• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy ponieważ forum tego nie odwiedza niestety, każdy funkcjonariusz SC-S i pracownik , dlatego też należy rozpropagować informację, w swoich komórkach org., o planowanej akcji protestacyjnej, w tym o wyjeździe do Warszawy no i oczywiście przeprowadzić sondaż w tej kwestii.
 
Koleżanki i Koledzy!

Ruszamy na Warszawę i do boju!
Chcę poznać Wasze zdanie.

Moja propozycja harmonogramu wstępnego protestu ostrzegawczego. Po modyfikacjach od wczoraj po Waszych uwagach dot. przyspieszenia działań! To wciąż wersja robocza!


04-12-11.12.2018r. akcja €"Wdowi grosz"€. Wszyscy z KAS wysyłają monetę 1gr do Ministerstwa Finansów. O oprawę medialną akcji zadba Zarząd Główny. Niezależnie każdy także informuje media o akcji we własnym zakresie.

12.12.2018 -€“ godz. 12:00 manifestacja pod Sejmem i przemarsz pod KPRM. Zgłoszenia do udziału do dnia 07.12.2018r. do godz. 12:00 u Przewodniczących ZOI. Funkcjonariusze uczestniczą w umundurowaniu. Flagi narodowe, gwizdki, syreny, wuwuzele, etc.
13.12.-15.12. -€“ oplakatowanie samochodów służbowych, szyb na obiektach KAS, biurek. Każdy samodzielnie drukuje kartkę formatu A3 i A4 z napisem "Akcja protestacyjna"€ i nakleja na samochody służbowe. Zarząd Główny Poinformuje DIAS o oplakatowaniu samochodów służbowych wzorem służb w MSWiA. Przewodniczący ZOI poinformują właścicieli obiektów o oplakatowaniu.
Akcja oplakatowania trwa dalej, aż do odwołania.
16.12.2018 -€“ godzina 7:00 rano - godzina zero. Kto będzie zdrowy i stawi się do służby/pracy uczestniczy w akcji "STOP UŁATWIENIOM DLA PRZEMYTU, STOP OSZUSTWOM PODATKOWYM.
Do dnia 14.12. każdy może przesyłać propozycje zgodnych z prawem działań w ramach akcji w poszczególnych komórkach organizacyjnych.

Oprawa medialna akcji po stronie ZG ZZ Celnicy PL.
Akcja trwa do 31.12.2018r. i następnie w zależności od sytuacji zostanie wstrzymana lub będzie kontynuowana. To jest czas na ewentualne rozmowy, a ich brak spowoduje wznowienie działań w Nowym Roku.

Jedyny warunek powodzenia akcji ostrzegawczej:

Akcja musi być oddolna!!!
Nie oglądamy się na innych. Nie czekamy na pojawienie się związkowców, bo ci nie zostaną wpuszczeni na przejścia graniczne, co już praktykowaliśmy. Maile także będą ograniczane przez stronę służbową. Dlatego każdy musi zaangażować się samodzielnie w rozpropagowanie akcji i poszczególnych jej etapów i co najważniejsze czynnie w niej uczestniczyć.

TRZYMAMY LINIĘ!


Pozdrawiam
Sławomir Siwy
 
Już dawno popieram.
Zaraz ponownie idę sprawdzić czy mam dobrze dobrane leki ponieważ coś słabo działają.
Pozdrawiam.
 
Jestem jak najbardziej za. Do Warszawy też się wybiorę. Jestem na L4. Musimy trzymać się razem i nie odpuścić.
 
A nie lepiej byłoby najpierw pojechać pod MF i przywitać z rana tą świtę całą. Tam będziemy bardziej widoczni.
 
Dziękuję bardzo za deklaracje jakie napływają do mnie mailem po odmowie parafowania "porozumienia".
Każdy może zadeklarować się w formie elektronicznej. Następnie sam wysyła upoważnienie do Wydz. Fin. w sprawie potrącania składki albo też deklaruje opłacanie składki z własnego konta i wówczas pracodawca nic nie wie nawet. To są opcje do wyboru.
Pokażmy siłę MF także w ten sposób! To bardzo ważne. Wyobraźmy sobie tylko sytuację, że liczba członków ZZ Celnicy PL zwiększa się nagle znacznie. To byłby bardzo silny przekaz do MF, wzmacniający Nas jako środowisko, w dążeniu do osiągnięcia celów.

Ps. Czekam na plik dźwiękowy z moją wypowiedzią i odpowiedziami wiceministrów z dnia 21.11.
Opublikuję jak będzie gotowe i sami zobaczycie jak to wyglądało. Zero gwarancji, niechęć do dopisania czegokolwiek do par.2, aby były jakieś minimalne gwarancje, nic i do tego jednoznaczny unik wiceministra odnośnie zniesienia 55 lat!!!
 
Ostatnia edycja:
A nie lepiej byłoby najpierw pojechać pod MF i przywitać z rana tą świtę całą. Tam będziemy bardziej widoczni.
Nie powinniśmy wprowadzać żadnych antagonizmów.
Jak napisałem inne ZZ oceni historia, część już oceniła.

Od 1 stycznia wchodzi ciekawa zmiana w ustawie o ZZ. Będzie to, że jak organizacje (inne) złożą swoje sprawozdania z liczebności, a muszą to zrobić do 10 stycznia, to wreszcie będzie można to zweryfikować. Dotąd było to utrudniane przez Dyrektorów, bo nie chcieli niektórzy ujawniać liczebności niektórych ZZ, w tym tych powołanych przez kierownictwo.
Zyskamy zatem prawo do żądania wglądu do takiej deklaracji, a potem mamy prawo złożenia pisemnego zastrzeżenia co do reprezentatywności danego związku. Złożenie zastrzeżenia spowoduje, że ta kwestionowana organizacja musi w 30 dni złożyć do sadu pozew o stwierdzenie swojej reprezentywności, a brak tego działania (brak pozwu/wniosku) skutkuje wyłączeniem i nie traktowaniem danej organizacji jako reprezentatywnej do czasu wykonania obowiązku (natomiast na czas sprawy sądowej jest domniemanie reprezentacji, aż do orzeczenia sądu.)



Czyli po 1 stycznia zyskamy wreszcie jako środowisko pewną formę "mechanizmu kontroli" i przetestujemy, jak ona działa:)


Wklejam cały nowy przepis art. 25 indeks 1

Art. 251.
1. Uprawnienia zakładowej organizacji związkowej przysługują organizacji zrzeszającej co najmniej 10 członków będących:
1)
pracownikami u pracodawcy objętego działaniem tej organizacji lub
2)
innymi niż pracownicy osobami wykonującymi pracę zarobkową, które świadczą pracę przez co najmniej 6 miesięcy na rzecz pracodawcy objętego działaniem tej organizacji.

2. Organizacja, o której mowa w ust. 1, przedstawia pracodawcy, co 6 miesięcy - według stanu na dzień 30 czerwca i 31 grudnia - w terminie do 10. dnia miesiąca następującego po tym okresie, informację o liczbie członków, o których mowa w ust. 1, z zastrzeżeniem ust. 3.
3. Organizacja wskazana w ust. 1, która została utworzona w ciągu 6-miesięcznego okresu sprawozdawczego, przedstawia pracodawcy pierwszą informację o liczbie członków - według stanu na dzień złożenia informacji - w terminie 2 miesięcy od dnia utworzenia organizacji związkowej. Przedstawienie informacji w terminie określonym w zdaniu poprzednim nie wyłącza obowiązku złożenia przez tę organizację informacji w terminie, o którym mowa w ust. 2.
4. Informacja, o której mowa w ust. 2 lub 3, jest udostępniana przez pracodawcę do wglądu innej działającej u niego organizacji związkowej na pisemny wniosek tej organizacji.
5. Jeżeli osoba wykonująca pracę zarobkową należy do więcej niż jednej zakładowej organizacji związkowej u danego pracodawcy, przy ustalaniu liczby członków zrzeszonych w organizacji związkowej, o której mowa w ust. 1, osoba ta może być uwzględniona tylko jako członek jednej wskazanej przez siebie zakładowej organizacji związkowej.
6. Organizacji, która nie wypełniła w terminie obowiązków, o których mowa w ust. 2 lub 3, nie przysługują uprawnienia zakładowej organizacji związkowej do czasu wykonania tych obowiązków.
7. Pracodawca lub działająca u niego organizacja związkowa może zgłosić pisemne zastrzeżenie co do liczebności danej zakładowej organizacji związkowej w terminie 30 dni od dnia przedstawienia przez tę organizację informacji, o której mowa w ust. 2 lub 3.
8. W przypadku, o którym mowa w ust. 7, zakładowa organizacja związkowa, wobec której zostało zgłoszone zastrzeżenie, występuje do sądu rejonowego - sądu pracy właściwego ze względu na siedzibę pracodawcy z wnioskiem o ustalenie liczby członków na ostatni dzień danego półrocza. Zakładowa organizacja związkowa może również z własnej inicjatywy wystąpić z wnioskiem o ustalenie liczby członków. Sąd wydaje w tej sprawie orzeczenie w terminie 60 dni od dnia złożenia wniosku, w trybie przepisów ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego o postępowaniu nieprocesowym.
9. Organizacji związkowej, która w terminie 30 dni od dnia zgłoszenia zastrzeżenia nie wystąpiła do sądu, nie przysługują uprawnienia zakładowej organizacji związkowej do czasu wykonania tego obowiązku.
10. W postępowaniu sądowym do przetwarzania danych ujawniających przynależność związkową osób wykonujących pracę zarobkową jest upoważniony wyłącznie sąd oraz osoby działające w imieniu zakładowej organizacji związkowej, która złożyła wniosek o ustalenie liczby jej członków.
11. Przy ustalaniu uprawnień organizacji związkowej bierze się pod uwagę odpowiednio liczbę jej członków podaną w informacji, o której mowa w ust. 2 lub 3, albo liczbę tych członków ustaloną przez sąd w trybie określonym w ust. 8. Zmiany stanu liczbowego, które nastąpią w ciągu 6-miesięcznego okresu sprawozdawczego, pozostają bez wpływu na te uprawnienia.

12. Jeżeli uprzednio zgłoszone przez pracodawcę lub zakładową organizację związkową, o której mowa w ust. 7, zastrzeżenie co do liczebności danej zakładowej organizacji związkowej okazało się bezpodstawne, ponowne zgłoszenie przez te podmioty zastrzeżenia co do liczebności tej samej organizacji związkowej może nastąpić nie wcześniej niż po upływie roku od dnia uprawomocnienia się orzeczenia w sprawie ustalenia liczby członków tej organizacji.

Zobaczymy jak to zafunkcjonuje, ale wiemy, że są ZZ, które są marginalne, a blokują zmiany w interesie środowiska zawodowego. Może nowe przepisy wreszcie zrobią z tym porządek.
My też zróbmy z tym porządek.
Deklarujmy się do związku. To nas bardzo wzmacnia i jest też jasnym przekazem do MF.
 
A nie lepiej byłoby najpierw pojechać pod MF i przywitać z rana tą świtę całą. Tam będziemy bardziej widoczni.
Te 10 ZZ liczy łącznie trochę tylko więcej od ZZ Celnicy PL. Tak szacuję, choć mogę być w błędzie.
Najlepszym rozwiązaniem będzie, gdy środowisko pokaże Szefowi KAS, że podpisał "porozumienie" z mniejszością.
Nie namawiam do wypisywania się z tamtych ZZ, bo to jest wybór każdego, gdzie należy i szanuję każdy taki wybór.
Proszę natomiast o deklarowanie się do ZZ Celnicy PL.
 
Pan Banaś gościł dziś w TVPInfo. Powiedział, że wszyscy dostaną podwyżki [funki i pracownicy] w kwocie 655 pln brutto. Powiedział też, że są pieniądze na to, lecz nie raczył zdradzić gdzie.
 
Popieram forme protestu! super plan. Sławek, jestesmy z Tobą duchem, ale bedzuemy tez ciałem w Warszawie. Skoro nie chcą wysluchac Ciebie w naszym imieniu to bedą musieli wysluchać nas osobiscierozmawiajmy z ludźmi zeby zapisywali sie do zz celnicy.pl to ogromnie istotne dla sprawy. Tak jak pisał Sławek jesli ktos sie boi podac info do wydz.finansowego o odprowadzaniu skladki na zz to moze to zrobic sam z wlasnego konta, a deklaracje przekazac listownie bezposrednio do Sławka. Gwarancja 100% ze nikt sie nie dowiedzialajmy, bo jak widac jak sami sobie nie wywalczymy to nikt nam nie da.
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebe latania" H.Keller
 
Z żalem informuję, że w moim Dziale na 16 osób jasne stanowisko przedstawiłam tylko ja, oczywiście popieram akcję protestacyjną oraz plan działań , w całej rozciągłości. Nie możemy być bierni, tolerować dyskryminacji i ciągłego poniżania Naszego Środowiska. Część Koleżanek i Kolegów asekuracyjnie uzależnia swoje poparcie protestu od zaangażowanie się pracowników US, część twierdzi, że są już zmęczeni i wypaleni ciągłą walka o wszystko, a część nie ma zdania.
 
Mnie również jest przykro, gdyż znajome osoby, które reperowały zdrowie
od 3/4 tygodni mówią wprost, że zostały już "wyleczone ze wszystkiego",
wracają do pracy i żadne "akcje" ich już nie interesują.
Pozostał tylko żal ... :(

 
Na szczęście jest wielu, którzy jeszcze nie leczyli się wcale a przed świętami warto zadbać o zdrowie
 
... i juz by bylo po sprawie... ale przeciez lepiej jak inni za mnie zrobia... A ja wtedy jestem dla szefa ten... doobry... Szefie, ale to nie ja! To oni!.. obrzydzenie...
 
... i juz by bylo po sprawie... ale przeciez lepiej jak inni za mnie zrobia... A ja wtedy jestem dla szefa ten... doobry... Szefie, ale to nie ja! To oni!.. obrzydzenie...


Niestety, masz rację. Ludzie poprzestawiali priorytety i dowodzą,
iż mają "ważniejsze" problemy ...

Problem.jpg
 
Back
Do góry