• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

Niby kto ma protestować i przeciwko czemu ? Specjaliści po upodleniu wartościowaniem za czasów PO, dziś mają znacząco wyższą pensję. Za PO nie było woli politycznej (wg słów Szefa Służby Celnej Jacka Kapicy), żeby nam dać emerytury mundurowe. Musiałbym być zdrowo walnięty, żeby gryźć rękę która karmi.


Nie wierzę ... Ty tak na poważnie ?!

No ... chyba, że zostałeś oficerem ...
 
skoro mówię że na granicy nie będzie strajków to nie będzie

pogratulować

w historii nie brakuje przypadków nieomylnych geniuszy, którym się wydawało że wiedzą lepiej i ich prawda jest najprawdsza - różnie kończyli

ja biorę pod uwagę że gdzie indziej nastroje mogą być inne niż w moim otoczeniu a ty?

podwyżki a raczej ich brak. blokowanie na specach mimo braku formalnych przeszkód w awansach stanowiskowych, robienie tego samego co inni ale za połowę kaski (mł spec i ekspert), śmieszne dodatki sfinansowane z własnych pensji, problemy nawet z awansami w stopniu -jedni, wcale nie orły, co 2 lata, inni co 5, wałki z latami do emek sprzed 2009, etc.

"Młodzi nie pójdą bo im najwięcej przez dwa lata dali." - chyba więc zaliczam się do młodych, po mimo wieku 50 lat po wielu latach jako spec doczekałem się skoku płacy od mb z minimum dla speca do 3048,i tobie się wydaje że mam być zadowolony? młodsi spece i eksperci robią to samo za różną kaskę - czemu? ludzie robią to samo i jeden nie ma dodatku kontrolerskiego w ogóle a drugi 600zł - mam być zadowolony? ktoś dostaje trzeci awans w ciągu 5 lat i nie jest intelektualnym orłem ani dyspozycyjnym stachanowcem a ja ciągle czekam mimo braku wtopy - mam być zadowolony?

"A Ci średni ostatnio nie dostali propozycji więc pokazali im gdzie miejsce" - nie zauważyłem w moim otoczeniu takiej tendencji - wykoszono raczej starszych, ajeśli u ciebie wykoszono średnich to zarówno oni jak i wykoszeni u mnie starsi w proteście tak czy inaczej udziału nie wezmą, skoro nie dostali propozycji i nie ma ich w kas, nie? to lekka sprzeczność

" Ja osobiście powiem Tobie że mogę i robić 24/7 na granicy bo każdy potrafi narzekać zamiast wziąć się w garść" - no i git

jeszcze nie tak dawno takich ludzi oddanych służbie była większość,w tym ja - nocki, weekendy, mróz, deszcz a ty na jakimś zadupiu po kilkanaście godzin, ci ludzie zostali nagrodzeni mł specami i specami, minimami w widełkach, 5-cioletnimi awansami, bardziej pechowi zostali pozbawieni mundurów a całkiem pechowi roboty - to skutecznie zabija motywację - uwierz mi - i nie życzę ci żebyś musiał taki kilkuletni okres motywacyjny przeżywać osobiście

cieszę się, że ty osobiście jesteś zadowolony i nie widzisz powodu do protestów - ale rozejrzyj się - jesteś w mniejszości
 
Ostatnia edycja:
recepta jest prosta:

w przypadku braku poważnych wtop:

pierwsze 5 lat - młodszy specjalista

kolejne5 lat - specjalista

kolejne 5 lat - starszy specjalista

po 15 latach służby - młodszy ekspert

po20 latach - ekspert

po 25 latach - starszy ekspert


i to przełożeni winni zadbać o to, by wraz ze wzrostem stażu, a więc też doświadczenia i wiedzy, właściwie wykorzystać funkcjonariuszy do coraz bardziej zawiłych i trudnych spraw, w orzecznictwie, jako dyspozytorów, kierowników zmian, instruktorów, ekspertów, szkolących itp. a nie wycierać nimi place i pasy

nienormalne jest to, że na skutek powiązań towarzyskich i sympatii niektórym dawać eksperta po 4 latach służby, a innych trzymać na pasie po 20 latach - dzisiaj zdarza się, że taki funk na pasie ma eksperta bo dostał go w wysoko zwartościowanej komórce w uc, ale potem trafił do oc bo komuś podpadł towarzysko, okazał się zbyt samodzielny albo np. nie ogarniał roboty

stopnie też można szybko i łatwo uporządkować, awans w raziebraku poważnej wtopy, nie później niż:

po 2 latach - w korpusie szeregowych

po 3 latach w korpusie podoficerów

po 4 latach w korpusie aspirantów

po 5 latach w korpusie oficerów


nieetycznym jest, że po 15 latach służby jeden ma starszego rewidenta a inny komisarza

tak, tak wiem - jedni zasługują na awans za szczególne zasługi - oczywiście, powyżej zapisałem minima, ale dla orłów awanse mogą być dawane wcześniej, będą oczywiście wtedy rozbieżności, ale nie przepaście jak dziś, poza tym dla orłów są widełki płacowe w stanowiskach, są dodatki specjalne itp.

dla sceptyków odnośnie awansów w stopniu - policzcie sobie, ile jest stopni u nas a ile np. w policji - od zera do najstarszego aspiranta - o korpusie oficerów nie wspomnę

u nas to jest 11 stopni, czyli potrzeba 10 awansów żeby dostać starszego aspiranta, czyli ustawowo 50 lat!!!

w policji żeby dostać starszego aspiranta potrzeba 7 awansów...

a dodatki moim zdaniem powinny być kwotowe - są z tutułu niedogodności służby i można próbować je wycenić, określić, a nie wynikają ze stopnia czy stanowiska funka, nie zależą od jego stażu więc nie powinny być powiązane z jego osobistym mnożnikiem

i żeby była jasność - ta recepta to nie dogmat, niepodlegający dyskusji jako przejaw mojej arbitralnej nieomylności
smile.png
, ale punkt wyjścia do szeroko pojętej debaty całego środowiska, zmęczonego skamieniałym status quo
 
Ostatnia edycja:
bardzo dobra recepta, wziąwszy pod uwagę wieść gminną że priorytetem jest wyrównanie zarobków w KAS. Niestety, ale SCS staje się służbą dla pasjonatów.
 
Moim zdaniem,powinniśmy wyjść z KAS i tylko ten kierunek uważam za słuszny.Nie po drodze nam z US.Msmy inne zadania i priorytety.Dochodzi do tego,że na szkolenia, do pracy,gdzie są cywile US wskazanym jest chodzenie bez munduru.Do czego to doszło!Mundur jest moją wizytówką i moim pragnieniem, skarbowy tego nie są w stanie zrozumieć.Na marginesie,ja nie czuję się skarbowcem.Jestem celnikiem.Z wyboru i pomimo wszystko.
 
Moim zdaniem,powinniśmy wyjść z KAS i tylko ten kierunek uważam za słuszny.Nie po drodze nam z US.Msmy inne zadania i priorytety.Dochodzi do tego,że na szkolenia, do pracy,gdzie są cywile US wskazanym jest chodzenie bez munduru.Do czego to doszło!Mundur jest moją wizytówką i moim pragnieniem, skarbowy tego nie są w stanie zrozumieć.Na marginesie,ja nie czuję się skarbowcem.Jestem celnikiem.Z wyboru i pomimo wszystko.

I to jest właśnie efekt de minus całej reformy - powolne zacieranie różnicy pomiędzy funkcjonariuszem i pracownikiem cywilnym.
 
I to jest właśnie efekt de minus całej reformy - powolne zacieranie różnicy pomiędzy funkcjonariuszem i pracownikiem cywilnym.

Za przeproszeniem, tego się już czytać nie chce.
Czarny, zielony, czerwony.
W mundurku zielonym czy czarnym uniformie.
Co mają powiedzieć ci, których wywalono na zieloną trawkę lub z których zdarto mundur?
 
Podle są traktowani, głównie z uwagi na różnice w wynagrodzeniach. I pracownicy us-ów przyczynili się do pozbawienia nas mundurów, poprzez swoją bezczynność dwa lata temu. Nikt nie poniża pracowników z us, jest wręcz odwrotnie. Ty może byś nie pozwolił na takie zachowanie, ale jest mnóstwo takich, co to robią. Nie opowiadaj mi o dzieleniu, bo to już się dzieje od początku kas i widoków na poprawę stosunków nie widać. Inna sprawa, że słyszałam , iż podział był zamierzony, łatwiej bowiem sterować skłóconymi ludźmi. Niemniej jednak zadra w sercu jest...
 
Najbardziej cywile, zabrali nam mundury, urlopy, dołożyli roboty, bo ludzi jest coraz mniej. Żadnych awansów i podwyżek pewno nie zobaczymy do końca życia a jeszcze w dodatku oglądamy na co dzień niezadowolonych kolegów z us lub uksów.
 
@Sylphon widzisz to samo o celnikach mówią pracownicy us, że przez Was nie mają podwyżk, że wykonują tą samą pracę za mniejsze pieniądze, że wielu rzeczy muszą Was uczyć itp. Będzie dobrze jeśli będziemy na siebie warczeć?
 
@Sylphon widzisz to samo o celnikach mówią pracownicy us, że przez Was nie mają podwyżk, że wykonują tą samą pracę za mniejsze pieniądze, że wielu rzeczy muszą Was uczyć itp. Będzie dobrze jeśli będziemy na siebie warczeć?


Faktycznie, dobrze nie jest, gdy "warczymy" na siebie, ale śmiem wątpić
czy będzie dobrze, gdy przestaniemy.

Przypuszczam, iż jeśli "dobrze" miałoby się zbliżać, natychmiast MF
połączy KAS np. z ZUS'em i odtrąbi kolejny, fantazyjny "sukces"
społeczno-gospodarczy ...

 
Witajcie!
Czekamy z niecierpliwością na referendum. Poziom wqrwieaa sięga sufitu. Praca specjalisty oraz praca experta ramie w ramie za wiadomo jaką kasę, braki kadrowe, faworyzowanie swoich,brak awansów, statystyka, statystyka, statystyka... Sławku, czy są prowadzone rozmowy ze skarbowcami? Czy jest z kim "gadać"?. Lada chwila wchodzi AIS import( w zasadzie już śmiga)- niestety dla Nas system może być samoobsługowy. Czas nagli!
Pozdrawiam
 
Witajcie!
Czekamy z niecierpliwością na referendum. *(...) Czas nagli!
Pozdrawiam

-maksymalne nagłośnienie w mediach
-maksymalne rozpropagowanie w jednostkach
-maksymalne włączenie skarbowców
-maks. solidarność z innymi służbami
-Wdowi Grosz
-rezygnacja z prywatnych komórek w pracy
-oddawanie krwi masowo, w jednym dniu na konkretny cel
-strajk włoski nakierowany na ważne firmy, np dokładna kontrola na SENT ciężarówek Orlenu
-no i granica na koniec
takie mam pomysły, proponuję burzę mózgów.
 
burza mózgów polega na podaniu wielu pomysłów, nawet z pozoru bezsensownych, które ktoś może rozwinąć, mi przychodzą do głowy takie...

-wnioski o skierowanie na badania lekarskie w związku z pogorszeniem stanu zdrowia,
- odmowa używania nie w pełni sprawnych samochodów służbowych
- złożenie do MF maksymalnej ilości wniosków o informację publiczną, w jakich sprawach, tu czekam na propozycje,
-skoordynowane NŻ, skoordynowane udanie się na przerwę i zebranie przed budynkiem z zaproszeniem mediów,
-noszenie czarnych wstążek,
-wniosek o publiczne wysłuchanie dla Sławka w kwestii zmian w prawie - zmiany ustawy o KAS,
- przygotowanie przez ZZ tekstu o nieprawidłowościach w SC, lub np. wysokościach nagród i premii dla dyrektorów, i w MF, który będzie można propagować w internecie, wstawiać na forach dyskusyjnych, w dyskusjach pod artykułami, wszędzie ...
 
Back
Do góry