• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

ja się założę a Ty ?

Stoi! Bierz się więc do dzieła.
Nie zważaj na zwykłe pohukiwania "Wiedzących Lepiej", nie powielaj pokrzykiwań wujków "Dobra Rada", bądź głuchy na lamenty ciot(ek) "Panikarek", unikaj pouczeń szwagrów "Złota rączka" i najważniejsze - NIE ZMIENIAJ ZDANIA TYLKO DLATEGO, ŻE KTOŚ POWIEDZIAŁ: "To się nie da ..."! Uwierz, że pójdzie Ci łatwiej, niż myślisz.
 
Zdecydowanie popieram protest!!! Uważam, że oprócz podwyżek wynagrodzeń szczególnie ważne są postulaty dotyczące emerytur mundurowych!!!
Uważam również, że jedyny skuteczny argument dla rządu to argument siły (mam tu na myśli blokadę granic aż do skutku). Służbę pełnię w dochodzeniówce, ale kolegów z granicy chętnie wspomogę chociażby gotówką (proszę o informację, gdzie mogę przekazać środki i jak określić tytuł przelewu).
Akcja wysyłania grosika też nie zaszkodzi i może przyczynić się do nagłośnienia naszych postulatów.
Bardzo proszę o informacje odnośnie jak adresować koperty. Wiem, że takich pytań było więcej, ale odpowiedzi nie znalazłem.

Ochłoń

W in wątku już o to pytałeß

Udzieliłem ci odp

Czytaj chłopie wątki, w których zadajesz pytania
 
Stoi! Bierz się więc do dzieła.
Nie zważaj na zwykłe pohukiwania "Wiedzących Lepiej", nie powielaj pokrzykiwań wujków "Dobra Rada", bądź głuchy na lamenty ciot(ek) "Panikarek", unikaj pouczeń szwagrów "Złota rączka" i najważniejsze - NIE ZMIENIAJ ZDANIA TYLKO DLATEGO, ŻE KTOŚ POWIEDZIAŁ: "To się nie da ..."! Uwierz, że pójdzie Ci łatwiej, niż myślisz.

Wyobraź sobie, że się wziąłem. Nie ma mnie w robocie.....I co na to odpowiesz?
 
Wyobraź sobie, że się wziąłem. Nie ma mnie w robocie.....I co na to odpowiesz?

Ładnie! No to teraz "bierz się" za "Wschodnią Granicę", bo czas na to sobie zapewniłeś. Widzisz, że to nie takie trudne; jeszcze niby nie zacząłeś, a już zdołałeś sobie zapewnić uniknięcie podstawowej przeszkody - braku czasu. Myślę, że to główna przeszkoda do działania, najczęściej wykorzystywana fałszywie. Na szczęście, Ty masz ją już "z głowy".
 
Wątek przewodni: Protest w SCS.
Za 4 dni WSZYSCY mamy głośnooooo powiedzieć w Warszawie co NAS boli.
A tu licytacja kto więcej mądrości sprzedał i i w jakim czasie...
Żałosne... może jeszcze "ustawkę" zróbcie pod Sejmem.
Odwiedzającym to forum zapewne łatwiej jest się angażować
widząc kolejne podziały.

Dosyć NAS podzielił KAS

Trzymajmy linię. Do zobaczenia 12 grudnia.
Liczę że nikt nie będzie w stanie NAS policzyć !!!
 
wszyscy tworzymy Celników PL, od wczoraj, dzisiaj i miejmy nadzieję od jutra.
umiemy różnić się pięknie, bez niepotrzebnych emocji w najważniejszych dla nas sprawach.
wolno nam różnić się w opiniach i poglądach ale cel jest jasny - dbamy o nasze indywidualne i grupowe interesy dla dużo ważniejszej sprawy - pro publico bono !
mamy lidera-fenomen naszych czasów, mamy organizację bez precedensu w historii naszej służby, mamy prawo głosu i prawo do krytyki.
wystarczy zachować odpowiedni poziom.
zwieramy szeregi, liczymy głosy i deklaracje i ..... nie podajemy się przeciwnościom.
patrzymy w przód, a nie za siebie.
przekonujemy obojętnych i strachliwych, bagatelizujemy miałkich oponentów i krytykantów.
jak ? robimy swoje.
warto nas wspierać.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
A tymczasem pracownicy Sądów od poniedziałku mają w ogóle nie przychodzic do pracy i iść na L4. Wiekszość Sądów będzie zamknięta przez minmum tydzień!!
 
Ostatnia edycja:
Screenshot_2018-12-09-15-05-47.png

Dorohusk to efekt weekendu czy coś innego się zadzialo?
 
Zwykłe weekendowe opóźnienie, w dużej części wywołane stroną ukraińską - przynajmniej takie info dostałem od gościa z sobotniej zmiany.
 
wszyscy tworzymy Celników PL, od wczoraj, dzisiaj i miejmy nadzieję od jutra.
umiemy różnić się pięknie, bez niepotrzebnych emocji w najważniejszych dla nas sprawach.
wolno nam różnić się w opiniach i poglądach ale cel jest jasny - dbamy o nasze indywidualne i grupowe interesy dla dużo ważniejszej sprawy - pro publico bono !
mamy lidera-fenomen naszych czasów, mamy organizację bez precedensu w historii naszej służby, mamy prawo głosu i prawo do krytyki.
wystarczy zachować odpowiedni poziom.
zwieramy szeregi, liczymy głosy i deklaracje i ..... nie podajemy się przeciwnościom.
patrzymy w przód, a nie za siebie.
przekonujemy obojętnych i strachliwych, bagatelizujemy miałkich oponentów i krytykantów.
jak ? robimy swoje.
warto nas wspierać.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !


Postawy wobec powyższego - potencjalnego Kolegi - godne naśladowania (przypomnienia) także "starym wyjadaczom"!

https://celnicy.pl/showthread.php/15624-Test-kompetencyjny?p=173347&viewfull=1#post173347
 
Refleksja nad naszym ,,generale" po wizycie na wschodniej granicy.
[video=youtube;8y8PxbBxYmo]https://www.youtube.com/watch?v=8y8PxbBxYmo[/video]
 
Dzisiaj w IAS w Gdańsku Naczelny Wódz zwołał zebranie ze związkami. Może ktoś coś napiszę. O czym była mowa? Zwykli ludzie nic nie wiedzą. Może Pan Opara coś stresci?
 
Troche dziwne pytanie, ale bardzo istotne. Czy odbędzie się jutro manifestacja w Warszawie, bo w Poznaniu nic się nie dzieje w kierunku zorganizowania grupy na wyjazd.
 
Funkcjonariusze i Pracownicy KAS!

Uprzejmie informuję, że pikieta zaplanowana na 12.12.2018r. zostaje odroczona.
Zarząd na mój wniosek, wszczął procedurę sporów zbiorowych i w razie braku porozumienia, manifestacja, jak i pozostałe wskazane propozycje działań, jak również inne wcześniej zaplanowane, będą przeprowadzone.
Liczymy na zaangażowanie ogółu środowiska.
Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wyrazili gotowość udziału w manifestacji oraz wszystkim tym, którzy oddolnie podjęli także inne działania.

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 
Back
Do góry