• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest w SCS

Likwidując warunek 55 lat sprawi, że na emeryturę mundurową ucywilnieni będą wnioskować szybciej, natomiast likwidując bądź obniżając warunek 5 lat zadań, poszerzy grono uprawnionych. Zapewne bolszewia ma tego świadomość, a jeśli nie - tym gorzej, gdyż świadczy to o stanie ich świadomości.

Teraz z pewnością już ma tą świadomość
 
Co do liczenia pieniędzy, jest to ważne. Moje wyliczenia nie będą dokładne co grosza czy złotówki. W MF -ie żaden funkcjonariusz nie otrzyma całej kwoty podwyżki 655 pln, nawet jak ma minimalnie na widełkach ( a swoją drogą, nie wiedziałem, że w Mf-ie pełnia służbę specjaliści ). W izbach przy założeniu , że każdy ma minimum w widełkach tylko ekspert, młodszy ekspert i starszy specjalista ma szanse na pełna podwyżkę ( pomijam tu kadrę kierowniczą ). Innymi słowy już pisząc projekt porozumienia MF wiedział ile osób nie otrzyma pełnej podwyżki. Piszę pod własnym nazwiskiem i dlatego mam jedno proste pytanie do wszystkich: czy pełniąc służbę/pracując w KAS jesteś zadowolony? Jeśli odpowiedź jest pozytywna, to nie mam więcej pytań do zadowolonych. Do niezadowolonych, też nie mam pytań. Wszystkie niezbędne pytania już padły na tym forum. Dobranoc wszystkim
 
Jestem bezprawnie ucywilnionym fc przez bezmyślną i zacietrzewioną bolszewię. Ponieważ do wieku 55 lat zostało mi niewiele, zdecydowałem, że złożę wniosek o emeryturę mundurową zwolnię się z KAS i zatrudnię w jednej z agencji celnej, z którymi już rozmawiałem. Takie rozwiązanie da mi lepsze warunki finansowe emerytura plus pensja plus odprawa z tytułu zwolnienia ze służby. Jednakże z uwagi na świetną wiadomość z ZER, iż w chwili przejścia na emeryturę mundurową ucywilnionym nie będzie zawieszona emerytura, a pobierając emeryturę będą mogli dalej pracować w KAS, finansowo mi sie polepszy pracując tu gdzie pracuję. Żyć nie umierać.

Dlaczego to piszę?

Otóż proszę teraz odnieść się do deklaracji barmana, że w 2019 roku zajmie się on sprawą warunku 55 lat i 5 lat zadań policyjnych. W takiej sytuacji , stosując skrót myśliwy, już od jutra mógłbym pobierać dodatkowe pieniądze z emerytury i dalej pracować na zajmowanym stanowisku.

Likwidując warunek 55 lat sprawi, że na emeryturę mundurową ucywilnieni będą wnioskować szybciej, natomiast likwidując bądź obniżając warunek 5 lat zadań, poszerzy grono uprawnionych. Zapewne bolszewia ma tego świadomość, a jeśli nie - tym gorzej, gdyż świadczy to o stanie ich świadomości.

Czy w takich realiach, ktoś wierzy jeszcze w deklarację barmana i jego dobre zamiary. Wierzycie, że pozwoli na wcześniejsze pobieranie emerytury przez szerszą grupę uprawnionych ucywilnionych funkcjonariuszy celnych, niż w dzisiejszych realiach? Chyba wszystko jasne. Ja tego nie kupuję, dalej trzymam linię, leczę się, psychika mi siada od tego analizowania.

Myślę, że nie bierzesz jednego pod uwagę. Mundurową emkę wypłaca ZER a nie fundusz wynagrodzeń MF. Pracownik w Twojej sytuacji jest "mniej awanturujący się", no i co ważniejsze - nie odchodzi do biznesu. Dla firmy nie ma lepszej sytuacji. Wiem co piszę bo obserwowałem pracujących emerytów u nas. Żadne protesty ich nie interesowały.
 
Do Barmana... Sytuacja na granicy i wewnątrz kraju może być poważna... Niech mf dalej Nas olewa...
https://wiadomosci.wp.pl/prezydent-poroszenko-chce-wprowadzenia-stanu-wojennego-dzis-zdecyduje-o-tym-ukrainski-parlament-6320911141357697a?amp=1
 
Ostatnia edycja:
Dlaczego w mediach podają że utrudnienia na granicach są spowodowane strajkami po stronie ukraińskiej? Dlaczego przy tej okazji nie wspomnieć że powód jest również po naszej stronie? Może warto za tym przekazem media trochę "naprowadzić" na trop naszego "porozumienia"?
 
Nasz Przewodniczący nie odpoczywa, dalej działa - BRAWO, BRAWO !!!!
https://celnicy.pl/content.php/4847...kiej-w-zwiąkzu-z-nieparafowaniem-porozumienia

Ludzie trzymajcie linię, to tak niewiele, a zarazem tak dużo.

"Zarząd Główny Związku Zawodowego Celnicy PL, w związku z sytuacją zaistniałą po spotkaniu z dnia 21.11.2018, na którym jak twierdzi podległy Pani Minister Pan Marian Banaś zawarte zostało porozumienie w sprawie regulacji płacowych dla pracowników i funkcjonariuszy KAS informujemy oficjalnie, że jako największy związek zawodowy działający w KAS nie parafowaliśmy ww. porozumienia zarówno ze względów formalnych jak i merytorycznych. ... "
 
Dlaczego w mediach podają że utrudnienia na granicach są spowodowane strajkami po stronie ukraińskiej? Dlaczego przy tej okazji nie wspomnieć że powód jest również po naszej stronie? Może warto za tym przekazem media trochę "naprowadzić" na trop naszego "porozumienia"?
A jest po naszej stronie?
 
Specjalista z granicy od dzisiaj trzyma linie.
Co z resztą ""zadowolonych" z obecnej sytuacji na "dzikim wschodzie"?
Mam nadzieje,że potrafimy zrobić coś więcej niż tylko narzekać.
Dorohusk, Hrebenne, Dołhobyczów-pokażcie klase.
TRZYMAĆ LINIE!
 
Z wywiadu z Panią Minister wynika jasno że "nie ma pojęcia" , iż Jej zastępca MB podpisał niby "porozumienie" z funkami i pracownikami. Kolejny taki ministerialny żarcik. Operują na żywym organizmie i to bez znieczulenia. Trzymamy linię.
 
Ukraińcy robią robotę za naszych zdrowych kolegów, ale i oni w końcu odpuszczą (ukraińcy), a wtedy my możemy się wykazać jak dbamy o szczelny system celno - podatkowy!
3maj linię
 
Back
Do góry