• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

U niektorych nastapil syndrom wypalenia. Nie nawolujcie do bialej flagi, bo zaczynacie robic krecia robote. lepiej odpoczac od forum niz siac na nim defetyzm.To nie jest jeszcze czas na wysuwanie zwlaszcza destabilizujacych wnioskow. Wiecej optymizmu.
 
U niektorych nastapil syndrom wypalenia. Nie nawolujcie do bialej flagi, bo zaczynacie robic krecia robote. lepiej odpoczac od forum niz siac na nim defetyzm.To nie jest jeszcze czas na wysuwanie zwlaszcza destabilizujacych wnioskow. Wiecej optymizmu.

ponownie sugeruję rozpoczęcie formalnego protestu. Czy fachowcy uważają, że nadal należy zwlekać? Same nawoływania na forum to za mało.
 
Skarbowcy też się czują oszukani. Zresztą nie pierwszy raz ... Skoro szef SC uważa, że nie trzeba podnosić kwoty bazowej, że trzeba nam odebrać '"13", bo "nas nie motywują". PO-PSL tak nas przećwiczyli przez 8 lat, że teraz każdy ochłap weźmiemy.
655 zł brutto ... gdyby to było dla każdego tak samo to jeszcze. Ale mądrale uznali, że taką kasę dostaną młodzi (tzn. bez wysługi). Reszcie w tych 655zł zmieści się wysługa. No i oczywiście dla obu grup w to wchodzi "13". Więc wyjdzie .... a nie podwyżka.
Pracy nie idzie już przerobić, nadgodziny niepłatne (i nie ma kiedy odebrać wolnego, a poza tym musi być zgoda przełożonego, a ten jej nie da), nabory anulowane albo nierozstrzygnięte. Ludzie odchodzą i nie tylko na emerytury. NIKT nie wyciąga z tego żadnych wniosków.
 
Skarbowcy też się czują oszukani. Zresztą nie pierwszy raz ... Skoro szef SC uważa, że nie trzeba podnosić kwoty bazowej, że trzeba nam odebrać '"13", bo "nas nie motywują". PO-PSL tak nas przećwiczyli przez 8 lat, że teraz każdy ochłap weźmiemy.
655 zł brutto ... gdyby to było dla każdego tak samo to jeszcze. Ale mądrale uznali, że taką kasę dostaną młodzi (tzn. bez wysługi). Reszcie w tych 655zł zmieści się wysługa. No i oczywiście dla obu grup w to wchodzi "13". Więc wyjdzie .... a nie podwyżka.
Pracy nie idzie już przerobić, nadgodziny niepłatne (i nie ma kiedy odebrać wolnego, a poza tym musi być zgoda przełożonego, a ten jej nie da), nabory anulowane albo nierozstrzygnięte. Ludzie odchodzą i nie tylko na emerytury. NIKT nie wyciąga z tego żadnych wniosków.

Kolejne żale. I tak w kółko, a d..py ruszyć nie ma komu. Chcesz płakać w rękaw, czy podać chusteczkę?
 
to tzw. porozumienie ośmiesza mf.
biją się w nasze piersi nie wiedzieć czemu nasi forumowicze.
przestańcie biadolić.
zewrzeć szeregi i trzymać linię.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Skarbowcy też się czują oszukani. (...)
Z jedną poprawką ( nie osiem tylko sześć lat - wszak ostatnia waloryzacja kwoty bazowej miała miejsce w 2009 r. ) zgadzam się z tym wpisem. I bardzo mnie cieszy, że Moderator (?) "tamtego" forum jest innego zdania niż "główny rozgrywający" proreżimowego związku zawodowego.
 
Ej nie wchodzilam na forum od rana i oczom nie wierzę. Od razu nasuwa mi się pytanie czy nasza oddolna machina ruszyła czy właśnie polegla? Myślałam, że przegapiłam coś ważnego...Czekamy do jutra, będzie dobrze.
 
,,W związku z paraliżem polsko-ukraińskich przejść granicznych apelujemy o unikanie przejazdów przez nie, jeśli nie jest to konieczne - powiedział PAP wiceszef MSZ Bartosz Cichocki.,,

https://fakty.interia.pl/polska/new...nie-polsko-ukrainskich-przejsc-gr,nId,2696504

Jeden z komentarzy pod artykułem:

,,witam powiem tak nowa sluzba celna ma strajk wloski ,gamonie od kliningradu do granicy z ukraina nic nie robia ,jedno auto 20 min popatrzcie na kamery dlatego takie blokady,,
 
Ostatnia edycja:
Wiem, że jesteśmy zmęczeni ciągłą walką, wiem że mamy 40 parę lat. Ale mamy nadal akceptować, że tak nas traktują? Odbierają mundury, wyrzucają z pracy według widzi mi się idioty jednego czy drugiego?. Kim jest barman? Czy jest lepiej od nas wykształcony, czy Jego dzieci są ważniejsze od Naszych, czy Jego żona zasługuje na więcej niż Nasze?????? Czy gówniarz będący synem barmana ma prawo zarabiać 10 razy więcej niż my, tylko dlatego że jest synem barmana? Jesteście gorzej wykształceni od niego? Ja nie. Nie należycie do opus dei? To jest powód, dla którego traktują nas jak proste świnie, które boją się zapalonej zapałki?
Nie liczcie ile Wam podwyższy pensje, to jest Wasz kraj, to Wy macie prawo powiedzieć DOŚĆ. Chodzi o honor, o spojrzenie Waszego dziecka, rodziny, o Wasze noce w pracy, o pijane dni bo trzeba odreagować stres. Barman nie dorasta Nam do stóp.
Od najbliższej środy do Mikołaja każdy dba o zdrowie - funkcjonariusz, ucywilniony, skarbowiec czy ukaesowiec, KAŻDY KTO MA HONOR!!!!!!!! Nieważne gdzie pracujesz,nieważne co robisz - zmiana zależy od Ciebie. OD 3 do 14 grudnia w Polsce jest SZCZYT KLIMATYCZNY - 200 krajów, a nas nie ma nigdzie i olbrzymie kolejki na granicy .
 
Jestem ucywilnionym fc przez bezmyślną i zacietrzewioną bolszewię. Ponieważ do wieku 55 lat zostało mi niewiele, zdecydowałem, że złożę wniosek o emeryturę mundurową zwolnię się z KAS i zatrudnię w jednej z agencji celnej, z którymi już rozmawiałem.
 
Ostatnia edycja:
Mnie już banasiowka dopadła. Radzę wszystkim którzy tutaj zaglądają aby zadbali o swoje zdrowie już teraz. Wolę się przygotować psychicznie i fizycznie do już nie pierwszego w naszej służbie spełnienia bełkotu obietnic.Życzę wszystkim zdrowia😖
 
Czytam komunikaty obydwu stron. Uważam, że to dobrze, że ZZ natychmiast demaskuje zacofanie, wstecznictwo, wygodnictwo klasy rządzącej. Nie wiem komu zależy na jątrzeniu, ale jest w tym dobry.

Pewien bloger (Matka Kurka) napisał jakiś czas temu, że "wystarczy nie kraść", a pieniądze w budżecie państwa się znajdą. Facet wiedział co mówi. Przenosząc powyższe stwierdzenie na nasze podwórko uważam, że "wystarczy być przyzwoitym", a będzie ok.

Zgadzam się z tymi co dość już mają strumienia dźwięcznej, oklepanej i górnolotnej litanii. Wielu celników rozpoczęło już 10 rok służby na granicy i mają odruch wymiotny na myśl o polityce taniej siły roboczej oraz braku przemyślanych ścieżek rozwoju/kariery.

Tymczasem wydaje się, że największy posłuch mają ci którzy chcą żeby było tak jak było pomimo, że pewna epoka już się skończyła. Niestety nie widać by mogli się przebić funkcjonariusze z niespożytą energią, gdzie metodyczność i dokładność szła by z siłą charakteru. Dlatego właśnie uważam, że niezbędni są ludzie przyzwoici, którzy troszczyć się będą o S.C. tak aby nie trzeba było iść na wojnę na noże/protesty by zacząć konkretnie ze sobą rozmawiać. U ludzi przyzwoitych przepaść nie dzieli tego co mówią, od tego, co czynią, za kogo się uważają, a kim są w istocie.
 
Back
Do góry