• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Sposób jak obiecane 655 zł dać funkcjonariuszom i od razu zabrać ?

Mona

Nowy użytkownik
Dołączył
24 Listopad 2018
Posty
7
Punkty reakcji
1
(...) Jeden składnik wynagrodzenia się podnosi a drugi składnik wynagrodzenia się obniża (....)
 
Ostatnia edycja:
Człowieku ogarnij się.Nasz związek nie podpisał žadnego porozumienia. Komentarz Przewodniczącego przeczytaj i nie analizuj obietnic bo szkoda czasu. Zadbaj lepiej o zdrowie.
 
Człowieku ogarnij się.Nasz związek nie podpisał žadnego porozumienia. Komentarz Przewodniczącego przeczytaj i nie analizuj obietnic bo szkoda czasu. Zadbaj lepiej o zdrowie.

Koleżanka nie do końca zrozumiała post. Jest to obraz jak należy traktować obietnice z porozumienia.
 
Ostatnia edycja:
Oprócz zdrowia zadbaj o pisownię ........ funkcjonariuszom , popraw błąd bo wstyd.
 
Oprócz zdrowia zadbaj o pisownię ........ funkcjonariuszom , popraw błąd bo wstyd.


Barman woli wysoko opłacać gimbazę, by pisano tego rodzaju posty,
niż dać cokolwiek tym, nad którymi (oczywiście - teoretycznie)
sprawuje "opiekę" ...
 
Pytanie otwarte do Pana Ministra:
Jak ta sytuacja ma się do powagi podpisanego porozumienia i zapewnień Pana Ministra o wzroście wynagrodzeń o 655 zł. ?

Właśnie dlatego tak istotna jest dokładna treść Porozumienia ZZ z MSWiA z 8.11.18.
§ 2 ust. 3 Porozumienia mówi o tym, że podwyżka obejmuje wszystkie składniki wynagrodzenia (uposażenia) oraz nagrodę roczną.
Acha, jest jeszcze, że podwyżki zostaną przyznane "dla każdego funkcjonariusza w równej kwocie"...
 
Ostatnia edycja:

Barman woli wysoko opłacać gimbazę, by pisano tego rodzaju posty,
niż dać cokolwiek tym, nad którymi (oczywiście - teoretycznie)
sprawuje "opiekę" ...
Myślałam, że kolega dostrzega klimat sarkazmu oraz ironii w zadanym pytaniu do Pana Ministra.
Jeżeli mój post jest korzystny dla Pana Ministra to albo ja żyje w innej rzeczywistości albo kolega powinien odejść od komputera i przejść się przewietrzyć.
Na koniec potwierdzam, że dbam o zdrowie.
Pozdrawiam
 
Myślałam, że kolega dostrzega klimat sarkazmu oraz ironii w zadanym pytaniu do Pana Ministra.
Jeżeli mój post jest korzystny dla Pana Ministra to albo ja żyje w innej rzeczywistości albo kolega powinien odejść od komputera i przejść się przewietrzyć.
Na koniec potwierdzam, że dbam o zdrowie.
Pozdrawiam


Zapewniam, iż doskonale dostrzegam wspomniany "klimat" i byłbym wyraził uznanie
wobec umiejętności wysławiania się (również nieortograficznej - nieistotnej) Szanownej
Koleżanki, gdyby nie absolutna pewność, powszechnego braku ostrości widzenia, znacznej
grupy Koleżeństwa oraz jeszcze powszechniejszej nieumiejętności rozróżnienia znaczeń:
sarkazmu, ironii, persyflażu bądź maniery ...

 
Właśnie dlatego tak istotna jest dokładna treść Porozumienia ZZ z MSWiA z 8.11.18.
§ 2 ust. 3 Porozumienia mówi o tym, że podwyżka obejmuje wszystkie składniki wynagrodzenia (uposażenia) oraz nagrodę roczną.
Acha, jest jeszcze, że podwyżki zostaną przyznane "dla każdego funkcjonariusza w równej kwocie"...

A u nas jest "średnio". Będąc niepoprawnym optymistą i zakładając, że faktycznie coś będzie dane, to konia z rzędem temu, kto będzie w stanie sprawdzić, czy cała kwota zostanie faktycznie rozdysponowana, w jaki sposób i jakie były kominy podwyżek dla "najlepszych".
Biegły rewident z KNF-u nie da rady w tym burdelu.
 

Zapewniam, iż doskonale dostrzegam wspomniany "klimat" i byłbym wyraził uznanie
wobec umiejętności wysławiania się (również nieortograficznej - nieistotnej) Szanownej
Koleżanki, gdyby nie absolutna pewność, powszechnego braku ostrości widzenia, znacznej
grupy Koleżeństwa oraz jeszcze powszechniejszej nieumiejętności rozróżnienia znaczeń:
sarkazmu, ironii, persyflażu bądź maniery ...


Obiecuje poprawę. Ponadto pragnę zauważyć, że dostrzegam szerszą grupę Koleżeństwa i ich problemy. Nie sposób w dość krótkiej wypowiedzi wszystko ująć. Pozdrawiam
 
Właśnie dlatego tak istotna jest dokładna treść Porozumienia ZZ z MSWiA z 8.11.18.
§ 2 ust. 3 Porozumienia mówi o tym, że podwyżka obejmuje wszystkie składniki wynagrodzenia (uposażenia) oraz nagrodę roczną.
Acha, jest jeszcze, że podwyżki zostaną przyznane "dla każdego funkcjonariusza w równej kwocie"...

Trafna uwaga. Niestety każde słowo jest istotne.

ps. proszę spojrzeć na prywatną wiadomość
 
Porozumienie jest fatalnie napisane. Zyskają tylko funkcjonariusze (bo nie płacą ubezpieczenia chorobowego ani społecznego) oraz osoby niedoświadczone (bez stażowego) i okopane w papierach (bez dodatku kontrolerskiego). Doświadczeni pracownicy Służby Cywilnej, pracujący w terenie, znów stracą. Banaś stawia na żółtodziobów-pierdzistołków.
 
Porozumienie jest fatalnie napisane. Zyskają tylko funkcjonariusze (bo nie płacą ubezpieczenia chorobowego ani społecznego) oraz osoby niedoświadczone (bez stażowego) i okopane w papierach (bez dodatku kontrolerskiego). Doświadczeni pracownicy Służby Cywilnej, pracujący w terenie, znów stracą. Banaś stawia na żółtodziobów-pierdzistołków.

Zdrowy jesteś? Jak nie, to na L-4
 
Jestem specem scs

Mógłbym, teoretycznie, dostać 38 pln brutto, bo tyle brakuje mi do maks widełek - u funków są bardzo wąskie

Koledzy, ktorymi robię, mogą, teoretycznie, dostać nawet 900 pln, bo mają minimum eksperta

Robimy to samo

Teraz mają ponad 1000 pln więcej ode mnie

Teoretycznie mogą mieć 2 000 pln więcej

Nie pusz bzdur i nie uogólniaj

U skarbowców widelki są bardzo szerokie


Z głównej:

ZZ Celnicy PL nie podpisał Porozumienia. Zastrzeżenie w zakresie podwyżek pozbawia udziału w nich całe grono funkcjonariuszy, w szczególności młodszych specjalistów, specjalistów i starszych specjalistów, którzy obecnie w większości mają osiągnięte maksimum na stanowisku lub są blisko tego maksimum.
Na tych stanowiskach są funkcjonariusze z wieloletnim stażem (ponad 20 lat), głównie w oddziałach celnych, grupach mobilnych/kontrolnych, na poczcie, na lotniskach, na granicy itp. oraz np. funkcjonariusze ze stanowisk specjalistycznych przeniesieni do komórek dochodzeniowo-śledczych.

Szef KAS nie zgodził się na wykreślenie tego zastrzeżenia, a jest ono jednoznaczne. Nie było zgody na uwzględnienie w Porozumieniu zobowiązania do zmiany rozporządzenia w sprawie uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej ani dopisania, że będzie można awansować na wyższe stanowiska. Były tylko takie deklaracje, ale nie chciano ich zawrzeć w Porozumieniu. Strona ministerialna poinformowała także, że Szef KAS nie jest władny zmienić w/w rozporządzenia.
Ile jednak jest możliwych awansów na stanowiskach? Czy może zostać zlikwidowana grupa mł. specjalistów i specjalistów?

Maksymalne wskaźniki wynagrodzenia w służbie cywilnej na dwóch najniższych stanowiskach:
2,7 x 1873,84 tj. 5059,37 -€“ stanowiska wspomagające w służbie cywilnej,
3x1873,84 tj. 5621,52- stanowiska specjalistyczne
- do tych kwot służba cywilna w tych stanowiskach otrzyma podwyżki, co jest Naszym(środowiska) wielkim sukcesem i co nas cieszy.

Jednak maksymalne wskaźniki uposażenia funkcjonariuszy na stanowiskach specjalistycznych:
Mł. specjalista 1,413 x 1662,84 tj. 2.349,59 zł,
Specjalista 1,761x1662,84 tj. 2928,26 zł,
St. Specjalista 2,134 x 1662,84 tj. 3548,50 zł.
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/do.../D20170446.pdf

Do tych kwot na w/w stanowiskach możliwe są podwyżki. Według naszej wiedzy zdecydowana większość już ma osiągnięte te wskaźniki albo jest bardzo blisko. Już w 2017r. te ograniczenia uniemożliwiły otrzymanie podwyżki wielu funkcjonariuszom.

I to jest istota
 
Ostatnia edycja:
Zyskają tylko funkcjonariusze

Co takiego?Jako funkcjonariusz mogę zyskać na moim stanowisku max 200 zł brutto.

Napisałbym, że zyskają tylko cywile i że to pozozumienie zrobione pod nich, ale w przeciwieństwie do Ciebie wolę się nie wypowiadać na tematy, o których nic nie wiem.

Panie i Panowie, pracownicy cywilni i funkcjonariusze, zapominamy o jednej bardzo ważnej kwestii. Nawet jeżeli uwierzymy w obietnice bez pokrycia, że wszyscy zostaniemy awansowani, pozostaje problem wynagrodzenia osób wstępujących w szeregi naszej formacji. Uposażenie rekrutow nie zmieni się. Jak chcemy zachęcić kogokolwiek do pracy bądź służby w maszej instytucji za uposażenie na obecnym poziomie? Liczba wakatow rośnie chyba szybciej niż pensja w Lidlu.
 
655 zł brutto to 540 zł netto dla funkcjonariusza albo 450 zł netto dla pracownika cywilnego. Równość tak bardzo.
 
Tu oczywiście pełna zgoda, to też jest skandaliczne. Daje w zasadzie pełną dowolność w przyznawaniu podwyżek funkcjonariuszom lub ich nieprzyznawaniu. Znając życie podwyżki dostaną tylko przydupasy, ale za to jakie to będą podwyżki!

Wciąż uważam, że podwyżka 450 zł netto dla pracowników to mniej niż 540 zł netto dla funkcjonariuszy.
 
Ostatnia edycja:
Po co spieracie się o pieniądze, których jeszcze nikt nie widział i nie wiadomo czy i kiedy zobaczy?
Jeśli nie będzie obligatoryjnej zmiany stanowisk, to faktycznie liczba ewentualnych beneficjentów podwyżki o pełną obiecana kwotę może być ograniczona, chociaż struktura stanowisk wyglada różnie w Polsce. Przykładowo pojawiały się wpisy, że mł. specjaliści i specjaliście nie dostaną nic lub prawie nic i że to zdecydowana większość. Może na wschodzie. W mojej wewnętrznej izbie (starej ze względu na średnią wieku i stażu) nie znam ani jednego mł. specjalisty (prawdopodobnie nikt nie ma takiego stanowiska). a specjalistów można policzyć na palcach. Są to "młodzi" z ostatnich naborów (którzy jeszcze się nie zwolnili [nie ma naborów na mł. specjalistów, a nabory na specjalistów też nie przyciągają tłumów kandydatów]) i kilku pechowców, którzy w poprzedniej reformie mieli pecha przy wartościowaniu. W komórkach kontrolnych standardem jest st. specjalista (najczęściej w dole widełek) (nie licząc ekspertów którzy przyszli do SENTa). Więc u mnie grupa pokrzywdzonych byłaby nieliczna, chociaż trzeba przyznać, że nie byłoby to sprawiedliwe, gdyby najmniej zarabiający dostali duuużo mniej niż eksperci.
 
Back
Do góry