grozi" "starym".

Nie twierdzę, że jest to sprawiedliwe, ale "stało się". Większość ze "starych"
czekała na podwyżki +- 10 lat, zapytam więc:
- jak długo (+ około 2 lata) czekają "młodzi", czy naprawdę ta różnica warta
jest nienawiści, bluzgów i mieszania z błotem - choćby tych, którzy do końca

próbowali przekonać pozostałych do ... właściwie swojej straty ?!

Wybaczcie, ale dla mnie nie chodzi tu o "kasę" i jeśli Wy "młodzi" uznacie
jednak, że warto za tą różnicę się "odczłowieczać", to gotów jestem owe
80 złotych (brutto), przeznaczać systematycznie na ZZ, który starał się WAM
(a nie mnie) dać więcej.
Myślałem też o przekazywaniu tej kwoty jakiemuś "młodemu", ale z pewnością
zrodziłoby to kolejną, nieludzką zawiść
(bo czemu temu, a nie innemu).


Nazwiecie mnie z tej racji IDIOTĄ ??[FONT="][/FONT]

Coś z tymi wyliczeniami mocno nie halo.
 
Michal - nie, nie przeszkadzałoby mi

Pod warunkiem, że zostaną uzgodnione jasne kryteria

Tym bardziej, że prawdopodobnie dotyczyłoby to również mnie

1,601, spec, rewident, 13 lat służby i 30 ogółem, 50 lat, aktualnie oc zmiany 12h

Osobiście jestem zwolennikiem dość płaskiej i nieskomplikowanej siatki płac, wzorem zamieszczonej kiedyś przeze mnie siatki płac niemieckich celników
Też jestem ale nikt po mimo to że wykonujemy bardzo złożone czynności eksperckie nikt nam nie dołoży niestety. Patologia wartościowania trwa i trwać będzie przyjacielu.
 
Back
Do góry