• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Dochodzeniówka popiera protest

Widzicie Panowie, dochodzieniówka to inna para kaloszy.
Tam terminy mają znaczenie. Nie wszyscy sobie to uświadamiają, ale o ile część spraw można odłożyć na tydzień-dwa, nawet trzy, bez większej szkody dla postępowania - skutkować to będzie jedynie kiblowaniem po godzinach potem, o tyle trafiają się sprawy, gdzie takie opóźnienie może skutkować nawet umorzeniem z przedawnienia. A ja nie po to poszedłem do dochodzeniówki by zarabiać kasę czy mieć "emkę". Pracuję, bo w tej komórce, jak to mówią w juesej "make a difference". I o ile np. na granicę, w ramach wsparcia (podczas protestu) - nie pojechałem kiedyś i nie pojadę dalej, o tyle jeśli będę miał do wyboru zawalenie sprawy czy l4 - dla mnie wybór jest prosty.
Dlatego, proszę, weźcie to pod uwagę oceniając tych ludzi, jeśli sa to osoby które trafiły do DS przed "dobrą zmianą", to zwykle przeszły taki chrzest ognia, że byle naczelnikowi zastraszyć się nie dadzą, prawa swoje znają, ale jeśli nie uciekły z tych komórek, pracując tyle lat, to znaczy że obowiązek jest dla nich priorytetem.

Nie znaczy to że nie możemy się włączyć czynnie w inne formy protestu, tak jak pisałem wcześniej, informacja w mediach i działania pokazujące "na zewnątrz", nasze problemy są równie istotne. Możemy wpłynąć na wizerunek i wiarygodność partii rządzącej - a to przekłada się bezpośrednio na kapitał polityczny i siłę ugrupowania. Uważam że nad tym powinny pochylić się mądre głowy naszego związku.
 
Policja w trakcie protestu nie wystawiała mandatów co przyniosło milionowe straty każdego dnia , nikt powtarzam nikt nie miał z tym problemu.
Skoro celnik ma problem z przedawnieniem czy umorzeniem ....to chyba nie ma tutaj nic do dodania ....każda wymówka jest dobra .
W Dochodzeniówce póki co pracują okazy zdrowia ,Banaś się ucieszy....BEZ ODBIORU...
 
Widzicie Panowie, dochodzieniówka to inna para kaloszy.
Tam terminy mają znaczenie. Nie wszyscy sobie to uświadamiają, ale o ile część spraw można odłożyć na tydzień-dwa, nawet trzy, bez większej szkody dla postępowania - skutkować to będzie jedynie kiblowaniem po godzinach potem, o tyle trafiają się sprawy, gdzie takie opóźnienie może skutkować nawet umorzeniem z przedawnienia. A ja nie po to poszedłem do dochodzeniówki by zarabiać kasę czy mieć "emkę". Pracuję, bo w tej komórce, jak to mówią w juesej "make a difference". I o ile np. na granicę, w ramach wsparcia (podczas protestu) - nie pojechałem kiedyś i nie pojadę dalej, o tyle jeśli będę miał do wyboru zawalenie sprawy czy l4 - dla mnie wybór jest prosty.
Dlatego, proszę, weźcie to pod uwagę oceniając tych ludzi, jeśli sa to osoby które trafiły do DS przed "dobrą zmianą", to zwykle przeszły taki chrzest ognia, że byle naczelnikowi zastraszyć się nie dadzą, prawa swoje znają, ale jeśli nie uciekły z tych komórek, pracując tyle lat, to znaczy że obowiązek jest dla nich priorytetem.

Nie znaczy to że nie możemy się włączyć czynnie w inne formy protestu, tak jak pisałem wcześniej, informacja w mediach i działania pokazujące "na zewnątrz", nasze problemy są równie istotne. Możemy wpłynąć na wizerunek i wiarygodność partii rządzącej - a to przekłada się bezpośrednio na kapitał polityczny i siłę ugrupowania. Uważam że nad tym powinny pochylić się mądre głowy naszego związku.


Bla bla bla

Usprowiedliwienia na siłę

Jeśli ktoś jest chory, to przełożony odpowiada za to, żeby zorientować się czy gdzieś grozi upływ terminu, żeby taką sprawę przekazać komuś, kto jest obecny

A jeśli nie ma takiego, to musi SAM się tym zająć

Chyba nie chcesz nam wmówić, że w dś nikt nie może nagle zachorować, nie ma prawa do nagłej absencji chorobowej

I nikogo nie można za to ukarać

Owszem, można nie nagrodzić

A jak się tobie wydaje, ja na zwolnieniu nie tracę?

Mniejsza wypłata, utrata ew premii, zmniejszenie nagrody rocznej

Fajnie jest liczyć na podwyżkę nie?

Ale na czyjś koszt nie?

Żeby samemu nie stracić?

I dlatego popatrzcie w lustro

Ale jeszcze nie jest za póżno

Przestańcie tylko pisać takie bzdurne tłumaczenia
 
Zawsze uważałem, że należy zgromadzić jak najwięcej informacji (najlepiej u źródła), by podjąć decyzję. Dlatego poniżej zamieszczam linki i skany porozumień które zostały podpisane przez poszczególne resorty i organizacje związkowe, dla porównania z propozycją Celnicy.PL i z "porozumieniem" zawartym z SKAS. Może się przydać, szczególnie kolegom ze strony skarbowcy.pl. Pojawiły się pytania o różnice. Niestety nie mogę się do nich zwrócić bezpośrednio na ich stronie, bo oczywiście zostałem zablokowany przez administratora.


Porozumienie MSWiA i związków zawodowych funkcjonariuszy
https://nszzfsg.pl/wp-content/uploads/2018/11/2018_11_08_porozumienie-MSWiA_Federacja-ZZ-SM.pdf


Porozumienie MS i związków zawodowych funkcjonariuszy i pracowników SW
http://www.nszzfipw.org.pl/komunikat-podpisane-porozumienie.html
https://docs.google.com/viewerng/vi...ipw.org.pl/wp-content/uploads/2018/11/IMG.pdf


Porozumienie z Szefem KAS
http://www.skarbowcy.pl/blaster/extarticle.php?show=article&article_id=26414


propozycja porozumienia Celnicy.PL
https://celnicy.pl/attachment.php?attachmentid=5983&d=1542865453


Nie bez znaczenia pozostaje fakt, ile czasu trwały negocjacje i spotkania z organizacjami związkowymi przed podpisaniem tych porozumień.
 

Attachments

  • porozumienie 08.11.2018-MSWiA_Federacja-ZZ-SM.pdf
    1,7 MB · Wyświetleń: 220
  • porozumienie z 19.11.2018 - Min.Spr.-SW.pdf
    2,1 MB · Wyświetleń: 274
  • porozumienie z 21.11.2018 - KAS.pdf
    1,2 MB · Wyświetleń: 238
  • POROZUMIENIE (propozycja Celnicy.PL).pdf
    113,7 KB · Wyświetleń: 212
Ciężko dyskutować gdy się nie ma racji?

Dale, tobie się niczego już nie chce, ani zapisać do celnicy.pl ani nawet wesprzeć kolegów

W jakim celu szukasz poparcia dla swoich pseudousprawiedliwień?

2 lata temu pisałeś

quote_icon.png
Napisał Burack
Ile z 15 tys. osób 01.10 będzie w pracy na dniówce ??????





Ilu ? Tylu ilu harmonogram przewiduje. Nie wiem jak u Ciebie, ale ja zostałem skutecznie zniechęcony, właśnie przez związku do protestów.
Mam w nosie "walkę za sprawę". Czemu?
Już piszę, jeśliś ciekaw.
Był okres dokładnej kontroli przed dniami młodzieży? Był.
Ludzie dokładnie sprawdzali? Sprawdzali. Co się działo i kto i na czyją korzyść działał - odsyłam do wątku poświęconego np. Dorohuskowi.
A efekt? Najbardziej zasłużeni mają awanse. Tak samo wygląda sprawa w izbie i urzędach. Dodatkowo, w grę wchodzą zmiany komórek np. z komórki typu pc czy referatu ogólnego na komórkę mającą status oddziału granicznego.
Mi osobiście przed kasem nie potrzeba kolejnego wpisu dyscyplinarnego w aktach.
Tak samo jak wielu innym. Związki miały swoją szansę, w moich oczach straciły ją z chwilą kiedy pozwoliły by w ich szeregach pozostały osoby które nadużyły pokładanego w nich zaufania.

Faktycznie, lepiej nie pisz
 
Ciężko dyskutować gdy się nie ma racji?

Dale, tobie się niczego już nie chce, ani zapisać do celnicy.pl ani nawet wesprzeć kolegów
Błąd. W celnikach jestem od chwili wywalenia Sławka - jako wyraz mojego poparcia dla Niego.

Zejdź na ziemię i rozejrzyj się, co robią i na jakich stanowiskach działają u mnie związki. Jaki jest ich wkład - ludzi którzy powinni przewodzić reszcie - dać przykład. Chcesz wiedzieć więcej? Co robiły w czasie poprzednich protestów? To poproś Sławka by udostępnił Ci powycinane wątki z protestów - zwłaszcza tych o Dorohusku.
A potem sobie mną gębę wycieraj. Jeśli Ci godność pozwoli.
Nie znasz mnie i masz w nosie moje zdanie, to co robię i dlaczego.
Dlatego nie uważam by rozmowa coś zmieniła.
 
Ostatnia edycja:
Błąd. W celnikach jestem od chwili wywalenia Sławka - jako wyraz mojego poparcia dla Niego.

Zejdź na ziemię i rozejrzyj się, co robią i na jakich stanowiskach działają u mnie związki. Jaki jest ich wkład - ludzi którzy powinni przewodzić reszcie - dać przykład. Chcesz wiedzieć więcej? Co robiły w czasie poprzednich protestów? To poproś Sławka by udostępnił Ci powycinane wątki z protestów - zwłaszcza tych o Dorohusku.
A potem sobie mną gębę wycieraj. Jeśli Ci godność pozwoli.
Nie znasz mnie i masz w nosie moje zdanie, to co robię i dlaczego.
Dlatego nie uważam by rozmowa coś zmieniła.


To fajnie że jednak zmieniłeś zdanie, lepiej póżno niż wcale, bo 2 lata temu pisałeś


Widzisz Sławku, problem polega na tym, że już mnie wyleczono z entuzjazmu, ideału Stachanowa, wyrywania się na czoło, czy nawet zwykłej pomocy. Wielokrotnie słyszałem "dobra robota/fajnie że to zrobiłeś, ale ciesz się jak dyscyplinarki nie będziesz miał". Zwykle za to miałem liczne pretensje od przełożonych że robiłem coś innego zamiast "dzióbać swoje". Ba, nawet od współpracowników "że normę zawyżam" - potem szyderczy śmiech i drwina...
A związki? W sytuacji kiedy naprawdę potrzebowałem wsparcia i pomocy, okazało się że mogę liczyć na samego siebie. Dlatego się wypisałem.
I liczę na samego siebie.
Dlatego powiedz mi Sławku, w imię czego mam się znowu wyrywać, kiedy w UC Lublin są przynajmniej 3 związki?
Zamiast z Rodziną posiedzieć, pojechałem na pikietę - nie żałuję - pojechał bym jeszcze raz - nie o emki, ale o Służbę (dla mnie ta nazwa coś znaczy). Jeżeli związki zwrócą się o wsparcie w konkretnej sytuacji, pewnie nie odmówię, ale nie będę się wyrywał.
Wybacz, ale wywieszenie flagi winno nastąpić w pewien określony sposób (zgoda właściciela budynku, zachowana powaga przynależna Fladze ...) i przez właściwych ludzi. Ja się nie poczuwam - to należy do reprezentantów środowiska, jakimi są związki. W końcu po to chyba są? Nieprawdaż?

Sławek, jako szary col, mogę co najwyżej, oflagować własne biurko, tłumacząc petentom co to znaczy i w jakim celu. Ale w kwestii całego budynku, to co najwyżej, może mi być (i jest), wstyd za innych - którzy z racji złożonego na ich ręce zaufania społecznego - powinni to zrobić.




Ja nie stworzyłem twoich problemów ani ich nie rozwiążę

Ataki na mnie to obrona siebie


A jak się tobie wydaje, ja na zwolnieniu nie tracę?

Mniejsza wypłata, utrata ew premii, zmniejszenie nagrody rocznej

Fajnie jest liczyć na podwyżkę nie?

Ale na czyjś koszt nie?

Żeby samemu nie stracić?

I dlatego popatrzcie w lustro

Ale jeszcze nie jest za póżno

Przestańcie tylko pisać takie bzdurne tłumaczenia
 
A co ty zrobiłeś żeby wesprzeć sławka i podnieść jego pozycję negocjacyjną?

Prosił o to

A twoi niezadowoleni koledzy?

Szepcą po koryrarzach znaczy nie dbają o zdrowie

A ty ich na tych korytarzach słyszysz - a więc i ty

Niech spojrzą w lustro

Dzięki takim jak oni na razie gó..no mamy

Ale jeszcze nie jest za póżno

Co zrobiłem? Ano w wakacje dużo. W tym tygodniu nic bo tak jak kolega Dale miałem terminowe sprawy nad którymi pracowałem od miesięcy i sam własnej roboty nie zaprzepaszczę. Natomiast teraz już mogę zadbać o zdrowie ale widzę, że niestety bez koordynacji jest to bez sensu. Byłbym sam, bo jak popytałem wśród ludzi to nikt nie ma zamiaru protestować gdyż liczą na realizację porozumienia.
 
Co zrobiłem? Ano w wakacje dużo. W tym tygodniu nic bo tak jak kolega Dale miałem terminowe sprawy nad którymi pracowałem od miesięcy i sam własnej roboty nie zaprzepaszczę. Natomiast teraz już mogę zadbać o zdrowie ale widzę, że niestety bez koordynacji jest to bez sensu. Byłbym sam, bo jak popytałem wśród ludzi to nikt nie ma zamiaru protestować gdyż liczą na realizację porozumienia.


Nie no, ja to zasadniczo popieram, i tego

Ale wiecie, tak sam...

Może jak inni ruszą...

Żeby tak nie sam, nie na czele...

Chociaż, skoro dadzą sobie radę beze mnie...

Poza tym, pewnie wtedy będę miał inne terminowe sprawy...

Będzie to pewnie już bez znaczenia, za póżno

A poza tym, szkoda kaski na l4, z premii, z 13-tki..

Bla bla bla

Wyciąganie gorących kartofli z ogniska cudzymi rękoma

Ciapciaki jesteście
 
Z komórkami dochodzeniowo-śledczymi tak samo było w 2016 roku. Tłumaczenie, że terminy itp. A po proteście ...urlopik, bo wakacje.
Wstyd, koleżanki i koledzy. Tłumaczenie dzieciaków. Mundurek pasuje, ale o to mają zadbać inni.
 
Nasz projekt porozumienia jest świetny, realizuje wszelkie nasze postulaty, w tym postulat zaliczenia okresu zatrudnienia w administracji celnej, Służbie Celnej, Urzędzie Kontroli Skarbowej i Inspekcji Celnej do stażu służby uwzględnianej do wysługi emerytalnej. Właśnie ten postulat miałem na myśli zakładając ten post. Dziękuję wszystkim popierającym protest. Dziękuję Sławku. Jestem z Wami.
 
Nasz projekt porozumienia jest świetny, realizuje wszelkie nasze postulaty, w tym postulat zaliczenia okresu zatrudnienia w administracji celnej, Służbie Celnej, Urzędzie Kontroli Skarbowej i Inspekcji Celnej do stażu służby uwzględnianej do wysługi emerytalnej. Właśnie ten postulat miałem na myśli zakładając ten post. Dziękuję wszystkim popierającym protest. Dziękuję Sławku. Jestem z Wami.


Oczywiście czynnie a nie mentalnie?
 
Takich niezastąpionych o jakich piszesz w swoim poście są całe cmentarze. NIESTETY NIC NIE ROZUMIESZ, JAK DZIEWCZYNY Z BARTOSZYC. Owocnej pracy
 
Back
Do góry