• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Kryminalne łamanie prawa pod Marianem? Dobra zmiana czy patologia?

tele echo

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
13 Lipiec 2010
Posty
4 427
Punkty reakcji
109
Afera żarówkowa w dwóch instancjach może być tylko wierzchołkiem tzw. góry lodowej. Jak się dzieje w całej Polsce? Czy nie mamy de facto z sytuacją zakupu kontrolowanego, do którego uprawnieni są wyłącznie funkcjonariusze z zachowaniem odpowiednich procedur i zgód?

No bo jak, panny aby zrobić wynik używają prywatnych pieniędzy? W czasie pracy naprawiają prywatny samochód? Czy może mamy do czynienia z kolejnym objawieniem, jak np. przy mianowaniach na stopnie i stanowiska, gotowych wykonać każde bezprawne polecenie służbowe? Jak nakłamały w notatce z czynności?

Dla mnie te mandaty z zakupu kontrolowanego to pewna dyscyplinarka i kryminał. Dla wykonawcy i zleceniodawcy, czyli kierownika albo innego wyniesionego na stołek kolejnego swojego. Który też zrobi wszystko, aby choć parę minut na na nim pozasiadywać?

https://wpolityce.pl/polityka/421502-afera-zarowkowa-czyli-jak-urzad-niszczy-zycie-spoleczne

Dla mnie, to pożeracz alg natychmiast do odwołania, dyrektor izby i naczelnik też, a kierownik i wykonawczynie do prokuratora za przekroczenie uprawnień co najmniej.

Gonić, gonić, jeszcze raz gonić, bo nas sprowadzą na swój poziom.
 
do tele echo: sytuacja "afery żarówkowej" to faktycznie patologia, naruszenie zasady proporcjonalności, prowokacja i niezrozumiały upór działań urzędu skarbowego. Z tej przyczyny zgadzam się z Twoimi uwagami. Jesteśmy jednak na forum celników, stąd moim zdaniem zachowania urzędu skarbowego nas nie dotyczą, a mamy własne problemy.
 
do tele echo: sytuacja "afery żarówkowej" to faktycznie patologia, naruszenie zasady proporcjonalności, prowokacja i niezrozumiały upór działań urzędu skarbowego. Z tej przyczyny zgadzam się z Twoimi uwagami. Jesteśmy jednak na forum celników, stąd moim zdaniem zachowania urzędu skarbowego nas nie dotyczą, a mamy własne problemy.

nie zgadzam się. maniuś to szef celników również. jego imperium nie działa, więc próbuje się ratować. a że przy tym jego żołnierze łamią prawo, to tym gorzej dla tego ostatniego.

czy celnicy podczas działań na wólce kosowskiej w warszawie nie wystawiają mandatów :confused:? może ktoś zechce nas tak łaskawie poinformować, jak to się odbywa?
 
Do tele echo
Fakty są takie:
1/ Jesteśmy na forum CELNICY.PL
2/ Zostaliśmy pominięci w podwyżkach 1.155zł i przywilejach emerytalnych uzyskanych przez służby MSWiA, o które obecnie walczy SW, a my - jako jedyna służba - nic w tym zakresie nie robimy.
3/ Załączyłeś ciekawy artykuł dotyczący patologii w prowincjonalnym urzędzie skarbowym i wyraziłeś swoje krytyczne stanowisko do zachowań tego urzędu, które zresztą podzielam
.... i tyle w temacie.
 
Witam... tak krótko w temacie, bo sa tak naprawde teraz inne wazne sprawy. Tele echo ma racje. Od pewnego czasu kierownicy masowo wysylaja f-szy w teren na kasy fiskalne. Wszystko inne jest niewazne. Ponoc prikaz z gory. Mozliwe ze od barmana. To nic. Istotne jest, ze kierownicy wymuszaja(!) na f-szach wystawianie wielosetzlotowych mandatow (od 500 zl w gore!) za kilkuzlotowe nie zarejestrowanie sprzedazy na kasie! Otrzymalem jakis czas temu takie info z Miasta Świetej (Jasnej) Wiezy. Tamtejsze kierownictwo podobno poprzez zastraszanie wymusza takie postepowanie i zabrania wracac bez mandatu!!! Znowu odzywa sie w tym miescie prywatny folwark. W sumie z tego, co wiem kierownictwo... sie nie zmienilo. Tak mysle, ze Moze Pan Dyrektor z Katowic zainteresowalby sie ta patologia. Widzisz wiec Yogi, ze to nie tylko skarbowka. To dzieje sie teraz wszedzie. 😎
 
Ostatnia edycja:
Yogi, forum jest związkowe, a ZZ Celnicy.pl zrzesza również skarbowców, więc chyba można poruszyć temat nieprawidłowości w części cywilnej KAS?

Do tematu: dla mnie jako skarbowca to jest patologia, znów znalazł się ktoś wysoce nadambitny.
 
Yogi, forum jest związkowe, a ZZ Celnicy.pl zrzesza również skarbowców, więc chyba można poruszyć temat nieprawidłowości w części cywilnej KAS?

Do tematu: dla mnie jako skarbowca to jest patologia, znów znalazł się ktoś wysoce nadambitny.

w mojej ocenie w dawnej sc, teraz kas, wykształciła się taka tradycja. kultywowana przez uwłaszczone b.....ło na stopniach i stanowiskach. stadnie i nie tylko wykonają każde polecenie. nawet z wielką gorliwością. byleby być na wierzchu.

przecież istnieje przepis, mówiący o obowiązku odmowy wykonania polecenie. przecież istnieje obowiązek poinformowania o nieprawidłowościach, jeśli się jest świadkiem naocznym czynu zabronionego. no bo jak potraktować zakup czegoś tam czy usługi za swoją kasę, a potem nałożenie kary grzywny za niewydanie dokumentu sprzedaży, co ewidentnie miało miejsce napiszę z ostrożności procesowej w aferze żarówkowej.

czyżby przykład szedł z góry? jak sobie przypominam, to algi też bez paragonu, jak donosiła jedna z gazet?
 
Afera żarówkowa dotyczy urzędu skarbowego. Wiem, że i nasi ludzie chodzą na kontrole kas fiskalnych, ale o patologiach i nas nie słyszałem lecz nie wcale nie twierdzę, że ich u nas nie ma.
Pragnę jednak podkreślić, że kwestia podwyżek i przywilejów emerytalnych w SCS jest dla mnie priorytetem.
 
Afera żarówkowa dotyczy urzędu skarbowego. Wiem, że i nasi ludzie chodzą na kontrole kas fiskalnych, ale o patologiach i nas nie słyszałem lecz nie wcale nie twierdzę, że ich u nas nie ma.
Pragnę jednak podkreślić, że kwestia podwyżek i przywilejów emerytalnych w SCS jest dla mnie priorytetem.

oj, biorąc pod uwagę to przerażone dementi, trafiony - zatopiony. kolos kas pokazał, co potrafi i do czego jest zdolny.
 
Yogi... To, co napisalem pewnie dzieje sie w wielu komorkach... Patologie trzeba naglasniac! I z nimi walczyc... Poza tym to dla nas argument...
A czy sprawa podwyzek to nie... patologia?
 
he, maniusiowy kas coraz sławniejszy. prowokacja za 10 zł z pewnością wejdzie do kanonu modus operandi w różnego rodzaju szkołach kształcących wszelkiej maści szpiegów i wywiadowców. choć na razie tylko michalkiewicz drze łacha :mad:. od 7 minuty 28 sekundy:

[video=youtube;tNFict2mDo4]https://www.youtube.com/watch?v=tNFict2mDo4[/video]
 
... Do Yogi... prawa emerytalne to nie przywileje... Tak jak wyplata... Juz nie bede Twoich postow komentowal... Sorki, ale troche mi zalatuja...
 
Hunter1:
Po pierwsze prawo do przejścia na emeryturę po 25 latach to przywilej, a nie zasada.
Po drugie komentować moich postów nie musisz - przytoczyłem fakty i swoje prywatne przemyślenia i tyle.
 
Oj tam, oj tam. Pan marian zwyczajnie zapomniał wziąć z sobą bloczek mandatowy a pani post factum wystawiła fakturę, jak zwykle czepiasz się tele echo:)
 
nie czepiam się, tylko upominam się o prawdę. gnojenie ludzi wbrew zasadom cywilizacji łacińskiej jest wbrew, zdecydowanie wbrew.

nawet, jeśli jest to akceptowane i pochwalane przez cysorza w złotych kalesonach z algą w gębie.
 
Nie najważniejszy ale równie ważny bo jest związany a ponadto należy wytykać i przypominać szczególnie tym którzy na nich głosowali!

twoj-syn-szuka-pracy-zadzwon-pomozemy-nbp-narodowe-biuro-pracy.jpg
 
Back
Do góry