• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

Właśnie otrzymałem przelew na 33.22 polskich złotych jako dodatek kontrolerski dla FSC po 30 latach słuzby.Dziekuje za tak miły gest ówczesnej władzy i Panu Banasiowi koniec jest już blisko, Czekam na sygnał Slawku,
 
Pojawił się komunikat FZZSM odnośnie porozumienia. Jeden zapis jest dla nas albo pocieszający, albo bardzo smutny.



To teraz niech ktoś mi wytłumaczy z polskiego na nasze : czy jako funkcjonariusze SCS byliśmy reprezentowani przez FZZSM, czy nie ?
W teorii na komunikacie jest logo ZZZSCRP i p. Arkadiusz Pytlak, ale jak było wcześniej, to wszyscy wiemy...

Tu chyba nie trzeba niczego tłumaczyć. Zostaliśmy sami, ale już tak było więc damy radę.
 
Pojawił się komunikat FZZSM odnośnie porozumienia. Jeden zapis jest dla nas albo pocieszający, albo bardzo smutny.



To teraz niech ktoś mi wytłumaczy z polskiego na nasze : czy jako funkcjonariusze SCS byliśmy reprezentowani przez FZZSM, czy nie ?
W teorii na komunikacie jest logo ZZZSCRP i p. Arkadiusz Pytlak, ale jak było wcześniej, to wszyscy wiemy...

Krótko.
Wystarczy spojrzeć na nagłówek oryg porozumienia jakie tam są reprezentacje zz naszych tam nie ma.
 
Prosimy o komentarz kolegę Przewodniczącego Sławka. Musimy wiedzieć, czy jesteśmy brani pod uwagę, czy tylko jest brana pod uwagę Służba Więzienna spoza resortu MSWiA. Ten brak precyzji w komunikatach pochodzących zarówno od strony rządowej jak i społecznej (FZZSM), jest trochę irytujący:mad:
 
Pani min Czerwińska na spotkanie w dniu 6 11 nie raczyła przyjść. Ale do mswia pognała jak na skrzydłach. Dostała rozkaz.
To pokazuje jak rząd traktuje funkuw i pracowników kas. Jak zwykłe śmiecie.
Nie mf tylko cały rząd.
 
Pan Premier w wywiadach sprzed roku mówił, że niema zgody żeby 4 tyś celników nagle chorowało a teraz jaki będzie jego komentarz. Liczymy na konsekwentne stanowisko ;)
Od Szefa szefów także.
 

Do wszystkich ...

Pociąg do Normalności zaraz odjeżdża. Oczekujących na peronie informujemy, że wszystkie
inne kursy, zostały definitywnie odwołane. Nie przewiduje się wprowadzenia
w tym kierunku
komunikacji zastępczej.
"Sygnał" już dawno został nadany - imienne zaproszenia nie będą wysyłane ...
 
Celnicy się mobilizują. Ja wiem, że dawna skarbówka i jej protest jest mniej medialny. Ale przestańmy być bierni. To my bedziemy musieli wyegzekwować pieniądze na podwyżki dla policjantów. Już czas zawalczyć o podobne.

Można to skonkludować bardzo życiową, mądrą i pragmatyczną dewizą H. Forda:

"Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces !"
 
Witam wszystkich.
Teraz widać jak na dłoni, że tylko od nas wszystko zależy, od naszej determinacji i braku podziałów. Uczmy się od innych mundurowych jak walczyć o swoje, aby nie zostać pominiętymi. "Nasze" ministerstwo ma nas za nic, ignoruje nas na każdym kroku, kierownictwo pilnuje tylko swoich stołków. Nie dopuśćmy do tego, abyśmy stracili szacunek do samych siebie, że nie wykorzystaliśmy szansy na lepsze jutro. Rząd na każdym kroku chwali się rosnącymi wpływami budżetowymi, a jednocześnie nie zabezpiecza się dla nas środków na podwyżki płac. Dodatkowo system emerytalny służb mundurowych jest niejednolity, różnicuje znacznie te służby jak i samych funkcjonariuszy. Trzeba powiedzieć po raz drugi dość, tak jak przy naszym wcześniejszym solidarnym, oddolnym zrywie, że nie pozwolimy na takie poniżanie. Mam nadzieję, że dokonamy tego wspólnie pracownicy wraz z funkcjonariuszami.
 
Celnicy się mobilizują. Ja wiem, że dawna skarbówka i jej protest jest mniej medialny. Ale przestańmy być bierni. To my bedziemy musieli wyegzekwować pieniądze na podwyżki dla policjantów. Już czas zawalczyć o podobne.


Święta racja ...

Bez tytułu.png
 
Powinniśmy podziękować Pytlakowi i wszystkim sponsorom, dzięki którym taki szkodnik jeszcze egzystuje. Pogonić go i to czym prędzej
 
Obejrzałam, Marian jak zwykle udowodnił że nie wie o czym mówi i należy mu się tytuł jednego z największych klamcow RP. Łga i nawet powieka mu nie mrugnie ani głos nie zadrży. To jest grabarz naszej służby... Nie ma z kim gadać
 
Posłuchajcie tego klipu z Don Marianem pt. Bunt w skarbówce (umieszczony w połowie artykułu), i wszystko jasne większość zadowolona:

https://www.money.pl/gospodarka/wia...cy-strajk-blokada-granic-kas,6,0,2420742.html

Taaa...........a teraz w Katowicach kongres klimatyczny...................ponoć kontrole na granicach.............Zatem SG dokona odpraw - potrafią ponoć wszystko.....aż pewnego dnia...prokurator zapyta:" kto odcisnął stempel VAT?" Strażnik graniczny ponoć tak wyszkolony?! Ciekawe!
 
Liczba przeglądających stale rośnie (140) przypominają się czasy 2016 gdy było nas coś koło 1k :). Czuć w powietrzu to napięcie.

376 użytkowników online. 12 zalogowanych oraz 364 gości

...oj chciałbym znowu poczuć dumę, że służę z osobami z jajami... że potrafimy coś więcej niż tylko lizać łapy...

Wierzyć że zachowaliśmy tą odrobinę godności i szacunku....
 
Kolego, w dorohusku (specjalnie z małej litery) siedzi nowy narybek co na rozkaz gruz zje, weterani oraz najbardziej doświadczane elita poustawiali się na poczcie i lotnisku, nie będzie ryzykować niezaplanowanej wycieczki do dorohuska. Więc ciężko widzę w akcji te regiony. Jedyne na co można liczyć to na grk - które wręcz rwie się do działania :]
 
Kolego, w dorohusku (specjalnie z małej litery) siedzi nowy narybek co na rozkaz gruz zje, weterani oraz najbardziej doświadczane elita poustawiali się na poczcie i lotnisku, nie będzie ryzykować niezaplanowanej wycieczki do dorohuska. Więc ciężko widzę w akcji te regiony. Jedyne na co można liczyć to na grk - które wręcz rwie się do działania :]

Tak jak powiedziałem..........niestety było, minęło.......................Remember 2016 ?
 
Back
Do góry