• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

Gdzie są celnicy gdzie Wnuczek gdzie Kasia,dołączcie do mnie , pozdrawiam.


Dziś prawdziwych Celników już nie ma ...

ps
Wojny nie prowadzą ludzie delikatni, prawi, nieposzlakowani czy uczciwi,
a generałowie oszczędzający wroga, mordują tym własnych żołnierzy !!!
 
Ostatnia edycja:
To smutne co piszesz. Nie rozumiem Koleżanek i Kolegów na co ONI liczą? NIKT za NAS nic nie załatwi. Tylko w jedności i ilości siła. Czyżby było im tak dobrze. Wątpię .

Bez spotkań związkowców z ludźmi na dole może być trudno, muszą zobaczyć że coś się już dzieje i wtedy się przyłącza. Niestety większość potrzebuje przewodnika. Taka jest natura ludzka.
 
Na US nie liczcie, brak organizacji, na forum skarbowców każdy post nawołujący do protestu jest usuwany po 2 minutach. Cenzura na całego. Tego stada baranów (sorry owiec) nie ma kto nas poprowadzić.
 
SLAWKU wiele osób się w delegaturach cieszy że są na najniższym starszym spec i dostaną 650 zł. Wyjaśnij im ile dostaną. Bo nie pojmują pewnych kwestii.
 
Dajcie już spokój. Nie widzę szans na protest. U mnie w komórce tylko 2 osoby trzymają linię. Jeszcze jak byłem w pracy to informowałem, namawiałem, tłumaczyłem. Nic z tego. Każdy ma to gdzieś. Już liczą podwyżki i cieszą się że zniesienia 55. Bo jest porozumienie. Jak barany na rzeź. Jako środowisko nie zasługujemy niestety na nic. Tchórzostwo i komformizm oraz egoizm. Tak to wygląda w lubelskim. Niestety
 
Może przestać siać defetyzm? Jeszcze niedawno była mowa, że potrzeba sygnału od góry a wszyscy rusza. Teraz jest plan protestu a tu co... Sławek każdemu z osobna nie wytłumaczy... Proszę zamiast biadolic tlumaczcie itd itp zawsze myślałam, że w SC pracują mądrzy ludzie więc wierzę, że wszyscy zrozumieją i protest będzie taki jaki wszyscy byśmy sobie życzyli, czyli z przytupem.
 
Ciężka ale czy niemożliwa? Na pewno jeszcze są tacy, którzy czekają na decyzje Barmana lub pani minister po listach od związku, są tacy, którzy by się przyłączyli ale trochę się boją. Zobaczycie, że to ruszy. Nie patrzmy na innych. Nie mamy nic do stracenia ale za to dużo do zyskania
 
Może przestać siać defetyzm? Jeszcze niedawno była mowa, że potrzeba sygnału od góry a wszyscy rusza. Teraz jest plan protestu a tu co... Sławek każdemu z osobna nie wytłumaczy... Proszę zamiast biadolic tlumaczcie itd itp zawsze myślałam, że w SC pracują mądrzy ludzie więc wierzę, że wszyscy zrozumieją i protest będzie taki jaki wszyscy byśmy sobie życzyli, czyli z przytupem.

Dokładnie, sam się spierałem o to z P. Przew., teraz już nie ma wymówek. Jest plan opracowany przez zarząd, i każdy członek zz naszego, ma święty obowiązek realizować ten plan ze wszystkich sił. Dla mnie to jak rozkaz czy polecenie służbowe. Widzimy się 12.12. A kto nie przyjedzie ten Ludwiński.
 
Czemu tak się dzieje że wszystkich namawiamy na wstąpienie do naszego związku celnicy.pl A tu nagle licznik maleje. Ludzie ogarnijcie się jeśli teraz nie wywalczymy czegos dla naszej służby to już nigdy. Jeśli nie chcecie zrobić tego dla siebie samych to zróbcie to dla swoich rodzin żon mężów dzieci. Jestem w tej służbie 25 lat różnie mnie traktowano ale się nie poddaje. Nie liczcie na żadne podwyżki. Innym się udało to i nam się uda tylko musimy sami o to zawalczyć.
 
... Ludzie ogarnijcie się jeśli teraz nie wywalczymy czegos dla naszej służby to już nigdy. Jeśli nie chcecie zrobić tego dla siebie samych to zróbcie to dla swoich rodzin żon mężów dzieci...Innym się udało to i nam się uda tylko musimy sami o to zawalczyć.

Dotyczy to również pracowników i byłych funkcjonariuszy.
Nie bądźmy obojętni!!!
Nikt za nas i dla nas nie zrobi nic.

Panie Sławku, proszę o zaangażowanie lokalnych przewodniczących, ludzie tego potrzebują.
 
Czemu tak się dzieje że wszystkich namawiamy na wstąpienie do naszego związku celnicy.pl A tu nagle licznik maleje. Ludzie ogarnijcie się jeśli teraz nie wywalczymy czegos dla naszej służby to już nigdy. Jeśli nie chcecie zrobić tego dla siebie samych to zróbcie to dla swoich rodzin żon mężów dzieci. Jestem w tej służbie 25 lat różnie mnie traktowano ale się nie poddaje. Nie liczcie na żadne podwyżki. Innym się udało to i nam się uda tylko musimy sami o to zawalczyć.
Wlasnie to mnie zastanawia czemu ludzie wolą puste obietnice niż pewność? Dziś nie mamy nic zagwarantowane a nawet jezeli ktoś coś dostanie to zabiorą mu z innej puli i wyjdzie na zero (zmiana regulaminu nagród, 3%; dodatki kontrolerskie itp). Radzę obudzić się i przestać żyć marzeniami i tym, że ktoś coś zrobi za nas. Jeżeli chcemy coś mieć to teraz jest pora to wywalczyć.
 
Oc Koroszczyn kolejka już na obwodnicy z km na pewno... może warto tego nie zmarnować.......... łącznie pewnie z 5 km jest........
 
No to co uda się przed Świętami zasypać MF kopertami z 1 gr? I zawiadomić prasę? Zwolnienia nie wypaliły. To może choć to uda się przeprowadzić masowo.
 
Musimy rozpropagować akcję ,,wdowi grosz,, wśród Koleżanek i Kolegów.To wypali.Ja nawet jutro kupię więcej znaczków pocztowych i poproszę Kol. o zaadresowanie kopert .Sama też zawiozę we wtorek na pocztę.
 
Back
Do góry