Strona 1 z 128 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 890

Temat: Protest w SCS

Domyślnie Protest w SCS

Mam pytanie czy związek myśli cos o formie nacisku na rząd nie tylko wysyłanie pism do wszelkich możliwych instytucji?
    Ja wiem że jest przeświadczenie że żaden protest się już nie uda ale czy ktoś z Celnicy.pl to zbadał ? może trzeba by było zrobić badanie wśród celników bo jak widać po innych grupach zawodowych tylko protest a nie pisanie pism przynosi realne rozwiązania.

2. Reklama Google
    Reklama Google

Domyślnie

Cytat Napisał loczek18 Zobacz post
    Mam pytanie czy związek myśli cos o formie nacisku na rząd nie tylko wysyłanie pism do wszelkich możliwych instytucji?
    Ja wiem że jest przeświadczenie że żaden protest się już nie uda ale czy ktoś z Celnicy.pl to zbadał ? może trzeba by było zrobić badanie wśród celników bo jak widać po innych grupach zawodowych tylko protest a nie pisanie pism przynosi realne rozwiązania.

Znaczy się; chciałbyś - ewentualnie - spróbować sprawdzić, licząc chętnych ?!

Życzę powodzenia ...

I'm not perfect, but I'm limited edition

Aha ... "@cat" - nie jestem "kotem" !!

Prezydium Avatar slawomir.siwy
    Mieszka w
    ZZ Celnicy PL
    Wpisów
    2

Domyślnie

Wysłaliśmy postulaty do MF, pisaliśmy wcześniej o zapewnienie środków na podwyżki do MF ale cisza.
    Dlatego pisałem to już w innym wątku, że potrzebny jest nacisk środowiska, bo wywalczyliśmy tylko wzrost od przyszłego roku dofinansowania do wczasów, a to są okruchy z pańskiego stołu i to te najmniejsze okruszki.
    Powinniśmy zatem sami zacząć działać w kierunku akcji protestacyjnej, nie oglądając się na Federację SM, skoro nie odpowiadają na naszą korespondencję.
    Ministerstwo pluje nam w twarz.
    Awanse obecne to jakaś kpina. 20 awansów na 5 tys ludzi w danej IAS, albo 500zł z okazji Święta w innej, albo wcale.
    Wszystkie służby mundurowe otrzymują podwyżki znacznie ponad stopę inflacji.
    Część kadry tylko jątrzy i napuszcza pracowników na f-szy i na odwrót. Cywil nagroda 1200, f-sz - 420.
    F-sze mają teraz ww. głodowe awanse, cywile nic i już jest kwas.

Nagrody 9 zł za 100 mln zł ujawnień!
    Rozbieżności w uposażeniach przy wykonywaniu tych samych czynności 1500zł i więcej.
    Nowoprzyjęty do służby ma takie same uposażenie zasadnicze albo różniące się tylko o parę stówek, jak osoba z dwudziestoletnim i większym stażem
    Nie ma chętnych do służby, a oni nie chcą przywrócić ucywilnionych i zwolnionych,
    Brak jakiegokolwiek dialogu
    Wpływy z akcyzy są w regresie
    Jedyna formacja, gdzie ludziom poobcinali wynagrodzenia, nie ma podwyżek.
    Zaczyna brakować pieniędzy na podstawowe funkcjonowanie, ponoć w budżetach DIAS nie mają pieniędzy na wszystkie świadczenia. Już sięgają do tych z grudnia (to jeszcze do potwierdzenia). Nie czyścili klimatyzacji- bo nie ma pieniędzy, nie ma na mundury w Rzepinie i jak nas informują kombinują skąd wziąć na zapłatę za energię itp.
    Nie możemy siedzieć cicho.
    Ostatnio edytowane przez slawomir.siwy ; 25-09-2018 o 14:28
    CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ - DEKLARACJA DO ZWIĄZKU Konto Związku - 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001

Domyślnie

Jako cywil solidaryzuję się z funkcjonariuszami. Czekam na dalsze działania i już czekam na termin protestu, na który chętnie pojadę.

Domyślnie

W Dorohusku podrozni już myślą, że celnicy strajkują. Może dopiero trzeba im pokazać co to strajk. Jakby nagle kolejka po obu stronach sięgała 20 km to inaczej by rozmowy były prowadzone.

Domyślnie

Trafna ocena dokonana przez Pana Przewodniczącego. Tak, to prawda, od początku KAS napuszczają jednych na drugich a teraz jeszcze mocniej. Najbardziej czego się boją to jedności całego środowiska. W bardzo złym kierunku idzie cała sytuacja zarówno funkcjonariuszy jak i pracowników. Jedynie wspólny nagłośniony protest mógłby nam pomóc. Tak myślę.

Domyślnie

Cytat Napisał slawomir.siwy Zobacz post
    Wysłaliśmy postulaty do MF, pisaliśmy wcześniej o zapewnienie środków na podwyżki do MF ale cisza.
    Dlatego pisałem to już w innym wątku, że potrzebny jest nacisk środowiska, bo wywalczyliśmy tylko wzrost od przyszłego roku dofinansowania do wczasów, a to są okruchy z pańskiego stołu i to te najmniejsze okruszki.
    Powinniśmy zatem sami zacząć działać w kierunku akcji protestacyjnej, nie oglądając się na Federację SM, skoro nie odpowiadają na naszą korespondencję.
    Ministerstwo pluje nam w twarz.
    Awanse obecne to jakaś kpina. 20 awansów na 5 tys ludzi w danej IAS, albo 500zł z okazji Święta w innej, albo wcale.
    Wszystkie służby mundurowe otrzymują podwyżki znacznie ponad stopę inflacji.
    Część kadry tylko jątrzy i napuszcza pracowników na f-szy i na odwrót. Cywil nagroda 1200, f-sz - 420.
    F-sze mają teraz ww. głodowe awanse, cywile nic i już jest kwas.

Nagrody 9 zł za 100 mln zł ujawnień!
    Rozbieżności w uposażeniach przy wykonywaniu tych samych czynności 1500zł i więcej.
    Nowoprzyjęty do służby ma takie same uposażenie zasadnicze albo różniące się tylko o parę stówek, jak osoba z dwudziestoletnim i większym stażem
    Nie ma chętnych do służby, a oni nie chcą przywrócić ucywilnionych i zwolnionych,
    Brak jakiegokolwiek dialogu
    Wpływy z akcyzy są w regresie
    Jedyna formacja, gdzie ludziom poobcinali wynagrodzenia, nie ma podwyżek.
    Zaczyna brakować pieniędzy na podstawowe funkcjonowanie, ponoć w budżetach DIAS nie mają pieniędzy na wszystkie świadczenia. Już sięgają do tych z grudnia (to jeszcze do potwierdzenia). Nie czyścili klimatyzacji- bo nie ma pieniędzy, nie ma na mundury w Rzepinie i jak nas informują kombinują skąd wziąć na zapłatę za energię itp.
    Nie możemy siedzieć cicho.
    Dialog zaraz będzie jak nie przyjdziemy do roboty na przejścia graniczne jak nas samych zostawią z 55 możesz i musisz to banałsiowi powiedzieć w twarz i termin wybierzemy odpowiedni,młodym brakuje po ok 5-7 lat do 15 a starzy dawno dawno w odległej galaktyce i nie maja nic wszyscy do stracenia,młodzi poprą protest obiema rekami bo w perspektywie mają teraz 20-30 lat a może być wymienione tylko 5-7, starych to można już w hja pocałować.
    Rozmawiałem z młodzieżówką wszyscy wkrwieni na maksa o starych się nie boję.
    Dodam jeszcze że by nie myslał że mu jakieś GRK pomoże bo mu nie pomoże.
    Ostatnio edytowane przez digital411 ; 25-09-2018 o 20:27

Uprawnienia