• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2019

To źle rozumiesz.

Bardziej fanatycznego i zacietrzewionego osobnika od Ciebie nie spotkałem ani na tamtym ani na tym forum.

A mój post był krótki i jasny.

Dziwię się że nawet takich tekstów nie potrafisz zrozumieć.

Wstyd!

:cool:

Jaśniej się nie da

Nie jesteś partnerem do rozmowy

Próżne nadzieje
 
Budżet na 2019 rok, a nasze podwyżki

Cytat za RMF24:
Rząd obiecał rekompensaty za podwyżki cen prądu dla gospodarstw domowych oraz małych i średnich firm. Już teraz pojawiają się jednak kłopoty z realizacją tego zobowiązania.
Minister Finansów Teresa Czerwińska przerzuca na ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego całą odpowiedzialność za znalezienie środków na realizację pomysłu. [...]
Oficjalnie w ten sposób odpowiadała dziennikarzom, ze względu na fakt, że przyszłoroczny budżet państwa jest już dawno napisany.

Ciekawe, czy nam odpisze w ten sam sposób ?
 
Cytat za RMF24:
Rząd obiecał rekompensaty za podwyżki cen prądu dla gospodarstw domowych oraz małych i średnich firm. Już teraz pojawiają się jednak kłopoty z realizacją tego zobowiązania.
Minister Finansów Teresa Czerwińska przerzuca na ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego całą odpowiedzialność za znalezienie środków na realizację pomysłu. [...]
Oficjalnie w ten sposób odpowiadała dziennikarzom, ze względu na fakt, że przyszłoroczny budżet państwa jest już dawno napisany.

Ciekawe, czy nam odpisze w ten sam sposób ?

Wyślijmy jej te grosze, to może starczy na rekompensaty za prąd
 
W służbach MSWiA sprawa była prosta: związki mundurowe wywalczyły podwyżki dla mundurowych w kwocie 655zł brutto, a związki cywili wywalczyli 300zł brutto. W nas sytuacja nie jest normalna - cywile chcą dostać +13% więcej.
Moim zdaniem nasz związek skupiający funków powinien walczyć WYŁĄCZNIE o nasze interesy - i nie mam tu na myśli podwyżek, ale przede wszystkim uprawnień do emerytury mundurowej, zaliczenia stażu pracy, przywrócenia naszych związkowców, płatnych zwolnień L4 itp.
Przecież cywili te sprawy nie dotyczą. Przecież cywile mają swoje problemy i swój związek.
Prawidłowo myślisz Yogi związek funkcjonariuszy powinien zajmować się sprawami funkcjonariuszy a związek cywili sprawami cywili, to co teraz jest, jest nienormalne zresztą tak samo nienormalne jak ten cały kas którym uszczęśliwił nas Banaś. Wtedy nie dochodziłoby do takich kuriozalnych sytuacji i awantur. Jeśli cywile mieliby dostać o 13.71% więcej brutto podwyżki to jak najbardziej jestem za tym ale pod warunkiem, że państwo odda nam bezprawnie zabrane pieniądze które powinny być wpłacone na ZUS 13,71% ale po przejęciu nas przez ZER od 01.01.2018r. zniknęły, to jest miesięcznie ponad 500 zł. I tym jakoś żaden ZZ się nie zajął.
 
Ostatnia edycja:
Prawidłowo myślisz Yogi związek funkcjonariuszy powinien zajmować się sprawami funkcjonariuszy a związek cywili sprawami cywili, to co teraz jest, jest nienormalne zresztą tak samo nienormalne jak ten cały kas którym uszczęśliwił nas Banaś. Wtedy nie dochodziło by do takich kuriozalnych sytuacji i awantur. Jeśli cywile mieliby dostać o 13.71% więcej brutto podwyżki to jak najbardziej jestem za tym ale pod warunkiem, że państwo odda nam bezprawnie zabrane pieniądze które powinny być wpłacone na ZUS 13,71% ale po przejęciu nas przez ZER od 01.01.2018r. zniknęły, to jest miesięcznie ponad 500 zł. I tym jakoś żaden ZZ się nie zajął.

100% racji Stefan
 
Prawidłowo myślisz Yogi związek funkcjonariuszy powinien zajmować się sprawami funkcjonariuszy a związek cywili sprawami cywili, to co teraz jest, jest nienormalne zresztą tak samo nienormalne jak ten cały kas którym uszczęśliwił nas Banaś. Wtedy nie dochodziłoby do takich kuriozalnych sytuacji i awantur. Jeśli cywile mieliby dostać o 13.71% więcej brutto podwyżki to jak najbardziej jestem za tym ale pod warunkiem, że państwo odda nam bezprawnie zabrane pieniądze które powinny być wpłacone na ZUS 13,71% ale po przejęciu nas przez ZER od 01.01.2018r. zniknęły, to jest miesięcznie ponad 500 zł. I tym jakoś żaden ZZ się nie zajął.

Przejdź na etat cywilny i będziesz miał ZUS, jaki problem? Ja chętnie oddam ZUS za powrót do munduru.
 
Tele echo. Proszę nie w ten sposób. Nie takim językiem. Pokażmy klasę.

Jeszcze jedno pozwolę sobie dodać na marginesie mojej poprzedniej wypowiedzi. To, co się dzieje, to według mnie ma nade wszystko wymiar sporu kulturowego. Gdzie wartości i zwykła ludzka przyzwoitość zostały odstawione do kąta. Pomimo szumnych zapowiedzi przed wyborami scenariusze zahaczające o "Deep State" nadal są realizowane w praktyce. I ciągle znajdują się chętni do wejścia w role głównych bohaterów Bez względu na fakty i okoliczności. Więc czy nie jest zasadna teza o sporze kulturowym? Tylko dokąd to nas doprowadzi, zarówno w wymiarze indywidualnym, jak i zbiorowym?

Może tak dla zobrazowania:

3614888.jpg
 
Ostatnia edycja:
Prawidłowo myślisz Yogi związek funkcjonariuszy powinien zajmować się sprawami funkcjonariuszy a związek cywili sprawami cywili, to co teraz jest, jest nienormalne zresztą tak samo nienormalne jak ten cały kas którym uszczęśliwił nas Banaś. Wtedy nie dochodziłoby do takich kuriozalnych sytuacji i awantur. Jeśli cywile mieliby dostać o 13.71% więcej brutto podwyżki to jak najbardziej jestem za tym ale pod warunkiem, że państwo odda nam bezprawnie zabrane pieniądze które powinny być wpłacone na ZUS 13,71% ale po przejęciu nas przez ZER od 01.01.2018r. zniknęły, to jest miesięcznie ponad 500 zł. I tym jakoś żaden ZZ się nie zajął.

100% racji Stefan

Napiszcie jak wyobrażacie sobie walkę związku o przywrócenie ucywilnionych przy takim rozdziale? a może uważacie że ucywilnieni są juz nieważni?

polska-flaga-podzielona-w-dwie-strony-symbolizuje-podzielenie-polakow.jpg
 
Napiszcie jak wyobrażacie sobie walkę związku o przywrócenie ucywilnionych przy takim rozdziale? a może uważacie że ucywilnieni są juz nieważni?

Pokaż załącznik: 6071

Takie mamy wrażenie, że zostaliśmy na bocznym torze.
Nawet w postulatach:
"9. Wycofania negatywnych skutków ucywilnienia funkcjonariuszy Służby Celno –
Skarbowej(zgodnie z pismem Szefa KAS, jest to wyłączna kompetencja Dyrektorów)"

brak uzasadnienia. Więcej uwagi poświęca się za to warunkom BHP.
 
Ostatnia edycja:
Takie mamy wrażenie, że zostaliśmy na bocznym torze.
Nawet w postulatach:
"9. Wycofania negatywnych skutków ucywilnienia funkcjonariuszy Służby Celno –
Skarbowej(zgodnie z pismem Szefa KAS, jest to wyłączna kompetencja Dyrektorów)"

brak uzasadnienia. Więcej uwagi poświęca się za to warunkom BHP.
W tej sprawie poświęcono wiele stron opracowań analiz prawnych.
Przytaczanie ich w postulatach chyba zbędne.
Oczywiście opadła fala poczatkowa wzburzenia nastąpił etap zmęczenia Ale nie rezygnacji. Nadal walczymy w sądach.
Zapis z postulatów wystarcza żeby załatwić tą sprawę. Zresztą jeśli dialog zostanie podjęty to zawsze będzie czas na rozwinięcie problemu.
 
Zdajcie sobie wreszcie sprawę nie ma Nas stoi granica. SG to może jedynie sprawdzić paszport ale nie odprawić towar! Pokażcie karnet ATA pogranicznikowi............obawiam się, że wytrzeszczy oczy a już napewno nie podbije stemplem a zatem niech się nie prężą, że mogą bo jak przyjdzie co do czego to prokurator zapyta : " a ty chłopczyku jeden z drugim podbiłeś się ? Jeżeli tak to odpowiadasz.........."
 
Ile razy trzeba powtarzać, że w SW działa ZZ zrzeszający funkcjonariuszy i pracowników i np. podpisał porozumienie z MIn. Sprawiedliwości w sprawie i funkcjonariuszy i pracowników. Tak samo w PSP związki zrzeszają i funkcjonariuszy i pracowników.
Dlaczego w tych formacjach nikt nie marudzi na to, tak jak u Nas pojedyncze nicki?? Czy SCS jest lepsza, ważniejsza w jakiś sposób od PSP czy SW? To naturalnie pytanie retoryczne. Dajcie już wreszcie spokój.
 
Dużą przykrość sprawia mi jak "ucywilnieni" zawracają uwagę, że nikt o Nich nie pamięta.
Smuci mnie to, bo bardzo dużo czasu i środków poświęca związek na tę kwestię.
Na pewno można robić więcej, ale uwierzcie mi, ta sprawa to duży wysiłek dla mnie osobiście i dla związku. Nie narzekam, tylko piszę żebyście wiedzieli jak jest. Dlatego boli, jak ktoś pisze/mówi, że zapomnieliśmy o Was.
Pisałem wielokrotnie, że nigdy nie zostawię sprawy ucywilnionych. Obiecałem, a staram się słowa dotrzymywać zawsze.

Ps. Wywalczyliśmy, pomimo odmiennego stanowiska MF, że ZER MSW uznał prawo do emerytury bez jej zawieszania dla "ucywilnionych" w trybie ustawy pwu KAS. Komunikat jaki był w tej sprawie jest skonsultowany i uzgodniony z ZER.
Walczymy wciąż w Sądach. O ile NSA nie uznał wcześniejszych dróg prawnych, to jest wciąż przed Nami jako środowiskiem sprawa wniosku o wydanie decyzji zwalniającej. Szanse są olbrzymie, bo SO wydają wyroki nakazujące wydanie świadectwa służby. Pilotażowo robimy sprawy w SP po odrzuceniu przez NSA(jeszcze bez tej sprawy z wnioskiem o wydanie decyzji, ale już próbujemy). Odprawy też chcemy robić pilotażowo, natomiast o świadectwo służby zrobimy akcję ogóólnopolską już niebawem.
Proszę, nigdy nie traćcie nadziei i wierzcie proszę, że Was nigdy nie zostawimy.
Tę sprawę będziemy mieli na RDS(to pismo do Pani Min. Rafalskiej) zaraz po połowie stycznia.
Już pisałem, że jeżeli tam MF dalej będzie stosował tę samą beletrystykę, to idziemy od razu na wysłuchanie publiczne do PE.
 
Dużą przykrość sprawia mi jak "ucywilnieni" zawracają uwagę, że nikt o Nich nie pamięta.
Smuci mnie to, bo bardzo dużo czasu i środków poświęca związek na tę kwestię.
Na pewno można robić więcej, ale uwierzcie mi, ta sprawa to duży wysiłek dla mnie osobiście i dla związku. Nie narzekam, tylko piszę żebyście wiedzieli jak jest.
Proszę nie uogulniaj.
Wiele wpisów w tym ucywilnionych popiera i docenia zz za to co dotąd zrobiono.
Jeśli ktoś interesuje się naprawdę tym tematem potwierdzi moje słowa.
Pracuję tylko z ucywilnionymi i spotykam się z pretensjami. Wtedy zadaję jedno pytanie: co Ty wiesz o dotychczasowym działaniu zz?
Przeważnie wiedza kończy się na wiedzy firmowej i też tylko powierzchownie.
Więc nie bierz tego do głowy i pociąg jedzie dalej.
Czuwaj.
 
Back
Do góry