• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Co robią związki zawodowe w Służbie Celnej?

Yogi

Aktywny użytkownik
Dołączył
19 Wrzesień 2017
Posty
306
Punkty reakcji
64
Służby w resorcie MSWiA wywalczyły podwyżki i przywileje, a my nie.
Obecnie protestuje Służba Więzienna domagając się tego samego co wywalczyły służby w resorcie MSWiA (masowe zwolnienia lekarskie), a my nie.
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-...ej-bunt-i-masowe-zwolnienia-lekarskie/d000kzb
Moim zdaniem naszym problemem jest, że nie walczymy o nasze interesy!!! Przede wszystkim nie potrafimy się zorganizować, a w naszych strukturach SCS działa kilka związków zawodowych które nie potrafią się porozumieć, wyznaczyć wspólnego celu i metody działania w kierunku jego osiągnięcia.
Nie mam wiedzy odnośnie tego, co faktycznie robią i planują związki zawodowe w kierunku poprawy sytuacji SCS i osiągnięcia dla nas tych samych podwyżek i przywilejów jakie osiągnęły służby w resorcie MSWiA, a o które obecnie walczy SW - jeśli macie wiedzę na ten temat to proszę o informacje.
 
Skoro nie masz wiedzy to śledź forum to będziesz wiedział. I zacznij dbać o zdrowie to będziesz mieć czas na nadrobienie. Tyle w temacie
 
Służby w resorcie MSWiA wywalczyły podwyżki i przywileje, a my nie.
Obecnie protestuje Służba Więzienna domagając się tego samego co wywalczyły służby w resorcie MSWiA (masowe zwolnienia lekarskie), a my nie.
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-...ej-bunt-i-masowe-zwolnienia-lekarskie/d000kzb
Moim zdaniem naszym problemem jest, że nie walczymy o nasze interesy!!! Przede wszystkim nie potrafimy się zorganizować, a w naszych strukturach SCS działa kilka związków zawodowych które nie potrafią się porozumieć, wyznaczyć wspólnego celu i metody działania w kierunku jego osiągnięcia.
Nie mam wiedzy odnośnie tego, co faktycznie robią i planują związki zawodowe w kierunku poprawy sytuacji SCS i osiągnięcia dla nas tych samych podwyżek i przywilejów jakie osiągnęły służby w resorcie MSWiA, a o które obecnie walczy SW - jeśli macie wiedzę na ten temat to proszę o informacje.

Zacznij od siebie i kolegów, koleżanek w twojej lokalizacji, zadbajcie wpierw o własne zdrowie
 
Co robią? To zależy, zz celnicy walczą o nas a żółte związki, czyli solidarność chyba właśnie na własnych spotkaniach z banasiem sprzedaje nas

Właśnie słyszałem, że Solidarność układa się z Banasiem, że uzgodniono podwyżki w KAS na poziomie 2,3%, ale nie znam szczegółów. W mojej ocenie powinniśmy pójść przykładem Policji oraz Służby Więziennej - żądać tego samego co Policja, blokować granicę, brać masowe zwolnienia i żadnych układów z Banasiem. A jakie są Wasze opinie na ten temat?
 
Właśnie słyszałem, że Solidarność układa się z Banasiem, że uzgodniono podwyżki w KAS na poziomie 2,3%, ale nie znam szczegółów. W mojej ocenie powinniśmy pójść przykładem Policji oraz Służby Więziennej - żądać tego samego co Policja, blokować granicę, brać masowe zwolnienia i żadnych układów z Banasiem. A jakie są Wasze opinie na ten temat?


Misiu, umiesz Ty czytać po polsku, czy robisz za prowokatora?

Już kilkukrotnie Ci napisano odpowiedzi, a w temacie "Protest ...",
masz także szczegóły i odpowiedzi na pytania, których jeszcze
nie zadałeś. Jak nie chce Ci się czytać, to bądź tak łaskaw i więcej
nie zawracaj gitary ...
 
@Yogi mówiłeś i masz: Schowek02.jpg
 

Misiu, umiesz Ty czytać po polsku, czy robisz za prowokatora?

Już kilkukrotnie Ci napisano odpowiedzi, a w temacie "Protest . Jak nie chce Ci się czytać, to bądź tak łaskaw i więcej
nie zawracaj gitary ...

Yogi przypominasz trochę bm lub Panią dyrektor z mf od czegoś tam, pisma idą postulaty znane a oni ciągle chcą zdiagnozować i uzgadniać a nie negocjować.
 

Misiu, umiesz Ty czytać po polsku, czy robisz za prowokatora?

Już kilkukrotnie Ci napisano odpowiedzi, a w temacie "Protest ...",
masz także szczegóły i odpowiedzi na pytania, których jeszcze
nie zadałeś. Jak nie chce Ci się czytać, to bądź tak łaskaw i więcej
nie zawracaj gitary ...

Yogi - miś kolaborator?
 
bolo1999
Mam nadzieję, że czytałeś moje posty w których konsekwentnie podnoszę, że należą się nam (SCS) te same podwyżki i przywileje co Policji, że powinniśmy masowo protestować, by ten cel osiągnąć.
Dla mnie kolaboratorem jest ten, kto układa się z Banasiem za marne 2,3% indeksacji.
Skoro określiłeś mnie kolaborantem to powiedz z kim kolaboruję i w jakim zakresie - jeśli oczywiście potrafisz?
 
Juz napisalem, ale powtorze... Barman ze smyczy... trolle... spuscil!... 😁 Nie jest to nam obce... koniec... kropka...😎
 
Mam stopień st. rachm. W lipcu ukończyłem kurs aspirancki dla nowych mundurowych - byłych pracowników kontroli skarbowej. W kontroli byłem inspektorem. Będąc na kursie chodziły plotki, że na dzień skarbowca przyznawać będą awanse na pierwszy stopień aspir.
Dzień skarbowca minął. Przełożony nic nie wie. U mnie cisza. W moim referacie też cisza. Czy u Was jest podobnie?

Yogi to były skarbowiec który mundur dostał gdzieś w czerwcu 2017r. a 22.09.2017r. napisał cos takiego j/w. Dlatego dziwią jego dzisiejsze posty w których odcina się od swoich skarbowych korzeni. Ale najbardziej dziwi mnie jego wypowiedz o emkach. Musi przecież wiedzieć że, jako człowiek przyjęty do służby po 2012r. na 15 lat nie ma szans a jeśli dzisiaj ma 31 lat lub więcej to i 55 lat też nie dla niego, więc skąd nagle taka troska o sprawy emerytalne przecież co wywalczyli policjanci nic mu nie da? Yogi wcześniejsza emka to nie przywilej ale raczej zadość uczynienie za lata służby.
 
bolo1999
Mam nadzieję, że czytałeś moje posty w których konsekwentnie podnoszę, że należą się nam (SCS) te same podwyżki i przywileje co Policji, że powinniśmy masowo protestować, by ten cel osiągnąć.
Dla mnie kolaboratorem jest ten, kto układa się z Banasiem za marne 2,3% indeksacji.
Skoro określiłeś mnie kolaborantem to powiedz z kim kolaboruję i w jakim zakresie - jeśli oczywiście potrafisz?


Jak tylko udowodnisz, że określiłem cię kolaborantem, natychmiast udowodnię ci dlaczego

Ja w moim, niepoprawianym, wpisie widzę na końcu znak zapytania

Ochłoń, skup się na własnym zdrowiu i interesie ogółu
 
Teraz wiem, co robią związki zawodowe. Związkowe sprzedawczyki ułożyli się z Barmanem za ochłapy i nie wiążące obietnice. My natomiast protestujemy aż do skutku, aż otrzymamy dokładnie to samo co Policja.
Tym akcentem zamykam temat.
 
Back
Do góry