• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2019

Ps. Czy Ty, jako cywil, zgadzasz się, że funkcjonariusze powinni otrzymać mniej niż inne służby mundurowe?
Nie jest lepiej wg Ciebie zadbać o wzrost podwyżek o składki ZUS dla pracowników?
Ja tak właśnie zamierzam wystąpić do MF, nie na skłócanie środowiska, bo to do niczego dobrego nie doprowadzi.

Sławku, tylko czy warto? Dlaczego ciągle dbasz o interesy pracowników cywilnych, podczas gdy solidarność ciągle tłucze nas po głowie? To co robi Ludwiński i jego "s" to już jazda po bandzie. Skończmy z nadzieją porozumienia cywili i funkcjonariuszy. Dopóki w jednej instytucji będą ludzie o różnych statusach i uprawnieniach, nigdy nie będzie zgody.

Przykład równego traktowania z IAS w Łodzi - Dyrektor z okazji świąt daje od 400 do 440 zł WYŁĄCZNIE CYWILOM. Funkcjonariusze nie mają Świąt? Oszczędności z funduszu płac na koniec 2017 r. i na I półrocze 2018 r. cywile mieli większe o ponad 50% od funków. Na koniec 2018 r. ma być podobnie albo gorzej. Z tego co wiem Dyrektor IAS powiedział, że solidarność pilnuje, żeby z funduszy cywilnych nawet złotówka nie przeszła do wypłaty dla funków!
Napiszcie jak to wygląda w Waszych Izbach.
 
Wrzutka obiecanka

Nie jesteśmy gorsi od in służb

Zobowiązanie min fin tcz do podwyżki 655 na etat funka od 1 sty 2019 i 500 w 2020, reszta też jak in służby

Znowu grają na zwłokę

A policzcie sobie kto bajbardziej zyska

Bo najmniej dostaliby ci, którzy mają najmniej, a którzy robią często to samo, co ich dużo lepiej wynagradzani koledzy

Bezzasadnie

Mnożniki dla niefunkcyjnych funków w in służbach nie są tak rozstrzelone jak u nas - pokłosie chorego wartościowania
 
Ostatnia edycja:
Expressowe tempo legislacji MSWiA w sprawie podwyżek w 2019 r.

Podwyżki, których wysokość została określona w Porozumieniu z dnia 8 listopada 2018′, wchodzą w fazę pilnej realizacji. Dzięki ścisłej współpracy Ministra z NSZZ Policjantów rozpoczęto w expressowym tempie prace legislacyjne nad projektem zmiany rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie szczegółowych zasad otrzymywania i wysokości uposażenia zasadniczego policjantów, dodatków do uposażenia oraz ustalania wysługi lat, od której jest uzależniony wzrost uposażenia zasadniczego.

Poniżej pismo przewodnie MSWiA.

DB-W-078-43/2018

Warszawa, dnia 28 listopada 2018 r.

Pan

Rafał Jankowski

Przewodniczący ZG NSZZ Policjantów

W załączeniu przekazuję, do wiadomości, pismo z dnia 27 listopada br., znak: DB-W-0231- 116/2018, skierowane do Komendanta Głównego Policji w sprawie opracowania projektu rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji zmieniającego rozporządzenie z dnia 6 grudnia 2001 roku w sprawie szczegółowych zasad otrzymywania i wysokości uposażenia zasadniczego policjantów, dodatków do uposażenia oraz ustalania wysługi lat, od której jest uzależniony wzrost uposażenia zasadniczego.

Dyrektor Departamentu Budżetu

Poniżej pismo MSWiA do Komendanta Głównego Policji

Departament Budżetu

DB-W-0231-116/2018

Warszawa, dnia 27 listopada 2018 r.

Pan

gen. insp. Jarosław Szymczyk

Komendant Główny Policji

Szanowny Panie Komendancie,

nawiązując do Porozumienia zawartego w dniu 8 listopada 2018 roku pomiędzy Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji a Stroną Społeczną reprezentowaną przez przedstawicieli związków zawodowych zrzeszających funkcjonariuszy resortu, informuję, że Minister SWiA wyraził zgodę na prowadzenie prac legislacyjnych nad projektem zmiany rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie szczegółowych zasad otrzymywania i wysokości uposażenia zasadniczego policjantów, dodatków do uposażenia oraz ustalania wysługi lat, od której jest uzależniony wzrost uposażenia zasadniczego.
W podpisanym Porozumieniu z dnia 8 listopada 2018 r. jednym z ustaleń jest przyznanie funkcjonariuszom od dnia 1 stycznia 2019 r. podwyżki uposażenia w przeciętnej miesięcznej wysokości 655 zł na etat (wraz z nagrodą roczną), co oznacza podwyżkę uposażenia od 1 stycznia 2019 r. w kwocie 604 zł i wzrost nagrody rocznej w 2020 roku o 51 zł.
W ramach skutków finansowych podwyżki o 604 zł uwzględnione zostały środki podwyżki od 1 stycznia 2019 r. wynikające z ustawy z dnia 15 grudnia 2016 r. o ustanowieniu „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020” w przeciętnej kwocie 309 zł.
Stosownie do Porozumienia oraz dodatkowych ustaleń ze stroną związkową, wdrożenie indywidualnych podwyżek uposażeń powinno odbyć się poprzez podwyższenie w każdej grupie uposażenia zasadniczego o taką samą wielkość. Wzrost uposażenia zasadniczego spowoduje automatyczny wzrost tzw. dodatku stażowego, którego skala wzrostu uzależniona będzie od indywidualnego stażu służby.
W związku z powyższym proszę o określenie – w uzgodnieniu z NSZZ Policjantów – wielkości wzrostu uposażenia zasadniczego oraz pilne opracowanie projektu zmiany rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji zmieniającego rozporządzenie z dnia 6 grudnia 2001 roku w sprawie szczegółowych zasad otrzymywania i wysokości uposażenia zasadniczego policjantów, dodatków do uposażenia oraz ustalania wysługi lat, od której jest uzależniony wzrost uposażenia zasadniczego, zgodnie z ww. zasadą.
Przy czym należy ustalić taki wzrost, aby po sfinansowaniu wzrostu uposażenia zasadniczego oraz jego wzrostu z tytułu wysługi lat, łącznie została zaangażowana przeciętnie miesięcznie kwota w wysokości 604 zł na etat. A zatem niezbędne jest zabezpieczenie również środków na wzrost uposażenia zasadniczego z tytułu wysługi lat wynikający z faktycznych indywidualnych wysług.
W celu ujęcia w ocenie skutków regulacji kwot na podwyżki informuję, że na ten cel przeznaczone będą środki na rok 2019, w części 42 – Sprawy wewnętrzne oraz części 83 – Rezerwy celowe (poz. 69) w wysokości: ogółem 809.913 tys. zł (w tym Program Modernizacji „PM” 414.435 tys. zł), z tego: uposażenia (§4050) 749.747 tys. zł (w tym PM – 383.735 tys. zł) oraz wydatki relacjonowane do uposażeń 60.166 tys. zł (w tym PM – 30.700 tys. zł), z tego: inne należności funkcjonariuszy zaliczane do wynagrodzeń (§4060) kwota 20.255 tys. zł (w tym PM – 10.335 tys. zł), świadczenia pieniężne wypłacane przez okres roku funkcjonariuszom zwolnionym ze służby (§4080) kwota 27.022 tys. zł (w tym PM – 13.788 tys. zł), równoważniki pieniężne i ekwiwalenty dla funkcjonariuszy oraz pozostałe należności (odprawy, nagrody jubileuszowe oraz ekwiwalenty za niewykorzystany urlop oraz czas wolny – §4180) kwota 12.889 tys. zł (w tym PM – 6.577 tys. zł).
Ponadto w 2020 roku nastąpi wzrost wydatków z tytułu nagrody rocznej o kwotę 62.846 tys. zł (w tym PM – 31.965 tys. zł).
Stosownie do ustaleń, w ramach uzgodnień ze związkiem zawodowym zrzeszającym policjantów proszę, aby pismo przekazujące projekt zawierało kontrasygnatę przedstawiciela związku zawodowego.
Z uwagi na bardzo pilny charakter proszę o przesłanie ww. projektu wraz z uzasadnieniem oraz OSR do Departamentu Budżetu MSWiA w nieprzekraczalnych terminie do dnia 30 listopada br.

Z poważaniem

Dyrektor Departamentu Budżetu


ZAŁĄCZNIKI
• MSWiA_podwyzki_pismo_KGP
 
Jak nie lubiłem Ludwińskiego, tak muszę napisać, że zaimponował mi tym wpisem. Rozwiązuje zdecydowaną większość bolączek Porozumienia i to w sposób systemowy. Szacun!

Krytyka ;) dotyka
Tomasza Ludwika,
władzę więc przyzywa,
cnotę mi okrywaj!

Gdy władza przybywa,
to nagle odkrywa,
że ta komitywa,
mocno robaczywa.
 
Oj chyba zamias wódki po tym (nie)porozumieniu to pan l. pił f16, bo mu sie cos poprzestawialo. Może najpierw trzeba myśleć a później robić?
 
po raz kolejny napisze, że problem (cywile vs funkcjonariusze) leży gdzie indziej i dopóki nie będzie standaryzacji on będzie narastał.
to zabrzmi okrutnie ale dla Mnie Funkcjonariusze Celni dzielą się na 2 kategorie:
1. granica , realizacja itp - nie mający swoich odpowiedników cywilnych
2. mający swoje odpowiedniki cywilne i to właśnie jest problem
O ile praca granicy i realizacji a skarbówka to dwa inne światy i nie ma co porównywać, i ja ktoś ze Skarbówki porównuje to sorry ale dla mnie jest niepoważny, to 2 kategoria stanowi problem
W KAS a nawet w ramach jednej IAS są komórki mające te same zadania (dochodzeniowka, kontrola celno-skarbowa, kontrola celno-skarbowa rynku, analiza) które są zarówno mundurowe jak i cywilne - co jest kompletnie bez sensu. cywilni nigdy nie będą postrzegać funkcjonariuszy przez pryzmat granicy i realizacji ale przez porównanie do funk, którzy robią to samo co oni a mają wyższą wysługę, dodatek za stopień, dodatkowy urlop, wcześniejszą emeryturę. I jedynym wyjściem jest jak napisałem standaryzacja: w komórkach x tylko funk w komórach y tylko cywil w całym KAS (niezależnie od IAS).
Często pada porównanie, że Specjalista i Ekspert robią to samo a ten drugi zarabia o X więcej co jest niczym nie usprawiedliwione, szerzej patrząc to samo dotyczy sytuacji w niektórych komórkach ale wyrazy specjalista i ekspert należy zastąpić słowami cywil i funkcjonariusz.
 
To co pisze Nelson to prawda i to jest właśnie bez sensu. Te same zadania w jednych iasach robią cywile w innych funkcjonariusze i nie chodzi tu wcale o dochodzeniowkę. W ucs- ach te same komórki w jednych są cywilne w innych mundurowe jeszcze gdzie indziej pół na pół i to jest właśnie Absurd. Dotyczy to np. postępowań celnych, analiz ryzyka czy kontroli celno skarbowych wykonujących kontrolę związaną stricte z przywozem towarów. Ciekawe jak w przyszłości będzie wyglądało wartościowanie stanowisk w tych komórkach.
 
po raz kolejny napisze, że problem (cywile vs funkcjonariusze) leży gdzie indziej i dopóki nie będzie standaryzacji on będzie narastał.
to zabrzmi okrutnie ale dla Mnie Funkcjonariusze Celni dzielą się na 2 kategorie:
1. granica , realizacja itp - nie mający swoich odpowiedników cywilnych
2. mający swoje odpowiedniki cywilne i to właśnie jest problem
O ile praca granicy i realizacji a skarbówka to dwa inne światy i nie ma co porównywać, i ja ktoś ze Skarbówki porównuje to sorry ale dla mnie jest niepoważny, to 2 kategoria stanowi problem
W KAS a nawet w ramach jednej IAS są komórki mające te same zadania (dochodzeniowka, kontrola celno-skarbowa, kontrola celno-skarbowa rynku, analiza) które są zarówno mundurowe jak i cywilne - co jest kompletnie bez sensu. cywilni nigdy nie będą postrzegać funkcjonariuszy przez pryzmat granicy i realizacji ale przez porównanie do funk, którzy robią to samo co oni a mają wyższą wysługę, dodatek za stopień, dodatkowy urlop, wcześniejszą emeryturę. I jedynym wyjściem jest jak napisałem standaryzacja: w komórkach x tylko funk w komórach y tylko cywil w całym KAS (niezależnie od IAS).
Często pada porównanie, że Specjalista i Ekspert robią to samo a ten drugi zarabia o X więcej co jest niczym nie usprawiedliwione, szerzej patrząc to samo dotyczy sytuacji w niektórych komórkach ale wyrazy specjalista i ekspert należy zastąpić słowami cywil i funkcjonariusz.


Chyba lepiej wiem o czym piszę?

Nie należy zastępować

Funkowie spec i ekspert często robią to samo, w tej samej komórce, mają podobny staż, i zarabiają kompletnie in pieniądze - to jest dyskryminacja

Patrz oc, realizacja i in

Sprawami cywili się nie zajmuję i o nich nie piszę

Nie mów mi co miałem na myśli i jak należy to rozumieć, zastępując słowa
 
Nelson, co ty piszesz?
Twoim zdaniem: W KAS a nawet w ramach jednej IAS są komórki mające te same zadania (dochodzeniowka, kontrola celno-skarbowa, kontrola celno-skarbowa rynku, analiza) które są zarówno mundurowe jak i cywilne - co jest kompletnie bez sensu.
Przeczytaj zakres działania, np. dochodzeniowki w ucs robią sprawy na grube miliony a w us drobnice, a dodatkowo od 1 stycznia usc przejmuje kolejne zagadnienia z us, podobnie ma sie z pozostałymi komorkami, usc pracują jak służba nakazuje, często nawet w godzinach nocnych, a w us jak wyjeżdżają z pracy to tworzy się ogromny korek o 15,30
O jakiej standaryzacji piszesz, standaryzacje to mielismy przy wartosciowaniu,
Nie rozumiem twojego wywodu,
Albo jesteś młodym nabytkiem z mf albo z us i w dodatku jestes niezorientowany w sprawach byłych uc a obecnych ucs

O wypraszam to sobie. Pracuję w wyspecjalizowanym us w kontroli i też robię kontrole na grube miliony, karuzele, optymalizacje, wyłudzenia i sprawy prokuratorskie. I to nie jest żadna drobnica! Dodam tylko, że dodatek kontrolerski mam na poziomie zwykłego us.
 
Chyba lepiej wiem o czym piszę?

Nie należy zastępować

Funkowie spec i ekspert często robią to samo, w tej samej komórce, mają podobny staż, i zarabiają kompletnie in pieniądze - to jest dyskryminacja

Patrz oc, realizacja i in

Sprawami cywili się nie zajmuję i o nich nie piszę

Nie mów mi co miałem na myśli i jak należy to rozumieć, zastępując słowa

przecież to co napisałem odnosnie cywil/funk to analogia dot sytuacji spec/ekspert i zupełnia inna sprawa, nie odnosiłem się do konkretnej wypowiedzi ale bardziej do zasady ta sama praca ta sama płaca, uzależniona do zakresu uprawnień, odpowiedzialności i obowiazków
Zresztą teraz Sam piszesz "w tej samej komórce, mają podobny staż, i zarabiają kompletnie in pieniądze - to jest dyskryminacja" i o to mi chodzi obojętnie czy porównujemy stanowiska/regiony Polski czy rozmiar buta . przy czym jeszcze raz podkreśle te same zadania
 
Nelson, co ty piszesz?
Twoim zdaniem: W KAS a nawet w ramach jednej IAS są komórki mające te same zadania (dochodzeniowka, kontrola celno-skarbowa, kontrola celno-skarbowa rynku, analiza) które są zarówno mundurowe jak i cywilne - co jest kompletnie bez sensu.
Przeczytaj zakres działania, np. dochodzeniowki w ucs robią sprawy na grube miliony a w us drobnice, a dodatkowo od 1 stycznia usc przejmuje kolejne zagadnienia z us, podobnie ma sie z pozostałymi komorkami, usc pracują jak służba nakazuje, często nawet w godzinach nocnych, a w us jak wyjeżdżają z pracy to tworzy się ogromny korek o 15,30
O jakiej standaryzacji piszesz, standaryzacje to mielismy przy wartosciowaniu,
Nie rozumiem twojego wywodu,
Albo jesteś młodym nabytkiem z mf albo z us i w dodatku jestes niezorientowany w sprawach byłych uc a obecnych ucs


"zatem moje wydaje mi się"
włącz obojętnie jaką strukturę UCS - bo pisze o UCS, w US nie ma funk:
- komórki wyłącznie cywilne,
- komórki w których wyłącznie mogą pełnić śłużbe funk
- komórki cywilne w których moga pełnic służbę funk i odwrotnie
 
Ale żeby nie było spraw w ucs na grube miliony to ta zajmująca się drobnicą skarbówka musi działać prewencyjnie w zakresie rejestracji. To tam zaczynają "życie" różnej maści spółeczki i fizyczne "słupy". W niektórych US to rozumieją i dzięki współpracy pomiędzy SKI, SKA i SKP udaje się zablokować rejestrację podejrzanych podmiotów lub szybko usuwa się z rejestru podatników VAT "znikających podatników" oraz "bufory". I robią to zwykłe cywilne "sweterki". To, że potem chodzą do prokuratorów na składanie zeznań, a potem na wokandy za świadków to już inna historia. A co do godzin pracy to w RCP mają nieraz po 20 godzin miesięcznie ponad 8 godzinny czas pracy, oczywiście nie do odebrania. I nie jest to działanie na rozkaz, lecz kwestia motywacji i chęci zrobienia czegoś ponad urzędniczą przeciętność. Przecież mamy w tej chwili znakomite dane z systemów informatycznych i żal byłoby tego nie wykorzystać.
 
Ostatnia edycja:
przecież to co napisałem odnosnie cywil/funk to analogia dot sytuacji spec/ekspert i zupełnia inna sprawa, nie odnosiłem się do konkretnej wypowiedzi ale bardziej do zasady ta sama praca ta sama płaca, uzależniona do zakresu uprawnień, odpowiedzialności i obowiazków
Zresztą teraz Sam piszesz "w tej samej komórce, mają podobny staż, i zarabiają kompletnie in pieniądze - to jest dyskryminacja" i o to mi chodzi obojętnie czy porównujemy stanowiska/regiony Polski czy rozmiar buta . przy czym jeszcze raz podkreśle te same zadania

Nie wiem gdzie byles i co widziales ale u mnie kontrola rynku to bardziej realizacja i bardzo daleko jest jej do cywilnych działań. Zdziwiłbyś sie jakie ujawnienia tu były. Mówiąc takie rzeczy obrażasz wielu dobrych specow, którzy znaja sie na robocie. Chociaz problemem jest to, że malo kto wie co dozory obecnie kontrola rynku robi i caly syf idzie do tych komórek przytlaczajac badziewiem, ludzi znajacych sie na akcyzie.
 
O wypraszam to sobie. Pracuję w wyspecjalizowanym us w kontroli i też robię kontrole na grube miliony, karuzele, optymalizacje, wyłudzenia i sprawy prokuratorskie. I to nie jest żadna drobnica! Dodam tylko, że dodatek kontrolerski mam na poziomie zwykłego us.

Tak z ciekawości - ile procentowo wynosi dodatek kontrolerski na poziomie zwykłego us?
 
Najpierw nas sprzedali za grosze.
Teraz chcą nas z tych groszy okraść i przy okazji o te grosze poróżnić.
"S" się skur**ła już dawno i jedyne co może zrobić to sprzedać jednych za przywileje (m.in. ulgi w LOTOS *1, większe podwyżki, kolejne zmiany w wolnych niedzielach bo KRK traci, poparcie dla utarty nadgodzin i urlopów zaległych w KP....) dla "swoich". To jest po prostu banda śmiecia, która ma wszystkich, którzy nie są "z nami" głęboko w d*****e.
"Kto nie jest z nami, ten przeciwko nam!!!"
Myślę, że należy nagłaśniać ich machloje i przekręty a poza tym nie ma co nimi rozmawiać, bo nie ma o czym.
*1 - podobno ma go przejąć Orlen... - kolejna Spółka S.P.
 
Ostatnia edycja:
Jeśli próbuje się nam pomniejszyć podwyżki o 13,71% w stosunku do innych służb mundurowych, to czy nie istnieje ryzyko, że również zagwarantowane 2,3% na pokrycie inflacji nie zostanie skonsumowane w ramach tej podwyżki. 655 zł na funkcjonariusz obiecano wypłacić do końca III kwartału, ale te 2,3% powinny być do wypłaty dużo wcześniej, czy się mylę ?!
 
Trochę pobocznie ale w temacie zarobków.

umowa-o-prace-umowa-o-dzielo-porownanie-oplat-zarobkow-rzad-pracownik-wykres-rozpiska.png

a to już do wszystkich

morawiecki-narzekacie-a-macie-w-tym-roku-20-procent-wyzsza-wyplate-niz-w-ktorym-roku-niz-w-przys.jpg
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry