Strona 2 z 208 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 8 do 14 z 1456

Temat: Podwyżki 2019

Domyślnie

Cytat Napisał Francis Zobacz post

2. Używając danych szacunkowych 50 tys. cywili, 10 tys. funkcjonariuszy i ZUS 13,71% różnicy na korzyść tych drugich - daje to na etat cywila podstawę 670 zł i funkcjonariusza 578 zł (670 zł - 13,71% = 578 zł) (na pięć etatów cywila jest jeden funkcjonariusza, czyli 5,8629 etatu przeliczeniowego na 6 KASowców. 655 zł (na etat) * 6 etatów = podwyżka na 6 etatów = 3.930 zł. 3.930 / 5,8629 etatu = 670 zł).
    3.3. I takimi proporcjami podzielić należy fundusze na wynagrodzenia i uposażenia. Orientacyjnie 50 tys. * 670 zł = 33.500.000 zł, 10 tys * 578 zł = 5.780.000 zł.
    [/URL]
    No to tym razem pan Ludwiński pojechał po bandzie:
    1 jakim prawem chce zabrać celnikom wysokość podwyżek jakie dostaną funkcjonariusze wszystkich służb mundurowych, oraz co do których wysokości zobowiązał się pan Banas.
    2 zabierając nam część pieniędzy z tych podwyżek zmniejsza nam wysokość emerytur jakim prawem?
    3 jakim prawem wypowiada się w imieniu funkcjonariuszy celnych, kto mu dał to prawo do występowania w naszym imieniu?

2. Reklama Google
    Reklama Google

Domyślnie

Jak nie lubiłem Ludwińskiego, tak muszę napisać, że zaimponował mi tym wpisem. Rozwiązuje zdecydowaną większość bolączek Porozumienia i to w sposób systemowy. Szacun!

Domyślnie

Nie ma jak dobry sufler (MB?)
    Ostatnio edytowane przez szeregowy z granicy ; 03-12-2018 o 16:24

Prezydium Avatar slawomir.siwy
    Mieszka w
    ZZ Celnicy PL

Domyślnie

Funkcyjni NSZZ Solidarność, zabierają głos na skarbowcy.pl odnosząc się do ww. moich wpisów. Sugerują pracownikom, dopuszczając się manipulacji, że ja dbam tylko o funkcjonariuszy.
    Odniosę się, bo niniejsze forum czytają także pracownicy, no i owi funkcyjni Solidarności: Droga Solidarności, należało zadbać o kwestie 13.71% przy konstruowaniu porozumienia, a nie jak to piszecie o tym "sukcesie", szybko podpisać, bo jeszcze minister się rozmyśli i uciekać na wódkę. To jest kwintesencja tych "negocjacji". To brzmi jak kiepski żart, ale tak to niestety wyglądało. Dla mnie to jest szokujące, ale Wy tego nie kryjecie nawet - vide wpisy Waszego Przewodniczącego.

Powtarzam, funkcjonariusze SCS nie mogą otrzymać ani złotówki mniej od funkcjonariuszy innych służb. To jest wyznacznik.
    Skoro nie chcieliście negocjować porozumienia, nie chcieliście pomyśleć i zadbać o to, by pracownikom zapisać więcej o te 13,71% i postanowiliście szybko uciekać na rozrywki, to teraz proszę nie ingerować w podwyżkę funkcjonariuszy, jeśli takowa w ogóle będzie dla kogokolwiek, czy to pracownika czy funkcjonariusza, bo na razie, podwyżki w III kwartale są niestety patykiem na wodzie pisane i ten brak gwarancji także jest dzięki Wam niestety.
    Powinniście w chwili obecnej zadbać o zwiększenie dla pracowników - dodatkowe środki z budżetu. Trzeba było myśleć, a nie myśleć o imprezie. Teraz, kiedy popełniliście ten błąd w dniu 21.11., próba zabierania funkcjonariuszom jest postępowaniem skandalicznym. Funkcjonariusze, nie mogą być gorzej potraktowani niż funkcjonariusze innych służb mundurowych. To chyba jest jasne?

Ja bynajmniej tak zadbam o to, a nie w tak karygodny sposób jak Wy to proponujecie. W dniu 21.11. nie pozwoliliście wraz z ministrem na negocjacje. Jeszcze raz powtarzam, trzeba było myśleć i negocjować, a nie szybko podpisywać i uciekać na rozrywki. Do wynegocjowania było dużo więcej, ale nie pozwoliliście na to. Pytanie dlaczego? To jest oczywiście pytanie retoryczne.
    CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ - DEKLARACJA DO ZWIĄZKU Konto Związku - 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001

Domyślnie

Szeregowy, zerknij sobie na moje poprzednie posty, miłości do Banasia i Solidarności tam nie znajdziesz.

S.S. święte słowa. Nadal uważam, że wykluczenie związku Celnicy.pl z negocjacji to strzał w głowę (nie w stopę) z powodu nie brania pod uwagę głosów strony społecznej, bo inne związki albo nie mają odwagi albo wiedzy, żeby dokonać konstruktywnej krytyki.
    Ostatnio edytowane przez Przeciek ; 03-12-2018 o 16:39

Prezydium Avatar slawomir.siwy
    Mieszka w
    ZZ Celnicy PL

Domyślnie

Cytat Napisał Przeciek Zobacz post
    Zerknij sobie na moje poprzednie posty, miłości do Banasia i Solidarności tam nie znajdziesz.
    Bolączki porozumienia zostały wychwycone i zgłoszone na spotkaniu i powinny znaleźć się w porozumieniu - vide nasz projekt porozumienia, przedstawiony do dyskusji, gdzie wskazujemy na konieczność dostosowania aktów prawnych przez Ministra Finansów w związku z podwyżkami. To było zatem wiadomo już przed spotkaniem. Trzeba iść na spotkanie przygotowanym, a nie myśleć tylko o podpisaniu i ucieczce. Solidarność nie reagowała na te zgłoszenia. Chciała tylko jaknajszybciej podpisać. Nikt nie pochylił się nad naszymi zastrzeżeniami.

Służby mundurowe rozmawiały i spotykały się wiele razy ze swoimi ministrami nim podpisały porozumienia. Dzięki temu mają KONKRETY!
    W KAS, za sprawą właśnie Solidarności, zrobiono kabaret i mamy co mamy. Trzeba kombinować i co najgorsze są deklaracje, nie ma żadnych gwarancji, zapominamy o latach kolejnych.

Ps. Czy Ty, jako cywil, zgadzasz się, że funkcjonariusze powinni otrzymać mniej niż inne służby mundurowe?
    Nie jest lepiej wg Ciebie zadbać o wzrost podwyżek o składki ZUS dla pracowników?
    Ja tak właśnie zamierzam wystąpić do MF, nie na skłócanie środowiska, bo to do niczego dobrego nie doprowadzi.
    Ostatnio edytowane przez slawomir.siwy ; 03-12-2018 o 16:49
    CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ - DEKLARACJA DO ZWIĄZKU Konto Związku - 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001

Strona 2 z 208 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni

Uprawnienia