• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2019

W naprawdę wielu pracownikach skarbówki panuje niechęć do forum skarbowców a większość wcale nie utożsamia się ze związkiem S, który to sam z siebie uzurpuje sobie prawo do reprezentowania środowiska. Ludzie mają dość samego faktu obrzucania błotem innych więc tamto forum samo sobie pracuje na tę niechęć. Niestety góra rozgrywa środowiska przeciwko sobie. Co ciekawe, zwróćcie uwagę, że podobną rolę pełni ten związek w LOT wypowiadając się publicznie przeciw pozostałym na korzyść pracodawcy. Na co dzień obserwuję jak wielu pracowników w tym na kierowniczych stanowiskach ma świadomość, że to dzięki Waszemu związkowi mają być jakiekolwiek podwyżki. I normalny pracownik nie jest aż tak głupi czy zawistny żeby chcieć aby mundurowi mieli dostać mniej. To widać jak na dłoni kto rozgrywa w ten sposób.

Każdy taki wpis utwierdza mnie w przekonaniu, że normalnych, myślących osób wśród cywli nie brakuje

Chociaż forum s i sam l robią wszystko, żeby ukryć ten fakt

Ale nawet i tam przebijają się czasem głosy rozsądku

Niech pan l zada sobie jedno, zajebiście ważne pytanie:

Kto zyskuje np wskutek działań s podważających pozycję celników.pl?

Cywile?

Nie

Mb

Divide et impera
 
Ostatnia edycja:
Dajmy sobie spokoj z wpisami skarbowcow. To jest odrebne srodowisko na sile polaczone z sluzba qasi mundurowa.
Poproszę o wyjaśnienie, która służba jest "quasi mundurowa"? O ile wiem polski system prawny, nie przewiduje formacji "quasi mundurowych", ale chętnie pogłębię swoją wiedzę w tym temacie.
 
W naprawdę wielu pracownikach skarbówki panuje niechęć do forum skarbowców a większość wcale nie utożsamia się ze związkiem S, który to sam z siebie uzurpuje sobie prawo do reprezentowania środowiska. Ludzie mają dość samego faktu obrzucania błotem innych więc tamto forum samo sobie pracuje na tę niechęć. Niestety góra rozgrywa środowiska przeciwko sobie. Co ciekawe, zwróćcie uwagę, że podobną rolę pełni ten związek w LOT wypowiadając się publicznie przeciw pozostałym na korzyść pracodawcy. Na co dzień obserwuję jak wielu pracowników w tym na kierowniczych stanowiskach ma świadomość, że to dzięki Waszemu związkowi mają być jakiekolwiek podwyżki. I normalny pracownik nie jest aż tak głupi czy zawistny żeby chcieć aby mundurowi mieli dostać mniej. To widać jak na dłoni kto rozgrywa w ten sposób.
ń

Masz rację Kolego coraz więcej osób tak myśli, dzisiejszy dzień w pracy u mnie jest tego dowodem. Jeśli pracownik z 35 letnim stażem twierdzi - oczywiście członek Związku - że się nie zawiódł i widać, że działania Związku przynoszą efekty, to o czymś świadczy. Przez tyle lat nie widział jakiegokolwiek ZZ, który by w taki sposób działał i był zaangażowany w różne sprawy. . Ważne by się nie obrzucać błotem, reszta pójdzie sama, ta 'machina już się rozkręca'. Zadeklaruj się i przyłącz się..
 
W służbach MSWiA sprawa była prosta: związki mundurowe wywalczyły podwyżki dla mundurowych w kwocie 655zł brutto, a związki cywili wywalczyli 300zł brutto. W nas sytuacja nie jest normalna - cywile chcą dostać +13% więcej.
Moim zdaniem nasz związek skupiający funków powinien walczyć WYŁĄCZNIE o nasze interesy - i nie mam tu na myśli podwyżek, ale przede wszystkim uprawnień do emerytury mundurowej, zaliczenia stażu pracy, przywrócenia naszych związkowców, płatnych zwolnień L4 itp.
Przecież cywili te sprawy nie dotyczą. Przecież cywile mają swoje problemy i swój związek.
 
Jeszcze jedno.
Ze strony skarbowcy.pl.
Wpis osoby o nicku kotkot (...)

JEST WIELU PRACOWNIKÓW US I IAS, KTÓRZY CZUJĄ TEMAT. OGÓŁ MA OTWARTE UMYSŁY(...)

teraz jako kotkot zadam pytanie u Was koleżanki i koledzy, czy Wasz kwota bazowa również rośnie o 2,3%?
szczerze to może głupie pytanie jest, ale jakoś wszędzie mowa o korpusie służby cywilnej, a nie znalazłam nic o waszej kwocie...
 
Jeszcze jedno.
Ze strony skarbowcy.pl.
Wpis osoby o nicku kotkot (...)

JEST WIELU PRACOWNIKÓW US I IAS, KTÓRZY CZUJĄ TEMAT. OGÓŁ MA OTWARTE UMYSŁY(...)

teraz jako kotkot zadam pytanie u Was koleżanki i koledzy, czy Wasz kwota bazowa również rośnie o 2,3%?
szczerze to może głupie pytanie jest, ale jakoś wszędzie mowa o korpusie służby cywilnej, a nie znalazłam nic o waszej kwocie...

Nie

I tyle w temacie
 
Jeszcze jedno.
Ze strony skarbowcy.pl.
Wpis osoby o nicku kotkot (...)

JEST WIELU PRACOWNIKÓW US I IAS, KTÓRZY CZUJĄ TEMAT. OGÓŁ MA OTWARTE UMYSŁY(...)

teraz jako kotkot zadam pytanie u Was koleżanki i koledzy, czy Wasz kwota bazowa również rośnie o 2,3%?
szczerze to może głupie pytanie jest, ale jakoś wszędzie mowa o korpusie służby cywilnej, a nie znalazłam nic o waszej kwocie...
Dla funkcjonariuszy SCS podwyżka 2,3% też jest przewidziana
 
Jeszcze jedno.
Ze strony skarbowcy.pl.
Wpis osoby o nicku kotkot (...)

JEST WIELU PRACOWNIKÓW US I IAS, KTÓRZY CZUJĄ TEMAT. OGÓŁ MA OTWARTE UMYSŁY(...)

teraz jako kotkot zadam pytanie u Was koleżanki i koledzy, czy Wasz kwota bazowa również rośnie o 2,3%?
szczerze to może głupie pytanie jest, ale jakoś wszędzie mowa o korpusie służby cywilnej, a nie znalazłam nic o waszej kwocie...
Kwota bazowa ma wzrosnąć z 1662,84 zł do 1701,09 zł.
 
Ml. Spec a jak nazwiesz taka sluzbe jak scs, ktora w obowiazkach czesto przewyzsza inne w przywilejach odwrotnie jak nie sluzbe quasi mundurowa. Zostaw polski system prawny bo regul obecnie nie ma. Chyba ze jestes funkiem iwg Ciebie wszystko jest zgodne z systemem prawnym i wyrokaji sadow i TK.
 
ń

Masz rację Kolego coraz więcej osób tak myśli, dzisiejszy dzień w pracy u mnie jest tego dowodem. Jeśli pracownik z 35 letnim stażem twierdzi - oczywiście członek Związku - że się nie zawiódł i widać, że działania Związku przynoszą efekty, to o czymś świadczy. Przez tyle lat nie widział jakiegokolwiek ZZ, który by w taki sposób działał i był zaangażowany w różne sprawy. . Ważne by się nie obrzucać błotem, reszta pójdzie sama, ta 'machina już się rozkręca'. Zadeklaruj się i przyłącz się..

Jeśli piszesz coś takiego to chyba chodzisz tylko po 9 piętrze budynku przy ul. Geodetów w Rzeszowie. Ja wiem, że teraz remont ale spróbuj odwiedzić pozostałe piętra i posłuchać co mówią ludzie.
 
Ludzie przestańcie. Ci którzy są wiele lat w służbie doskonale wiedzą, że tylko ten związek ich nie zawiódł.
 
Złości i mdłości nasuwają się po lekturze komunikatu pt. ,,Stanowisko RKSAS po spotkaniu w MF”
Żadnych konkretów.

Kwestia podziału jest prosta – PO RÓWNO netto na OSOBĘ. Po co kombinować???
Funkcjonariusze – jak w innych służbach mundurowych, a cywile + 13,71%.
No i wlasnie tutaj tkwi sedno problemu. Wszyscy (chyba, mam nadzieję) chcą, żeby było po równo NETTO a w porozumieniu jest kwota BRUTTO. I nie wszyscy rozumieją różnicę.
 
Ostatnia edycja:
Trochę jest mi przykro. Zapisałam się do ZZ Celnicy wyłącznie z wiarą że ten Związek ma sens. Funkiem nie jestem a byłą pracownicą UKS (obecnie w kontroli celno-skarbowej), który został starty z powierzchni. Yogi piszesz że powinniśmy być oddzielnie jako cywile. Tylko że przedtem nie byłam w żadnym związku zawodowym ale mam świadomość co Solidarność złego zrobiła.
 
Nie żadne alter tylko primus :cool:

Własnie widać!

kasowski.jpg

co by tu.....?

1308680448_by_queen210_600.jpg
 
Tele echo. Proszę nie w ten sposób. Nie takim językiem. Pokażmy klasę.

Szanowny Kolego, w tej sprawie mój język jest łagodny ... jak baranek. Więc nie zasłużyłem na komplementy ;). Pewne osobniki to tylko nahajem. Inaczej nie zrozumieją, że odstają kulturowo.

Swoją drogą, to mi się udało zamieścić wpis na tym nomenklaturowym forum :D. Co prawda nie osobiście, lecz przez tzw. radnego : http://www.skarbowcy.pl/blaster/extarticle.php?show=article&article_id=26441

W dalszym ciągu nie rozumie. Ale nic na to nie poradzę. Nawet nahaj tu nie pomoże.
 
Back
Do góry