• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

Oby Pani minister rozmawiała ze Sławkiem a nie z Jackiem S. lub Solidarnością (bardzo ciekawe, że się tak uaktywnili bezpośrednio przed spotkaniem-chyba dostali sygnał z centrali bo do tej pory od wejścia KAS mieli zakaz). Nie dzielmy "skóry na niedżwiedziu". Zaczekajmy do jutra, bo w naszej formacje jest zdecydowanie więcej spraw do uregulowania jak w innych służbach mundurowych i jeżeli te sprawy nie będą jutro uzgodnione (ustalone terminy ich procedowania-bo nie masz szans aby wszystko jutro załatwić) to będzie to tylko "mały sukcesik". Kasa ważna rzecz ale trzeba patrzeć w przyszłość aby z takimi patologiami jakie mają miejsce teraz w naszej służbie raz na zawsze skończyć. Czekamy z niecierpliwością na wieści w dniu jutrzejszym ale cały czas gotowość.
 
Wobec deklaracji Pani Minister proszę wszystkie Koleżanki i Kolegów o jeszcze odrobinę cierpliwości. Jutro powinniśmy podpisać porozumienie, w którym kwestia podwyżek, nie może być oczywiście na niższym poziomie niż w porozumieniach MSWiA i MS, a nawet powinna być na wyższym poziomie, gdyż musimy pamiętać tegoroczne i ubiegłoroczne zaniedbania płacowe w KAS. Pamiętamy naturalnie o innych, równie ważnych postulatach środowiska.
 
Ostatnia edycja:
biorąc pod uwagę propozycje emefu ośmielę się zadać proste pytanie: ile jest platformy w pisie?

wg mnie pis jest od platformy "lepszy". bo tamci tylko blefowali i oszukiwali. ci natomiast najpierw obiecywali, zaś dopiero od dłuższego czasu blefują i oszukują.

więc jak myślicie? algownik jest "lepszy" od kapiszona?

Absolutnie zgadzam się w pełni z Kolegą.
Związkowcy powinni trzymać rękę na pulsie, by nie dać się . Po składzie proszących widać, że, będą blefować jak w pokerze.
 
Ostatnia edycja:
Odrobine poczekamy... Ale gdy beda chcieli nas wyrolowac... To sie q... wa zdziwia... Jestem po prostu mega wkurzony na ta cala barmanowa szajke! 😈
Popieram dymisje barmana... najwiekszego szkodnika w naszej historii...
 
Ostatnia edycja:
Ja mogę jeszcze trochę cierpliwości wykazać. Mam natomiast nadzieję, że nie połakomimy się tylko na podwyżki bo kwestie emerytalne są równie ważne, jeśli nie ważniejsze. Obawiam się, że tacy jak ja, czyli przyjęci na początku lat 2000 a nie mający 55 lat dostaną po tyłku. Liczę na rozsądek związków
 
Oby Pani minister rozmawiała ze Sławkiem a nie z Jackiem S. lub Solidarnością (bardzo ciekawe, że się tak uaktywnili bezpośrednio przed spotkaniem-chyba dostali sygnał z centrali bo do tej pory od wejścia KAS mieli zakaz). Nie dzielmy "skóry na niedżwiedziu". Zaczekajmy do jutra, bo w naszej formacje jest zdecydowanie więcej spraw do uregulowania jak w innych służbach mundurowych i jeżeli te sprawy nie będą jutro uzgodnione (ustalone terminy ich procedowania-bo nie masz szans aby wszystko jutro załatwić) to będzie to tylko "mały sukcesik". Kasa ważna rzecz ale trzeba patrzeć w przyszłość aby z takimi patologiami jakie mają miejsce teraz w naszej służbie raz na zawsze skończyć. Czekamy z niecierpliwością na wieści w dniu jutrzejszym ale cały czas gotowość.

Postawię tezę, że na reformie KAS skorzystali i skorzystają cywile. Dlaczego ?
Bierność, gnuśność, bezsilność cywilnych związków zawodowych dawnej administracji podatkowej i skarbowej jest emanacją mentalności i stanu umysłu większości (ale nie całego) tego środowiska. A tak w tym jednym wielkim bajzu znaleźli się razem ze środowiskiem mundurowym zgromadzonym wokół ZZ Celnicy PL, który wprawione w boju, pomysłem, związkowym know how kow potrafi z przytupem stanąć do walki o prawa pracownicze.
 
Jedno zdanie... w kontekscie protestu:Kolezanki i koledzy ze skarbowosci! Te zwiazki, o ktorych mysle, a nazwa ich nie chce przejsc mi przez gardlo istnieja tylko... dzieki Waszym Skladkom! Chcecie sie ich pozbyc... Proste... nie placcie! To wiecej niz... jedno zdanie... 😎👊
 
tak jest, na szczęście jest z kogo brać przykład :)
ale czy nie skrewią ?
my zróbmy dla "szerszej sprawy" swoje.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Postawię tezę, że na reformie KAS skorzystali i skorzystają cywile. Dlaczego ?
Bierność, gnuśność, bezsilność cywilnych związków zawodowych dawnej administracji podatkowej i skarbowej jest emanacją mentalności i stanu umysłu większości (ale nie całego) tego środowiska. A tak w tym jednym wielkim bajzu znaleźli się razem ze środowiskiem mundurowym zgromadzonym wokół ZZ Celnicy PL, który wprawione w boju, pomysłem, związkowym know how kow potrafi z przytupem stanąć do walki o prawa pracownicze.

Jedno zdanie... w kontekscie protestu:Kolezanki i koledzy ze skarbowosci! Te zwiazki, o ktorych mysle, a nazwa ich nie chce przejsc mi przez gardlo istnieja tylko... dzieki Waszym Skladkom! Chcecie sie ich pozbyc... Proste... nie placcie! To wiecej niz... jedno zdanie... 😎👊
. Wylewajcie więcej jadu to się zjednoczymy ..... A już było dość dobrze.
 
płotko, zmykaj stąd. bo cię rekiny połkną. zabawa się skończyła, czas najwyższy to wtłuc do płotkowej łepetyny.

Daruj sobie, mam gdzieś co uważasz. Tą wypowiedzią tylko słabość swoją pokazujesz. Plum, plum :)))) :))))
 
Ostatnia edycja:
. Wylewajcie więcej jadu to się zjednoczymy ..... A już było dość dobrze.

Rozumiem, że akurat w tym momencie nie jest nam na rękę rozpoczynanie w pełni otwartej dyskusji na temat faktycznych uwarunkowań, relacji, ocen poszczególnych grup o swojej tożsamości, "etosie" i specyfice, wchodzących w skład KAS.

Ten czas nadejdzie po zakończeniu z sukcesem obecnego etapu naszych działań.
Naszych, tj. inicjowanych i w ogromnej mierze podejmowanych przez osoby będące sukcesorami tradycji funkcjonariuszy SC.

Ale od tej rozmowy, na spokojnie, już po tej walce, nie możemy na dłuższą metę uciekać.

Pozdrawiam
 
A tak polzartem konczac kwestie... Do Kolezanek i Kolegow ze skarbowosci: istnieje inny od tego, ktory znacie swiat zwiazkowy... Odkrywajcie nowe...
Jak my mozemy... to i Wy Mozecie...
Pozdrawiam
https://youtu.be/V0PsAPkkyHs

koledzy zapewne kierują się aforyzmem, wyciętym z seksmisji: kierunek wschód, tam musi być cywilizacja :D.
 
... bing napisal... Daruj sobie, mam gdzieś co uważasz. Jak będę tu chciała być to będę ....
hehehe hehehe hehehe
 
Ostatnia edycja:
Postawię tezę, że na reformie KAS skorzystali i skorzystają cywile. Dlaczego ?
Bierność, gnuśność, bezsilność cywilnych związków zawodowych dawnej administracji podatkowej i skarbowej jest emanacją mentalności i stanu umysłu większości (ale nie całego) tego środowiska. A tak w tym jednym wielkim bajzu znaleźli się razem ze środowiskiem mundurowym zgromadzonym wokół ZZ Celnicy PL, który wprawione w boju, pomysłem, związkowym know how kow potrafi z przytupem stanąć do walki o prawa pracownicze.

Masz rację w 100 procentach.Taka jest prawda.
 
Back
Do góry