• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2019

[Pracuję tylko z ucywilnionymi i spotykam się z pretensjami. Wtedy zadaję jedno pytanie: co Ty wiesz o dotychczasowym działaniu zz?
Przeważnie wiedza kończy się na wiedzy firmowej i też tylko powierzchownie.
Więc nie bierz tego do głowy i pociąg jedzie dalej.
Czuwaj.

Kolego. Zapominasz o jednej kwestii...... dla każdego człowieka liczy się Jego przypadek!
 
Ukrywałem się. :eek:

Ps: No dobra, wiem że to nie było do mnie, ale kryterium "dołączenia" jest słabe!
 
Ostatnia edycja:
3

Rybka to jest mocne! Pouczanie przez kogoś kto ma staż mniejszy niż przedszkolak jest nieco................zawyżone.

Czy chcesz powiedzieć, że wraz ze wzrostem "stażu" na Forum, użytkownikom przybywa inteligencji i pomysłowości ?
A to dobre! :D:D:D Wybacz, ale obserwując to Forum, ośmielę się wysnuć tezę, że całkowicie na odwrót. Nie mam tu na myśli, żadnej konkretnej osoby, lecz "ogólną tendencję". Dlatego ja obstaję przy swoim - słabe!
 
Cytat za RMF24:
Rząd obiecał rekompensaty za podwyżki cen prądu dla gospodarstw domowych oraz małych i średnich firm. Już teraz pojawiają się jednak kłopoty z realizacją tego zobowiązania.
Minister Finansów Teresa Czerwińska przerzuca na ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego całą odpowiedzialność za znalezienie środków na realizację pomysłu. [...]
Oficjalnie w ten sposób odpowiadała dziennikarzom, ze względu na fakt, że przyszłoroczny budżet państwa jest już dawno napisany.

Ciekawe, czy nam odpisze w ten sam sposób ?

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Cz...d-wymaga-Oceny-Skutkow-Regulacji-4183995.html
 
[h=2]Zasady podwyżek - IAS Warszawa

[/h]2018-12-10 w Izbie Administracji Skarbowej w Warszawie odbyło się spotkanie kierownictwa IAS z przedstawicielami organizacji związkowych funkcjonujących w tej IAS w sprawie zasad podziału podwyżek od 1 stycznia 2019 roku.

Kierownictwo IAS przedstawiło stanowisko ws. podziału, zgodnie z którym podział miałby być przeprowadzony w ten sposób, że każdy pracownik/funkcjonariusz miałby otrzymać taką samą kwotę podwyżki – bez względu na posiadany aktualnie mnożnik kwoty bazowej oraz wysokość posiadanych dodatków (w tym stażowego), co oznaczałoby, że jedni pracownicy/funkcjonariusze otrzymaliby podwyżki w wysokości kilku, inni w wysokości kilkunastu procent.

Przedstawiciele ZZ przedstawili pracodawcy WSPÓLNE STANOWISKO, że nie zgadzają się z zaproponowanymi zasadami, gdyż faworyzują one (po raz kolejny) pracowników/funkcjonariuszy z niewielkim stażem pracy, deprecjonując jednocześnie pracowników/funkcjonariuszy doświadczonych i posiadających wypracowane przez lata dodatki lub dodatki związane z wykonywanym rodzajem pracy/służby.

ZZ zastrzegły jednocześnie, że obecnie obowiązujące rozporządzenie dot. uposażeń zasadniczych funkcjonariuszy musi zostać zmienione do końca br. we wszystkich grupach stanowisk - gdyż w innym przypadku nie będzie możliwe przyznanie niektórym funkcjonariuszom jakichkolwiek podwyżek uposażenia.

Przypomniano również, że nikt nie zniósł wynikającego z art. 27 ustawy o związkach zawodowych obowiązku uzgodnienia zasad podziału środków na podwyżki, a Porozumienie z 21 listopada 2018 roku to jedynie RAMOWE zasady podziału, nie zaś zasady bezwzględnie obowiązujące.

Źródło: http://www.skarbowcy.pl/blaster/extarticle.php?show=article&article_id=26444
 
Widać powoli, powtórzę, POWOLI ktoś zaczyna myśleć. Jeżeli tak, to warto tego kogoś uczyć dalej, a nie wciąż wypominać, że nadal robi coś źle!

Nie jest to prawdą, nie w moim US. Owszem, początkowo "młodzi" czyt. ludzie często z ok. 10 letnim stażem dostali więcej, bo ktoś wreszcie dostrzegł, że za 1500 zł nie da się żyć, w mieście, gdzie wynajem pokoju kątem u obcych ludzi kosztuje 1200. Po paru miesiącach natomiast starzy mieli swoje podwyżki i dostali wcale nie mniej niż młodzi. Różnice w zarobkach między młodymi a starymi są znaczące. Dodatkowo starzy dostają zawsze większe premie. Ok. Niech mają. Ale niech też nie mówią, że dostają tyle samo co dopiero przyjęci do pracy, bo to bzdura. Tak samo teraz próba ograbienia młodych jest dla mnie obrzydliwa.
 
Z treści powyższego sprawozdania :
"Fakt uwzględnienia wzrostu kwoty bazowej w kwocie podwyżki na 2019 r., tj. ok.2,3 % wzbudził nasze zdziwienie. "
- moje też wzbudził :) MF kombinuje jak nam dać najmniej i to było do przewidzenia, ale z tą kwotą bazową to się naprawdę postarali.
 
Ostatnia edycja:
Jutro 12.12. Dyrektor IAS Katowice zaprosił wszystkie związki w sprawie podwyżek

Czy na tym spotkaniu będzie przedstawiciel ZZ Celnicy. To istotne . A tak przy okazji nagrody za IV kwartał to 1500 na osobę .
 
A kiedy to było spotkanie ZZ w IAS Rzeszów w sprawie podziału podwyżek? A jeśli było to dlaczego znowu po łapach dostają ci ze stażem 20 lat i więcej. Wiadomo jest tylko tyle, że wczoraj było spotkanie w sprawie świadczeń socjalnych i, że nie będzie świadczeń świątecznych - zabrakło pieniędzy. Nikt nie słyszał aby zbierały się ZZ i radziły coś o podwyżkach. No chyba, że znowu podwyżki dzielone w kręgu znajomych królika. To już w tej Izbie przerabialiśmy.
 
Back
Do góry